Jump to content

Samsung Galaxy Note 10 Plus


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μερικά σκόρπια σχόλια 2 μέρες μετά:

 

-Περίμενα καλύτερη τη μπαταρία. Τουλάχιστον φορτίζει συναρπαστικά γρήγορα. Πχ το 25-80% το έχει για πλάκα στο μισάωρο. Μέχρι να μπεις να κάνεις ένα ντους, έχεις μπαταρία.

 

-Το δαχτυλικό θέλει συνήθεια. Τόσο όσο αφορά την πίεση που θα ασκήσεις, όσο και στο να βρεις το σημείο. Πολλές φορές η AOD δεν έχει καλή φωτεινότητα και ψάχνεις να το βρεις.

 

-Ο τρόπος που βλέπεις τα notifications σε συνδυασμό με το fingerscanner ξεκλείδωμα, αν ζεις παράλληλα με FaceID της Apple, είναι συγκλονιστικά χειρότερος σε εμπειρία χρήσης. Αυτό αφορά κάποια παιδιά που ρώτησαν αν αξίζει να αφήσουν το οικοσύστημα Apple στην μορφή των iPhone X/XS/XSMax/XR για να έρθουν στο Note10.

 

-Η συσκευή τρίζει στην πλάτη αλλά και το XS Max πάλλεται επίσης. Λιγότερο αλλά πάλλεται. Ίσως παίζει ρόλο ότι δεν έχει edge οθόνη και άρα έχει πλαϊνά bezel "ψωμωμένα".

 

-Το δαχτυλικό του δεν είναι πιο γρήγορο από του S10+. Για τα παιδιά που ρώτησαν αν έχει γίνει πιο γρήγορο. Ο αδερφός μου έχει S10+ και κάναμε σύγκριση. Καμία διαφορά.

 

-Η συσκευή είναι για κράτημα με τα 2 χέρια. Με το ένα, ζορίζεσαι.

 

-Το πενάκι το έχεις απλά γιατί πρέπει να το έχεις. Είναι για να βγαίνει μια φορά την ημέρα και αν. Εκτός και όντως είναι κάποιος στην σπάνια περίπτωση που όντως το χρειάζεται. Το μεγαλύτερο ποσοστό αγοραστών, δεν το χρειάζονται. Παρ'όλα αυτά, δεν ενοχλεί που υπάρχει εκεί για να το χρησιμοποιήσεις τη μια φορά που θα χρειαστεί.

 

-Θα ήθελα flat οθόνη

 

-Το ακουστικό/ηχείο σε μπερδεύει κάπως στην ομιλία μιας και δεν ξέρεις που ακριβώς να βάλεις το κινητό στο αυτί σου. Προτιμώ τη γρίλια του S10+.

 

-Το κουμπί bixby που πλέον το έκαναν power on/off button, θα το ήθελα στην κλασσική του θέση. Πλέον μπερδεύεσαι με τα πλήκτρα της φωνής. Είναι κάτι που δεν μου άρεσε και στα Huawei που έχω ζήσει (Mate10pro, P20pro).

 

-Το κινητό είναι πανγρήγορο, η RAM στα 12 καταπληκτική.

 

-Οι κάμερες κορυφαίου επιπέδου με πολλά modes.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τα συν που εγραψε ο geovas για το One plus πια ειναι ?

+οθονη χωρις τρυπες και notch και με 90hz

+τα γρηγοροτερα updates και το πιο ελαφρυ software

+πιο γρηγορο δακτυλικο.

+και για αυτους που τα κοιταζουν,το Oneplus βγαινει μονο με snapdragon.

 

Κοινως μιλαμε καθαρα για καλυτερη εμπειρια χρησης,λογω οθονης και πιο stock android ας το πουμε skin.

 

Σε features προφανως και τα galaxy ηταν και ειναι το απολυτο πακετο.

 

Απλα φετος με το note10+ η Samsung φαινεται οτι επαναπαύτηκε στα περι huawei/trump και κακα τα ψέματα δεν προσπαθησε πολυ στα Note.

Γιαυτο και η απουσια της θυρας ακουστικών δεν πείθει κανενα. Δηλαδη σιγα στην κατα πολυ μεγαλυτερη μπαταρια που εβαλε σε σχεση με το note9.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς έτσι ειναι

Είμαι κατηγορηματικος για τα Huawei smartphones

Παίζουν μονα τους στο θέμα μπαταρία

Χάος από τον επόμενο...

 

Πάντως σε συγκριτικό τέστ μπαταρίας που μόλις είδα μεταξύ P30 Pro και S10+, ένα 10% υπέρ του P30 ήταν.

Link to comment
Share on other sites

+οθονη χωρις τρυπες και notch και με 90hz

+τα γρηγοροτερα updates και το πιο ελαφρυ software

+πιο γρηγορο δακτυλικο.

+και για αυτους που τα κοιταζουν,το Oneplus βγαινει μονο με snapdragon.

 

Κοινως μιλαμε καθαρα για καλυτερη εμπειρια χρησης,λογω οθονης και πιο stock android ας το πουμε skin.

 

Σε features προφανως και τα galaxy ηταν και ειναι το απολυτο πακετο.

 

Απλα φετος με το note10+ η Samsung φαινεται οτι επαναπαύτηκε στα περι huawei/trump και κακα τα ψέματα δεν προσπαθησε πολυ στα Note.

Γιαυτο και η απουσια της θυρας ακουστικών δεν πείθει κανενα. Δηλαδη σιγα στην κατα πολυ μεγαλυτερη μπαταρια που εβαλε σε σχεση με το note9.

 

Για το 90Hz δεν μπορω να εκφερω αποψη ,για την μοναδα αισθησης του δακτυλικου οκ δεν ξερω εαν ειναι ποιο γρηγορο σε δεκατα το ενα η το αλλο για το οτι θα παρει πιο γρηγορα update τι σημαινει αυτο οτι εχει καπου ανωτεροτητα η συσκευη?

 

Ρε παιδια μη ψαχνετε ψιλους σταχυρα το Note ειναι ανωτερο απο οτι κυκλοφορει εκει εξω.Οτι κουβαλα μεσα του στο συνολο δεν τα βρισκεις αλλου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

 

-Το δαχτυλικό θέλει συνήθεια. Τόσο όσο αφορά την πίεση που θα ασκήσεις, όσο και στο να βρεις το σημείο.

 

-Το δαχτυλικό του δεν είναι πιο γρήγορο από του S10+. Για τα παιδιά που ρώτησαν αν έχει γίνει πιο γρήγορο. Ο αδερφός μου έχει S10+ και κάναμε σύγκριση. Καμία διαφορά.

 

-Το πενάκι το έχεις απλά γιατί πρέπει να το έχεις. Είναι για να βγαίνει μια φορά την ημέρα και αν. Εκτός και όντως είναι κάποιος στην σπάνια περίπτωση που όντως το χρειάζεται. Το μεγαλύτερο ποσοστό αγοραστών, δεν το χρειάζονται. Παρ'όλα αυτά, δεν ενοχλεί που υπάρχει εκεί για να το χρησιμοποιήσεις τη μια φορά που θα χρειαστεί.

 

-Το ακουστικό/ηχείο σε μπερδεύει κάπως στην ομιλία μιας και δεν ξέρεις που ακριβώς να βάλεις το κινητό στο αυτί σου. Προτιμώ τη γρίλια του S10+.

 

-Το κουμπί bixby που πλέον το έκαναν power on/off button, θα το ήθελα στην κλασσική του θέση. Πλέον μπερδεύεσαι με τα πλήκτρα της φωνής. Είναι κάτι που δεν μου άρεσε και στα Huawei που έχω ζήσει (Mate10pro, P20pro).

 

-Εχω την εντυπωση οτι τα προβληματα που εχει το δακτυλικο ειναι 2.

Α)εχει μικρη επιφανεια σε σχεση με το δακτυλικο του Oneplus7pro.Γιαυτο και θελει εκμαθηση στον τροπο που το βαζεις το δακτυλο.

Β)ο λογος που το νιωθεις πιο αργο απο τις αλλες εταιρειες ειναι γιατι εχει διαφορετικο animation στο ξεκλειδωμα. Στα αλλα(p30pro,op7)το νιωθεις περισσοτερο λες και ξεκλειδωνεις με το προσωπο.

 

-Βεβαια το δακτυλικο του S10+ εχει παρει και καποια updates απο τον Μαρτιο που βγηκε. Στις αρχες ειχε καποια θεματακια.

 

-Οι περισσοτεροι οντως δεν το χρειαζονται,γιατι εχω την εντυπωση οτι το βλεπουν τελειως λαθος το θεμα με αυτο.

Αν για παραδειγμα εχεις μεγαλα δακτυλα,το πενακι μπορεις να το χρησιμοποιησεις ακομα και στο internet σαν καποιου ειδους ποντικι ας πουμε. Δεν ειναι υποχρεωτικο δηλαδη οτι το πενακι ειναι μονο για σημειωσεις ή ζωγραφιες και οτι πρεπει υποχρεωτικα να το δουλευεις 10φορες την μερα.

 

-Για το ακουστικο στο πανω μερος,εχω την εντυπωση οτι γενικα ο ηχος βγαινει απο κατω,απο πανω πανω(την λεπτη γραμμη δηλαδη)και λογικα πρεπει να βγαινει και ηχος απο την οθονη περιπου στο υψος την selfie καμερας. Δηλαδη ας το πουμε ο ηχος να βγαινει απο 3σημεια(οπως πχ στο LG G8 και p30 που βγαινει στο πανω μερος μονο απο την οθονη μιας και δεν εχει γριλια

 

-αυτο που λες το εχω δει και αλλοι να το λενε,οτι δηλαδη θα προτιμουσαν το power button στην δεξια πλευρα απο την αριστερα.

 

Προσωπικα οπως ειχα γραψει και στο θεμα του S10+,κανονικα για το note πηγαινα απλα θα κανω υπομονη μεχρι τον Σεπτεμβριο να δω και ο ανταγωνισμος τι θα δωσει,πιο πολυ για τα day one χρηματα του note που ζηταει.

Ασε που ηδη εμφανιστηκε στο bestprice απο ενα καταστηματα σχεδον 200ευρω κατω.

Link to comment
Share on other sites

-Εχω την εντυπωση οτι τα προβληματα που εχει το δακτυλικο ειναι 2.

Α)εχει μικρη επιφανεια σε σχεση με το δακτυλικο του Oneplus7pro.Γιαυτο και θελει εκμαθηση στον τροπο που το βαζεις το δακτυλο.

Β)ο λογος που το νιωθεις πιο αργο απο τις αλλες εταιρειες ειναι γιατι εχει διαφορετικο animation στο ξεκλειδωμα. Στα αλλα(p30pro,op7)το νιωθεις περισσοτερο λες και ξεκλειδωνεις με το προσωπο.

 

-Βεβαια το δακτυλικο του S10+ εχει παρει και καποια updates απο τον Μαρτιο που βγηκε. Στις αρχες ειχε καποια θεματακια.

 

-Οι περισσοτεροι οντως δεν το χρειαζονται,γιατι εχω την εντυπωση οτι το βλεπουν τελειως λαθος το θεμα με αυτο.

Αν για παραδειγμα εχεις μεγαλα δακτυλα,το πενακι μπορεις να το χρησιμοποιησεις ακομα και στο internet σαν καποιου ειδους ποντικι ας πουμε. Δεν ειναι υποχρεωτικο δηλαδη οτι το πενακι ειναι μονο για σημειωσεις ή ζωγραφιες και οτι πρεπει υποχρεωτικα να το δουλευεις 10φορες την μερα.

 

-Για το ακουστικο στο πανω μερος,εχω την εντυπωση οτι γενικα ο ηχος βγαινει απο κατω,απο πανω πανω(την λεπτη γραμμη δηλαδη)και λογικα πρεπει να βγαινει και ηχος απο την οθονη περιπου στο υψος την selfie καμερας. Δηλαδη ας το πουμε ο ηχος να βγαινει απο 3σημεια(οπως πχ στο LG G8 και p30 που βγαινει στο πανω μερος μονο απο την οθονη μιας και δεν εχει γριλια

 

-αυτο που λες το εχω δει και αλλοι να το λενε,οτι δηλαδη θα προτιμουσαν το power button στην δεξια πλευρα απο την αριστερα.

 

Προσωπικα οπως ειχα γραψει και στο θεμα του S10+,κανονικα για το note πηγαινα απλα θα κανω υπομονη μεχρι τον Σεπτεμβριο να δω και ο ανταγωνισμος τι θα δωσει,πιο πολυ για τα day one χρηματα του note που ζηταει.

Ασε που ηδη εμφανιστηκε στο bestprice απο ενα καταστηματα σχεδον 200ευρω κατω.

 

Τιμολόγιο δεν έχεις καμιά άκρη να κόψεις; Γιατί αν έχεις δεν έχει και πολύ νόημα να περιμένεις απο σκρούτζ αφού τα καταστήματα του σκρουτζ σιγά μην σου κόψουν τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

για το οτι θα παρει πιο γρηγορα update τι σημαινει αυτο οτι εχει καπου ανωτεροτητα η συσκευη?

 

Ε δεν ξερω,εσενα δηλαδη σου φαινεται η ιδια software υποστηριξη στο να δεις στην μια πλευρα(oneplus)το ενα κινητο να παιρνει Android 10(ολοι οι χρηστες οχι αναλογα τον παροχο/rom)τον αλλο μηνα,και το ιδιο στο note10(που επρεπε να ειχε με το καλημερα)να παιρνει τελος του χρονου με αρχες του επομενου,και αναλογα την rom/παροχο του κινητου?

 

Περαν τουτου προφανως και ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα γιατι οπως και το S10+,κυκλοφορει νωριτερα απο τους αλλους.

 

Κατσε να δουμε ομως και τον αλλο μηνα huawei και Apple τι θα δειξουν,και τελος του χρονου η Google και βλεπουμε.

 

Προσωπικα αυτο που ζηλευω στο note10+ ξεκαθαρα(αν οντως παω αργοτερα σε αυτο) ειναι κυριως η μεγαλη οθονη των 6.8ιντσων περισσοτερο με δευτερο το πενακι,αλλα οχι για τα νεα gimmick air gestures που εβαλαναπλα γιατι ειναι κατι που δεν βρισκεις αλλου, 3ο το UFS 3.0 storage και τελος εχει το χαμηλοτερο Sar στο κεφαλι απο ολες τις τελευταιες ναυαρχιδες https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/b119510a

Link to comment
Share on other sites

2η φόρτιση 24 ώρες αναμονή 3.5 ώρες οθόνη, όλα ανοιχτά, σύνδεση με smartwatch, samsung health. Υπόλοιπο 47%, not bad at all.
Link to comment
Share on other sites

Τιμολόγιο δεν έχεις καμιά άκρη να κόψεις; Γιατί αν έχεις δεν έχει και πολύ νόημα να περιμένεις απο σκρούτζ αφού τα καταστήματα του σκρουτζ σιγά μην σου κόψουν τιμολόγιο.

 

Να σου πω την αληθεια δεν βιαζομαι κιολας μιας και ουτως ή αλλως εχουμε ακομα καιρο μεχρι να παρει την επομενη εκδοση του Android,και θα εχει πεσει και η τιμη του αρκετα μεχρι τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2η φόρτιση 24 ώρες αναμονή 3.5 ώρες οθόνη, όλα ανοιχτά, σύνδεση με smartwatch, samsung health. Υπόλοιπο 47%, not bad at all.

 

Ανετα βγαζεις και 6ωρες οθονη αν δεν θες να πεσει η μπαταρια σε κοκκινα/μονοψηφια νουμερα.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια δεν βιαζομαι κιολας μιας και ουτως ή αλλως εχουμε ακομα καιρο μεχρι να παρει την επομενη εκδοση του Android,και θα εχει πεσει και η τιμη του αρκετα μεχρι τοτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ανετα βγαζεις και 6ωρες οθονη αν δεν θες να πεσει η μπαταρια σε κοκκινα/μονοψηφια νουμερα.

Με την χρήση την δικιά μου άν και συνήθως φορτίζω στο 40% με βλέπω να βγάζω 1.5 μέρα ίσως και παραπάνω αν θέλω. Πάντα με την προϋπόθεση οτι θα συνεχίσει με αυτήν την συμπεριφορά. Μέχρι στιγμής τουλάχιστον είμαι υπέρ ευχαριστημένος αν σκεφτούμε ότι έχουμε να κάνουμε με την πιο πλήρη συσκευή σε δυνατότητες και ευκολίες software.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε συγκριτικό τέστ μπαταρίας που μόλις είδα μεταξύ P30 Pro και S10+, ένα 10% υπέρ του P30 ήταν.

 

Τα ιδια λεγαμε βρε και για το s10+

Το τεραστιο θεμα των Samsung είναι σε κινηση (συνεχεις εναλλαγες κυψελων και transition από 4g --> 3g ---> hsdpa). Εξηγησα το θεμα παραπισω. Το ιδιο συμβαινει όταν εισαι σε χωρο (πχ εργασια) που αυτό εναλλάσσεται παλι σαν τρελο. Εκει το standby είναι για κλαματα…

αξιοπρεπης είναι η μπαταρια, αλλα με το σεναριο που γραφω είναι απλα μετρια (σε όλα μα όλα τα Samsung των τελευταίων ετων - ο Δημητηρης (skoj) είναι στο ιδιο μηκος κυματος με μενα ;) ).

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λεγαμε βρε και για το s10+

Το τεραστιο θεμα των Samsung είναι σε κινηση (συνεχεις εναλλαγες κυψελων και transition από 4g --> 3g ---> hsdpa). Εξηγησα το θεμα παραπισω. Το ιδιο συμβαινει όταν εισαι σε χωρο (πχ εργασια) που αυτό εναλλάσσεται παλι σαν τρελο. Εκει το standby είναι για κλαματα…

αξιοπρεπης είναι η μπαταρια, αλλα με το σεναριο που γραφω είναι απλα μετρια (σε όλα μα όλα τα Samsung των τελευταίων ετων - ο Δημητηρης (skoj) είναι στο ιδιο μηκος κυματος με μενα ;) ).

αυτό δεν συμβαίνει σε όλα τα κινητά;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό δεν συμβαίνει σε όλα τα κινητά;

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συμβαινει σε πολύ μικροτερο βαθμο. Προφανως λογω διαφορετικης διαχειρισης του θεματος. Εχω αναφερθεί σε ποια εχω δει πολύ σοβαρη συμπεριφορά (mate 20 pro, p30 pro από τις τελευταίες φουρνιες) και oneplus 7 pro (μονο σε standby - σε συνδυασμο με χρηση οθονης χωλαινει κι αυτό πλεον).

Το τιμημα στα Huawei είναι ότι οι κινεζοι σκοτωνουν με συνοπτικες μπόλικες διεργασίες στο παρασκηνιο (με τιμημα μερικες δυσλειτουργιες/καθυστερήσεις σε Push notifications κλπ), αλλα στο θεμα μπαταρια δινουν ρεστα…

Στα, δε, μηλα, η αναμονη είναι υποδειγματικη σε ο,τι περιβάλλον και να κινεισαι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή μετά από 3η φόρτιση είμαι στις 5:30 ώρες sot με 61% μπαταρία.Not Bad,Not Bad!!!! Να ξεκαθαρίσω όμως ότι εγώ το έχω πάντα σε 2G γιατί έχω παντού WiFi και όλα τα έχω κλειστά.Ειμαι πολύ περιεργος να δω που θα φτάσει.
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια λεγαμε βρε και για το s10+

Το τεραστιο θεμα των Samsung είναι σε κινηση (συνεχεις εναλλαγες κυψελων και transition από 4g --> 3g ---> hsdpa). Εξηγησα το θεμα παραπισω. Το ιδιο συμβαινει όταν εισαι σε χωρο (πχ εργασια) που αυτό εναλλάσσεται παλι σαν τρελο. Εκει το standby είναι για κλαματα…

αξιοπρεπης είναι η μπαταρια, αλλα με το σεναριο που γραφω είναι απλα μετρια (σε όλα μα όλα τα Samsung των τελευταίων ετων - ο Δημητηρης (skoj) είναι στο ιδιο μηκος κυματος με μενα ;) ).

Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη διαφορά σε standby σε σχέση με το πως μας είχε συνηθίσει η samsung, μέχρι πρίν 10 μέρες ήμουν με το note 9 και υπάρχει τεράστια διαφορά. Με την χρήση την δικιά μου έβγαζα 1 μέρα και τώρα βλέπω να φτάνω και τις 2.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη διαφορά σε standby σε σχέση με το πως μας είχε συνηθίσει η samsung, μέχρι πρίν 10 μέρες ήμουν με το note 9 και υπάρχει τεράστια διαφορά. Με την χρήση την δικιά μου έβγαζα 1 μέρα και τώρα βλέπω να φτάνω και τις 2.

 

Αν σου ανεβάσουμε screen με skoj θα φριξεις :lol::lol:

Προσωπικα το εχω αποδεχτει. Samsung και μπαταρια, για μενα, δεν είναι συμβατες εννοιες...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ανεβάσουμε screen με skoj θα φριξεις :lol::lol:

Προσωπικα το εχω αποδεχτει. Samsung και μπαταρια, για μενα, δεν είναι συμβατες εννοιες...

χαχαχα, τι να πώ, εγώ πρώτη φορά σε samsung που είμαι τόσο ευχαριστημένος. Ελπίζω να κρατήσει και να μην επανέλθω κλαίγοντας...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει σε πολύ μικροτερο βαθμο. Προφανως λογω διαφορετικης διαχειρισης του θεματος. Εχω αναφερθεί σε ποια εχω δει πολύ σοβαρη συμπεριφορά (mate 20 pro, p30 pro από τις τελευταίες φουρνιες) και oneplus 7 pro (μονο σε standby - σε συνδυασμο με χρηση οθονης χωλαινει κι αυτό πλεον).

Το τιμημα στα Huawei είναι ότι οι κινεζοι σκοτωνουν με συνοπτικες μπόλικες διεργασίες στο παρασκηνιο (με τιμημα μερικες δυσλειτουργιες/καθυστερήσεις σε Push notifications κλπ), αλλα στο θεμα μπαταρια δινουν ρεστα…

Στα, δε, μηλα, η αναμονη είναι υποδειγματικη σε ο,τι περιβάλλον και να κινεισαι...

 

Βαγγέλη πολύ επιεικώς τα λες για τις ειδοποιήσεις στα huawei.

Προσωπικά μετά από 3 μήνες συνεχούς λειτουργίας με το mate 20 pro μπορώ να πω με σιγουριά ότι συνολικά υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις ειδικά σε εφαρμογές που ανοίγουν αραιά και που.

Στη Samsung δεν υπήρχε και δεν υπάρχει τέτοιο θέμα αλλά με αντίτιμο την μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες (δύο λογαριασμούς Google) λογαριασμό exchange της δουλειάς, κάμερες, ρολόγια κτλ όλα λειτουργούν υποδειγματικα. Τα πάντα έρχονται ακαριαία στη συσκευή χωρίς καμία απολύτως καθυστέρηση.

 

Για να δώσω μια ένδειξη για τα huawei να πω ότι όποιος έχει ρολόι garmin και προσπαθεί να το δουλέψει με huawei δεν γίνεται διότι μόλις η εφαρμογή της garmin περάσει στο παρασκήνιο και αποσυνδεθεί δεν συνδέεται ξανά με κανέναν τρόπο.

Τέτοια θέματα στη Samsung δεν υπάρχουν αλλά όπως προείπα αυτό πληρώνεται με αντίτιμο μεγαλύτερης κατανάλωσης.

 

Προσωπικά θεωρώ το Note10+ το πληρέστερο τηλέφωνο που κυκλοφορεί σήμερα στη αγορά

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πολύ επιεικώς τα λες για τις ειδοποιήσεις στα huawei.

Προσωπικά μετά από 3 μήνες συνεχούς λειτουργίας με το mate 20 pro μπορώ να πω με σιγουριά ότι η συνολικά υπάρχει θέμα με τις ειδοποιήσεις ειδικά σε εφαρμογές που ανοίγουν Αραια και που.

Στη Samsung δεν υπήρχε και δεν υπάρχει τέτοιο θέμα αλλά με αντίτιμο την μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.

 

Πλέον τουλάχιστον για τις δικές μου ανάγκες (δύο λογαριασμούς Google) λογαριασμό exchange της δουλειάς, κάμερες, ρολόγια κτλ όλα έρχονται ακαριαία στη συσκευή χωρίς καμία απολύτως καθυστέρηση.

 

Απλά να πω ότι όποιος έχει ρολόι garmin και προσπαθεί να το δουλέψει με huawei δεν γίνεται διότι μόλις η εφαρμογή της garmin περάσει στο παρασκήνιο και αποσυνδεθεί δεν συνδέεται ξανά με κανέναν τρόπο.

Τέτοια θέματα στη Samsung δεν εμφανίζονται αλλά όπως προείπα με το αντίτιμο της μεγαλύτερης κατανάλωσης

Τα έχω ζήσει όντως, το ίδιο ισχύει και σε xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το reverse charge που έχουν τα φετινά Samsung δεν είναι όσο gimmick φαίνεται σε μερικούς, μιας και αν έχεις ρολόι Samsung που δεν φορτίζει με καλώδιο και ξεχάσεις φορτιστή , αυτό το feature σε σώζει. Αν έχεις και 4000+ μπαταρία σαν το note έχεις και μικρότερη απώλεια από την αυτονομία του κινητού.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το reverse charge που έχουν τα φετινά Samsung δεν είναι όσο gimmick φαίνεται σε μερικούς, μιας και αν έχεις ρολόι Samsung που δεν φορτίζει με καλώδιο και ξεχάσεις φορτιστή , αυτό το feature σε σώζει. Αν έχεις και 4000+ μπαταρία σαν το note έχεις και μικρότερη απώλεια από την αυτονομία του κινητού.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Και το reverse charge και όλα τα δεκάδες προτερήματα (που παρα πολυς κοσμος τα αγνοει) του οικοσυστηματος που λεγαμε… ;)

ΥΓ Να δεις που το reverse θα γινει mainstream μετα τις 10/09 (ελευση σε μηλα), όπως και η γραφιδα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το reverse charge που έχουν τα φετινά Samsung δεν είναι όσο gimmick φαίνεται σε μερικούς, μιας και αν έχεις ρολόι Samsung που δεν φορτίζει με καλώδιο και ξεχάσεις φορτιστή , αυτό το feature σε σώζει. Αν έχεις και 4000+ μπαταρία σαν το note έχεις και μικρότερη απώλεια από την αυτονομία του κινητού.

 

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

 

Το reverse της samsung κάνει δουλειά γιατί δεν είναι όπως στα Huawei που είναι στα 5w αλλά στα 15w. Πολύ πιο γρήγορη φόρτιση που έχει νόημα. Εγώ έχω το samsung watch και τα galaxy buds. Άν χρειαστεί κάποια στιγμή θα είναι μεγάλη ευκολία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και το reverse charge και όλα τα δεκάδες προτερήματα (που παρα πολυς κοσμος τα αγνοει) του οικοσυστηματος που λεγαμε… ;)

ΥΓ Να δεις που το reverse θα γινει mainstream μετα τις 10/09 (ελευση σε μηλα), όπως και η γραφιδα...

Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει, θα μπει γραφίδα σε iphone;:X

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω την συσκευή αλλά σκέφτομαι για αγορά περιμένω να δω και iphone mate 30 pro για την μπαταρία σε σύγκριση με το p30 pro παίζει ρόλο και η μεγαλύτερη οθόνη αλλά και η ανάλυση οθονης.

 

Ναι ενδέχεται να βάλουν και σε iphone γραφίδα από ότι λένε στα 2 από τα 3 μάλλον αλλά θεωρώ ίσως δεν θα την έχει όπως το note ενσωματωμένη μπορεί να να την έχει ξεχωριστά πχ σε καμία θήκη να το βάζεις όπου θα έχει υποδοχή και για το πενάκι αλλά πιστεύω παίζει να πωλείτε και ξεχωριστά.

Edited by Dim2
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εσυ εισαι γνωστος. Κανεις απλα promotion της συσκευής. Και να εκραγεί θα το δικαιολογησεις.

Ναι βρε το βρήκες. Κάτι άλλο δε περιμέναμε. Τώρα, το ότι και άλλοι λένε το ίδιο με μένα, χμ, κάτι περίεργο παίζει να φανταστώ;

Τωρα προφανώς θέλεις να τα ακούσεις. Πες μια φορά που σε ενοχλήσε ποτε κατι.

Αν τα ακούσω όπως λες , θα φας Report, οπότε consider yourself warned,αν θες να συζητήσουμε ευχαρίστως.

 

Αν με πείραξε κάτι, ήταν το θέμα του Note 5 που δεν ήρθε ποτέ Ελλάδα, αφού ρωτάς. Οπως και όλο το θέμα του Note 7.

Θες κάτι άλλο να ρωτήσεις ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις το παρελαβα και εγω παιδια το πρωι η ωρα 9:00 :)

 

1.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 

9.jpg

Μπράβο σου !

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά δεν έχω καταλάβει, αξίζει να πάρω το 10 και να δώσω το 9 ή να περιμένω το 11 του χρόνου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10 Plus

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...