Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη μας λες τέτοια και το έχω ακόμα με τις ζελατίνες, μέχρι να έρθει το skin που περιμένω.

Στην πλάτη τα είδες? Πάνω ή κάτω?

 

Στην πλάτη δεν έχει τίποτα

Στο μεταλλικό frame έχει. Εκεί που είναι οι θύρες και εκεί που είναι το sim card tray. Αλλά είναι σε σημεία που δεν είχα "αγγίξει" γιατί ήταν η ζελατίνα. Τόσο άτυχος είμαι δηλαδή......

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς "απαλά γδαρσίματα",,,μικρές "αραχνιές" θα τις έλεγα εγώ.

Έχει πάνω-κάτω (όχι στα πλαινά) και φαίνονται κάτω από το φως του ήλιου. Όλα έχουν, όχι μόνο το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο public και είναι τόσο όμορφο.. αλλά υπερβολικά μεγάλο για τα γούστα μου.. Μακάρι να έβγαζε το plus και σε μικρότερο, είναι πραγματικά πανέμορφο
Link to comment
Share on other sites

Για το μεγεθος οθονης ειναι σε πολυ καλο επιπεδο διαστασεων.πλαισια μηδαμινα.ειναι ενα διαμαντι.και 8 in να ηταν χωρις πλαισια οπως τωρα παλι θα το αγοραζα εγω προσωπικα.εχει αλλη χαρη η μεγαλη οθονη.σε ενα χρονο δεν θα υπαρχει κατω των 6 in κινητο νομιζω.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά και από τα ακουστικά και από το τηλέφωνο...οι ειδοποιήσεις όχι( ακούγονται μόνο από το bluetooth)...:O:O:O

 

Τι μπορούμε να κάνουμε?

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κάποιος που έχει το κινητό από Γερμανό? Σε ποιο update ειναι? Έχω μείνει ακόμα στην ενημέρωση από 1η Αυγούστου και έβαλα και κάρτα κοσμοτε αλλά δεν βγάζει update(το λέω γιατί έχω Vodafone παροχο)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον δοκιμάζω ανά τον χρόνο αλλά πάντα επιστρέφω γρήγορα στον Chrome.

 

Ίσως είναι και θέμα συνήθειας..

Προσωπικά πάντως δεν με βολεύει.

 

Ο καλύτερος είναι ο Edge..

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά και από τα ακουστικά και από το τηλέφωνο...οι ειδοποιήσεις όχι( ακούγονται μόνο από το bluetooth)...:O:O:O

Τι μπορούμε να κάνουμε?
Θα πατε στις ρυθμίσεις -Συνδεσεις- Bluetooth και εκεί που γράφει την συνδεδεμένη συσκευή σας, θα πατήσετε το γρανάζι. Μέσα από εκεί θα κλείσετε το "ήχος".

Βέβαια,εαν θέλεις να ακούσεις μουσική από τα ακουστικά θα πρέπει να το επανεργοποιησετε.

 

sent from Samsung s10

Edited by nassosp
Link to comment
Share on other sites

Samsung internet browser + Samsung pass > οτιδήποτε
Εννοείται!, όποιος δεν τα δουλεύει δεν μπορεί να καταλάβει. Πλέον ψάχνω και για το pc αυτόν τον συνδιασμο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μου χτυπάει συνέχεια ειδοποίηση ότι η εφαρμογή Samsung music player έχει υψηλή κατανάλωση στο παρασκήνιο.

 

Την χρησιμοποιώ 2 φορές τη μέρα από μισή /μία ώρα να παίζει με κλειστή οθόνη.

Μετά την κλείνω όμως από το multitasking.

Γιατί εξακολουθεί να βγαίνει αυτή η ειδοποίηση αυξημένης κατανάλωσης?

Και προτείνει να την βάλω σε αδράνεια.

 

Στο παρελθόν το είχα κάνει μάλλον δεν θυμάμαι καλά,

Και με το που έσβηνε η οθόνη στο λεπτό πάνω σταματούσε να παίζει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται!, όποιος δεν τα δουλεύει δεν μπορεί να καταλάβει. Πλέον ψάχνω και για το pc αυτόν τον συνδιασμο αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

 

Αυτο ακριβως και στα δυο σημεία :D

...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε αισθητά και η μπαταρία του συμβαίνει το ίδιο και σε σας???

 

 

Nikos IPhone pro max

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

7-10 έκανα την αίτηση για τα ακουστικά!

9-10 μου έστειλαν το mail της έγκρισης του δώρου!!

Σήμερα 15-10 με πήρε τηλέφωνο η κουριερ (speedex) για την παράδοση!!!

8 μέρες από την αίτηση, 6 μέρες από την απάντηση της Samsung!!

:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι κάποιος που έχει το κινητό από Γερμανό? Σε ποιο update ειναι? Έχω μείνει ακόμα στην ενημέρωση από 1η Αυγούστου και έβαλα και κάρτα κοσμοτε αλλά δεν βγάζει update(το λέω γιατί έχω Vodafone παροχο)

 

Εκει εχει μεινει στου Αυγουστου,περιεργο 2 μηνες και ακομα να μη δωσει εστω του Σεπτεμβριου

Screenshot-20191015-122618-Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλος ο όμιλος DT έχει μείνει στο update Αυγούστου.

Τώρα γιατί, αν ξέρει κάποιος ας πει.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by rozak
Note 10+ 12/256, iPhone 12 Pro Max 512
Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update έχω την εντύπωση ότι βελτιώθηκε αισθητά και η μπαταρία του συμβαίνει το ίδιο και σε σας???

 

 

Nikos IPhone pro max

 

Αυτή την εντύπωση έχω και εγώ!

 

Γενικά και πριν το τελευταίο update και μετά (ένα παραπάνω)

είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία.

 

Και από την συσκευή στο σύνολο της. :)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

 

Και από την συσκευή στο σύνολο της. :)

 

 

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα.

 

Στο δε update, εμένα μάλλον τα πάει χειρότερα στη μπαταρία, εκτός από το πρώτο 24ωρο έπειτα της αναβάθμισης. Και είχα χαρεί μάλιστα και σκόπευα να το γράψω εδώ, αλλά κρατήθηκα για να περάσουν κάποιες μέρες πρώτα.

 

Από το Σάββατο χρησιμοποιώ βέβαια παρέα και τα Galaxy Buds, που σίγουρα επηρεάζουν την κατανάλωση σε σχέση με τη χρήση ενσύρματων.

 

Εμένα αυτό που με έχει συγκλονίσει, είναι οι φωτογραφίες. Ειδικά τη μέρα, νομίζεις ότι έχει DSLR στα χέρια σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα.

 

Στο δε update, εμένα μάλλον τα πάει χειρότερα στη μπαταρία, εκτός από το πρώτο 24ωρο έπειτα της αναβάθμισης. Και είχα χαρεί μάλιστα και σκόπευα να το γράψω εδώ, αλλά κρατήθηκα για να περάσουν κάποιες μέρες πρώτα.

 

Από το Σάββατο χρησιμοποιώ βέβαια παρέα και τα Galaxy Buds, που σίγουρα επηρεάζουν την κατανάλωση σε σχέση με τη χρήση ενσύρματων.

 

Εμένα αυτό που με έχει συγκλονίσει, είναι οι φωτογραφίες. Ειδικά τη μέρα, νομίζεις ότι έχει DSLR στα χέρια σου.

 

Εγώ το δουλεύω με λειτουργία ισχύος υψηλή απόδοση.

2κ εννοείται.

Αυτόματη φωτεινότητα.

2 συσκευές Bluetooth (ακουστικό και ρολόι).

 

Εγκατεστημένα όλα τα γνωστά social αλλά σε χρήση περισσότερο το Facebook.

Μαύρο θέμα.

Nova launcher πάντα!

 

Aod και τοποθεσία κλειστά.

Σήμερα με μόνο 4 ώρες data και οι υπόλοιπες Wi-Fi.

 

Κοίταξε στο 14ωρο χρήσης το θεωρώ πολύ καλό αποτέλεσμα.

https://www.dropbox.com/s/en6q2l65b6rf6qm/Screenshot_20191015-185647_Settings.jpg?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δουλεύω με λειτουργία ισχύος υψηλή απόδοση.

2κ εννοείται.

Αυτόματη φωτεινότητα.

2 συσκευές Bluetooth (ακουστικό και ρολόι).

 

Εγκατεστημένα όλα τα γνωστά social αλλά σε χρήση περισσότερο το Facebook.

Μαύρο θέμα.

Nova launcher πάντα!

 

Aod και τοποθεσία κλειστά.

Σήμερα με μόνο 4 ώρες data και οι υπόλοιπες Wi-Fi.

 

Κοίταξε στο 14ωρο χρήσης το θεωρώ πολύ καλό αποτέλεσμα.

https://www.dropbox.com/s/en6q2l65b6rf6qm/Screenshot_20191015-185647_Settings.jpg?dl=0

 

-Βελτιστοποιημένη απόδοση

-2Κ, αυτόματη φωτεινότητα, λευκό θέμα

-BT ανοιχτό μόνιμα και ακουστικά Gbuds, μουσική-tunein radio 2hr περίπου και ομιλία 1-2 ώρες σε κλήσεις

-AOD μόνιμα ανοιχτή, τοποθεσίες το ίδιο

-στοκ launcher

-εφαρμογές κατά σειρά Instagram Chrome, Youtube Music, Facebook, Messenger, Viber

 

Βέβαια έχω Android Auto στο αμάξι οπότε συνδέω πρωί, μεσημέρι και απόγευμα το κινητό και φορτίζει και έτσι, οπότε δεν μπορώ να προσδιορίσω ακριβώς κατανάλωση. Οπότε πάω εμπειρικά και μόνο, αναλόγως την πτώση του ποσοστού κατά τη διάρκεια της μέρας.

 

Πάντως η συσκευή είναι ακόλλητη, πάει σφαίρα, δεν γεμίζει ποτέ η RAM και γενικώς νιώθω ότι έχω ένα τεχνολογικό όπλο στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και πρέπει να είχε ειπωθεί και παλιότερα έχω αγοράσει το εργαλείο 10/10 και έχω στείλει την αίτηση σήμερα για τα ασύρματα ακουστικά, τώρα για τους 4 μήνες του YouTube πια είναι η διαδικασία;

Ακόμα απάντηση από Samsung για ακουστικά πότε θα πάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Υπάρχει περίπτωση να κάνουν το DEX ασύρματο νομιζω δεν υπαρχει λόγος να πηγαινουμε προς τα πίσω εφοσον υπάρχουν προδιαγραφές;

Προς το παρών για μεταφορα δεδομένων χρησιμοποιούσα το sidesync wireless εχει καμία διαφορα απο το Flow;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Απ ότι παρατηρώ έφτιαξε και το θέμα του ανοίγματος της συσκευής όταν το βάζαμε στην τσέπη. Πλέον δεν ανοίγει με το παραμικρό, λειτουργεί άψογα!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...