Jump to content

Xiaomi Mi A3


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχετε προσέξει ότι οι εναλλακτικές του Α3 που προτείνετε κοστίζουν τα διπλάσια λεφτά; Δε λέω ότι το κινητό είναι τέλειο και η xiaomi έχει εκτεθεί με την αναβάθμιση σε 10, αλλά πραγματικά με 150-160 ευρώ τι καλύτερο μπορείτε να πάρετε; Σκεφτείτε λίγο.

 

Όταν λες οι εναλλακτικες του Α3 είναι στα διπλάσια λεφτά,για εξήγησε καλύτερα;;

Μιλας για αγορά από Κίνα,από Σκρουτζ,best price,η επίσημη εισαγωγή από infoquest???

Και για ποια περίοδο αναφέρεσαι;;;Γιατί όλα καλα,αλλά όταν συγκρινεις τιμές να βάζεις τους ίδιους όρους...Και να σου προτείνω μια εναλλακτική;; Motorola One Vision 189€ στον Γερμανό,κα με Android 10 εδώ και ένα μήνα...Και μην ξεχνάμε σε τι τιμή ήρθε το Α3 εδώ στην Ελλάδα,και πόσο πήρε να κατέβει κάτω από τα 180€ στο Σκρουτζ,Best price...

Από Κίνα δεν λέω γιατί απλά δεν ασχολούμαι...

Link to comment
Share on other sites

Το one vision έχει σοβαρό πρόβλημα με την κάμερα της οποίας φεύγει το τζαμάκι η χάνει την υποστήριξή της και φεύγει μέσα στην συσκευή.

Αν διαβάσεις απο σκρούτζ τα σχολια πάρα πολλοί την έχουν πατήσει με αυτό, και ΟΚ εντός εγγύησης θα στο φτιάχνουν αλλά μετά τα 2 έτη τι θα κάνεις;

επίσης μιλάμε για συσκευή με exynos που θα ψάχνεις φορτιστή το απόγευμα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες εναλλακτικές να μου λείπουν. Το Motorola είναι άθλιο τηλέφωνο, o exynos και η χάλια μπαταρία το κατέστρεψαν, θα μπορούσε να ήταν καλή εναλλακτική αλλά δεν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το one vision έχει σοβαρό πρόβλημα με την κάμερα της οποίας φεύγει το τζαμάκι η χάνει την υποστήριξή της και φεύγει μέσα στην συσκευή.

Αν διαβάσεις απο σκρούτζ τα σχολια πάρα πολλοί την έχουν πατήσει με αυτό, και ΟΚ εντός εγγύησης θα στο φτιάχνουν αλλά μετά τα 2 έτη τι θα κάνεις;

επίσης μιλάμε για συσκευή με exynos που θα ψάχνεις φορτιστή το απόγευμα.

 

Το έχω διαβάσει,αλλά εγώ σε δύο συσκευές που έχω στο σπίτι δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τέτοιες εναλλακτικές να μου λείπουν. Το Motorola είναι άθλιο τηλέφωνο, o exynos και η χάλια μπαταρία το κατέστρεψαν, θα μπορούσε να ήταν καλή εναλλακτική αλλά δεν.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενώ η Xiaomi που δεν ξέρει από ποσους προμηθευτές έχει παραλάβει,μνήμες DDR,σενσορες,οθόνες,δακτυλικά αποτυπώματα,εχει φερεγγυότητα...

Και όσο για τον Exynos,επειδή παίζω το Asphalt 8 δεν έχω παρατηρήσει κολλήματα....

Δεν λέω ότι είναι καλύτερο,απλα σαν εναλλακτική το ανέφερα...

Και έχει πολύ καλή κάμερα....Από τις καλύτερες στα λεφτά του...

Μπαταρία εμένα μου βγάζει 5-6 ώρες....Εκεί έχει θεματακυ,αν και εμένα με καλύπτει...

Αλλά οχι και άθλιο τηλέφωνο...Μην λέμε ότι θέλουμε...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω διαβάσει,αλλά εγώ σε δύο συσκευές που έχω στο σπίτι δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ενώ η Xiaomi που δεν ξέρει από ποσους προμηθευτές έχει παραλάβει,μνήμες DDR,σενσορες,οθόνες,δακτυλικά αποτυπώματα,εχει φερεγγυότητα...

Και όσο για τον Exynos,επειδή παίζω το Asphalt 8 δεν έχω παρατηρήσει κολλήματα....

Δεν λέω ότι είναι καλύτερο,απλα σαν εναλλακτική το ανέφερα...

Και έχει πολύ καλή κάμερα....Από τις καλύτερες στα λεφτά του...

Μπαταρία εμένα μου βγάζει 5-6 ώρες....Εκεί έχει θεματακυ,αν και εμένα με καλύπτει...

Αλλά οχι και άθλιο τηλέφωνο...Μην λέμε ότι θέλουμε...

 

Tο ξαναλέω, το Α3 δεν είναι τέλειο, αλλά αν βγάλουμε στην άκρη το θέμα με το android 10 τι προβλήματα έχει βγάλει στους κατόχους; To motorola δεν ήξερα ότι παίζει τόσο χαμηλά σε τιμή. Στα 189 νομίζω είναι καλή πρόταση. Επίσης να τονίσω ότι το Α3 το πήρα στα 140 ευρώ πριν μερικούς μήνες

Link to comment
Share on other sites

Στα 140 κάτι ευρώ που το προλάβαμε και το πήραμε κάποιοι δεν υπήρχαν αξιόλογοι ανταγωνιστες απλά για να τελειώνουμε .

Στα 200 κάτι που εχει τώρα ή που το αγόρασαν κάποιοι τότε, ένεκα εγγύησης και δεν ξέρω τι άλλο , ακόμα και με τούμπανο Android 10 να είχε παρει δεν θα το επαιρνα και ούτε θα το προτεινα προφανώς.

Και εσείς που αισθάνεστε ριγμένοι γιατί αγοράσατε ""κινεζικο"" τηλέφωνο από την παλιο-xiaomi

που σας κορόιδεψε με το A10 και όχι κάποια "πιο αξιόπιστη" συσκευή των 1000+ ευρώ ξέρετε πολύ καλά γιατί πήγατε εκεί .

Οπότε καλύτερα θα σας πρότεινα να μην λέτε μεγάλες κουβέντες γιατί πάλι για εκεί μας βλεπω.

Χαρείτε την συσκευή σας που δουλεύει μια χαρά υπάρχουν αλλά πράγματα να αγχωθουμε.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Wind, υπάρχει η δυνατότητα μελλοντικής αποστολής SMS.

 

vodafone έχω.

μου φαίνεται θα αναγκαστώ να κατεβάσω μια από τις γνωστές εφαρμογές παρόλο που με χαλάνε οι διαφημίσεις τους αλλά τι να κάνω

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε όντως για τις κλασσικές αρχικές "αγορές", δηλαδή Ινδία (που έχει πέσει πολύ κράξιμο στον υπεύθυνο της ινδικής xiaomi), Μεξικό και Βραζιλία νομίζω. Η global έκδοση δηλαδή. Για την ευρωπαϊκή έκδοση καμία αναφορά...

 

Υγ. Περιέχει και το security patch του Απριλίου

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε όντως για τις κλασσικές αρχικές "αγορές", δηλαδή Ινδία (που έχει πέσει πολύ κράξιμο στον υπεύθυνο της ινδικής xiaomi), Μεξικό και Βραζιλία νομίζω. Η global έκδοση δηλαδή. Για την ευρωπαϊκή έκδοση καμία αναφορά...

 

Υγ. Περιέχει και το security patch του Απριλίου

 

Αν δουν ότι δουλεύει στα πειραματόζωα θα το βγάλουν.

Αλλιώς θα το ξαναμαζεψουν

Link to comment
Share on other sites

Αν δουν ότι δουλεύει στα πειραματόζωα θα το βγάλουν.

Αλλιώς θα το ξαναμαζεψουν

 

Συμφωνώ... Όπως με τα προηγούμενα δύο

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ρθει και στην eu

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

vodafone έχω.

μου φαίνεται θα αναγκαστώ να κατεβάσω μια από τις γνωστές εφαρμογές παρόλο που με χαλάνε οι διαφημίσεις τους αλλά τι να κάνω

 

QKSMS, δωρεάν και opensource, διαθέσιμη στο play store αλλά και στο F-Droid.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχα κάνει την 1η αναβάθμιση σε 10 η οποία μου είχε δημιουργήσει αρκετά προβλήματα, κυρίως απόκρισης. Με hard reset είχε διορθωθεί κάπως η κατάσταση.

Μπήκα με vpn Ινδίας και κατέβασα την τελευταία ενημέρωση τώρα που το είδα, ήδη το κινητό έχει συνέλθει κατά πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, είχα κάνει την 1η αναβάθμιση σε 10 η οποία μου είχε δημιουργήσει αρκετά προβλήματα, κυρίως απόκρισης. Με hard reset είχε διορθωθεί κάπως η κατάσταση.

 

Μπήκα με vpn Ινδίας και κατέβασα την τελευταία ενημέρωση τώρα που το είδα, ήδη το κινητό έχει συνέλθει κατά πολύ.

Δε νομίζω ότι χρειάζεται VPN Ινδίας. Εμένα την κατέβασε κανονικά.

Προς το παρόν όλα δείχνουν να δουλεύουν σωστά. Όσα βέβαια έχω προλάβει να δω.

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Άντε να ρθει και στην eu

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμας μας προσεχουν...Μας δινουν παντα το καλυτερο...:lol:

Τα παιδια που αναβαθμισαν πρωτα σε 10 δεν εχουν αλλη επιλογη απ' το να κανουν την ενημερωση γιατι απ' οτι γράφεται και σε αλλα forums υπαρχει βελτιωση...

Γνωμη μου ειναι οι υπόλοιποι να περιμενουν....

Edited by voliotisgr
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι χρειάζεται VPN Ινδίας. Εμένα την κατέβασε κανονικά.

Προς το παρόν όλα δείχνουν να δουλεύουν σωστά. Όσα βέβαια έχω προλάβει να δω.

Πολύ πιθανό σε global να μη χρειάζεται, εγώ το έβαλα έτσι κι αλλιώς.

Πάντως όντως so far so good.

Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι μέχρι κι αντικατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό σε global να μη χρειάζεται, εγώ το έβαλα έτσι κι αλλιώς.

Πάντως όντως so far so good.

Ευτυχώς γιατί είχα αρχίσει να σκέφτομαι μέχρι κι αντικατάσταση.

Με VPN Ινδίας το κατεβασες σε EU Rom??

Link to comment
Share on other sites

Με VPN Ινδίας το κατεβασες σε EU Rom??
Αφού δεν βγήκε ακόμα τι να κατεβάσει;

 

Μήπως να γυρίσουμε σε global ;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν βγήκε ακόμα τι να κατεβάσει;

 

Μήπως να γυρίσουμε σε global ;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με μπέρδεψε έτσι όπως το έθεσε....:lol:

Όχι άστο όπως είναι....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενημέρωση στο κινητό της κόρης μου όλα φαίνονται να είναι οκ αν δω κάτι θα σας πω.. να ρωτήσω επειδή είναι το μοναδικό xiaomi κινητό που έχω χωρίς miui η aod είναι στάνταρ δλδ δεν μπορεί να αλλάξει εμφανίσεις?

Και δεν μπορώ να βρω αν έχει στην 10 gestures

Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψε έτσι όπως το έθεσε....:lol:

Όχι άστο όπως είναι....

Άλλο εννοούσες εσύ άλλο διάβασα εγώ , EU ROM ακόμα δεν έχει βγει .

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...