Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τοσα που διαβάζω εδω κι εκεί,με βλέπω να μένω ως έχει με την 10 για πολυ καιρό ακόμα.

Δοκιμασα να εγκαταστήσω την open beta 1,αλλα την βλέπει ως downgrade,και ειπα να περιμενω να έρθει η 2 και να βαλω εκείνη.

Οπως φαίνεται ομως θα φάει άκυρο,μιας και η αυτονομια μου είναι σε πολυ καλα επιπεδα με 6 ωρες sot καθημερινα.

Είμαι με oneplus 7.

Link to comment
Share on other sites

Με απενεργοποίηση της AOD η κατάσταση βελτιώνεται πολύ.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα η κλασσική κατανάλωση της AOD όπως συμβαίνει στις περισσότερες περιπτώσεις
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Άφησα το βράδυ να δω την aod ενεργή να δω κατανάλωση.μεσα σε 7 ώρες το κινητό έχασε 20%.Δε λέω τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξεπέρασε κάθε προσδοκία χα χα χα. Πέραν της πλάκας το νούμερο είναι υπερβολικό ούτε ολόκληρη την μέρα δεν πρέπει να καταναλώνει τόσο. Λογικά επειδή είναι beta συμβαίνουν αυτά και ως πρώτη εφαρμογή στην σειρά 7 pro η χρήση AOD
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει την AOD ακόμα. Τώρα όλο το βράδυ από 12.00 μέχρι 7.00 με ανοιχτό WiFi, Bt και 2 κάρτες μου τρώει 7%.

Μάλλον δεν θα δοκιμάσω ακόμα AOD :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ το βράδυ φανταστειτε το έχω σε πτήση το κινητό.το 20 % ήταν καθαρά από την aod.περιμενω τη beta 3 για βελτίωση αυτού του κομματιού .Όλο το πρόβλημα μου ειναι οι ειδοποιήσεις που θέλω με κάποιο τρόπο να φαίνονται όταν το κινητό έχει κλειστή οθόνη.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,

 

Εμένα όταν ενεργοποιώ το aod η οθόνη πάλι σβήνει. Απλά ανάβει όταν το πιάνω. Τι setting βάζω λάθος?

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Πήγες βοηθητικά προγραμματα->OnePlus Laboratory. ?εκεί είναι.

 

Στάλθηκε από το HD1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο το DC dimming μου έχει εκεί

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει τώρα κατάλαβα ότι είμαι ακόμα στην beta 1 ενώ το βάλανε στην beta 2

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Γνωρίζει κάποιος αν αυτό το μοντέλο από amazon δουλεύει κανονικά εδώ Ελλάδα?

OnePlus 7 Pro US Model GM1915 8GB RAM 256GB ROM T-Mobile Unlocked Single SIM

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Γνωρίζει κάποιος αν αυτό το μοντέλο από amazon δουλεύει κανονικά εδώ Ελλάδα?

OnePlus 7 Pro US Model GM1915 8GB RAM 256GB ROM T-Mobile Unlocked Single SIM

Ευχαριστώ πολύ

 

Ριξε μια ματια στην παρακατω σελιδα.

Εγω την εχω χρησιμοποιησει για 3 συσκευες που εχω παρει απο Αμερικη,με rom παροχων φυσικα αλλα ξεκλειδωτες σαν αυτη που ανεφερες,και με εβγαλε ασπροπροσωπο..ολες λειτουργουν αψογα εδω Κυπρο που βρισκομαι.

Θεωρω πως και Ελλαδα δουλευουν μια χαρα.

 

https://www.frequencycheck.com/compatibility/9veXf46/oneplus-7-pro-premium-edition-dual-sim-td-lte-us-256gb-gm1915-bbk-guacamole/greece

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παίδες, επειδή με αναζητήσεις δεν έπεσα σε αντίστοιχο θέμα, έχει αλλάξει κανείς οθόνη μόνος του με ανταλλακτικό από Κίνα; Έφαγε καταραμένη βούτα και εμφάνισε μια οριζόντια γραμμή άσπρη με πάχος 1-2 πίξελς.
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησες πόσο κοστίζει στο επίσημο σέρβις?

Από περιέργεια ρωτάω διότι σκέφτομαι να την κρατήσω για καιρό αυτή την κινητάρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το είδα στο repair pricing του επίσημου δικτύου.

147,50 ευρώ + ΦΠΑ + 18.50 εργατικά... δεν το λες και φθηνά για διετίας μοντέλο, αλλά οκ παραμένει σε αρκετά υψηλό επίπεδο οθόνης.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια αν ξέρετε.Επειδή για κάποιο λόγο δεν έχω dark mode στο Facebook προσπάθησα να το κάνω με το να βρω την εφαρμογή του Facebook στη παρακάτω ρυθμιση ώστε έστω με αυτό τον τρόπο να έχω αλλά δεν την εμφανίζει.Ενω έχει όλες τις άλλες εφαρμογές παρόλο που λέει "μη υποστηριζόμενες",σου αφήνει την επιλογή σε σένα.Γνωριζει κανεις αν με κάποια ρύθμιση μέσα από την εφαρμογή σε αφήνει;a3a9276734f054405ccbc3552ab78419.jpg

 

Στάλθηκε από το OnePlus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια χαρά παιδιά, έμεινε κανείς εδώ ή όλοι κάνατε αλλαγή- μετάβαση σε άλλη συσκευή? Για να βλέπω παρουσίες... :)

Αλήθεια για το Android 11 επισήμως για πότε το βλέπετε? Λογικά με τον ερχομό του Απριλίου υποθέτω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά, έμεινε κανείς εδώ ή όλοι κάνατε αλλαγή- μετάβαση σε άλλη συσκευή? Για να βλέπω παρουσίες... :)

Αλήθεια για το Android 11 επισήμως για πότε το βλέπετε? Λογικά με τον ερχομό του Απριλίου υποθέτω.

 

Παίρνουν τα 7t, σε λίγο και εμείς....

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει για αυτό υπέθεσα κι εγώ σε καμιά δεκαριά μέρες λογικά το αργότερο.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή θα γίνει σε κανένα δίμηνο από μένα... σε ΟΡ9 Pro :)
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δει για αυτό υπέθεσα κι εγώ σε καμιά δεκαριά μέρες λογικά το αργότερο.
Ναι εκεί πάνω κάτω παίζει να συμπέσει με πρωταπριλιά να μας τρολαρει λίγο η OnePlus :p

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση στο oxygenos updater για αναβάθμιση στην 11...

Επειδή δουλεύω τώρα θα την περάσω το απόγευμα.

Χρόνια πολλά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Για global ήρθε όχι ακόμα eu που πάντα τελευταία τα παίρνει τα updates d3d9492a8de790fc3fbe13ec4e28045e.jpg

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...