Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν το ανοιξαν λογικά θα ειδαν αν εχει ξεκουμπώσει κάτι. Αν όλα είναι στην θέση τους τότε μάλλον κάτι έσπασε ή ράγισε σε μητρική ή οθόνη.

 

Παρακάτω είναι το link με τις τιμές των ανταλλακτικών απο OnePlus. Υπολόγισε +ΦΠΑ +εργασία +μεταφορικά.

 

 

 

https://www.oneplus.com/gr/support/repair-pricing/details?code=11

Ω...άρα 320+ τουλάχιστον. Δεν νομίζω πως συμφέρει...αλλά από την άλλη

αν θέλω άμεσα συσκευή, με το OP σχεδόν ένα χρόνο ήμουν τόσο ικανοποιημένος που δεν έχω παρακολουθήσει τις εξελίξεις στα smartphone (mi 10 1000+ ευρώ;;; αν και από ότι κατάλαβα τα αξίζει περισσότερο σε σχέση με το S20).

Με μια γρήγορη έρευνα αν δεν θέλω να ξεφύγω οικονομικά η μοναδική επιλογή είναι η εξής μια: Xiaomi Mi note 10 λόγω του πλεονεκτήματος της κάμερας. Είναι δυνατόν;

Βρε μήπως και τα έως 400 για την επισκευή τελικά να συμφέρουν αφού είναι τόσο πλήρης ακόμα και σήμερα το OP ;;;;;

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμές στα ύψη! Μόνο καλό second hand αξίζει από έμπιστο άτομο με τα σημερινά δεδομένα και την αβεβαιότητα της χρονιάς κι όχι μόνο, άν όμως δεν σε απασχολεί το οικονομικό τότε επιλέγεις ότι θέλεις... ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω ενα μικρο θεματακι με το μπλουτουθ

Δεν κραταει στην μνημη του τις συνδεμενες συσκευες ωστε να συνδεοντε αυτοματα ...

Βασικα μονο τα ακουστικα μου συνδεω που κ που αλλα δεν τα κραταει στην μνημη συνεχεια

Υπαρχουν φορες που τα σβηνει κ πρεπει να τα ξανακατω συξευξη...Κατα τα αλλα παιζουν μια χαρα

Εχει κανει υποψην του λυση ? Εχω καμει κλιαρ τσατσε του μπλουτιουθ

Ειμαι στην 9.5.8

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω ενα μικρο θεματακι με το μπλουτουθ

Δεν κραταει στην μνημη του τις συνδεμενες συσκευες ωστε να συνδεοντε αυτοματα ...

Βασικα μονο τα ακουστικα μου συνδεω που κ που αλλα δεν τα κραταει στην μνημη συνεχεια

Υπαρχουν φορες που τα σβηνει κ πρεπει να τα ξανακατω συξευξη...Κατα τα αλλα παιζουν μια χαρα

Εχει κανει υποψην του λυση ? Εχω καμει κλιαρ τσατσε του μπλουτιουθ

Ειμαι στην 9.5.8

 

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείς;

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω ενα μικρο θεματακι με το μπλουτουθ

Δεν κραταει στην μνημη του τις συνδεμενες συσκευες ωστε να συνδεοντε αυτοματα ...

Βασικα μονο τα ακουστικα μου συνδεω που κ που αλλα δεν τα κραταει στην μνημη συνεχεια

Υπαρχουν φορες που τα σβηνει κ πρεπει να τα ξανακατω συξευξη...Κατα τα αλλα παιζουν μια χαρα

Εχει κανει υποψην του λυση ? Εχω καμει κλιαρ τσατσε του μπλουτιουθ

Ειμαι στην 9.5.8

 

Και εγώ είχα προβλήματα παλιότερα αλλά με αναβάθμιση του λογισμικού διορθώθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Ποια ακουστικά χρησιμοποιείς;

 

Mpow Flame τα εχω για το γυμναστηριο κυριως... me to note 4 δεν ειχα ποτε θεμα ....

Δεν ειναι οτι δεν συνδεονται καθολου απλα χανονται απο την μνημη κ δεν συνδεονται αυτοματα οταν ανοιγω το bluetooth

πρεπει να τα ξανακανω συξευξη

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, για δεύτερη φορά σε ένα μήνα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Είχα στείλει τη συσκευή για επιδιόρθωση λόγω του ότι ακούγεται ένας ήχος σαν κλικ όταν πατάω σε ορισμένα σημεία της οθόνης.

 

Μου επεστράφη με νέα οθόνη αλλά σε λιγότερο από μήνα έχω το ίδιο θέμα συν του ότι τώρα ακούγεται και άλλο κλικ από την πλάτη στο σημείο που είναι η λέξη OnePlus άρα σχεδόν πάντα λόγω του ότι εκεί πιέζει το δάχτυλο όταν χρησιμοποιείται το δαχτυλικο.

 

Φεύγει πάλι για σέρβις. Ή είμαι πολύ άτυχος ή πολύ ψείρας ή και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω κ εγω ενα μικρο θεματακι με το μπλουτουθ

Δεν κραταει στην μνημη του τις συνδεμενες συσκευες ωστε να συνδεοντε αυτοματα ...

Βασικα μονο τα ακουστικα μου συνδεω που κ που αλλα δεν τα κραταει στην μνημη συνεχεια

Υπαρχουν φορες που τα σβηνει κ πρεπει να τα ξανακατω συξευξη...Κατα τα αλλα παιζουν μια χαρα

Εχει κανει υποψην του λυση ? Εχω καμει κλιαρ τσατσε του μπλουτιουθ

Ειμαι στην 9.5.8

 

Στο oneplus 7 και εμένα μου το κάνει αυτό αλλά όχι πάντα

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο changelog με την 12
Την οποία 12 την απέσυρε και την κυκλοφορεί τώρα ως 13 χωρίς φαντάζομαι τα major bug της 12.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την οποία 12 την απέσυρε και την κυκλοφορεί τώρα ως 13 χωρίς φαντάζομαι τα major bug της 12.

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

 

Είχα την 12 από όταν βγήκε, δεν είχα κάποιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Είχα την 12 από όταν βγήκε, δεν είχα κάποιο πρόβλημα
Εσύ δεν είχες άλλοι όμως είχαν για αυτό και την απέσυρε.

f35428530c6e276e0c9942cc4e625006.jpg

 

 

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την εχω απο χθες την ΒΕΤΑ 13 περασμενη καανονικα ΟΤΑ. Ολα καλα. Και απο μπαταρια φαινεται το ιδιο καλη με την 11.

Αυτο με το volte πρεπει να το υποστηριζει και ο παροχος;

 

Αλλαξανε λιγο και το εικονιδιο του σηματος δικτυου.

Η διαρκεια της αναπαντητης χρησιμη ομως.Δουλευει ενταξει.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Χθες με άφησε άφωνο η συσκευή και με έβγαλε ασπροπρόσωπο θα έλεγα. Ξεκίνημα απ'το σπίτι πρωί γύρω στις 10 με ποσοστό μπαταρίας στο 87% . Μετάβαση σε κοντινή σχετικά εξοχική κατοικία. Σήμα στο σπίτι κακό έως άσχημο πολύ θα έλεγα... μηδενική με μια γραμμή. Στην γύρω πλατεία μια δυο γραμμές το πολύ και κόσμος ελάχιστος με την καμία πάνω από 20 άτομα συνολικά. Η συσκευή πέραν του ότι γάζωνε κυριολεκτικά αφού δεν ήταν ουσιαστικά καθόλου φορτωμένο το δίκτυο με άφησε άφωνο με την διαχείριση της μπαταρίας. Μέχρι το βράδυ που άραξα γύρω στις 11 φωτογραφίες σερφαρισμα Facebook Viber What's app δεδομένα ανοιχτά συνέχεια ούτε θερμοκρασία ανέβασε στο παραμικρό και το άφησα στα 57 τοίς εκατό υπόλοιπο. Την ίδια ώρα με παρόμοια χρήση απ'το εταίρο ήμισυ το s8 plus μια έπιανε μια δεν έπιανε και την μπαταρία την ρουφηξε νεράκι. Ξεκίνησε με παρόμοιο ποσοστό μπαταρίας κοντά στο 83% κι έκλεισε ίδια ώρα που το δούλευα μαζί ταυτόχρονα γιατί είναι κι αυτό δικιά μου συσκευή με το ζόρι άγγιξε το 30 τοίς εκατό ,28 για την ακρίβεια. Αυτό που με εξέπληξε ιδιαίτερα ήταν η αστραπιαία ανταπόκριση στο σερφαρισμα του 7pro ωμή δύναμη τελείως σε συνδυασμό με την εξαιρετική διαχείριση της μπαταρίας . Ο Snapdragon καθάριζε παντού. Συμπέρασμα σε ιδανικές συνθήκες είτε καλό σήμα τηλεφωνίας είτε στο σπίτι με WiFi υπάρχουν διαφορές μικρές όμως όχι ιδιαίτερα εμφανείς. Χθες κατάλαβα την ωμή δύναμη του 1+ σε σχέση με οτιδήποτε άλλο έχει περάσει από τα χέρια μου ( note 8 ,s9 plus, mate 20 Pro & p20 Pro). Επίσης δεν κομπιασε πουθενά σε τηλεπικοινωνία και πάντα κρυστάλλινος ήχος και συνομιλία HD σε χωράφια και αγροτικούς δρόμους. Εύγε 1+ σε ευχαριστώ δεν ένιωσα ποτέ ότι θα μείνω χωρίς σήμα και η μπαταρία του βράχος!!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Χθες ξεκινησα να δοκιμαζω το face unlock γενικα πρωτη φορα σε συσκευη μου. Το εχω με τη ρυθμιση double tap για lockscreen on και μετα πεταγεται η καμερα. Εξαιρετικα γρηγορο και σε πολυ σκοταδι επιασε 9/10 ευκολα (η εξτρα φωτεινοτητα κατα το ανοιγμα ειναι στο on).

Μπορει να μην ειναι τοσο ασφαλες αλλα γλυκαθηκα γιατι δουλευει πολυ σβελτα. Και ψαρωτικο.

 

Τωρα πρεπει να ξανακανουν reviews τις συσκευες μετα απο το 1ο ετος χρησης που ρολαρουν τελεια...

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει!! Η συσκευή είναι σούπερ ✌️ και το δακτυλικό του είναι πάρα πολύ καλό γι'αυτό απέφυγα κι εγώ την χρήση του face unlock για να μην πετάγεται όλη την ώρα η εμπρόσθια κάμερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Άντεξε, μια χαρά τα καταφέρνει μέχρι στιγμής, τώρα με την σειρά 8 θα δείξει...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στον στοκ launcher και με επιλογη να εχω εφαρμογες μονο στην αρχικη οθονη (χωρις συρταρι δηλαδη)

δεν μπορω να καταργησω τα widgets. Ειτε στο αναπτυσομενο μενου δεν πατιεται η καταργηση ειτε αν το πιασω να το συρω προς επανω για καταγηση,δεν βγαζει αυτην την επιλογη. Καμια ιδεα?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εκεί που καθόμουν και πήγα να πιάσω το κινητό να χαζέψω βλέπω ότι το κινητο έιναι με μαυρή οθόνη και δεν ανταποκρίνεται.

Το κινητό είναι ανοιχτό γιατί δοκίμασα με το sound slider και άλλαζε προφιλ ήχου(έκανε την δόνηση)

 

Μπορώ να το κάνω κάπως reboot είτε απο πίσι είτε κάπως αλλιώς ή φεύγει για τα κεντρικά κατευθείαν?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εκεί που καθόμουν και πήγα να πιάσω το κινητό να χαζέψω βλέπω ότι το κινητο έιναι με μαυρή οθόνη και δεν ανταποκρίνεται.

Το κινητό είναι ανοιχτό γιατί δοκίμασα με το sound slider και άλλαζε προφιλ ήχου(έκανε την δόνηση)

 

Μπορώ να το κάνω κάπως reboot είτε απο πίσι είτε κάπως αλλιώς ή φεύγει για τα κεντρικά κατευθείαν?

 

Δοκιμασες να πατησεις παρατεταμενα το power button?

 

Αμα δεν γινει ετσι δουλεια πατησε και τα 2 volume keys μαζι με το Power button παρατετεμενα παλι.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το μοιραίο γεγονός βρήκα λίγο χρόνο να σας δείξω το RIP 7pro μου , όπως βλέπετε ούτε μια γρατζουνιά παρά την πτώση από 2 ορόφους σε τσιμέντο φορώντας μόνο Spigen.

Χρειαζόμουν άμεσα συσκευή και ενώ είχα καταλήξει στο Mi note 10 η σκόπιμη καθυστέρηση των σκρουτζομάγαζων στον έλεγχο δικαιολογητικών για απαλλαγή ΦΠΑ με αποθάρρυνε και ξεκίνησα για κάτι από τα ράφια των μεγάλων που άνοιξαν , το προφανές ήταν τα RN8 ή RN9 αλλά τυχαία είδα πως ο Γερμανός είχε το Mi8 και με 200 ευρώ μετά την αφαίρεση ΦΠΑ νομίζω ήταν η καλύτερη επιλογή.

Ευτυχώς είναι σφαιράτο τελικά οπότε δεν είδα διαφορά στην ταχύτητα εκτός από την καλύτερη ροή λόγω 90hz που έχει το OP , και στα υπόλοιπα η διαφορά τελικά συνηθίζεται ( κυρία κάμερα με Gcam μια χαρά, οθόνη όχι κορυφή όπως του OP όμως πολύ καλή ) Ένα πράγμα πάντως που δεν θα μου λείψει είναι η κυρτή οθόνη, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πλέον οι ναυαρχίδες υποχρεωτικά κάνουν αυτή την επιλογή, δεν τους δίνει κάτι άλλο η Samsung σε οθόνες με κορυφαία χαρακτηριστικά; Και το λέω όχι για εργονομικους λόγους αλλά καθαρά αισθητικούς καθώς μόλις βάζεις θήκη χάνεται κάθε πλεονέκτημα. Δεν μπορώ να φανταστώ πόσο πιο όμορφα θα ήταν τα OP7,8 ,mi 10, galaxy S κλπ με επίπεδη οθόνη.

Τέλος εύχομαι γρήγορα να επιστρέψω σε μια κορυφαία συσκευή της OP , είδα το 8 έχει αυτή τη φορά πραγματικά τα πάντα.f5b745dcddf7a482639f25a4f232e7b8.jpgdba4a9dfb7d23b6244825b229dd2a250.jpg435dd1bbca26e61f796ace2a5f649769.jpg

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...