Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, ειναι φυσιολογικο το συστημα android να μ τρωει τοσο πολυ Μπαταρια;

 

Να πω Πως η συσκευη μ ειναι rooted και εχω περασει to smurfkernel, renovate ice kai xxxnolimits.

8NHUAE.jpg

Edited by Maraki96
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειναι φυσιολογικο το συστημα android να μ τρωει τοσο πολυ Μπαταρια;

 

Να πω Πως η συσκευη μ ειναι rooted και εχω περασει to smurfkernel, renovate ice kai xxxnolimits.

8NHUAE.jpg

 

Δεν μπορει να βγει συμπερασμα ετσι με τοσες φορτισεις κλπ..

Επισης εχεις βαλει τοσα πραγματα πανω που ολο και κατι δεν θα κολλαει

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για κάποιον νέο χρήστη που δεν είχε στο παρελθόν συσκευές OnePlus αξίζει τώρα η αγορά του 7 pro στα 539 ευρώ συγκριτικά με το OnePlus 8t; Με ενδιαφέρει gaming performance και διάρκεια μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρουν περισσότερο τα παραπάνω χαρακτηριστικά, προσωπικά θα επέλεγα Xiaomi Mi 10 T. Και 865 Snapdragon και επιλογή (για gaming σημαντικό ) 60,90,144 hz σε συνδυασμό με 5.000mAh . Προσωπικά έχω και τα δύο κινητά στην κατοχή μου δουλεύοντάς τα ταυτόχρονα σε καθημερινή βάση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η επιλογή του 7pro όπως κ του f2 pro - αυτό έχω- βασίζεται στην απρόσκοπτη notchless οθόνη.

Καλώς ή κακώς, κακώς για μένα, είναι τα μοναδικά αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος που είναι όλο οθόνη.

Για κάποιον νέο χρήστη που δεν είχε στο παρελθόν συσκευές OnePlus αξίζει τώρα η αγορά του 7 pro στα 539 ευρώ συγκριτικά με το OnePlus 8t; Με ενδιαφέρει gaming performance και διάρκεια μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η επιλογή του 7pro όπως κ του f2 pro - αυτό έχω- βασίζεται στην απρόσκοπτη notchless οθόνη.

Καλώς ή κακώς, κακώς για μένα, είναι τα μοναδικά αυτή τη στιγμή αν δεν κάνω λάθος που είναι όλο οθόνη.

 

Oppo Reno 10x Zoom, ViVo V17 Pro, Huawei P Smart Z, Mi Mix 3, Asus Zenfone 6, Samsung a80 κλπ είναι κάποια κινητά που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό μου με φουλ οθόνη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Με το τελευταίο update (stable 10.0.10) παρατηρώ αρκετή κατανάλωση στην αναμονή, σας συμβαίνει κ εσάς?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα όχι, το μόνο που μου συνέβη είναι ότι "χάθηκαν" οι διακόπτες με τις επιλογές Volte .Ενώ υπήρχαν κανονικά τώρα δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής. Μίλησα με Wind για ενεργοποίηση της λειτουργίας Volte και μου είπαν οκ ότι έχει ενεργοποιηθεί ( φυσικά όχι). Πριν ο διακόπτης ήταν στο on όμως δεν είχα συζητήσει ούτε με απασχολούσε το Volte. Τώρα δεν υπάρχει επιλογή με διακόπτη κλειστό- ανοιχτό.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά.

Βγήκε oos11 open beta!

Ορμάτε!

 

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-11-open-beta-1-for-the-oneplus-7-and-oneplus-7-pro.1379872/

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό εφόσον έχω ακόμα τη συσκευή να είναι το 11ρι αυτό για το οποίο θα κάνω clean install. Το θέμα είναι, δε θυμάμαι τίποτα. Πώς το κάνουμε αν μπορεί κάποιος πολύ περιεκτικά? Απλά backup, factory reset, reboot και install το κατεβασμένο zip με το 11ρι?

 

EDIT: To βρήκα ΟΚ

Edited by Papanick
Link to comment
Share on other sites

Μια που δεν θυμάμαι και εγώ δεν μας δίνεις τα φώτα σου;

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να εξηγήσει πως θα κάνουμε backup την συσκευή ; Και αν μπορούμε να κάνουμε backup τα data από τα app ώστε να επαναφέρουμε τις εφαρμογές με τα daτα τους

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας. Είμαι σε Wind έκανα χθες την διαδικασία εμφανίστηκαν οι διακόπτες στην συσκευή μου (1+ 7 Pro) ενώ δεν μου τους εμφάνιζε προηγουμένως. Μίλησα και με Wind μου είπαν ότι στην γραμμή μου είναι κανονικά ενεργοποιημένο το Volte το οποίο φυσικά δεν είναι αφού δεν μου το εμφανίζει στην status bar κι όταν κάνω κλήση πέφτει στο H+ δεν παραμένει σε 4g+ δίκτυο. Το Vowifi γνωρίζω ότι δεν το υποστηρίζει ο πάροχος μου όμως σε άλλες δύο γραμμές που έχω ( Mi 10 T & 9 Pro) λειτουργεί κανονικά. Κάποια ιδέα συμβουλή?

Να βάλω λέτε κάποια από αυτές τις SIM στο 1+ μπας και δουλέψει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έβαλα τελικά κάρτα που έχει κανονικά Volte ενεργοποιημένη σε άλλη συσκευή, εδώ στο 1+ τζίφος ρε γμτ. Κάποια ιδέα συμβουλή?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό ποια έκδοση είναι; Έχει την τελευταία 10αρα; Με τις πρώτες εκδόσεις ήθελε "πείραγμα" για να ενεργοποιήσεις το VoWifi &VoLTE

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλήθεια έβαλε κάνεις την 11 να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι την τελευταία 10αρα έχω. Ακολούθησα την παρακάτω διαδικασία και κατάφερα να ενεργοποιήσω τους διακόπτες VoLte & Vowifi όμως δεν φαίνεται να λειτουργεί. Απ'την μεριά της wind μου λένε ότι η SIM μου είναι ενεργοποιημένη κανονικά. Στο Mi 10 T που την βάζω λειτουργεί κανονικά το VoLte ( Vowifi το ξέρω δεν έχει η Wind). Στο 1+ δεν παίζει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=477898

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με τις τελευταίες αναβαθμίσεις το Logkit δε χρειάζεται πλέον, τουλάχιστον στο δικό μου δεν το ξανά χρειάστηκα.

Στις ρυθμίσεις (Ρυθμισεις- WiFi-δικτυο σιμ) υποθέτω πως έχεις ενεργοποιήσει τα VoLTE & VoWifi.

αν θέλεις ανέβασε κάποιο screenshot να δούμε τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τη beta 2 αλλά η μπαταρία χάλια.δε ξέρω τι φταίει .το κινητό στήθηκε από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τη beta 2 αλλά η μπαταρία χάλια.δε ξέρω τι φταίει .το κινητό στήθηκε από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χάθηκαν τα δεδομενα σου δηλαδή μετα την εγκατάσταση γι'αυτό το ξαναεστησες από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με τη beta 2 αλλά η μπαταρία χάλια.δε ξέρω τι φταίει .το κινητό στήθηκε από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπαταρία είναι όντως άθλια.

Εγώ είμαι open beta 2 και την έβαλα πάνω από την 10αρα χωρίς factory reset.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνος μου το έκανα.για να δω τι φταίει.7 t pro έχω αλλά βγάζω 3 ώρες sot μόνο.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνος μου το έκανα.για να δω τι φταίει.7 t pro έχω αλλά βγάζω 3 ώρες sot μόνο.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την open beta 2 είναι ακόμη χειρότερα...

Έτοιμος είμαι να γυρίσω σε custom rom πάλι...

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...