Jump to content

OnePlus 7 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω παλι το playstore αρχισε να πινει μπαταρια με σωληνα. Εχετε κατι παρομοιο;
Ναι, παλι τα ιδια. Το εκανα disable μεχρι να λυθει το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Κόψτε πρόσβαση σε Internet σε play store ως προσωρινή λύση, χωρίς πρόσβαση σε ίντερνετ δεν θα τρώει μπαταρία η δουλεύει στο παρασκήνιο.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

 

Το απενεργοποιησα οπως την αλλη φορα και αραια και που την ενεργοποιω να κανω χειροκινητα τα updates.

Κι αυτη που λες καλη λυση.

Link to comment
Share on other sites

Το απενεργοποιησα οπως την αλλη φορα και αραια και που την ενεργοποιω να κανω χειροκινητα τα updates.

 

Κι αυτη που λες καλη λυση.

 

 

 

Αυτή την λύση εφαρμοζω πάντα μάλιστα την έχω καθιερώσει μόνιμα πλέον τελευταίους μήνες.

 

Δεν θα αφήσω την Google να αλωνιζει μόνιμα με τα τερτιπια της.

 

Ούτε battery drain ούτε τίποτα.

 

Μία φορά την εβδομάδα απλά κάνω χειροκίνητα app updates και πάλι κόψιμο.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να γράψει πως γίνεται η απενεργοποίηση όσων λέτε; (για τις αυτοματες ενημερώσεις γνωρίζω) για τα υπολοιπα θα με ενδιέφερε.

λογικά στο nord θα είναι όλα στις ιδιες θέσεις.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Παρατεταμενο tap πανω στην εφαρμογη και μετα πληροφοριες. Πανω πανω εχει αναγκαστικη διακοπη,απεγκατασταση και απενεργοποιηση (οχι σε ολες)
Link to comment
Share on other sites

Εγω βλέπω περίπου 2-4% το υπηρεσίες Play store, και να τρέχει στο παρασκήνιο κάτι 4-5 ώρες. Έκανα διακοπή και απενεργοποίηση της εφαρμογής για αρχή και βλέπουμε.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την έκδοση 8/256 ευρωπαϊκό από αμαζον GM1913. Έχω το ogygen os 10.0.7.GM21BA. Για ποιο λόγο δε μου έχει έρθει ενημέρωση στην 10.0.8?

 

Δεν δινονται τα updates ταυτοχρονα και αμεσα σε ολες τις συσκευες. Ειδικα οι stable.

Noμιζω με τα imei δινονται και προοδευτικα.

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι μου φαίνεται να έχει drain το κινητό μου! Από τις φωτογραφίες Google! Το έχει παρατηρήσει άλλος? Νταξει δε γίνεται να βγάζω 3,5 ώρες sot ρε παίδες στο 15% με lite χρήση! Κ βλέπω άλλους με 7-8 ώρες. Πως το κάνετε σας ψάχνουμε
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι μου φαίνεται να έχει drain το κινητό μου! Από τις φωτογραφίες Google! Το έχει παρατηρήσει άλλος? Νταξει δε γίνεται να βγάζω 3,5 ώρες sot ρε παίδες στο 15% με lite χρήση! Κ βλέπω άλλους με 7-8 ώρες. Πως το κάνετε σας ψάχνουμε

Προσωπικά στο 15% έχω 4:30 ώρες με 90hz δύο κάρτες και αρκετό 4g. 7ωρο μου φαίνεται αδιανόητο.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί κυμαίνομαι και εγώ! Αλλά βλέπω κάτι άλλους που ανεβάζουν με 7-8 ώρες. Κ ρε φίλε δε βγαίνει. Μόνο αν βλέπεις youtube ή Netflix σε χαμηλή φωτεινότητα νομίζω πας σε αυτά τα νούμερα!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου, με μικτή χρήση (4G/WiFi) μπορεί να φτάσει τις 5 άντε 5μιση ώρες, για παραπάνω μάλλον οι φίλοι τα έχουν όλα κλειστά.

Εγώ έχω μόνιμα ΒΤ σύνδεση με το Galaxy Watch, όλα ανοιχτά, τοποθεσία και 4g και φωτεινότητα στο 50%, αν και ποτέ δεν το αφήνω να πέσει κάτω από 20% και σχεδόν ποτέ δεν το φορτίζω στο 100%...όποτε είναι στο 50% και κάτω το βάζω 20-25 λεπτά για φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουμε γράψει πολλές φορές οι 7-8 ώρες είναι με WiFi αποκλειστικά (βέβαια έχω πετύχει και 9-10 ώρες με custom rom που είμαι :p) αλλιώς mixed χρήση και πιο ordinary usage παίζω στις 5.5 με 6 ώρες από 100 έως 20% σε 35-40 ώρες από τελευταία φόρτιση.

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 90-10 WiFi /data είναι αλλά οι ώρες sot είναι απιαστες διαολε. Βέβαια όπως κ ο φίλος παραπάνω, ανοιχτό bt με huawei watch gt, ανοιχτή τοποθεσία, αυτόματη φωτεινότητα, 90hz QHD,. Θα ήθελα διαολε να ημου. 1-1.30 ωρίτσα παραπάνω. Τώρα να κλείνω τη μέρα με 4 ώρες είναι λίγο απογοήτευση!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα δεν είναι αν θα κλείσεις τη μέρα στις 4-4,5 ώρες .....

Από τη στιγμή που σου βγάζει τη μέρα και δεν σαφηνει όλα καλά. Το πρόβλημα θα ήταν να σου έβγαζε πχ6-7 ώρες αλλά θα έμενες από μπαταρία πριν πας σπίτι ας πούμε και το βάλεις για φόρτιση... Εκεί έχεις θέμα

Άρα κατ'εμε δεν ασχολούμαστε με τα νούμερα, αλλά εάν η μπαταρία επαρκεί για να βγάλει κάποιος τη μέρα του +, με κανονικκη χρήση που κάνει. :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 90-10 WiFi /data είναι αλλά οι ώρες sot είναι απιαστες διαολε. Βέβαια όπως κ ο φίλος παραπάνω, ανοιχτό bt με huawei watch gt, ανοιχτή τοποθεσία, αυτόματη φωτεινότητα, 90hz QHD,. Θα ήθελα διαολε να ημου. 1-1.30 ωρίτσα παραπάνω. Τώρα να κλείνω τη μέρα με 4 ώρες είναι λίγο απογοήτευση!

 

Στάλθηκε από το GM1913 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για να μην τα ξαναγράφω ξανά κάνω copy paste από προηγούμενο post μου.

 

 

 

Εγώ τις 3.5 ώρες τις έχω για πλάκα στο 50% μπαταρία και περιλαμβάνει πολύ μουσική με power amp και Bluetooth stereo ακουστικά χοντρικά κάνα 3ωρο ημερησίως, με active 2 ρολόι πάνω, αρκετό whatsapp, telegram, Samsung browser, YouTube vanced, 2 email account και push συγχρονισμό 90hz/2k οθόνη συνέχεια, aod δεν χρησιμοποιώ αλλά tap to wake ambient display gesture δεκάδες φορές μέσα στην ημέρα όπου για 5-6 δευτερόλεπτα βλέπω brief notification η ώρα, full substratum theming όπου κάθε μέρα αλλάζω αρκετές παραμέτρους στο ui, wallpaper που ανανεώνεται κάθε μία ώρα και mixed χρήση Wi-Fi - data.

 

GPS navigation χρήση δεν κάνω καθόλου αλλά location on(σε battery saver mode δηλαδή μόνο χρήση Wi-Fi και data σε stock rom δεν υπάρχει τέτοια επιλογή όμως μόνο σε custom rom) με 2 weather app να τρέχουν ανά 1 ώρα ανανέωση και δεν έχω ομιλία πολύ.

 

Και κάποια tips όπως Google backup off Google location history off , Wi-Fi Bluetooth scanning off, bπου είναι άχρηστα πράγματα και σε app που σπάνια κάνω χρήση ή σποραδικά όπου έχω κλείσει χρήση background mobile data.

Επίσης play store έχω βάλει σε restricted mode και έχω κόψει χρήση Internet οπότε μια φορά την εβδομάδα κανω χειροκίνητα app updates και ξανακλεινω ίντερνετ πρόσβαση για play store.

 

Εχω κάνει εννοείται debloat με stock rom έχω αφαιρέσει πλοιοψηφια stock +Google app σε custom αφαιρώ μόνο τα Google αφού oos app δεν υπάρχουν εκεί.

 

Γενικά από Google κάνω χρήση μόνο το keep και Google phone, παλιά όταν είχα wear OS smartwatche είχα και το Google app πλέον με tizen και Sammy watch που δεν χρειάζεται το ξυλωσα Google app.

 

1 sim χρήση πάντα.

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

 

 

 

Sent from my OnePlus 7T Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία του, από μια συσκευή ενάμιση έτους περίπου. Εννοείται φουλ ανάλυση στα 90hz πάντα 60-40 WiFi- data , Bluetooth ανοιχτό με buds συνδεδεμένο μόνιμα συγχρονισμός ανοιχτός, ΟΧΙ η τοποθεσία. Χαλαρά ανά μιάμιση μέρα φόρτιση του κάνω,δεν ασχολούμαι καν με μέτρηση sot... φωτεινότητα τώρα πια που είναι φθινόπωρο πάνω από την μέση το πολύ στα 3/4 . Αν δεν είχε αυτή την τόσο smooth συμπεριφορά το S20 plus των φοβερών στην αίσθηση 120hz σε συνδυασμό με 240αρι touch sensitivity δεν το συζητώ πιο θα κρατούσα... τελικά έχω κρατήσει και τα δύο μιας και έχω συνηθίσει τα τελευταία 3,4 χρόνια με δύο "καλές" συσκευές ταυτόχρονα...(το S20 plus πήρε την θέση του s8 plus που χρησιμοποιούσα ως 2η συσκευή).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε το update με patches Σεπτεμβρίου 130ΜΒ το πέρασα μια χαρά έστρωσε και στο μπουτάρισμα η συσκευή μου ανοίγει κανονικά πια η οθόνη για να περάσω το pin όπως επίσης και αυτό με τα μηνύματα των SMS που τα "μπερδευε" ορισμένες φορές ... κάμερα δεν πρόλαβα να δοκιμάσω ακόμη του έκανα κι ένα wipe cache partition και η τηλεφωνάρα συνεχίζει ακάθεκτη να πυροβολεί...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον μήνα ούτε open beta δεν δώσανε....

 

My OnePlus 7 Pro Still Rocks

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Android 11??
Βιάζεσαι, Δεκέμβριο το πιο πιθανό.

 

Sent from my SM-N986B using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα σε ολη την παρεα. εχω ενα oneplus 7 proo ROOTED. Kαταλαθος εκανα delete to system apo to twrp και τωρα δν ανοιγει το κινητο, σας παρακαλω βοηθειστε μ να ξαναπερασω το os
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες σκεφτομαι να το δωσω συντομα και να παω σε παλια λημερια της Sony. Ξεκιναω απο εδω για τυχον ενδιαφερομενους πριν το βαλω αγγελια.

Οποιος επιθυμει,ας στειλει ενα pm να τα πουμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 7 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...