Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για powerbank ρίξε μια ματιά εδώ

Το έχω λίγο διάστημα για να σου πω εντυπώσεις με σιγουριά αλλά στα καταστήματα της amazon είχε καλές κριτικές όταν το είχα πάρει. Αν σε ενδιαφέρει ψάξε να βρεις το φθηνότερο μαγαζί (αν και νομίζω ότι μόνο το ιταλικό το στέλνει Ελλάδα).

 

Βρήκα και ένα review με θετικά σχόλια.

 

 

Πολύ καλό φαίνεται αλλά δεν στέλνουν μου είπαν Ελλάδα κ δεν το βρίσκω σε ελληνικό site κριμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κι εγώ κάτοχος της συσκευής. Δύο θεματάκια έχω. Πρώτον, τα μηνύματα αργούν πολύ να φύγουν και μένουν αρκετή ώρα σε εκκρεμότητα. Μάλιστα πολλές φορές ακυρώνεται η αποστολή τους. Δεύτερον, κάποιες φορές στις κλήσεις σε με ακούν καθόλου. Έχει κάποιος παρόμοια θέματα;
Καλησπέρα. Μήπως έχει βρει κανείς λύση για το θέμα με τα μηνύματα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει βρει κανείς λύση για το θέμα με τα μηνύματα;

Καλησπέρα,

από όσο θυμάμαι τουλάχιστον εδώ δεν έχουν αναφερθεί τέτοιου είδους θέματα.

Μήπως έχει να κάνει με το πάροχό σου σε σχέση με τη περιοχή που είσαι; ή ίσως και να έχεις πέσει σε προβληματική συσκευή.

Σε πρώτη φάση κάνε ένα << hard reset >> και στήσιμο της συσκευή σου από την αρχή και αν δεν είναι θέμα πάροχου και συνεχίζει το πρόβλημα, πέρνα από το service. Σε περίπτωση που είσαι Αθήνα η smartec στο Χαϊδάρι είναι ότι καλύτερο, σε μια ωρίτσα θα είσαι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μήπως έχει βρει κανείς λύση για το θέμα με τα μηνύματα;

Φίλε μου εγώ με σύνδεση Vodafone στην Αθήνα (Δυτική Αττική) δεν έχω κανένα θέμα με τα SMS και μάλιστα ούτε καν οταν στέλνω από την δουλειά στο υπόγειο -1 που πολλές φορές δεν έχω σήμα για κλήσεις... και εκεί κανένα θέμα οπως και οι αναφορές έρχονται κανονικά.

Οπότε θεωρώ πως κάτι παίζει με τον παροχο σου (εγω σαν πρώτη φάση θα άλλαζα κάρτα σιμ)

ή κάτι παίζει με την συσκευή (οπότε θα έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα παιδιά! Μετά από πολύ σκέψη κι αφού η σύζυγος πήρε το Note 10 το απλό, ε, αποφάσισα να παραγγείλω κι εγώ το μεγάλο:D Έχοντας κανα χρόνο το 8άρι και άλλο τόσο το 9άρι, λογικό είναι να μη γυρίζω σε σε συσκευή χωρίς πενάκι ;) Ελπίζω να μην το μετανιώσω, αν και κάμποσο που χρησιμοποίησα το 10άρι το μικρό, είναι απλά υπέροχο... Περιμένω λοιπόν μερικές μέρες να έρθει :D:D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ με σύνδεση Vodafone στην Αθήνα (Δυτική Αττική) δεν έχω κανένα θέμα με τα SMS και μάλιστα ούτε καν οταν στέλνω από την δουλειά στο υπόγειο -1 που πολλές φορές δεν έχω σήμα για κλήσεις... και εκεί κανένα θέμα οπως και οι αναφορές έρχονται κανονικά.

Οπότε θεωρώ πως κάτι παίζει με τον παροχο σου (εγω σαν πρώτη φάση θα άλλαζα κάρτα σιμ)

ή κάτι παίζει με την συσκευή (οπότε θα έκανα επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων)

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και εγώ vodafone έχω και το σήμα είναι σχετικά καλό στο μέρος όπου μένω. Το πρόβλημα είναι ότι όταν στείλω μήνυμα, αυτό θα σταλθεί από τη συσκευή μετά από περίπου ένα λεπτό. Κάποιες φορές θα μου βγάλει και ακύρωση μηνύματος και αναγκάζομαι να πατήσω ξανά αποστολή. Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το πρόβλημα δεν λύθηκε και ελπίζω με αντικατάσταση της SIM μήπως φτιάξει. Δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και εγώ vodafone έχω και το σήμα είναι σχετικά καλό στο μέρος όπου μένω. Το πρόβλημα είναι ότι όταν στείλω μήνυμα, αυτό θα σταλθεί από τη συσκευή μετά από περίπου ένα λεπτό. Κάποιες φορές θα μου βγάλει και ακύρωση μηνύματος και αναγκάζομαι να πατήσω ξανά αποστολή. Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το πρόβλημα δεν λύθηκε και ελπίζω με αντικατάσταση της SIM μήπως φτιάξει. Δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με τη συσκευή.

Πριν αλλάξεις σιμ να γίνει επί τόπου έλεγχος της γραμμής σου... Δηλαδή σε άμεση επικοινωνία να στείλεις sms και να δουν ποτέ πήγε στο κέντρο, πότε παραδόθηκε ή απορρίφθηκε (μακάρι κατά τον έλεγχο να απορριφθεί ωστε να δουν τι συμβαίνει)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Και εγώ vodafone έχω και το σήμα είναι σχετικά καλό στο μέρος όπου μένω. Το πρόβλημα είναι ότι όταν στείλω μήνυμα, αυτό θα σταλθεί από τη συσκευή μετά από περίπου ένα λεπτό. Κάποιες φορές θα μου βγάλει και ακύρωση μηνύματος και αναγκάζομαι να πατήσω ξανά αποστολή. Με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων το πρόβλημα δεν λύθηκε και ελπίζω με αντικατάσταση της SIM μήπως φτιάξει. Δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα με τη συσκευή.

Μήπως έχεις ενεργό το WiFi call? Πριν κάνεις άλλη ενέργεια δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το WiFi call.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργό το WiFi call? Πριν κάνεις άλλη ενέργεια δοκίμασε να απενεργοποιήσεις το WiFi call.
Όχι, το έχω απενεργοποιημένο. Πριν επικοινώνησα με τη vodafone και λένε πως η σύνδεσή μου λειτουργεί κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι, το έχω απενεργοποιημένο. Πριν επικοινώνησα με τη vodafone και λένε πως η σύνδεσή μου λειτουργεί κανονικά.
Με έχει εκνευρίσει απίστευτα το όλο θέμα μιλάμε... Δλδ πάω για σέρβις;
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το έχω απενεργοποιημένο. Πριν επικοινώνησα με τη vodafone και λένε πως η σύνδεσή μου λειτουργεί κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με έχει εκνευρίσει απίστευτα το όλο θέμα μιλάμε... Δλδ πάω για σέρβις;

Η αλήθεια είναι πως και σ'εμενα καθυστερούν να φύγουν τα sms από τη sim της vodafone. Απενεργοποιώντας το wifi call, βελτιώθηκε ο χρόνος, αλλα πάλι, μισό λεπτό το θέλει... Αν βγάλεις άκρη, ενημέρωσε με σε παρακαλώ.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως και σ'εμενα καθυστερούν να φύγουν τα sms από τη sim της vodafone. Απενεργοποιώντας το wifi call, βελτιώθηκε ο χρόνος, αλλα πάλι, μισό λεπτό το θέλει... Αν βγάλεις άκρη, ενημέρωσε με σε παρακαλώ.
Όταν μάθω θα ενημερώσω φυσικά. Ελπίζω σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα με Vodafone αργούν τα sms να φύγουν. Απενεργοποιημένο το wifi calling.

Δεν ξέρω γιατί γίνεται αυτό, είναι σίγουρα εκνευριστικό και δεν συνέβαινε στα προηγούμενα κινητά μου, s9 plus, s8 plus κτλ.

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]Με έχει εκνευρίσει απίστευτα το όλο θέμα μιλάμε... Δλδ πάω για σέρβις;

 

Μην κανεις κανα λαθος και αφησεις το τηλεφωνο σου στο σερβις χωρις λογο. Καθαρα θεμα της voda...

Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ δεν έβγαλα άκρη με τα notifications του gmail. Έκανα ότι διάβασα. Άνοιξα wifi το πρωί. Τίποτα. Το αφήνω 10λεπτα. Μπαίνω μετά στην εφαρμογή, είχα 11 emails. Επίσης έχω βάλει να φωτιζεται το edge σε κάθε notification. Τζίφος και εκεί. Πφφ

εδιτ

Παρατηρησα οτι οταν το εχω σε aod παρατημενο και ερθει μια ειδοποιηση δεν αναβει η edge οθονη. Οταν το χρησιμοποιω το κιν και ερθει εκει αναβει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Geo_F1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις κανα λαθος και αφησεις το τηλεφωνο σου στο σερβις χωρις λογο. Καθαρα θεμα της voda...
Από τη vodafone πάντως όλα κομπλέ λένε ότι είναι.
Link to comment
Share on other sites

αν προσπαθείς να ανάψουν τα λεντακια γύρω απο την οθόνη , χάνεις τον χρόνο σου, εγώ δεν τα κατάφερα α, ν δεν σου ερχονται οι ενημερωσεις απο το gmail δες το #2881
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μια απορία έχω βάλει Nova launcher οπότε τα καινούργια gestures δεν δουλεύουν μόνο οι 3 επιλογές από το κάτω μέρος της οθόνης. Το πρόβλημα μου είναι ότι θέλω να απενεργοποιησω την λειτουργία που όταν σέρνεις το δάκτυλο από τα αριστερά στα δεξιά παράλληλα στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζει την προηγούμενη καρτέλα. Για ενημέρωση έχω και το task changer του nice lock ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τη vodafone πάντως όλα κομπλέ λένε ότι είναι.

 

Ας λένε ότι θέλουν. 5/5 φίλοι με βοντα έχουν σημαντικό delay στην αποστολή sms...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και εγώ χθες με κοσμοτε για να δω αν είναι γενικό το κακό αλλά τα sms στέλνονται ακαριαία. Και αμέσως έρχεται η αναφορά παράδοσης. Μάλλον πρόβλημα παρόχου μου μοιάζει και μένα.
Link to comment
Share on other sites

Σας εχω τρελο ερωτημα που ειναι και λιγο κουφο. Θα προσπαθησω να το εκφρασω οσο πιο καλυτερα μπορω.

 

Τιτλος θεματος Φωτο και Viber.

 

Τραβαω μια ωραιοτατη φωτο με το κινητο σε ορθια θεση. Τελεια. Ολα σουπερ.

 

Ανοιγω viber να την στειλω και μολις παταω το εικονιδιο με τις φωτογραφιες βλεπω την φωτο σε <ξαπλωμενη> θεση. landscape. !!! Και το πιο παραδοξο ειναι πως οταν την στελνω την στελνει σωστα οπως την ειχα τραβηξει (ορθια). Καμια ιδεα ρε παιδια? Να φαινονται σωστα οταν πας να διαλεξεις?

Edited by Geo_F1

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Επειδή ενδιαφέρομαι να το πάρω το Note 10+ από την Cosmote.

Το τηλέφωνο θα φοράει τα πρόσθετα της Cosmote (branded) ή έρχετε κανονικά όπως στα υπόλοιπα καταστήματα με της Samsung;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το έχω απενεργοποιημένο. Πριν επικοινώνησα με τη vodafone και λένε πως η σύνδεσή μου λειτουργεί κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με έχει εκνευρίσει απίστευτα το όλο θέμα μιλάμε... Δλδ πάω για σέρβις;

Φίλε δοκίμασε με μια άλλη σιμ πρώτα αλλού παρόχου

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας λένε ότι θέλουν. 5/5 φίλοι με βοντα έχουν σημαντικό delay στην αποστολή sms...

Στο note 9 με Vodafone είχα στείλει μήνυμα στον αδερφό μου που ήταν δίπλα μου, χτύπησε το κινητό του και μετά από κάποια δευτερόλεπτα ήρθε αναφορά. Εμένα το πρόβλημα μου είναι άλλο με τη Vodafone. Αν το έχω σε λειτουργία πτήσης και με καλέσει κάποιος, θα κάνει μέχρι και 10 λεπτά να έρθουν όλες οι κλήσεις. Συνήθως στα 4 5 λεπτά έρχονται αλλά έχω δει και 10.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Έχω αυτή την έκδοση λογισμικου, το κινητό είναι αγορασμένο από Γερμανό γιατί δεν εχω volte και vowifi;; στο s10plus τα είχα κανονικά δηλαδή είναι ενεργοποίημενα στην γραμμή μου ευχαριστώ b374a88e493f0a533e1510b49c25367d.jpgbf1f08a2c50fb446e5eb4133549d6490.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μετά από 6 μήνες χρήση η μπαταρία του παραμένει σκέτη απογοήτευση για 4300...

Μια μέρα με το ζόρι και χωρίς aod και με ρυθμίσεις.

 

κρίμα...

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...