Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι ακριβώς η τελευταία επιλογή μετά τις επιλογές για το γύρω γύρω της οθόνης :)

 

Καλημέρα ,...έμενα παρόλο που έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις δεν έχει τέτοια επιλογή...είναι ελληνικό!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,...έμενα παρόλο που έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις δεν έχει τέτοια επιλογή...είναι ελληνικό!!!

 

Νομίζω ότι,

Αν δεν βάλεις το edge lighting μέσω nicelock δεν σου εμφανίζει αυτή την επιλογή.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς με το ...."έχουν περάσει μέρες???!!!!"

Σήμερα το έγραψες!!!!!!

 

Σήμερα το έγραψα γιατί σήμερα έτυχε να δω το δώρο που δικαιούμαι, το κινητό το έχω από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, από προχθές κάτοχος και εγώ του note 10+ σε μαύρο χρώμα είχα το note 10 το μικρό αλλά τελικά άλλαξα λόγω μαπαρίας και κάρτας SD και γενικα το μεγάλο είναι πιο πλήρες.

Το note 10+ το πήρα μεταχειρισμένο σε άριστη κατασταση και είναι τέλος Αυγ. , έστειλα αίτηση στην samsung για τα ear buds και μου απάντησαν σήμερα ότι δυστυχώς δεν μπορω να τα πάρω λόγω ότι η η ημερομηνία αγοράς δεν είναι εντός προθεσμίας της προωθητικής ενέργειας.

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι,

Αν δεν βάλεις το edge lighting μέσω nicelock δεν σου εμφανίζει αυτή την επιλογή.

 

Πρέπει να ισχύει αυτό που λέει το παιδί από πάνω!!!

Εγώ το έχω περάσει μέσω nice lock κ μάλλον γι αυτό το βρίσκω στις ρυθμίσεις!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι σε s7 edge που πήγα πριν τη 2ετια smartec για αλλαγή μπαταρίας μου άλλαξαν όλα τα άλλα εκτός από μπαταρία. Με την αλλαγή της πίσω κάμερας που μου άλλαξαν χωρίς εγώ να έχω δει κάποιο πρόβλημα μετα από 2 μήνες που χάλασε μου είπαν πως ήμουν εκτός εγγύησης και η αλλαγή που είχε γίνει 2 μήνες πριν δεν είχε έξτρα εγγύηση. Τα είχα γράψει και στο νήμα του s7 τότε. Πρέπει να είμαι από τους λίγους που δεν έμειναν ικανοποιημένοι από το service της smartec.

 

Δεν εισαι ο μονος. Αλλαξαν μπαταρια (αν πραγματικά αλλαξαν) σε καποιους και το διαφημίζουν ότι είναι στανταρ.

Και εμενα χαλασε η πλακέτα του νοτε 8, πηγα στο εξουσιοδότημενο σέρβις της σαμσουνγκ της περιοχής μου. Τους ρώτησα θα αλλαχτει και η μπαταρία και μου είπανε οχι. Μα λεω σε ολα τα φόρουμ διαβάζω οτι σε σοβαρες βλάβες αλλάζουν και μπαταρια. Εντωμεταξυ είναι και φίλος μου αυτος που εχει το σέρβις. Μου λεει, κοίταξε να δεις, και εγω θα μπορούσα να σου πω οτι σου αλλαξα και μπαταρια (ετσι και αλλιως είναι μια χαρά) για να νιώθεις ποιο ευχαριστημενος και να διαφημίζεις και το σέρβις εδω. Αλλα επειδη σε ξερω δε θέλω να σε δουλεύω, η σαμσουνγκ υποχρεώνει τα σερβις να αλλάζουν μπαταρία ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΧΤΕΙ Η ΟΘΟΝΗ, ή εαν παρατηρηθεί πρόβλημα στην μπαταρια.

Ολα τα υπολοιπα ειναι ραδιο αρβιλα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ισχύει αυτό που λέει το παιδί από πάνω!!!

Εγώ το έχω περάσει μέσω nice lock κ μάλλον γι αυτό το βρίσκω στις ρυθμίσεις!!

 

το nicelock ειναι launcher?...καποιο link της εφαρμογης?

Link to comment
Share on other sites

το nicelock ειναι launcher?...καποιο link της εφαρμογης?

 

Όχι δεν είναι launcher.

Είναι τρόπος για το έχουμε τοsamsung good lock που δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα αλλά ούτε στην Ευρώπη αν δεν απατώμαι

Αναζήτησε nice lock στο play store.

Μετά ψάξε σε xda ή σε apk mirror τις προσθήκες.

 

Δεν μπορώ να δω τώρα αν υπάρχει κάποιο βίντεο για την διαδικασία.

Είμαι σίγουρος όμως ότι θα υπάρχει αν ψάξεις.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Το Nice lock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Το Good lock https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/edgelighting/edgelighting-1-0-24-release/samsung-edgelighting-1-0-24-android-apk-download/download/

Κάνε εγκατάσταση το πρώτο και μετά το δεύτερο...

Μετά θα ανοίξεις το nice lock θα βρείς το good lock και θα ρυθμίσεις το edge lighting στην μπροστά κάμερα!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξεκλειδώνουν τα s10 note 10 με οποιοδήποτε αποτύπωμα αν έχουν μεμβράνη ξέρουμε σίγουρα αν ισχύει εφόσον έχει γίνει καταχώρηση με φορεμένη την μεμβράνη;

 

Υπάρχει κανένας που να έβαλε μεμβράνη αφού πέρασε αποτυπώματα με γυμνή οθόνη να επιβεβαιώσει ότι δεν ξεκλειδώνει;

 

Υποτίθεται ότι αφορά μόνο χοντρές μεμβράνες third party, αλλά το θέμα είναι μήπως μπερδεύεται ο αισθητήρας απλά βάζοντας μια μεμβράνη από επάνω.

 

https://www.techradar.com/in/news/samsung-warns-users-of-a-flaw-that-lets-unregistered-fingerprints-unlock-the-galaxy-s10

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ξεκλειδώνουν τα s10 note 10 με οποιοδήποτε αποτύπωμα αν έχουν μεμβράνη ξέρουμε σίγουρα αν ισχύει εφόσον έχει γίνει καταχώρηση με φορεμένη την μεμβράνη;

 

Υπάρχει κανένας που να έβαλε μεμβράνη αφού πέρασε αποτυπώματα με γυμνή οθόνη να επιβεβαιώσει ότι δεν ξεκλειδώνει;

 

Υποτίθεται ότι αφορά μόνο χοντρές μεμβράνες third party, αλλά το θέμα είναι μήπως μπερδεύεται ο αισθητήρας απλά βάζοντας μια μεμβράνη από επάνω.

 

https://www.techradar.com/in/news/samsung-warns-users-of-a-flaw-that-lets-unregistered-fingerprints-unlock-the-galaxy-s10

 

 

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

 

στο δικό μου πάντως δεν γίνεται αυτό!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαληθευσω με την σειρά μου ορισμένα πράγματα για το service

Είχα 2 διαφορετικά Note9. Το ενα είχε θέμα η οθόνη του και μου άλλαξαν και μπαταρία (και φυσικά frame).

Το άλλο note9 που είχα, είχε θέμα με την κάμερα του και μου άλλαξαν μόνο την κάμερα και φυσικά τίποτα άλλο

Οπότε επιβεβαιώνω πως μπαταρία αλλάζουν μόνο όταν αλλάζουν οθόνη

Και αναφέρομαι στο service εδώ Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι ο μονος. Αλλαξαν μπαταρια (αν πραγματικά αλλαξαν) σε καποιους και το διαφημίζουν ότι είναι στανταρ.

Και εμενα χαλασε η πλακέτα του νοτε 8, πηγα στο εξουσιοδότημενο σέρβις της σαμσουνγκ της περιοχής μου. Τους ρώτησα θα αλλαχτει και η μπαταρία και μου είπανε οχι. Μα λεω σε ολα τα φόρουμ διαβάζω οτι σε σοβαρες βλάβες αλλάζουν και μπαταρια. Εντωμεταξυ είναι και φίλος μου αυτος που εχει το σέρβις. Μου λεει, κοίταξε να δεις, και εγω θα μπορούσα να σου πω οτι σου αλλαξα και μπαταρια (ετσι και αλλιως είναι μια χαρά) για να νιώθεις ποιο ευχαριστημενος και να διαφημίζεις και το σέρβις εδω. Αλλα επειδη σε ξερω δε θέλω να σε δουλεύω, η σαμσουνγκ υποχρεώνει τα σερβις να αλλάζουν μπαταρία ΟΤΑΝ ΑΛΛΑΧΤΕΙ Η ΟΘΟΝΗ, ή εαν παρατηρηθεί πρόβλημα στην μπαταρια.

Ολα τα υπολοιπα ειναι ραδιο αρβιλα.

 

Πες τα φίλε μου γιατί ένιωθα και αδικημένος σε σχέση με τους άλλους που έγραφαν πριν τελειώσει η εγγύηση πέρασα μια βόλτα από smartec μου άλλαξαν και μια μπαταρία και μαζί οθόνη και μια χαρά. Τεσπα πολύ offtopic η όλη συζήτηση.

Το one hand operation που έγραψε Ενα παιδί πιο πάνω το εγκατέστησα και αν και στην αρχή με ξένισε λίγο νομίζω πως αν το συνηθίσεις δε γυρνάς πίσω.

Τέλος κατέληξα πωε αν τελικά πάρω το note σίγουρα θα πάρω και τη θήκη που μου πρότεινε ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

Πες τα φίλε μου γιατί ένιωθα και αδικημένος σε σχέση με τους άλλους που έγραφαν πριν τελειώσει η εγγύηση πέρασα μια βόλτα από smartec μου άλλαξαν και μια μπαταρία και μαζί οθόνη και μια χαρά. Τεσπα πολύ offtopic η όλη συζήτηση.

Το one hand operation που έγραψε Ενα παιδί πιο πάνω το εγκατέστησα και αν και στην αρχή με ξένισε λίγο νομίζω πως αν το συνηθίσεις δε γυρνάς πίσω.

Τέλος κατέληξα πωε αν τελικά πάρω το note σίγουρα θα πάρω και τη θήκη που μου πρότεινε ο φίλος.

 

Στην αρχή αυτό είχα πάθει και εγώ με το one had operation.

Μετά από λίγες εβδομάδες το συνήθισα 100%.

Σήμερα μερικούς μήνες μετά την πρώτη δοκιμή, δεν υπάρχει γυρισμός.

 

Πιάνω καμία φορά το s9 plus της γυναίκας, με την navbar κάτω, και τίποτα.

Θα στραμπουλιξω τα δάχτυλα μου νομίζω. :lol:

 

Θήκη ποια λες?

Την pitaka που αναφέρθηκε πιο πίσω?

 

Φοβερή θήκη συμφωνώ. Φλούδα λεπτή, ποιοτική, όμορφη!

Προσωπικά δεν την έχω αγοράσει ακόμα γιατί "φοβάμαι" το σκληρό υλικό της.

Σκληρή θήκη δεν έχω βάλει ποτέ (έως τώρα).

Ζαχαρώνω πιτακα αλλά αυτό με φρενάρει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή αυτό είχα πάθει και εγώ με το one had operation.

Μετά από λίγες εβδομάδες το συνήθισα 100%.

Σήμερα μερικούς μήνες μετά την πρώτη δοκιμή, δεν υπάρχει γυρισμός.

 

Πιάνω καμία φορά το s9 plus της γυναίκας, με την navbar κάτω, και τίποτα.

Θα στραμπουλιξω τα δάχτυλα μου νομίζω. :lol:

 

Θήκη ποια λες?

Την pitaka που αναφέρθηκε πιο πίσω?

 

Φοβερή θήκη συμφωνώ. Φλούδα λεπτή, ποιοτική, όμορφη!

Προσωπικά δεν την έχω αγοράσει ακόμα γιατί "φοβάμαι" το σκληρό υλικό της.

Σκληρή θήκη δεν έχω βάλει ποτέ (έως τώρα).

Ζαχαρώνω πιτακα αλλά αυτό με φρενάρει.

 

Ναι για την pitaka λέω φαίνεται πολύ ποιοτική. Ας πάρω για αρχή το κινητό και τα υπόλοιπα τα βρίσκω. Από note 2 πήγα σε s7 edge και τώρα μάλλον σε note 10. Νομίζω θα πάθω σοκ από το s7 στο note. Η αλήθεια είναι πως αν δεν μου έσπαγε η οθόνη στο s7 θα το κρατούσα κι άλλο μιας και τα πηγαίνει πολύ καλά στην καθημερινότητα και δεν κολλάει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο tip δεν χρειάζεται το good lock για να ενεργοποιηθεί!!

Πας στις ρυθμίσεις, edge φωτισμός, εφέ κ είναι η τελευταία ρύθμιση black hole :D

 

Δεν εχω τετοια επιλογή. Η τελευταία είναι το Glitter.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Nice lock https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluehorizonapps.nicelock3

 

Το Good lock https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/edgelighting/edgelighting-1-0-24-release/samsung-edgelighting-1-0-24-android-apk-download/download/

Κάνε εγκατάσταση το πρώτο και μετά το δεύτερο...

Μετά θα ανοίξεις το nice lock θα βρείς το good lock και θα ρυθμίσεις το edge lighting στην μπροστά κάμερα!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εκανα και δούλεψε. Ειδοποιήσεις για αναπάντητες δεν βρίσκω. Εχει ειδοποιήσεις με φωτισμό μόνο για τις εφαρμογές που έχουν εγκατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το email για τα δώρα απο την αγορά του note10+

Χθες 20.00 έστειλα το αίτημα και σε 24 ώρες ήρθε η απάντηση!! Ελπίζω να έρθουν τουλάχιστον μαυρα τα buds

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το email για τα δώρα απο την αγορά του note10+

Χθες 20.00 έστειλα το αίτημα και σε 24 ώρες ήρθε η απάντηση!! Ελπίζω να έρθουν τουλάχιστον μαυρα τα buds

 

 

 

Και σε εμένα, πέρασαν βέβαια 2 μέρες αλλά ήταν θετική η απάντηση...! :)

 

Τώρα από χρώματα ελπίζω και εγώ σε μαύρα.. δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο και το χρήμα του κινητού..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω δεν έχει καμία σχέση το χρώμα του κινητού... Κάποιος το είχε γράψει στο νήμα πως είναι αναλογα το απόθεμα που έχουν!!

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οντως.ειναι εντελως τυχαιο το χρωμα.ο,τι κατσει

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχε φιλος μου σημερα με το samsung members, του ειπαν οτι τελειωσαν τα διαθεσιμα ακουστικα για την προσφορα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά του είπαν... Αλλα προφανώς οτι σήμερα τελείωσε η προσφορά που έδιναν τα buds δώρο.

 

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πες τα φίλε μου γιατί ένιωθα και αδικημένος σε σχέση με τους άλλους που έγραφαν πριν τελειώσει η εγγύηση πέρασα μια βόλτα από smartec μου άλλαξαν και μια μπαταρία και μαζί οθόνη και μια χαρά. Τεσπα πολύ offtopic η όλη συζήτηση.

Το one hand operation που έγραψε Ενα παιδί πιο πάνω το εγκατέστησα και αν και στην αρχή με ξένισε λίγο νομίζω πως αν το συνηθίσεις δε γυρνάς πίσω.

Τέλος κατέληξα πωε αν τελικά πάρω το note σίγουρα θα πάρω και τη θήκη που μου πρότεινε ο φίλος.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ το γεγονός για τη Smartec. Όταν έστειλα στη Smartec (Αθήνα) το S7 Edge μου για αλλαγή πλακέτας (λόγω συχνών bootloops) εντός εγγύησης, μου άλλαξαν την πλακέτα καθώς και το πίσω κάλυμμα (μάλλον έσπασε κατά τη διαδικασία) αλλά ΟΧΙ την μπαταρία. Πριν από ένα μήνα έσπασε από πτώση σε χαλίκια η οθόνη (εκτός εγγύησης πλέον). Ήμουν ακριβώς στο ίδιο δίλημμα μ'εσένα για να προχωρήσω στην αγορά του Note 10+, αλλά αποφάσισα να επισκευάσω το S7 Edge μέχρι να υπάρξει ικανή διαθεσιμότητα/πτώση τιμής του Note 10+. Το έστειλα στη Smartec και μου άλλαξαν οθόνη ΚΑΙ μπαταρία (συνολικό κόστος 206 ευρώ - η μπαταρία δωρεάν). Πάντως, η Smartec είναι ένας από τους βασικότερους λόγους που συνεχίζω να αγοράζω Samsung κινητά. Ξέρεις ότι έχεις δίπλα σου ένα service γρήγορο, ειλικρινές και χωρίς κουτοπόνηρες υπεκφυγές.

Πριν δυο εβδομάδες έστειλα ένα S8 που είχα πάρει στην ανιψιά μου λόγω εκτεταμένου burn-in στην οθόνη (το πληκτρολόγιο ήταν εμφανές σχεδόν μόνιμα-πολύ chat αυτή η νεολαία). Η οθόνη είχε σε ένα σημείο της κοντά στο Edge μικρή βλάβη από χτύπημα λόγω πτώσης. Δεν έψαξαν δικαιολογίες. Εφόσον υπήρχε burn-in μου άλλαξαν την οθόνη εντός εγγύησης (+frame) no questions asked και το κινητό είναι πλέον άψογο και πάλι (δεν αλλάχτηκε η μπαταρία).

Link to comment
Share on other sites

Αψογο σερβις η σμαρτεκ.εστειλα το n9 και μου το φερανε καινουριο πισω μεσα στην εγγυηση.και αλλαγη μπαταριας εννοειται δωρεαν
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...