Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τύχει σε άλλον αυτό που θα περιγράψω?

Βγάζω το κινητό στο 100% και αμέσως πάει 95%. Τι διάολο.?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε άλλον αυτό που θα περιγράψω?

Βγάζω το κινητό στο 100% και αμέσως πάει 95%. Τι διάολο.?

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα.

Δεν μου έχει συμβεί ποτέ.

Τι ρομ έχεις?

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

14 μήνες με τη συσκευη ποτέ δεν μου είχε συμβεί με δεκάδες των δεκάδων φλασαρισματα με stock η custom rom.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ούτε μένα και μάλιστα ουσιαστικά όλο το καλοκαίρι εφάρμοσα την τακτική φόρτισης από 25 με 30 τοίς εκατό μέχρι κατά μέσο όρο 88% φορτίζοντας την συσκευή ανά δεύτερη μέρα περίπου πάντα με φορτιστή 1.5Α και εξαιρετικό καλώδιο της Anker όπως κάνω χρόνια με όλες τις τελευταίες συσκευές μου με καλώδιο σύνδεσης type C. Αρχές βδομάδας την Δευτέρα δηλαδή είπα να του κάνω έναν πλήρη κύκλο φορτίζοντας το με τον δικό του φορτιστή μέχρι το 100 % ....η συσκευή ξανά μπήκε σε φόρτιση χθες το απόγευμα γύρω στο 28 τοίς εκατό.... απλά τέλειο το κινητό εξαιρετικος ο snap σε συνδυασμό με το Oxygen OS . Καθημερινά μιάμιση με δύο ώρες κλήσεων περίπου με Bluetooth Xiaomi mi true basic S , αρκετό ίντερνετ περισσότερο εννοείται με WiFi αλλά και με δεδομένα 4g + όμως η περιοχή μου έχει εξαιρετικό σήμα που παίζει σημαντικό ρόλο και φωτεινότητα από την μέση και κατά διαστήματα στα 3 τέταρτα...και αρκετό YouTube, συγχρονισμός απενεργοποιημένος όπως και η τοποθεσία ( τα ανοίγω όταν τα χρειάζομαι) ... απίθανο τηλεφωνάκι!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Mου χει τυχει.αλλο εδειχνε η lockscreen και αλλο η homescreen και γι αυτο την πατησα. Γενικα ως 90% φορτιζω.

Μετα απο δυο μηνες συμβιωση με το Huawei P30, ξαναγυρισα στο OP7 pro μου και δυσκολα θα φυγω απο αυτο.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρώτη φορά

Συνήθως από 100% πάει αμέσως 97%. Γενικά δνε έχω πολύ καλά sot. Δύσκολα ξεπερνάω τις 5 ώρες. Η rom είναι αυτή! 95d6efa5a926c628f942843f1d87db9f.jpg

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η πρώτη φορά

Συνήθως από 100% πάει αμέσως 97%. Γενικά δνε έχω πολύ καλά sot. Δύσκολα ξεπερνάω τις 5 ώρες. Η rom είναι αυτή!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και η 5 ώρες είναι καλή επίδοση αν δουλεύεις περισσότερα data από ότι WiFi, αν δουλεύεις περισσότερο σε υψηλά επίπεδα φωτεινότητας από ότι σε χαμηλότερα, αν εχεις μέτριο η κακό σήμα επηρεάζει αρνητικά περαιτέρω αυτονομία.

 

Και φυσικά αν δουλεύεις ενεργοβόρες εφαρμογές τύπου Facebook, Instagram η κάνεις GPS χρήση.

 

Πάντως βλέπω έχεις eu συσκευή(GM1913) και εχεις βάλει global oos firmware, όχι ότι επηρεάζει κάτι σημαντικά αλλά καλύτερα βάλε την 10.0.7 δεν ξέρεις μπορεί κάτσει καλύτερα μιας και είναι η σωστή έκδοση λογισμικού για την συσκευή σου.

https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=PM1574156267635

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λες ε? Αν την κατεβάσω κ την περάσω από πάνω θα έχω πρόβλημα?

WiFi χρήση κάνω με Auto φωτεινότητα 45-50% αλλά ναι έχω GPS για το ρολοι, ανοιχτά Bluetooth, και φουλ Facebook, messenger!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες ε? Αν την κατεβάσω κ την περάσω από πάνω θα έχω πρόβλημα?

WiFi χρήση κάνω με Auto φωτεινότητα 45-50% αλλά ναι έχω GPS για το ρολοι, ανοιχτά Bluetooth, και φουλ Facebook, messenger!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φαντάζομαι δεν θα έχεις πρόβλημα, αλλά δεν νομίζω θα έχει και νόημα όμως να την περάσεις από πάνω.

Καθαρη εγκατάσταση θα ήταν το προτεινόμενο αλλιώς κάθεσαι και ως έχει.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δε με αφήνει με τοπική αναβάθμιση μιας και είναι παλαιότερη έκδοση

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι με την 10.0.7.GM21BA ( ΕU συσκευη ) , ειδα οτι βγηκε και Open Beta 18 .

Καταρχην ειναι ασφαλες να μπει ? Και αν ναι αν καποιος την εχει βαλει εχει κατι καλυτερο απο την 10.0.7 ? Γενικος αξιζει η οχι ?

Αν μπει μεσω τοπικης αναβαθμισης θα χαθουν δεδομενα η κατι αλλο ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι με την 10.0.7.GM21BA ( ΕU συσκευη ) , ειδα οτι βγηκε και Open Beta 18 .

Καταρχην ειναι ασφαλες να μπει ? Και αν ναι αν καποιος την εχει βαλει εχει κατι καλυτερο απο την 10.0.7 ? Γενικος αξιζει η οχι ?

Αν μπει μεσω τοπικης αναβαθμισης θα χαθουν δεδομενα η κατι αλλο ?

 

Εγω ειμαι με ΒΕΤΑ 18 αλλα δεν την εβαλα απο stable. Aπο την ΒΕΤΑ 3 συνεχιζω με ΒΕΤΑ ως τωρα.

Ασφαλες ειναι και ειναι επισημο το firmware και η διαδικασια.

Δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα με κατι στην 18. Το σχετικο log με το τι περιεχει,ειναι σε σχολια λιγο πιο πισω.

Ειναι κατι που σε προβληματιζει στην 10.0.7?

Μετα ειναι λιγο πιο μπελαλιδικο να γυρισεις σε stable λογω των νεωτερων security patches των ΒΕΤΑ αν βιαζεσαι.

(δεν σ αφηνει απο νεωτερο security patch να βαλεις παλιοτερο που συνηθως εχουν οι stable)

Γνωμη μου ειναι να μεινεις στις stable αν ο μονος λογος ειναι απλη δοκιμη

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , ειμαι με την 10.0.7.GM21BA ( ΕU συσκευη ) , ειδα οτι βγηκε και Open Beta 18 .

Καταρχην ειναι ασφαλες να μπει ? Και αν ναι αν καποιος την εχει βαλει εχει κατι καλυτερο απο την 10.0.7 ? Γενικος αξιζει η οχι ?

Αν μπει μεσω τοπικης αναβαθμισης θα χαθουν δεδομενα η κατι αλλο ?

Για να πας από stable σε beta μέσω τοπικής αναβάθμισης δεν χάνονται δεδομένα ούτε γίνετε factory reset.

Αμα χρειαστεί όμως να πας από beta σε stable τότε τα χάνεις όλα και χρειάζεται στήσιμο από την αρχή.

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Διορθωσα την απαντηση μου στο κομματι διαγραφης των δεδομενων γιατι το θυμομουν διαφορετικα οταν το εκανα.

Ειχαμε και την 9αρα τοτε και ισως μπερδευομαι

Επελεξα να κανω καθαρη εγκατασταση και το ανεφερα στανταρ οτι γινεται.

Οπως και να χει σκεψου το μετα,οτι και αν επιλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμη κυριως ελεγα για την beta 18 , αλλα εφοσον δεν εχουν και τοσο διαφορες και δεν θα δω κατι περισσοτερο θα μεινω με stable ... μην ρισκαρω.

Κυριως σκεφτομουν ως προς το θεμα μπαταριας μηπως ειναι λιγο καλυτερη , οχι οτι εχω καποιο παραπονο απο μπαταρια .... αλλα μηπως...

 

Αα και ως προς το θεμα που ειπε φιλος πιο πανω οτι απο 100% παει αμεσως στι 97% μου το εκανε και μενα ... και μαλιστα εφτανε και στο 90% σχεδον χωρις να εχω κανει τιποτα στο τηλεφωνο... κατω απο 90% πηγενε κανονικα..

Το αφησα 2 φορες να ξεζουμισει η μπαταρια να σβησει τελειως το κινητο να μην αναβει και το φορτισα κλειστο , απο κει και μετα δεν μου το ξανακανε.

Link to comment
Share on other sites

Λιγο παραπανω καταναλωση βλεπω απο playstore στην 18 αλλα μπορει να φταιει κατι αλλο.

Ειχα το κινητο κλειστο κανενα 2μηνο και το λειτουργησα παλι πριν 3-4 μερες.

Πιθανων για να δεις βελτιωση θα επρεπε να κανεις καθαρη εγκατασταση,για να εχει και νοημα το πειραμα.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια ...

 

Αα και ως προς το θεμα που ειπε φιλος πιο πανω οτι απο 100% παει αμεσως στι 97% μου το εκανε και μενα ... και μαλιστα εφτανε και στο 90% σχεδον χωρις να εχω κανει τιποτα στο τηλεφωνο... κατω απο 90% πηγενε κανονικα..

Το αφησα 2 φορες να ξεζουμισει η μπαταρια να σβησει τελειως το κινητο να μην αναβει και το φορτισα κλειστο , απο κει και μετα δεν μου το ξανακανε.

 

Λογικά ήθελε ένα "καλιμπράρισμα" κι έστρωσε

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ ενδιαφέρον. Επίσης έχει 2 μέρες κάνει τρελό drain το Google play. Χωρίς να κατεβάζει αυτόματα, χωρίς ενεργοποίημενο project, χωρίς άδειες!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα με το play store ναι.

Κάντε τις ενημερώσεις σας και μετά Απενεργοποιηση μέχρι να λυθεί το θέμα.

 

https://www.phoneswiki.com/google-play-store-update-draining-battery/

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν σε όλα τα κινιτα γίνεται αυτό τελείται στο one plus και pixel σε μικρό βαθμό στα huawei γίνεται κόλαση (στο δικό μου oppo find x2 pro)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να στειλεις γραπτο μηνυμα με παραπανω απο 63 χαρακτηρες με την στοκ εφαρμογη του κινητου? Το παλιο μου κινητο ειχε μια ρυθμιση για αλφαβητο gsm/unicode, η οποια εδω απουσιαζει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...