Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα. Μετά το τελευταίο update (χθες το έκανα) όλα μια χαρά. Το μόνο που παρατήρησα και παρατηρείται σήμερα το πρωί,όταν μπουτάρω την συσκευή ενώ ανοίγει και το καταλαβαίνεις από την δόνηση και το logo φυσικά η οθόνη δεν ανοίγει ώστε να περάσω το pin της SIM και του δακτυλικού.

Έχω κάνει wipe cache partition μέσω recovery mode και την συσκευή την έκανα και boot k reboot 2 φορές χτες και επειδή το βράδυ το κλείνω το κινητό μερικές φορές σήμερα που το έκλεισα το πρωί μου παρουσίασε το ίδιο. Πρέπει να πατήσω το power button για να μου εμφανίσει την οθόνη ώστε να δώσω τα pin και να ξεκλειδώσει κάρτα και δακτυλικό. Μετά φυσικά η συσκευή λειτουργεί κανονικά όπως και πριν μόνο αυτό μου παρουσιάζει στο μπουτάρισμα. Κάποια ιδέα τί φταίει,οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης όταν μπαίνω στο στις ενημερώσεις συστήματος μου βγάζει το παρακάτω αρχείο , ενώ παλιότερα δεν εμφανιζόταν.

Screenshot-20200603-100218.jpg

 

Φίλε μου το κάνει και εμένα αυτό με την μαύρη οθόνη μετά την ενεργοποίηση, επομένως κάποιο bug θα είναι...

Link to comment
Share on other sites

Auto update μεσω playstore εγινε και απο 4.4.2 πηγαμε 4.4.8.

 

Έτσι ακριβώς ✌️

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@em_seven σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Οπότε αναμένουμε πιθανή διόρθωση σε μελλοντικό update,thanks again!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο με την μαυρη οθονη νομιζω το κανει απο παντα,οσο εχω τις ΒΕΤΑ.

Μολις φυγει το σημα της εκκινησης,σβηνει η οθονη και αναβει μονο αν πατησεις το power.

Μου την εσπαγε κιολας γιατι αν πατησεις περιπου εκει που ειναι τα νουμερα,παρολο που ειναι σβηστη η οθονη,πιανει τα νουμερα

Μετα το πρωτο πατημα και αν την ξανακλεισεις,πλεον ενεργοποιειται και με double tap πανω της πριν βαλεις pin.

 

Μηπως εχει να κανει με τα κλειδωματα pin ή καποια παραπλησια ρυθμιση?

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το έκανε πριν το τελευταίο update. Σε ευχαριστώ πάντως για την συμβουλή σου με double tap...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δυο μέρες με το τελευταίο update και έχοντας περάσει τα τελευταία updates από play έχω ως πρώτη εικόνα ακόμα πιο ομαλή σε όλα λειτουργία και μια μπαταρία ακόμη πιο καλή ,μια λέξη εξαιρετική! Κάνει δουλίτσα η 1+...

Παλιά μια οι κάμερες ,μια η οθόνη ,μια η υποδεέστερη (τουλάχιστον εμφανισιακά) η ποιότητα κατασκευής μου δημιουργούσαν έναν δισταγμό και πάντα τελευταία στιγμή έκανα πίσω. Το 7pro είναι το κινητό που έψαχνα εδώ και 2 χρόνια περίπου για να "ξεφύγω" και να αλλάξω εταιρεία (Samsung). Περιστασιακές αλλαγές και δοκιμές μερικών μηνών δε με έπεισαν από την Huawei ( p20 Pro & mate 20 Pro). Λογικά αν δεν συμβεί κάτι πολύ απρόοπτο με βλέπω για πολύ καιρό να μένω εδώ ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω 2 μερες τωρα ειμαι στην 10.3.3 δεν εχω κανενα μπαγκ απο αυτα που λενε στην σελιδα της 1+ αλλα αυτη η μπαταρια ρε φιλε δε λεει να φτιαξει στο κινητο μου ....

Ημουν 9.5.8 κ επειδη διαβασα σχετικα καλα σχολια για την μπαταρια το 7προ , γιατι τα 7 εχουν τα περισσοτερα θεματα , ειπα να αναβαθμισω...

 

Κανω χαρντ ρισετ βαζω την 10.0.3 ξανακανω ρισετ βαζω 10.3.3 ξανακανω ρισετ κ μετα σεταρω το κινητο ....

Ολα αψογα ακομα κ το νταμπλ ταπ π ολοι παραπονιουνται αυτη η μπαταρια εκει το χαβα της 50% μπαταρια 2μισι ωρες σοτ

Μπορει να φταιει το κινητο μου δε ξερω μιας κ βλεπω κατι 8ωρες σοτ κ βαλε... τετοια νουμερα μονο στην 9 βλεπω εγω

Θα του δωσω μια βδομαδα διορια μπας κ στρωσει η μπαταρια κ μετα παλι πισω 9.5.8

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το wifi μετά από κάποια ώρα αδράνειας κλείνει.

Οταν ανοίξω την οθόνη ανοίγει.

Δε θυμάμαι αν πείραξα κάτι σχετικά με αυτό.

Πώς μπορώ να το κάνω να μη κλείνει όταν το κινητό δεν χρησιμοποιείται για κάποια ώρα?

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update έχω κανονικά VoLTE κ VoWiFi σε Vodafone φοιτητικό χωρίς να κάνω κάτι επιπλέον.
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ!... το είδα το ανέφεραν κι άλλοι. Κρίμα που η wind δεν το υποστηρίζει ακόμη αν και από σήμα εκεί που βρίσκομαι είτε σπίτι είτε στην δουλειά μου δεν έχω κανένα απολύτως θέμα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει και σε καρτοκινητα vodafone; Σε cosmote παιζει επισης;

 

Σε καρτοκινητό Vodafone φοιτητικό δουλεύει κανονικά. Cosmote δεν γνωρίζω, λογικά κ εκεί κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια.Σας ευχαριστω. Δεν ξερω με τις φορητοτητες σε καρτοκινητα τι παιζει τωρα και επειδη η Wind ειναι πισω απο τον ηλιο σε αυτο το θεμα,μαλλον με βλεπω να αλλαζω παροχο και νουμερο...

Το Vo-Wifi το θελω οσο τιποτα.Το ειχα παλιοτερα επειδη ειναι τραγικο το σημα μου.

Ελπιζω να παιξει και στην ΒΕΤΑ 14

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω μετά με το τελευταίο update του Μαΐου ότι η συσκευή έχει καλύτερη διαχείριση της ραμ. Με καμιά δεκαπενταριά ανοιχτές εφαρμογές ( μονάχα οι 2 browsers που δουλεύω από 5,6 σελίδες στον καθένα) η συσκευή έχει διαθέσιμα πάνω δυόμισι (2,7+) γίγα. Έχω την έκδοση 8/256. Πολύ σταθερή σε όλα... good job 1+ ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ είμαι ευχαριστημένος με το κινητό... Η μπαταρία έχει φτιάξει κρατάει 7 8 ωρες όσο σερφαρω σε σοσιαλ κ γιουτουμπ

Αλλά αν παίξω κάνα παιχνίδι mobile Legends η με το GPS που χρησιμοποίησα σήμερα στη μηχανη με φουλ οθόνη φωτεινότητα τη ρουφάει με το καλαμάκι κ έχω κ περισσότερη θερμότητα αποτι στην 9.5.8 στο παιχνιδι....ζεστενεται αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι και στις δύο περιπτώσεις που ανέφερες. Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζω παιχνίδια (πολύ σπάνια) ούτε χρησιμοποιώ συχνά το gps ,σε αντίθεση χρησιμοποιώ φουλ Bluetooth hands free buds και αρκετά τα data για διάφορα emails, browsing, YouTube κλπ και ορισμένες φορές και τις κάμερες. Όλα αυτά σε φωτεινότητα κάπου στην μέση μέχρι τρία πέμπτα το πολύ και λιγότερο στο τέρμα κάτω από το φως του ήλιου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Πήρα δεύτερο χέρι ένα 7pro 8/256, όταν το πήρα είχε την 10.3.2 και το αναβάθμισα στην 10.3.3, το κινητό είναι αγορασμένο από Ελληνικό κατάστημα.

Εδώ βλέπω ότι μιλάτε για το ευρωπαϊκό με άλλη ρομ... τι παίζει ακριβώς?

Και μια δεύτερη ερώτηση, ο προηγούμενος του είχε περάσει liquid glass, που θεωρώ ότι είναι μια απλή βλακεία με καλό μάρκετινγκ, μπορώ να περάσω από πάνω tempered glass?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Πήρα δεύτερο χέρι ένα 7pro 8/256, όταν το πήρα είχε την 10.3.2 και το αναβάθμισα στην 10.3.3, το κινητό είναι αγορασμένο από Ελληνικό κατάστημα.

Εδώ βλέπω ότι μιλάτε για το ευρωπαϊκό με άλλη ρομ... τι παίζει ακριβώς?

Και μια δεύτερη ερώτηση, ο προηγούμενος του είχε περάσει liquid glass, που θεωρώ ότι είναι μια απλή βλακεία με καλό μάρκετινγκ, μπορώ να περάσω από πάνω tempered glass?

 

Αυτή που έχεις είναι η global rom η τελευταία αντίστοιχη EU είναι η 10.0.6.

 

Ότι νομίζεις κάνεις δεν έχει ιδιαίτερη σημασία στην καθημερινότητα είτε την μια είτε την άλλη φοράς.

 

Για το άλλο δεν ξέρω μου εφόσον δεν επηρεαστεί το αποτύπωμα μπορείς να την περάσεις η δεν επηρεάσει το touch feeling, προσωπικά γυμνή έχω οθόνη τελευταίους 4-5 μήνες δοκίμασα 4-5 γυαλιά κανένα δεν με άφησε ευχαριστημένο.

 

Sent from my OnePlus 7 Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela +1.000....απλά να προσθέσω ότι καλύτερα είναι κατά την γνώμη μου, να βγει το προηγούμενο γυαλί(υγρής τοποθέτησης) και να τοποθετηθεί μετά το καινούργιο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι και στις δύο περιπτώσεις που ανέφερες. Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζω παιχνίδια (πολύ σπάνια) ούτε χρησιμοποιώ συχνά το gps ,σε αντίθεση χρησιμοποιώ φουλ Bluetooth hands free buds και αρκετά τα data για διάφορα emails, browsing, YouTube κλπ και ορισμένες φορές και τις κάμερες. Όλα αυτά σε φωτεινότητα κάπου στην μέση μέχρι τρία πέμπτα το πολύ και λιγότερο στο τέρμα κάτω από το φως του ήλιου.

 

Ότι ανέφερα ήταν πάντα σε σύγκριση με την 9.5.8 που είχα πριν... Κ πριν έπαιζα κ δούλευα το GPS αλλά με 10.3.3 έχω περισσότερη κατανάλωση μπαταρίας κ περισσότερη θερμοκρασία στο τηλ κατά τα άλλα είναι μια χαρά στην απλή χρήση φτάνω κ 8 ωρες σοτ

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβάλλω κουβέντα κάνουμε ;)

Εξάλλου η μέρα έχει μεγαλώσει και μεγαλώνει όπως και η θερμοκρασία περιβάλλοντος συνεπώς αναμενόμενο να υπάρχει φυσιολογική μείωση. Η αναβάθμιση έκατσε καλα λειτουργεί άψογα το κινητό κι αυτό είναι η ουσία. Απόλαυσε το ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα πριν λίγο το 10.0.6 και εμφανίστηκε ως δια μαγείας το εικονίδιο του VoLTE. Είδα επίσης στις ρυθμίσεις δικτύων ότι πλέον υπάρχει και διακόπτης για wifi calling (δεν ξέρω πότε προστέθηκε και δεν το ειχα προσέξει), αλλά δεν εμφανίζεται με τίποτα κάποιο εικονίδιο για wifi calling οπότε υποθέτω πως δε λειτουργεί. Το εχω ενεργοποιήσει από την Vodafone και δοκίμασα να γυρίσω σε 2G/3G ώστε να σταματήσει να χρησιμοποιεί το VoLTE, έφυγε αυτό το εικονίδιο αλλά εξακολουθεί να μην εμφανίζεται κάτι για το wifi. Καμία ιδέα;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασα πριν λίγο το 10.0.6 και εμφανίστηκε ως δια μαγείας το εικονίδιο του VoLTE. Είδα επίσης στις ρυθμίσεις δικτύων ότι πλέον υπάρχει και διακόπτης για wifi calling (δεν ξέρω πότε προστέθηκε και δεν το ειχα προσέξει), αλλά δεν εμφανίζεται με τίποτα κάποιο εικονίδιο για wifi calling οπότε υποθέτω πως δε λειτουργεί. Το εχω ενεργοποιήσει από την Vodafone και δοκίμασα να γυρίσω σε 2G/3G ώστε να σταματήσει να χρησιμοποιεί το VoLTE, έφυγε αυτό το εικονίδιο αλλά εξακολουθεί να μην εμφανίζεται κάτι για το wifi. Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ!

Καλημέρα φίλε μου. Ίσως επειδή έχεις καλό σήμα δεν εμφανίζεται.

Αμα βάλεις λειτουργία πτήσης και ανοίξεις WiFi θα δουλέψει το vowifi.

 

My OnePlus 7 Pro Is Rocket Fast

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...