Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως το ενεργοποιεις?

Μπες στις ρυθμισεις του λογαριασμου σου στο youtube και αμεσως θα καταλαβεις πως γινεται .

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

πως το ενεργοποιεις?

Μπαινεις στον λογαριασμο σου στο youtube και ζητας να το αγορασεις.Θα σου κανει 4 μηνες δωρεαν θεαση και μετα θα σε χρεωσει.Μολις ζητησεις την αγορα στο καπακι κανεις ακυρωση αγορας και μενεις τελικα με τους 4 μηνες δωρεαν δοκιμαστικη θεαση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει πριν μερικες μερες πως δεν μπορει να συνδεθει το s pen.μιλησα με samsung και μου ειπαν επαναφορα εργοστασιακων.(τους πηρα τηλ μηπως γλιτωσω τη διαδικασια).εκανα clear caches,τιποτα.εκανα επαναφορα εργοστασιακων,τα ιδια..με βλεπω για smartec.....

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει πριν μερικες μερες πως δεν μπορει να συνδεθει το s pen.μιλησα με samsung και μου ειπαν επαναφορα εργοστασιακων.(τους πηρα τηλ μηπως γλιτωσω τη διαδικασια).εκανα clear caches,τιποτα.εκανα επαναφορα εργοστασιακων,τα ιδια..με βλεπω για smartec.....

 

Λογικο μου ακουγεται μιας και αυτο που περιγραφεις ειναι θεμα hardware και οχι software.

 

Επισης κατι που ειχε αναφερθει σε παλιοτερα Note 9 ειναι προσοχη με τις θηκες πορτοφολια και τους μαγνητες που εχουν μεσα,μιας και μπορει να δημιουργησουν θεματα στο πενακι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικο μου ακουγεται μιας και αυτο που περιγραφεις ειναι θεμα hardware και οχι software.

 

Επισης κατι που ειχε αναφερθει σε παλιοτερα Note 9 ειναι προσοχη με τις θηκες πορτοφολια και τους μαγνητες που εχουν μεσα,μιας και μπορει να δημιουργησουν θεματα στο πενακι.

 

Aν ειναι hardware,θα ζητησω αντικατασταση συσκευης,οχι επισκευη.εκτος αν φταιει το s pen.θα δοκιμασω με αλλο αυριο

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μιλαω με smartec και ειμαι ετοιμος να το στειλω.δοκιμαζω ενα αλλο s pen φιλου στο δικο μου και δουλευε ενω το δικο μου στο δικο του κινητο δε δουλευε.διαβασα χθες πως παιζει ρολο η θηκη,δεν ξερω αν υποθηκε κ δω μεσα,πως μπορει να εχει καποια μεταλλικα στοιχεια και το επηρεαζει.βγαζω τη θηκη λοιπον,κανω εκαθαριση caches και δεδομεμων του s pen 4 φορες και μαντεψτε...δουλεψε.ολα τα εκανε η πανακριβη κινεζικη θηκη των 2€ που ειχα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

διαβασα χθες πως παιζει ρολο η θηκη,δεν ξερω αν υποθηκε κ δω μεσα,

 

Αν ειχες μπει στον κοπο να διαβασεις 2 απαντησεις πανω απο σενα θα γνωριζες αν αναφερθηκαν τα θεματα θηκων και S Pen ή οχι :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμομουν που το ειχα διαβασει,προφανως και εδω μεσα,το αναφερω αλλωστε,αλλα σε δοκιμες που εκανα χθες το βραδυ χωρις θηκη,δεν ειχα κανενα αποτελεσμα.φαντασου και σημερα με την 4η λειτουργησε και αφου εκανα εκκαθαριση καθε φορα

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!μιλαω με smartec και ειμαι ετοιμος να το στειλω.δοκιμαζω ενα αλλο s pen φιλου στο δικο μου και δουλευε ενω το δικο μου στο δικο του κινητο δε δουλευε.διαβασα χθες πως παιζει ρολο η θηκη,δεν ξερω αν υποθηκε κ δω μεσα,πως μπορει να εχει καποια μεταλλικα στοιχεια και το επηρεαζει.βγαζω τη θηκη λοιπον,κανω εκαθαριση caches και δεδομεμων του s pen 4 φορες και μαντεψτε...δουλεψε.ολα τα εκανε η πανακριβη κινεζικη θηκη των 2€ που ειχα

 

:lol:

Μη το πάρεις στραβά, αλλά αυτο το να παίρνει κάποιος μια πανάκριβη συσκευή και μετά μια θήκη τόσο φτηνή... δε το κατάλαβα ποτέ ;)

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησε η αναβάθμιση με security patches Οκτωβρίου στην Ευρώπη :)

 

https://www.sammobile.com/news/galaxy-note-10-and-note-10-plus-get-october-security-update/

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Μη το πάρεις στραβά, αλλά αυτο το να παίρνει κάποιος μια πανάκριβη συσκευή και μετά μια θήκη τόσο φτηνή... δε το κατάλαβα ποτέ ;)

 

Αν και είμαστε εντελώς εκτός θέματος Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο κάποιος να αγοράζει μία φτηνή θήκη από eBay η AliExpress Μιας και για τις περισσότερες συσκευές δεν υπάρχουν θήκες επώνυμες οι οποίες να είναι πάρα πολύ ελαφριές και πάρα πολύ λεπτές κάτω των 3 mm οπότε η Κίνα που εκεί οι επιλογές είναι απεριόριστες είναι μονόδρομος αυτό δεν σημαίνει ότι παράλληλα με αυτές τις συνθήκες οι περισσότεροι από μας έχουμε και της original της κάθε εταιρείας

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αλλο φθηνη κι αλλο φτηνη, δηλαδη φτηνιαρικη, κακης ποιοτητας.

 

 

Με την ευκαιρια, με τελευταια εκδοση Galaxy Store τοσο στο note 4 οσο και στο Note 10+, στο note 4 μου βγαζει διαθεσιμη για εγκατασταση την Greek TTS High Quality, ενω στο 10ρι μονο την "απλη" Greek TTS. Οταν εκανα extract την High Quality απο το 4ρι προς το 10ρι και την εγκατεστησα, καμμια εφαρμογη gps δεν την "εβλεπε".

Εχει τυχει σε καποιον?

Edited by fioravanti90
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Μη το πάρεις στραβά, αλλά αυτο το να παίρνει κάποιος μια πανάκριβη συσκευή και μετά μια θήκη τόσο φτηνή... δε το κατάλαβα ποτέ ;)

 

Η ιδια θηκη που ειχα την εχουν 15€ ευρω εδω Ελλαδα.και οπως λεει και ο tsiglas,δεν βρισκεις ultra thin θηκη ευκολα.για την ιστορια,η συσκευη παει smartec,αυριο θα ειναι εκει.το πενακι εαν συνδεθει,εχει μπαταρια 100% και μολις κανω 3 κλικ παει στο 1%?αυτα..οποτε δεν ειναι θεμα της κατα τα αλλα «φτηνης» θηκης

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια

 

Να ρωτήσω αν γνωριζει κανένας, επειδή το κιν είναι από cosmote και τα updates αργούν γενικά υπάρχει κανένα κόλπο να αλλαχθει η έκδοση ή μόνο φλασαρισμα ? Δε θέλω να κάνω reset

Link to comment
Share on other sites

Η ιδια θηκη που ειχα την εχουν 15€ ευρω εδω Ελλαδα.και οπως λεει και ο tsiglas,δεν βρισκεις ultra thin θηκη ευκολα.για την ιστορια,η συσκευη παει smartec,αυριο θα ειναι εκει.το πενακι εαν συνδεθει,εχει μπαταρια 100% και μολις κανω 3 κλικ παει στο 1%?αυτα..οποτε δεν ειναι θεμα της κατα τα αλλα «φτηνης» θηκης
Εγώ θα την πετούσα. Το spen δουλεύει με στατικό ηλεκτρισμό και επηρεάζεται από τους μαγνήτες. Για καλό και για κακό άλλαξε την να μην έχεις θέμα.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά,εννοείται. Την έχω πετάξει ήδη και αύριο πάω να πάρω τη silicon

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα είναι ότι και παλαιότερα είχα τέτοιες θήκες με όλα τα Note από το Note 3 και δεν είχα ποτέ κανένα θέμα.

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο update της εφαρμογής "your phone companion" πλεον δεν μου έχει κάνα βγάλει μετά από ενεργοποίηση ή επανεκκίνηση την ειδοποίηση γαι σύνδεση της συσκευής με PC
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Update στο Play Store τ' οποίο ακολουθεί το dark mode της συσκευής. Αν και θα το προτιμούσα μαύρο από σκούρο γκρι.fb7f43f03703967d064921fff256a5dd.jpg5ab9b75fcfa62b4add2c62591d8d3005.jpg145fcdd5bce5cbffd034a9b2fe3c8bfd.jpg

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Update στο Play Store τ' οποίο ακολουθεί το dark mode της συσκευής. Αν και θα το προτιμούσα μαύρο από σκούρο γκρι.fb7f43f03703967d064921fff256a5dd.jpg5ab9b75fcfa62b4add2c62591d8d3005.jpg145fcdd5bce5cbffd034a9b2fe3c8bfd.jpg

 

Αλήθεια ξέρει κάποιος να μας πει γιατί τα κάνουν γκρι και όχι μαυρα;

Κάνει οικονομία στη μπαταρία το σκούρο γκρι;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαστε εντελώς εκτός θέματος Εμένα πάλι δεν μου φαίνεται καθόλου περίεργο κάποιος να αγοράζει μία φτηνή θήκη από eBay η AliExpress Μιας και για τις περισσότερες συσκευές δεν υπάρχουν θήκες επώνυμες οι οποίες να είναι πάρα πολύ ελαφριές και πάρα πολύ λεπτές κάτω των 3 mm οπότε η Κίνα που εκεί οι επιλογές είναι απεριόριστες είναι μονόδρομος αυτό δεν σημαίνει ότι παράλληλα με αυτές τις συνθήκες οι περισσότεροι από μας έχουμε και της original της κάθε εταιρείας

Εξαρτάται τελικά το τι ψάχνει κάποιος σε μια θήκη. Εγώ ας πούμε πήρα μια της Tech 21 η οποία δεν είναι βέβαια 3 mm, όμως δεν είναι και ιδιαίτερα χοντρή όμως έχει πολύ καλή προστασία από πτώσεις (δοκιμασμένη και στο S9+ που είχα και τη Κυριακή είχα τη πρώτη πτώση και στο Note 10+).

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Εχει ερθει σε κανενα η ενημερωση Οκτωβριου?
Όχι ακόμα. Από μέρα σε μέρα!

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει την εφαρμογη DEX απο την σαμσουνγ. με το που ενωνω το τηλεφωνο στον υπολογιστη ενεργοποιηται η εφαρμογη και δουλευω στο περιβαλλον της. ηθελα προχθες να παρω 2 φωτο απο την συλλογη και να τις περασω στην επιφανεια εργασια του υπολογιστη, πως γινεται να αντιγραφω αρχεια στον υπολογιστη? η εφαρμογη δεν κατεβαινει σε μικρο παραθυρο και δεν μπορω να παρω κατι απο το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

εχω εγκαταστησει την εφαρμογη DEX απο την σαμσουνγ. με το που ενωνω το τηλεφωνο στον υπολογιστη ενεργοποιηται η εφαρμογη και δουλευω στο περιβαλλον της. ηθελα προχθες να παρω 2 φωτο απο την συλλογη και να τις περασω στην επιφανεια εργασια του υπολογιστη, πως γινεται να αντιγραφω αρχεια στον υπολογιστη? η εφαρμογη δεν κατεβαινει σε μικρο παραθυρο και δεν μπορω να παρω κατι απο το τηλεφωνο.

Καλημερα .Γινεται τελικα να ανοιγει το dex σε ποιο μικρο παραθυρο.μολις τωρα το καταφερα.Θα συνδεσεις κανονικα το κινητο.Αυτο τοτε θα σου ανοιξει αυτοματα.Εκει λοιπον εσυ θα το κλεισεις.θα πας να βρεις το εικονιδιο του dex(οχι το εικονιδιο της εγκαταστασης, το αλλο) και θα το πατησεις να ανοιξει το dex.Εκει ακριβως θα κανεις διπλο κλικ με το ποντικι πανω στο παραθυρο του dex την στιγμη που ανοιγει και ετοιμος!Παρατηρω οτι το ποντικι δεν ανταποκρινεται καλα οταν ανοιγουμε σε ξεχωριστο παραθυρο.Εκει εχουμε θεμα.

Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το απλό το note10 απο γερμανό στις 25/9 και περέλαβα τα ακουστικά 1/10

 

Καλημέρα φίλε μου.

 

Σου απάντησα ποτέ στο email που έκανες την αίτηση ή σου ήρθαν απευθείας?

 

Έχω κάνει αίτηση από την Παρασκευή και δεν μου έχει απαντήσει κανείς.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...