Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω παιδια. Το προβλημα ειναι να βγαλεις γραμμη με αυτους... Θα το ξαναπροσπαθησω

Ζήτα call back, μόνο έτσι θα τους πετύχεις, κάποια στιγμή θα σε πάρουν αυτοί.

Link to comment
Share on other sites

To call back δεν ενεργοποιειται παντα. Εφαγα 3 ακυρα ηδη τωρα.

Το εχω χρησιμοποιησει παλιοτερα για το cosmote tv,απλα καποιες φορες,τις περισσοτερες,σου κοβει γραμμη αφου πει το παραμυθακι οτι οι γραμμες ολες ειναι απασχολημενες και τελος. Και βγαλεις δε βγαλεις γραμμη,η χρεωση κλησης γινεται. Οποτε θα τους παρω περιεργη ωρα. Δεν βιαζομαι. Μεσα στην καραντινα εφαγα αγρια κεφαλια απο το 13888 επειδη τους πηρα απο σταθερο wind (δεν ειχα ακομα το whats up στο κινητο).

Αφου γινεται ενεργοποιηση ολα καλα.

 

Μολις εβαλα και την ΒΕΤΑ 15 (κανονικα ΟTA μου ερχονται αμεσα)

 

EDIT: Τo εκανα μολις. Oλα αψογα και δοκιμασμενα.

Τηλεφωνικη ενεργοποιηση και ενα restart και εμφανιστηκαν και οι σχετικοι διακοπτες με VoLTE και VoWiFi και προτιμηση κλησεων.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προεγκατεστημένη εφαρμογή μουσικής έτσι;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο εβαλα την beta 15 και εχει volte και vowifi χωρις να χρειαζεται pdc διαδικασια. το προβλημα ειναι οτι μολις ειμαι κοντα σε wifi ειμαι παντα με vowifi ενω εχω φουλ σημα cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει προεγκατεστημένη εφαρμογή μουσικής έτσι;

 

Αν δεν απατώμαι έχει YouTube music,αν δεν βρήκες κατεβάζεις από store της αρεσκείας σου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο εβαλα την beta 15 και εχει volte και vowifi χωρις να χρειαζεται pdc διαδικασια. το προβλημα ειναι οτι μολις ειμαι κοντα σε wifi ειμαι παντα με vowifi ενω εχω φουλ σημα cosmote.

 

έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για το ποιο δίκτυο να προτιμάει

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο χρονια nova, δοκιμασα εδω και αρκετες μερες τον lawnchair λογω και των πολλων γραμματοσειρων που εχει να διαλεξεις. Βεβαια οι χειρονομιες δεν παιζουν 100% οπως θελω οποτε ξαναεβαλα το fluid gesture navigation και ολα πανε εξαιρετικα.

 

Η μεγαλη αναβαθμιση του στοκ launcher μεσω playstore εγινε προσφατα και πολυ αργοπορημενα και προχθες πηρε κι αλλο update.

Επειδή είμαι και εγώ χρόνια με τον nova, και μία αλλαγή θα μου άρεσε (γενικά είμαι σε φάση αλλαγών), πώς σου φαίνεται ο lawnchair μετά από τόσες μέρες;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιο ομορφος στο κομματι μενου ρυθμισεων και γραμματοσειρες. Τα gestures δεν δουλευουν 100% (το recent apps).

Πιο αργος στο σκρολαρισμα δεξια αριστερα απο nova. Προχθες εφαγε σκαλωμα και δεν μπορουσα να κανω απο αρχικη οθονη διαγραφη ή απεγκατασταση εφαρμογης.

Πολυ καλος παντως,τον ειχα πολυ καιρο για τα δεδομενα μου

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ. Από τα λεγόμενά σου να φανταστώ ότι γύρισες σε νοβα πάλι; Απλά τον έχω ρυθμισμένο τον νόβα και έχοντας και αντίγραφα ασφαλείας πηγαίνω από ρομ σε ρομ και τον έχω έτοιμο τον νόβα. Αυτό το πάλι από την αρχή να τον ρυθμίζω το βαριέμαι αλλά θα το επιχειρήσω να δω πώς είναι και τι κάνει.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Nova εβαλα χθες να δω αν μπορω ή οχι χωρις αυτον αλλα σημερα επανηλθα στον lawnchair. Τα Recent apps τα δουλευω μεσω fluid gestures οποτετωρα συνηθισα αυτα ενω στο nova ειχα swipe down. Δοκιμασε τον,φερτον στα μετρα σου και καντον back up. Δωστου λιγες μερες να συνηθισεις. Ο μονος που μ αρεσε τοσο πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι. Το fluid gestures το χρησιμοποιώ έτσι κι αλλιώς γιατί το πίσω δεν το χώνεψα ποτέ από το πλάι. Swipe down έχω την μπάρα με τις ειδοποιήσεις να κατεβαίνει και swipe up να ανοίγει το μενού, οπότε πιστεύω δε θα με επηρεάζει. Θα το δοκιμάσω και στα δύο μου κινητά (7προ και 6Τ) και θα χαρώ να μου λειτουργεί σωστά. Πάντα κάτι καινούριο με ανανεώνει.

Θυμάμαι τον είχε μία ρομ και μου έκανε εντύπωση που δεν ακολουθούσε την πεπατημένη και τον σημείωσα (τον launcher) στο μυαλό μου.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα. Δεν θα εχεις κανενα προβλημα αφου εχεις και το fluid και δουλευεις ετσι τα gestures. Ακομα και εγω συνηθισα πολυ γρηγορα.

Τυπικα να πω οτι ειμαι με ΒΕΤΑ 15, αν παιζει ρολο σε κατι αυτο(με την 11 ή 13 ειχα ξεκινησει τον Lawnchair)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω όνομα σε κάποιες φωτογραφίες και δεν βρίσκω επιλογή. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο διάβασα ότι δεν υποστηρίζεται. Όντως;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να αλλάξω όνομα σε κάποιες φωτογραφίες και δεν βρίσκω επιλογή. Ψάχνοντας στο διαδίκτυο διάβασα ότι δεν υποστηρίζεται. Όντως;
Μόνο μέσα από την διαχείριση αρχείων μπορείς. 94a79af82e0c1b2f1bf5d072a6a5001e.jpg

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μέσα από την διαχείριση αρχείων μπορείς. 94a79af82e0c1b2f1bf5d072a6a5001e.jpg

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αν και το είχα δοκιμάσει ,για κάποιο λόγο δεν δούλευε. Ήταν γκριζαρισμένη η επιλογή για μετονομασία.

Τώρα όλα ok. Ευχαριστώ και πάλι.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται Ελλάδα και η Oneplus μέσω TCCM.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

'Ερχεται Ελλάδα και η Oneplus μέσω TCCM.

 

Μεγαλωνει ακομα πιο πολυ σαν εταιρία

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωνει ακομα πιο πολυ σαν εταιρία

Όντως, αρκεί να επιστρέψει στις λογικές τιμές βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Μεγαλωνει ακομα πιο πολυ σαν εταιρία

Το ότι μια εταιρεία, αναλαμβάνει τη διάθεση των συσκευών στην Ελλάδα, δεν σημαίνει ότι η ΟΡ θα μεγαλώσει...ειδικά όταν είναι μια από τις 10 μεγαλύτερες παγκόσμια.

Όντως, αρκεί να επιστρέψει στις λογικές τιμές βέβαια...

Τις Καλές τιμές τις ξεχνάμε, ειδικά από την στιγμή που από flagship killer, βγάζει ναυαρχίδες.

καλές τιμές θα δούμε σε midrange τύπου ΟΡ Ζ, αλλά και σε άμεση σύγκριση με τις καθιερωμένες ναυαρχίδες.

Link to comment
Share on other sites

Το πράγμα με τις υψηλές τιμές δυστυχώς έχει ξεφύγει. Προσωπικά δίχως να είμαι κάτοχος iphone ή γενικότερα να συμπαθώ το iOS η μόνη εταιρεία που μπορεί να ανταγωνιστεί την apple σε ταχύτητες εμπειρία χρήσης και συνάμα ελευθερία κινήσεων είναι η 1+. Συνεπώς όσοι έχουν το χρήμα επιλέγουν για τον Χ,Ψ λόγο ( είτε λόγω πρεστίζ, συνήθειας του οικοσυστήματος, υποστήριξης με αναβαθμίσεις και ποιότητας την apple) είτε πάνε σε κάτι πιο ασυνήθιστο με ακριβή πολυτελή διακόσμηση και εκδόσεις τύπου Porsche design, McLaren κλπ.

Προσωπικά για μένα χιλιάρικο και samsung & Huawei πόσο δε xiaomi ( welcome στα χιλιάρικα χα χα χα) δεν λέει . Πάς κατευθείαν σε apple διαφορετικά επιλέγεις περσινή ναυαρχίδα android με τα μισά περίπου λεφτά.

Εγώ με το κινητό μας νιώθω ενθουσιασμένος έχει σούπερ χαρακτηριστικά είναι ξεχωριστό και κάνεις ελεύθερα ότι γουστάρεις δίχως σημαντικές ελλείψεις, το αντίθετο θα έλεγα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τις τιμές, ξεχνάμε την ...."κομπίνα" τις Qualcomm, ανάγκασε όλους τους κατασκευαστές να πάρουν πακέτο με τον 865 και το 5g μόντεμ, κάτι που ανέβασε το κόστος, από ότι έχω διαβάσει, κατά 50-60 $, ενώ θα μπορούσαν να το έχουν σαν έξτρα προσθήκη σε άλλη σειρά μοντέλων (όπως 7pro & 7pro 5g) με ανάλογη τιμολόγηση.

Για την Xiaomi τώρα, οκ, γελάνε και η πέτρες...

Πάντως, η αλήθεια είναι ότι το 7αρι είναι υπερπλήρες και δεν του λείπει κάτι βασικό, εκτός της ασύρματης φόρτισης και του ip rating, αλλά είναι πράγματι άνευ σημασίας.

Από την άλλη βλέπουμε το 8pro που τα έχει όλα να είναι σαφώς φθηνότερο από τα αντίστοιχα Samsung και μάλιστα να υπερτερεί σε επιδόσεις και μπαταρία (αφού η Samsung επιμένει στον άθλιο επεξεργαστή της εκτός ΗΠΑ και Καναδά), όσο για την Huawei, έχει ήδη αρκετά προβλήματα με τον Τραμπ και η έλλειψη GMS την βγάζει από το κάδρο για τον δυτικό κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...