Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από την quest για όσους το πήραν από Ελλάδα υπάρχει καμία επίσημη απάντηση για το θέμα του update;. Downgrade πως μπορούμε οι 10 να κάνουμε ;
Είναι μεγάλη μανούβρα να κάνεις downgrade εγώ θα το απέφευγα, καλύτερα μια επαναφορά και περίμενε update.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.Κάτοχος του mi a3 για περίπου 2 μήνες.Αποφάσισα να το πουλήσω γιατί απογοητεύτηκα από την έλλειψη υποστήριξης της xiaomi.Για αλλαγή πήρα ένα iPhone 6s με 100€.Με εντυπωσίασε η ταχύτητα και η σταθερότητα του παρόλο που είναι συσκευή 5ετίας!!!Και αυτό γιατί παίρνει συνεχώς αναβαθμίσεις!Νομίζω ότι αυτό κάνει την διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα πάλευα με τίποτα την τραγική μπαταρία του , χίλιες φορές το Α3, σφαίρα πάει χωρίς κολλήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την απογοήτευση του να μην έχουμε λάβει ακόμη update με το android 10 αλλά όχι και να χαρακτηρίζουμε το κινητό σκουπίδι και ότι δεν αξίζει..

Ένα τεχνολογικό προϊόν είναι και το πόσο καλό για τα λεφτά του είναι (vfm) προκύπτει ότι στα χρήματα που το πήραμε οι περισσότεροι (140-160 ευρώ και σε πολλές περιπτώσεις με 2 χρόνια εγγύηση) δεν υπήρχε κανένα άλλο κινητό να το ανταγωνιστεί...Ακόμα και στα 200 ήταν μια καλή πρόταση.

Ως android 9 τρέχει παραπάνω από αξιοπρεπώς, με πολύ καλές φωτογραφίες και υπεραρκετή μπαταρία...Και φυσικά παίρνουμε όλα τα security updates για να έχουμε και ασφάλεια...

Τι μας λείπει; To hype να λέμε ότι έχουμε android 10...Δεν το κρύβω ότι και εγώ πήρα το a3 λόγω του ότι ήταν android one (stock android, γρήγορα updates).

Οk, θα το πάρουμε και αυτό, άλλωστε δεν φταίει για όλα η Xiaomi, ξεχνάμε ότι η ίδια η Qualcomm καθυστέρησε να βγάλει τους drivers για τον Snapdragon 665 γιατί είχε επικεντρωθεί σε πιο premium επεξεργαστές; Αντίστοιχη καθυστέρηση έχει και το Oppo A9 (2020), to Moto G8 Plus και το Realme 5/5s.

Λίγο υπομονή και όσο τρέχει μια χαρά στο android 9 δεν "καίγομαι"...

Mi A3 Not just Blue 4GB RAM 64GB ROM, official international version, PFQEUXM
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω την απογοήτευση του να μην έχουμε λάβει ακόμη update με το android 10 αλλά όχι και να χαρακτηρίζουμε το κινητό σκουπίδι και ότι δεν αξίζει..

Ένα τεχνολογικό προϊόν είναι και το πόσο καλό για τα λεφτά του είναι (vfm) προκύπτει ότι στα χρήματα που το πήραμε οι περισσότεροι (140-160 ευρώ και σε πολλές περιπτώσεις με 2 χρόνια εγγύηση) δεν υπήρχε κανένα άλλο κινητό να το ανταγωνιστεί...Ακόμα και στα 200 ήταν μια καλή πρόταση.

Ως android 9 τρέχει παραπάνω από αξιοπρεπώς, με πολύ καλές φωτογραφίες και υπεραρκετή μπαταρία...Και φυσικά παίρνουμε όλα τα security updates για να έχουμε και ασφάλεια...

Τι μας λείπει; To hype να λέμε ότι έχουμε android 10...Δεν το κρύβω ότι και εγώ πήρα το a3 λόγω του ότι ήταν android one (stock android, γρήγορα updates).

Οk, θα το πάρουμε και αυτό, άλλωστε δεν φταίει για όλα η Xiaomi, ξεχνάμε ότι η ίδια η Qualcomm καθυστέρησε να βγάλει τους drivers για τον Snapdragon 665 γιατί είχε επικεντρωθεί σε πιο premium επεξεργαστές; Αντίστοιχη καθυστέρηση έχει και το Oppo A9 (2020), to Moto G8 Plus και το Realme 5/5s.

Λίγο υπομονή και όσο τρέχει μια χαρά στο android 9 δεν "καίγομαι"...

Φιλε μου ακυρη η συμπαρασταση στην xiaomi .

Και εμεις το ιδιο ειπαμε για την τιμη και το τι εγινε.

Ομως η τελευταια παραγραφος ειναι παπαγαλια που εχει υπωθει πολλες φορες .

Η qualcomm αργησε ενα μηνα και οχι 6 μηνες.

Το οτι καποιες αλλες συσκευες δεν εχουν παρει εμενα με αφηνει παγερα αδιαφορο.

Θα δεχωμουν να βγει η xiaomi και να ανακοινωσει κατι σαν και αυτο που λες αλλα δεν το κανει και αυτο ειναι απολυτα απαραδεκτο για τον πελατη.

Δειχνει σαν να μας εχει ολους γραμμενους στα παλια της παπουτσια.

Αν εσενα σου αρεσει αυτο δεν εχω να πω κατι.

Κανενας δεν παραπονιεται κατα την γνωμη μου επειδη δεν εχει την 10 αλλα για την γειωση που μας εχει συνδεσει η κινεζικη δηθεν μεγαλη εταιρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με redmi note 7 περισσότερο περιμένω μια αναβάθμιση σε MIUI 12 παρόλο που είναι μακριά παρά στην ενημέρωση σε android 10..με τέτοια χάλια που έχει σαν λογισμικό ούτε που θα το κάνω ποτέ update! Ανεξαρτήτως δηλαδή Xiaomi γαιτί κατηγορείτε την εταιρία αφού το ίδιο το android 10 είναι όλο bugs.
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποια εφαρμογή για sms που μπορείς να χρονο-προγραμματίσεις την αποστολή; ΄

έχω βρει κάποιες λύσεις αλλά θα προτιμούσα δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις. πχ στο xiaomi redmi 4a μπορούσε να γίνει αυτό. Μπορούμε να βάλουμε το app του redmi 4a στο mi a3 ή ήταν δυνατότητα του mui;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με redmi note 7 περισσότερο περιμένω μια αναβάθμιση σε MIUI 12 παρόλο που είναι μακριά παρά στην ενημέρωση σε android 10..με τέτοια χάλια που έχει σαν λογισμικό ούτε που θα το κάνω ποτέ update! Ανεξαρτήτως δηλαδή Xiaomi γαιτί κατηγορείτε την εταιρία αφού το ίδιο το android 10 είναι όλο bugs.

 

Οι αλλες συσκευες με miui που πηραν android 10 εχουν προβληματα?

Που το ειδες αυτο για δωσε λινκ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με redmi note 7 περισσότερο περιμένω μια αναβάθμιση σε MIUI 12 παρόλο που είναι μακριά παρά στην ενημέρωση σε android 10..με τέτοια χάλια που έχει σαν λογισμικό ούτε που θα το κάνω ποτέ update! Ανεξαρτήτως δηλαδή Xiaomi γαιτί κατηγορείτε την εταιρία αφού το ίδιο το android 10 είναι όλο bugs.

 

Αυθαίρετο συμπέρασμα... και στα δυο κινητά μου (oneplus 6 & Huawei P smart 2019) δεν έχω κανένα πρόβλημα, από που συμπεραίνεις ότι το Α10 είναι όλο bugs?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψυχραιμία και υπομονή, θά έρθει και εδώ το android 10, μην ξεχνάτε ότι η πανδημία που μαστίζει την γη έχει καθυστερήσει τα πάντα για δύο μήνες δεν δούλευε τίποτα στην Κίνα, όπως τώρα δεν δουλεύει τίποτα εδώ, είναι λογικό να αργήσει να έρθει οποιαδήποτε ενημέρωση. Μια χαρά δεν δουλεύει η συσκευή; Τί τρώγεσται θέλετε να πάρετε μια ενημέρωση γεμάτη προβλήματα όπως οι πρώτοι που πήραν;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μείνω στην 9 μετά από κάνα 6 μηνός αφού θα βγει μπορεί να βάλω τη 10 αφού σιγουρευτώ απ' τα σχόλια ότι αξίζει η αναβάθμιση η 9 εξάλλου σε μένα είναι αψογη
Link to comment
Share on other sites

αλλά όχι και να χαρακτηρίζουμε το κινητό σκουπίδι και ότι δεν αξίζει..

 

Δεν θα στεναχωρεθεί κιόλας. :p

 

Το να "προσβάλεις" μια συσκευή δεν σημαίνει ότι προσβάλεις το χρήστη της, το δημιουργό της ναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψυχραιμία και υπομονή, θά έρθει και εδώ το android 10, μην ξεχνάτε ότι η πανδημία που μαστίζει την γη έχει καθυστερήσει τα πάντα για δύο μήνες δεν δούλευε τίποτα στην Κίνα, όπως τώρα δεν δουλεύει τίποτα εδώ, είναι λογικό να αργήσει να έρθει οποιαδήποτε ενημέρωση. Μια χαρά δεν δουλεύει η συσκευή; Τί τρώγεσται θέλετε να πάρετε μια ενημέρωση γεμάτη προβλήματα όπως οι πρώτοι που πήραν;

 

Ναι δεν δουλευει τιποτα δυο μηνες.

Ξεχνας ομως οτι δινει εβδομαδιεες αναβαθμισεις στο miui dev.

Ξεχνας οτι εχει αναβαθμισει ολες τις συσκευες miui μεσα σε αυτο το διαστημα.

Ξεχνας οτι εχει βγαλει μεσα σε αυτο το 2 μηνο δεν θυμαμαι ποσες συσκευες.

Πλακα μας κανεις ε?

Ελα πες το...

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό του πεθερού μου ως δια μαγείας, μιας και δεν έχει ιδέα , μπήκε σε ασφαλή λειτουργία. Ακόμα και με επανεκκίνηση ή και σβήσιμο του κινητού , αυτό δεν επανέρχεται στο κανονικό του. Υπάρχει κάτι που πρέπει να κάνει;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

οταν λες σε ασφαλή λειτουργία το εννοείς ;; το a3 έχει ; βγάλε μία φωτο να δούμε τι λέει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν είμαι μαζί του για να το δείξω και το δω και γώ. Απλά ξέρω ότι όλα τα κινητά μπορούν να μπουν σε sage mode για να δεις αν λειτουργεί καλά το κινητό. Λίγο που έψαξα στο Ίντερνετ λέει ότι με μια επανεκκίνηση του κινητού , μπαίνει σε κανονική λειτουργία. Αλλά στην προκειμένη περίπτωση , αυτό δεν γίνεται.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κάποια εφαρμογή για sms που μπορείς να χρονο-προγραμματίσεις την αποστολή; ΄

έχω βρει κάποιες λύσεις αλλά θα προτιμούσα δωρεάν και χωρίς διαφημίσεις. πχ στο xiaomi redmi 4a μπορούσε να γίνει αυτό. Μπορούμε να βάλουμε το app του redmi 4a στο mi a3 ή ήταν δυνατότητα του mui;

Αν έχεις Wind, υπάρχει η δυνατότητα μελλοντικής αποστολής SMS.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι και εγώ που νόμιζα ότι ήταν καλύτερα στη μπαταρία, κράτησε μόνο δύο φορτίσεις, ίσως να είχε σχέση σε κάτι με το δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψυχραιμία και υπομονή, θά έρθει και εδώ το android 10, μην ξεχνάτε ότι η πανδημία που μαστίζει την γη έχει καθυστερήσει τα πάντα για δύο μήνες δεν δούλευε τίποτα στην Κίνα, όπως τώρα δεν δουλεύει τίποτα εδώ, είναι λογικό να αργήσει να έρθει οποιαδήποτε ενημέρωση. Μια χαρά δεν δουλεύει η συσκευή; Τί τρώγεσται θέλετε να πάρετε μια ενημέρωση γεμάτη προβλήματα όπως οι πρώτοι που πήραν;

 

ο,τι χειρότερο οι κινέζοι, τελευταία φορά από μένα και για την xiaomi ειδικά και γενικά όσο μπορώ θα αποφεύγω κινέζους κατασκευαστές πλέον

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

ο,τι χειρότερο οι κινέζοι, τελευταία φορά από μένα και για την xiaomi ειδικά και γενικά όσο μπορώ θα αποφεύγω κινέζους κατασκευαστές πλέον

Να σου πω την αληθεια σε τετοια φαση περιπου ειμαι και εγω. Ειχα το Α3 και το πουλησα πριν 2 μηνες γιατι ειχα βαρεθει να μην δουλευει σωστα το δαχτυλικο αποτυπωμα της οθονης αλλα και γιατι δεν εχει δωσει τo Android 10, οχι οτι ειχα κανενα θεμα με το 9. Τωρα ειμαι σε ΝΟΚΙΑ 7.2 που επισης ακομα περιμενω την αναβαθμιση σε 10 (εχει ξεκινησει η αναβαθμιση απλα δεν την εχω παρει εγω ακομα). Το οποιο, 7.2, εχει καποια κολληματακια στο UI σε διαφορα σημεια πολυ εκνευριστικα (υποτιθεται οτι θα διορθωθουν με την αναβαθμιση σε 10 απο οτι λενε καποιοι που πηραν ηδη την αναβαθμιση σε καποιες χωρες.....)....

Τελικα τεινω να καταληξω οτι η πιο ασφαλη επιλογη ειναι τα iPhone μιας και παντα και στην ωρα τους περνουν τις ενημερωσεις και το λειτουργικο τους στο 99,999% λειτουργει αψογα (η συζυγος μου 5+ χρονια σε iphone (6 και 7plus) και δεν εχει γκρινιαξει ουτε μια φορα για κατι που δεν δουλευει ή κολλαει κτλ.......)

Η Xiaomi βγαζει πολλα τηλεφωνα πλεον και ειναι ξεκαθαρο οτι ολη η προσοχη εχει δωθει στις συσκευες τις με MIUI και οχι στις 2-3 με Android One. Επισης μην ξεχναμε οτι οι συσκευες με MIUI δινουν αλλα data στην Χiaomi......ενω οι Android One τιποτα....μονο στην Google....

Για εμενα οποιος θελει καθαρο Android παει σε ΝΟΚΙΑ πλεον.....τιποτα αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε προσέξει ότι οι εναλλακτικές του Α3 που προτείνετε κοστίζουν τα διπλάσια λεφτά; Δε λέω ότι το κινητό είναι τέλειο και η xiaomi έχει εκτεθεί με την αναβάθμιση σε 10, αλλά πραγματικά με 150-160 ευρώ τι καλύτερο μπορείτε να πάρετε; Σκεφτείτε λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε προσέξει ότι οι εναλλακτικές του Α3 που προτείνετε κοστίζουν τα διπλάσια λεφτά; Δε λέω ότι το κινητό είναι τέλειο και η xiaomi έχει εκτεθεί με την αναβάθμιση σε 10, αλλά πραγματικά με 150-160 ευρώ τι καλύτερο μπορείτε να πάρετε; Σκεφτείτε λίγο.
Όπως τα λες βλέπω π.χ το Nokia 7.2 κοντά στα 300€, τραγικό εντελώς , μπαταρία για γέλια και μνήμη emmc, ούτε να μου το χάριζαν δεν το έπαιρνα, το Α3 στα λεφτά που το πήρα είναι λαχείο και ας έχει τα όποια θέματα, στο κάτω κάτω υπάρχουν και εξαιρετικές custom rom για όποιον θέλει να ασχοληθεί.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε προσέξει ότι οι εναλλακτικές του Α3 που προτείνετε κοστίζουν τα διπλάσια λεφτά; Δε λέω ότι το κινητό είναι τέλειο και η xiaomi έχει εκτεθεί με την αναβάθμιση σε 10, αλλά πραγματικά με 150-160 ευρώ τι καλύτερο μπορείτε να πάρετε; Σκεφτείτε λίγο.

 

Για οσους δεν εχουν παρει χαμπαρι τι γινεται θα δωσω λιγο το μελλον οπως το βλεπω εγω.

Η κατασταση θα μας αναγκασει ολους να μαζευτουμε γιατι το επομενο διαστημα θα αλλαξουν ολα.

Δεν νομιζω να μπορουν οι περισσοτεροι να αγοραζουν καθε εξι μηνες η καθε χρονο κινητο και θα πρεπει να αγοραζουμε ενα αλλα καλο για καιρο.

Αυτο γινοταν παλια και ειναι σωστο.

Θα μειωθει ο καταναλωτισμος τρελα που ζουμε αρα θα αναπτυχθουν εταιριες στα μερη μας και οχι μονο η apple που και αυτη τα φτιαχνει στην κινα.

Αυτα θα αλλαξουν.

Μαζευτειτε λοιπον απο τωρα τα πραγματα αλλαζουν.

Αν 10 χρονια κρισης φτιαγμενης δεν σας εκανε να καταλαβαιτε τι ερχεται θα σας κανει τωρα.

Για να να καταλαλαβαιτε ποσο μεγαλες αλλαηες γινοντε οσο ειμαστε κλεισμενοι στο σπιτι ειναι ενα πραγμα που μοιαζει με ατομικη βομβα δηλαδη η εθνικοποιηση της αμερικανικης κεντρικης τραπεζας FED.

Δευτερον εφυγε η αμερικη απο τον ελενχο του πετρελαιου και στην ουσια διελυσε τον OPEC σε συνενοηση με την ρωσσια.

Οταν βγουμε απο το σπιτι θα υπαρχει αλλος κοσμος.

Edited by papsr6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε προσέξει ότι οι εναλλακτικές του Α3 που προτείνετε κοστίζουν τα διπλάσια λεφτά; Δε λέω ότι το κινητό είναι τέλειο και η xiaomi έχει εκτεθεί με την αναβάθμιση σε 10, αλλά πραγματικά με 150-160 ευρώ τι καλύτερο μπορείτε να πάρετε; Σκεφτείτε λίγο.

 

Που υπάρχει πλέον με τα χρήματα που αναφέρεις; (αγορά απο ελλάδα εννοώ)

Γιατί πλέον δεν μπορείς να το βρεις πουθενά εδω πέρα. Λογικά σταμάτησαν να το φέρνουν.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...