Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα το tempered glass της Mocolo με την υγρή κόλλα. Ελπίζω να μη βγεί μάπα και να μη γίνει και καμια ζημιά με την τοποθέτηση. Για την πλάτη τώρα θα περιμένω λιγάκι γιατί με το χαμό που γίνεται στις μεταφορικές αποκλείεται να ξεμπερδέψω.:)

 

το tempered glass της Mocolo είναι πιστεύω από τα πιο vfm.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην όμορφη παρέα. Επειδή είδα σήμερα από κοντά ένα 8 Pro και ομολογώ ότι η οθόνη του με την τρυπούλα για μπροστινή κάμερα δεν με ενθουσιάζει (κάτοχος note 9) και χρειάζομαι 2ο κινητό, προσανατολισμός μου είναι το 7pro. Και η ερώτηση μου προς εσάς 7 pro 256/12gb η 7t pro 256/8gb.....? Εκεί έχω σκαλώσει και με κερδίζει λίγο παραπάνω το

7τ Pro για τις όποιες πιθανές βελτιώσεις...η οθόνες τους είναι καταπληκτικες χωρίς πλαίσια και κάμερες...

 

Σας ευχαριστώ θερμά εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πρόσφατα μια βδομάδα περίπου το 7pro 8/256. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα. Είχε τζαμακι προστασίας οθόνης πίσω καμερών και σκιν στην πλάτη. Του έβαλα και μια ultra slim σιλικόνης και είναι κομπλέ. Πολύ μαζεμένο κρύβει ιδανικά τις διαστάσεις του. Τρύπες νοτς δάκρυα κλπ με έχουν κρατήσει μακριά...όποιο και να πάρεις σίγουρα θα το ευχαριστηθείς!

Κι εγώ ερχόμενος από samsung με εντυπωσίασε η οθόνη του 1+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) πάντως επειδή πάνω κάτω με την ίδια τιμη τα βρίσκω... Μάλλον προς το 7τpro θα κινηθώ... Γισ να δούμε...
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση :) πάντως επειδή πάνω κάτω με την ίδια τιμη τα βρίσκω... Μάλλον προς το 7τpro θα κινηθώ... Γισ να δούμε...

 

Να τσεκαρεις ποσο υπολοιπο εγγυησης εχει καθε συσκευη,αν μιλαμε για μεταχειρισμενες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα πρόσφατα μια βδομάδα περίπου το 7pro 8/256. Απόλυτα ευχαριστημένος σε όλα. Είχε τζαμακι προστασίας οθόνης πίσω καμερών και σκιν στην πλάτη. Του έβαλα και μια ultra slim σιλικόνης και είναι κομπλέ. Πολύ μαζεμένο κρύβει ιδανικά τις διαστάσεις του. Τρύπες νοτς δάκρυα κλπ με έχουν κρατήσει μακριά...όποιο και να πάρεις σίγουρα θα το ευχαριστηθείς!

Κι εγώ ερχόμενος από samsung με εντυπωσίασε η οθόνη του 1+.

Καλημέρα...θα μπορούσες να μου πεις ποια ultra slim έχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η συσκευή 6/128 στα 390€?

 

Μεταχειρισμένη ενός μήνα

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πολύ ευχαριστημένος ,εντυπώσεις έχω γράψει λίγο πιο πίσω... λιγότερο από χρόνο η συσκευή μοντέλο 8/256. Αν δεν καίγεσαι για τις κορυφαίες κάμερες προχώρα άνετα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν είναι και "μέτρια " η κάμερα...

 

Τι πλάνο αναβαθμίσεων android έχει το ΟΡ 7Pro?

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μέτρια σε καμία περίπτωση το αντίθετο, απλά σε όλα τα άλλα η συσκευή είναι κορυφή πλην των δεδομένων ελλείψεων ασύρματης φόρτισης και πλήρους αδιαβροχοποίησης λογικά λόγω του μηχανισμού της σελφι κάμερας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από θέμα αναβαθμίσεων πιστεύω ότι σίγουρα θα πάρει 11 και με προοπτική το android 12.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η συσκευή 6/128 στα 390€?

 

Μεταχειρισμένη ενός μήνα

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Αν το βρήκες όντως σε αυτή την τιμή και δεν έχει το παραμικρό, με κλειστά μάτια...
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η συσκευή 6/128 στα 390€?

 

Μεταχειρισμένη ενός μήνα

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Νομίζω γνωρίζω την αγγελία που λες, την είχα δει λίγα λεπτά αφού την είχε βάλει και το είχαμε κλεισει το τηλέφωνο υποθετικά...γενικά μου τα έλεγε λίγο περίεργα, δεν προχωρήσαμε τελικά στη συναλλαγή...το αναφέρω απλά να έχεις λιγάκι το νου σου δε λέω κάτι με σιγουριά και δε ξέρω κιόλας αν μιλάμε σίγουρα για την ίδια αγγελία!

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχουν ζητήσει κατά καιρούς οι χρήστες στο community της OnePlus στο μέλλον ανακοινώθηκε ότι θα προστεθούν τα παρακάτω

 

Always on Display: Development to be finished around June, CBT/OBT coming in Aug/Sept [subject to changes, there are various factors working]

Enable fingerprint lock for hidden pictures in gallery: Included in the roadmap

Play sound when the battery is fully charged: Included in the roadmap

Folders within the app drawer: Included in the roadmap

Adding more essential features to Zen Mode: Included in the roadmap

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που έχουν ζητήσει κατά καιρούς οι χρήστες στο community της OnePlus στο μέλλον ανακοινώθηκε ότι θα προστεθούν τα παρακάτω

 

 

 

Always on Display: Development to be finished around June, CBT/OBT coming in Aug/Sept [subject to changes, there are various factors working]

 

Enable fingerprint lock for hidden pictures in gallery: Included in the roadmap

 

Play sound when the battery is fully charged: Included in the roadmap

 

Folders within the app drawer: Included in the roadmap

 

Adding more essential features to Zen Mode: Included in the roadmap

 

Αν και προτιμώ το ambient display, μακάρι να κάνει καλή δουλειά η OnePlus με την A.O.D, κυρίως στο κομμάτι της αυτονομίας. Στο 4XL πάντως τρώει αρκετή σε standby (περίπου 8%) την νύχτα. Πέρα από αυτό ένας ακομα λόγος που την φοβάμαι, είναι το burn in. Εκτός αν το ρολόι κινείται ανά κάποια λεπτά στην οθόνη.

 

Τα υπόλοιπα επίσης ευπρόσδεκτα και γενικά ότι προσθέτει η OnePlus είναι καλό και τελειοποιεί ακόμη περισσότερο το καλύτερο Android skin εκεί έξω.

 

Sent from my Pixel 4 XL using Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε από το μπαλκόνι (2ός) στον ακάλυπτο σε τσιμέντο , φορούσε την Spigen χωρίς προστασία οθόνης , το μάζεψα δεν είχε ούτε μια γρατζουνιά!!!!!!!! αλλά είναι νεκρό , δεν ανοίγει , δεν φορτίζει , τίποτα απολύτως!

Να το πάω αύριο πρωί σε κάποιο Γερμανό;

Υπάρχει περίπτωση να σώσω κάτι;

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα μου έπεσε από το μπαλκόνι (2ός) στον ακάλυπτο σε τσιμέντο , φορούσε την Spigen χωρίς προστασία οθόνης , το μάζεψα δεν είχε ούτε μια γρατζουνιά!!!!!!!! αλλά είναι νεκρό , δεν ανοίγει , δεν φορτίζει , τίποτα απολύτως!

Να το πάω αύριο πρωί σε κάποιο Γερμανό;

Υπάρχει περίπτωση να σώσω κάτι;

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

To στέλνεις στην oneplus και αν δεν εχει κάποια γρατζουνιά όπως λες μπορεί να στο καλύψει η εγγύηση. Αν το πας στον Γερμανό και στο ανοίξει χάνεις και την εγγύηση σου.

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

Φυσικά δεν θα τους πεις οτι σου έπεσε απο τον 2ο

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να ξεκουμπωσε καποια καλωδιοταινια ..

Στιελτο , αλλα λογικα δεν θα στην περασουν στην εγγυηση τη ζημια..

Μπορει εξωτερικα να μην φαινεται ζημια, αλλα αν ανοιχτει, κατι θα φαινεται

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στην παρέα. Ισοσταθμιστή equaliser έχει προεγκατεστημένο η συσκευή? Ψάχνω στο Dolby Atmos και δεν βρίσκω κάποια επιλογή όπως για παράδειγμα στα Xiaomi & Samsung.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα AKG από s9 plus τα πάει ωραία πάντως δεν το περίμενα. Τα σύνδεσα με ανταπτοράκι που είχα από mate 20 Pro. Γλύτωσα το 100αρικο απ'τα buds και τις σφαίρες της 1+.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση η ποιότητα ήχου με τα εν λόγο ακουστικά όταν τα σύνδεσα παλιά τόσο στο p20 Pro όσο και στο mate 20 Pro. Εύγε 1+ . Εξαιρετικό αποτέλεσμα αν και μεσολαβεί ο αντάπτορας η απόδοση είναι καλύτερη στα μπάσα απ'ότι και στα Samsung που προορίζονται ως εργοστασιακά στην συσκευασία του κινητού.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

έχω το εξής πρόβλημα...όταν, ενώ μιλάω ήδη στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα με πάρει και κάποιος άλλος, αντί να βγάλει την ειδοποίηση ''απασχολημένος'' στον καλούντα, μου κόβει την γραμμή που μιλάω και μου βγάζει την καινούρια κλήση με αποτέλεσμα να έχω ξεκουφαθεί κανα 2 φορές που είχα το τηλέφωνο στο αυτί μου...έχει κάποιος κάτι υπ όψη του να κάνω για να το διορθώσω? Το τηλέφωνο το λειτουργώ με μια κάρτα sim. Την υπηρεσία αναμονής την έχω ενεργοποιημένη από τον πάροχο και στη συσκευή δεν είδα κάποια ρύθμιση
Link to comment
Share on other sites

To στέλνεις στην oneplus και αν δεν εχει κάποια γρατζουνιά όπως λες μπορεί να στο καλύψει η εγγύηση. Αν το πας στον Γερμανό και στο ανοίξει χάνεις και την εγγύηση σου.

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

Φυσικά δεν θα τους πεις οτι σου έπεσε απο τον 2ο

Παιζει να ξεκουμπωσε καποια καλωδιοταινια ..

Στιελτο , αλλα λογικα δεν θα στην περασουν στην εγγυηση τη ζημια..

Μπορει εξωτερικα να μην φαινεται ζημια, αλλα αν ανοιχτει, κατι θα φαινεται

Στον Γερμανό δεν ασχολήθηκαν καν όταν είδαν πως είναι OnePlus, είδαν μόνο αν παίρνει ρεύμα , κάτι μου είπε πως δεν παίρνει κανονικά.

Μετά το πήγα σε κάποιον άλλο ειδικό , με πήρε πριν λίγο και μου είπε πως όλα τα περιφερειακά είναι εντάξει , αλλά δεν παίρνει σωστά ρεύμα η κεντρική πλακέτα , η motherboard να τω πω; Σαν να έχει κάποιο βραχυκύκλωμα . Τέτοιο ανταλλακτικό δεν παίζει μου είπε, πολύ δύσκολα να γίνει από κάποιο τρίτο επισκευή. Άρα το άνοιξε, δεν το σκέφτηκα να πάω με την εγγύηση , από Amazon Γερμανίας το είχα πάρει , δεν έχω ιδέα που να απευθυνθώ.

Αν απευθυνθώ στο παραπάνω link στο support της OnePlus έστω για επισκευή εκτός εγγύησης θα το αναλάβουν; Πόσο θα είναι το κόστος περίπου γνωρίζετε;

Πάντως ρε παιδιά μπορεί να έπαθε κάτι τέτοιο από την πτώση; σίγουρα ήταν πολύ μεγάλο το χτύπημα , έσκασε με την οθόνη με θόρυβο, περίμενα να το βρω κομμάτια αλλά μιλάμε δεν έχει το παραμικρό σημαδακι, καταπληκτική η Spigen σε αυτό. Δεν το έχω στα χέρια μου τώρα να σας το βγάλω φωτό!

Μετά σκέφτηκα πως αμέσως το έβαλα στη φορτιστή να δω αν θα δώσει κάποιο σημάδι ζωής, λέτε εκεί να προέκυψε εκεί το βραχυκύκλωμα;

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έσπασε μέσα η μητρική ως φαίνεται

 

Δεν ξέρω αν αξίζει καν η επισκευή

 

Μίλα με το τσατ της ΟΡ

Θα σου ζητήσουν το ΙΜΕΙ της συσκευής και θα σου πουν τι να κάνεις

 

Στάλθηκε από το RMX1931 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στον Γερμανό δεν ασχολήθηκαν καν όταν είδαν πως είναι OnePlus, είδαν μόνο αν παίρνει ρεύμα , κάτι μου είπε πως δεν παίρνει κανονικά.

Μετά το πήγα σε κάποιον άλλο ειδικό , με πήρε πριν λίγο και μου είπε πως όλα τα περιφερειακά είναι εντάξει , αλλά δεν παίρνει σωστά ρεύμα η κεντρική πλακέτα , η motherboard να τω πω; Σαν να έχει κάποιο βραχυκύκλωμα . Τέτοιο ανταλλακτικό δεν παίζει μου είπε, πολύ δύσκολα να γίνει από κάποιο τρίτο επισκευή. Άρα το άνοιξε, δεν το σκέφτηκα να πάω με την εγγύηση , από Amazon Γερμανίας το είχα πάρει , δεν έχω ιδέα που να απευθυνθώ.

Αν απευθυνθώ στο παραπάνω link στο support της OnePlus έστω για επισκευή εκτός εγγύησης θα το αναλάβουν; Πόσο θα είναι το κόστος περίπου γνωρίζετε;

Πάντως ρε παιδιά μπορεί να έπαθε κάτι τέτοιο από την πτώση; σίγουρα ήταν πολύ μεγάλο το χτύπημα , έσκασε με την οθόνη με θόρυβο, περίμενα να το βρω κομμάτια αλλά μιλάμε δεν έχει το παραμικρό σημαδακι, καταπληκτική η Spigen σε αυτό. Δεν το έχω στα χέρια μου τώρα να σας το βγάλω φωτό!

Μετά σκέφτηκα πως αμέσως το έβαλα στη φορτιστή να δω αν θα δώσει κάποιο σημάδι ζωής, λέτε εκεί να προέκυψε εκεί το βραχυκύκλωμα;

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

 

Αν το ανοιξαν λογικά θα ειδαν αν εχει ξεκουμπώσει κάτι. Αν όλα είναι στην θέση τους τότε μάλλον κάτι έσπασε ή ράγισε σε μητρική ή οθόνη.

Παρακάτω είναι το link με τις τιμές των ανταλλακτικών απο OnePlus. Υπολόγισε +ΦΠΑ +εργασία +μεταφορικά.

 

https://www.oneplus.com/gr/support/repair-pricing/details?code=11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους,

 

Μια ερώτηση παιδιά...πήρα το τηλέφωνο από τον ξάδερφό μου ο οποίος το είχε αγοράσει από το επίσημο site. Προφανώς η απόδειξη υπάρχει κανονικότητα αφού υπάρχει και ηλεκτρονικά αλλά το πρόβλημα είναι ότι στη μετακόμιση που έκανε στην Αθήνα, του έχασαν μια κούτα που είχε τις περισσότερες συσκευασίες που κρατουσε από πράγματα που είχε αγοράσει(κάρτες γραφικών, επεξεργαστές κλπ κλπ).

 

Μέσα σε αυτή την κούτα υπήρχε και η συσκευασία του κινητού η οποία προφανώς πλέον δεν υπάρχει(φορτιστής,θήκη κλπ εφόσον χρησιμοποιούνταν εννοείται υπάρχουν κανονικα). Υπάρχει περίπτωση μέσω επίσημης αντιπροσωπείας με την απόδειξη να μας δώσουν άλλο κουτί? Αν όχι υπάρχει περίπτωση να βρούμε κουτί οπουδήποτε χρησιμοποιώντας την απόδειξη και ταυτότητα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...