Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλοριζικο. Θα σου απαντησω μονο για gcam.

Απλη εγκατασταση οπως κανεις ολες τις εφαρμογες εκτος playstore

Link to comment
Share on other sites

, ήθελα να ρωτήσω αν η εφαρμογή jOnePlus Tools [adb/root]λειτουργεί. Με ενδιαφέρει το call recorder και το gcam . Αν λειτουργεί αυτή η εφαρμογή ,θα πρέπει απλά να την κάνω εγκατάσταση και τέλος (είμαι λίγο άσχετος, οπότε με το μαλακό :p)? Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πρόταση πέραν της εφαρμογής, είναι ευπρόσδεκτη.

 

Σας ευχαριστω:):)

 

Λειτουργεί μια χαρά η εφαρμογή και κάνει τη δουλειά της όπως υπόσχεται.

Θελει adb εντολή σε μη root συσκευές όμως αν θυμάμαι, λογικά έχει οδηγίες εντός app, έχω πολύ καιρό να τη κάνω χρήση από 5T τελευταία φορά.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Μετά από αρκετή σκέψη και επειδή βρέθηκε άκρη με το οικονομικό θέμα , από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του θηρίου OnePlus 7 pro 6/128. Έρχομαι από το «μαύρο σκύλο»:lol: OnePlus 3T , οπότε μου είναι γνώριμο το περιβάλλον. Ήθελα να ρωτήσω ορισμένα πράγματα. Επειδή δε θέλω να μπλέξω με ρουταρισματα , ήθελα να ρωτήσω αν η εφαρμογή jOnePlus Tools [adb/root]λειτουργεί. Με ενδιαφέρει το call recorder και το gcam . Αν λειτουργεί αυτή η εφαρμογή ,θα πρέπει απλά να την κάνω εγκατάσταση και τέλος (είμαι λίγο άσχετος, οπότε με το μαλακό :p)? Αν υπάρχει οποιαδήποτε άλλη πρόταση πέραν της εφαρμογής, είναι ευπρόσδεκτη.

 

Σας ευχαριστω:):)

Για καταγραφή κλήσεων δες απο play store το cube acr.
Link to comment
Share on other sites

Την κατέβασε κανείς?
Σήμερα βγήκε για global μέσω oxygen updater, λογικά εντός λίγων ημερών θα βγει και για eu και μέσω OTA.

f0bab4b6314387e033e18c41da707215.jpg

 

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

OOS 11 είναι προ των πυλών μιας και στις 10 Αυγούστου θα κυκλοφορήσει η τελευταία developer preview build και αφού πάρει το feedback και διορθώσει οποία bug βγουν στην επιφάνεια θα την διαθέσει σε open beta program άρα θα μπορούμε πολλοι περισσότεροι χρήστες να δοκιμάσουμε ότι νέα καλούδια φέρει.

 

Λογικά πρέπει και AOD να έχει ενσωματωθεί σε OOS 11

 

https://forums.oneplus.com/threads/some-exciting-updates-on-oxygenos.1270310/

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε alex, πάντως το 7pro για μένα παραμένει λίρα εκατό ακόμη και σήμερα, χορταστικό και απροβλημάτιστο!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η 10.0.7 EU για manual εγκατάσταση για τους ανυπόμονους που δεν θέλουν περιμένουν OTA.

https://forum.xda-developers.com/oneplus-7-pro/how-to/oxygenos-10-0-7-eu-oneplus-7-pro-5g-t4143035

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κάνει lag κάποιες φορές animation για να πας home όταν είσαι μέσα σε εφαρμογή?

Launcher έκδοση 4.6.5 και λογισμικό 10.0.7.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με 10.0.6 δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, κανένα lag.
Με 10.0.6 ναι δεν υπήρχε το θέμα..

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το notification shade?

Ενώ είναι σκούρο μετά σε κάποια τυχαία στιγμή γίνεται σχεδόν τελείως καθαρό....

Αμα κάνω επανεκκίνηση στρώνει.

Μέτα πάλι τα ίδια..

Αναφέρθηκε και στο forum της oneplus.

 

Edit:παιδιά το κάνει μόλις αλλάξετε την φωτεινότητα χειροκίνητα και μετά για να γίνει όπως πριν θελει επανεκκίνηση το κινητό

 

Δείτε το βίντεο που ανέβασα...

 

https://drive.google.com/file/d/1-k7KqTPRjy3XBG7X4SCRF9yj0lQluZlj/view?usp=drivesdk

 

Εμένα μου κάνει για εσκεμμένο τέχνασμα για να κρύψουν το uniformity στις οθόνες σε χαμηλή φωτεινότητα γι αυτό σε χαμηλή φωτεινότητα είναι τελείως καθαρό και όσο ανεβαίνει η φωτεινότητα γίνετε γκρι το notification shade......

 

ea89e106b0a29beeb80c3048791db922.jpg1873d8d0e10e02570415660349918d52.jpg

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που είχαμε νεκρικη σιγή έσκασαν 2 updates σε διάστημα λίγων ημερών :lol:

Διαθέσιμη και open beta 17 εδω και λίγη ωρα

728c9421413f65f5e4d16c8f3a91ee02.jpg

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

με ποια χωρα vpn σου βγάζει το update;

 

Η φώτο είναι από άλλον χρήστη.

Κατέβασε από εδώ και κάνε αναβάθμιση

 

OxygenOS Open Beta 17 (OnePlus 7 Pro)

2.2 GB official download link:

https://otafsg1.h2os.com/patch/amazone2/GLO/OnePlus7ProOxygen/OnePlus7ProOxygen_13.W.41_GLO_041_2007291643/OnePlus7ProOxygen_13.W.41_OTA_041_all_2007291643_5f80f3e.zip

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οπως είναι με το zip το παίρνω απο το μενου αναβάθμισης;
Εδώ περιγράφετε η διαδικασία αναβάθμισης.

https://www.oneplus.com/support/softwareupgrade/details?code=PM1574156267635

 

Sent from my GM1913 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει βάλει beta σε τι υπερτερεί η διαφέρει από την stable?? αξίζει?σε OnePlus δεν έχω πειραματιστεί..
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι σταθερα με ΒΕΤΑ απο την ΒΕΤΑ 3 ως και την 16. Και προσεχως 17.

Ουσιαστικα παιρνουμε καποια πραγματακια που δοκιμαζονται πριν βγουνε στην stable

και σχεδον ανα μηνα ερχεται και απο ενα udpate.Συν τα security patches που σχεδον παντα

ειναι πιο μπροστα απο τις stable. Πρακτικα στην λειτουργια του τηλεφωνου δεν ειχα ποτε θεμα σε κατι

πλην καποιων κυριως σχεδιαστικων λεπτομεριων. Τρενο παει το τηλεφωνο.

Για να πας απο ΒΕΤΑ σε stable πρεπει να εχεις παλιοτερο security patch απο αυτο που θες να βαλεις.

 

Εχω παρει και ενα Huawei p30 που κυριως χρησιμοποιω τωρα και ελεγα να δωσω το OP7 pro αλλα το τηλεφωνο

κατα τη γνωμη μου ειναι τοσο καλο και smooth και θα ειναι συλλεκτικο σε λιγο καιρο οποτε δεν θα το δωσω.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Ok σε Xiaomi το έκανα και εγώ..κ root k unlock bootloader.. εδώ το έχω μαμά.. αλλά λέω μήπως πάω σε beta να δω διαφορές..την κατεβάζουμε στον εσωτερικό χώρο κ την επιλέγουμε για install σωστά?? Από κατανάλωση το ίδιο??
Link to comment
Share on other sites

Ok σε Xiaomi το έκανα και εγώ..κ root k unlock bootloader.. εδώ το έχω μαμά.. αλλά λέω μήπως πάω σε beta να δω διαφορές..την κατεβάζουμε στον εσωτερικό χώρο κ την επιλέγουμε για install σωστά??

Ναι. Δεν ξερω αν παιξει ρολο στο μελλον αλλα πρωτα την κατεβασα στο λαπτοπ.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων

στη συσκευη και πριν ξανασυνδεθω-ρυθμισω οτιδηποτε,την αντεγραψα στον εσωτερικο χωρο οπως ειπες και την εκανα install.

Την ειχα κατεβασει απο το επισημο site https://www.oneplus.com/gr/support/softwareupgrade/details?code=PM1574156267635

Οπως θελεις καντο αφου θα ασχοληθεις.

Κι εγω μαμα το ειχα παντα γιατι ψιλοβαριεμαι ακομα να ασχοληθω με root κλπ και λογικα θα αρχισουμε να δοκιμαζουμε τη 11αρι σιγα σιγα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...