Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε καμια περιπτωση η οθονη του mate 20 pro δεν ειναι υποδεεστερη.σαφως και η οθονη του mate 20 pro ειναι ανωτερη του p30 pro!
Εννοείται αυτό.

 

send from my Mate 20pro beast

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ευτυχης κάτοχος από σήμερα του aurora 256gb.

Μέχρι στιγμής πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Να ρωτήσω λίγο.

Έχω βάλει nova launcher prime.

Το swipe up home δεν δουλεύει στο Nova.

Υπάρχει κάποια λύση?

Επίσης το smartlock passwords της Google δεν μου λειτουργεί.

Κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα.

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

σε καμια περιπτωση η οθονη του mate 20 pro δεν ειναι υποδεεστερη.σαφως και η οθονη του mate 20 pro ειναι ανωτερη του p30 pro!

Σαφώς και δεν υπάρχει σύγκριση. Η οθόνη του Mate 20 Pro είναι μετριότατη (από τις χειρότερες που εχω δει σε flagship των 1000 ευρω).

Και το λεω ως πρώην κάτοχος τριών Mate 20 Pro μέχρι στιγμής.

Αντίθετα η οθόνη του P30 Pro είναι εξαιρετικής ποιότητας. Όσοι είχαν και έχουν και τα 2 μοντέλα αντιλαμβάνονται τι λεω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοείται αυτό.

send from my Mate 20pro beast

Εννοείται αν κάποιος βλέπει μόνο ότι η μια ειναι 2Κ και η άλλη FHD+. Μόλις όμως δουλέψει και τις 2 οθόνες αντιλαμβάνεται σε μερικά δευτερόλεπτα ποια από τις 2 είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μια φωτογραφία σε παρακαλώ πολύ; Θέλω να δω πόσο καλύπτει την οθόνη. Εγώ αύριο λογικά θα παραλάβω με courier και θα την βάλω μόνος μου...:worry: :worry: :worry:ελπίζω να μην κάνω πατάτα.... :X

 

Επίσης με το δακτυλικό αποτύπωμα αντιμετώπισες κάποιο θέμα;

Με την πρωτη ευκαιρια θα ανεβασω φωτο γιατι ειμαι εκτος πια για το πασχα , παντως δεν υπαρχει κανενα προβλημα ουτε με το αποτυπωμα , ουτε με την ενταση και γενικα με τη λειτουργια της οθονης ως ηχειο.

Προσοχη ομως στη τοποθετηση που θα κανεις , υπαρχει περιπτωση να "ξερασει" λιγο κολλα στα πλαινα , θελει πολυ καλο καθαρισμα.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Ευτυχης κάτοχος από σήμερα του aurora 256gb.

Μέχρι στιγμής πάρα πολύ ευχαριστημένος.

Να ρωτήσω λίγο.

Έχω βάλει nova launcher prime.

Το swipe up home δεν δουλεύει στο Nova.

Υπάρχει κάποια λύση?

Επίσης το smartlock passwords της Google δεν μου λειτουργεί.

Κάποια βοήθεια?

Ευχαριστώ πολύ και καλώς σας βρήκα.

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

 

Μία χαρά άψογα δούλευε το swipe up home στο 3ημερο είχα συσκευή.

Και εννοείται minute one έβαζα nova.

Για δοκίμασε καθαρο στήσιμο nova(κάνε clear data nova)και όχι από backup.

 

Πάντως παρατήρησα όταν έβαζα third-party gesture app εξακολουθούσε να δουλεύει stock edge gesture για την λειτουργία του back πράγμα που δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Έχω συνηθίσω αποκλειστικά bottom gesture navigation στυλ oneplus,iPhone,Vivo και όχι στυλ Huawei,Xiaomi.

 

Για την οθόνη επειδή γίνετε πολύ ντόρος την βρήκα εξαιρετική και ας ήταν 1080 μόνο μόνο το πολύ καλύτερο λευκό σε σχέση με s10 plus στα γούστα μου είναι προτιμητεα(δεν ξέρω πως είναι σε σχέση με mate 20 pro μιας και δεν το δούλεψα ποτέ)

 

Αλλά αρνητική εντύπωση μου έκανε double tap to wake που πολλές φορές ήθελε με την δεύτερη να πιάσει,σε αντίθεση με Sammy που δούλευε εξαιρετικά με την μια πάντα.

 

Αλλά παράλληλα ημιτελές και στους 2 αφού ούτε από home ούτε lock screen πιάνει(με nova έλυσα μόνο από home)

 

Με την 124 έκδοση λογισμικού το δουλέψα με Μαρτίου security patches.

 

ΥΓ:Καλορίζικο και το εργαλείο πιστεύω θα το ευχαριστηθεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά άψογα δούλευε το swipe up home στο 3ημερο είχα συσκευή.

Και εννοείται minute one έβαζα nova.

Για δοκίμασε καθαρο στήσιμο nova(κάνε clear data nova)και όχι από backup.

 

Πάντως παρατήρησα όταν έβαζα third-party gesture app εξακολουθούσε να δουλεύει stock edge gesture για την λειτουργία του back πράγμα που δεν μου άρεσε καθόλου.

 

Έχω συνηθίσω αποκλειστικά bottom gesture navigation στυλ oneplus,iPhone,Vivo και όχι στυλ Huawei,Xiaomi.

 

Για την οθόνη επειδή γίνετε πολύ ντόρος την βρήκα εξαιρετική και ας ήταν 1080 μόνο μόνο το πολύ καλύτερο λευκό σε σχέση με s10 plus στα γούστα μου είναι προτιμητεα.

 

Αλλά αρνητική εντύπωση μου έκανε double tap to wake που πολλές φορές ήθελε με την δεύτερη να πιάσει,σε αντίθεση με Sammy που δούλευε εξαιρετικά με την μια πάντα.

 

Αλλά παράλληλα ημιτελές και στους 2 αφού ούτε από home ούτε lock screen πιάνει(με nova έλυσα μόνο από home)

 

Με την 124 έκδοση λογισμικού το δουλέψα με Μαρτίου security patches.

 

ΥΓ:Καλορίζικο και το εργαλείο πιστεύω θα το ευχαριστηθεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλημερα αλεξ!Σε ευχαριστω παρα πολυ!!

Το swipe up home δουλευει στον Nova αλλα οχι οταν εισαι στα recents.

Πρεπει να κανει tap στο κενο χωρο που εχουν τα recents για να πας home.

Επισης το double tap δουλευει με την πρωτη,ισως το βελτιωσαν με το update.

Ξερεις μηπως γιατι δεν δουλευει το smartlock passwords της google.

Οταν παω στην σχετικη ρυθμιση μου βγαζει failed to load credential settings for this account....

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αλεξ!Σε ευχαριστω παρα πολυ!!

 

Το swipe up home δουλευει στον Nova αλλα οχι οταν εισαι στα recents.

 

Πρεπει να κανει tap στο κενο χωρο που εχουν τα recents για να πας home.

 

Επισης το double tap δουλευει με την πρωτη,ισως το βελτιωσαν με το update.

 

Ξερεις μηπως γιατι δεν δουλευει το smartlock passwords της google.

 

Οταν παω στην σχετικη ρυθμιση μου βγαζει failed to load credential settings for this account....

 

Και στα recent μου δούλευε άψογα δεν ξέρω γιατί δεν σου δουλεύει εσένα,λογικά θα φτιάξει είτε με nova update η Huawei update.

Smartlock δεν δουλεύω για να εκφέρω γνώμη.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και εγώ το breathing Crystal ,το βρήκα στα 900 στην έκδοση 8/256 πήρα τηλέφωνο για αποφορολόγηση λόγω επαγγελματικού ΑΦΜ αλλά μου είπαν να κάνω την παραγγελία να στείλω τα χαρτιά και σε 15 μέρες θα ξεκινήσει η διαδικασία και ξενέρωσα..έλεγα μπας και το προλαβαινα για της γιορτές ή αρχές Μαΐου...έλεγα για το mate 20 μετά είδα αυτό και έμεινα σε αυτό..για να δούμε τι θα γίνει.χαίρομαι που η συσκευή δείχνει να μην έχει παιδικές ασθένειες σε σχέση με το mate

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο λίγο με το p30 pro αλλά μυρίζομαι ότι οι "έμποροι" δεν θέλουν να πουλάνε αποφορολογημένα κινητά. Το μυαλό μου πάει στο ότι θέλουν να κρατάνε το ΦΠΑ που τους αποδίδει ο αγοραστής (δέν έχουν ακουστεί και λίγα τον τελευταιο καιρο για αλλαγες αφμ και απόδοση μηδενικού ΦΠΑ στις δηλώσεις). Η δικαιολογία τους ότι θέλουν 15 μέρες για να κοιτάξουν αν μία επιχείρηση έχει το δικαίωμα αγοράς με αποφορολόγηση ενώ τους στέλνεις εσύ τα έγγραφα που το αποδεικνύουν μάλλον αυτό δείχνει. Πρόσφατη εμπειρία μάλιστα: σε μία από τις εταιρίες που εργάζομαι θέλαμε να πάρουμε ένα κινητό με αποφορολόγηση, και ενώ σε πρόσφατη αγορά από μεγάλο ηλεκτρονικό κατάστημα είχαμε απάντηση και αγοράσαμε χωρίς να πληρώσουμε το ΦΠΑ μέσα σε 2 μέρες, οι "κύριοι" μας τάραξαν στα τηλέφωνα ότι θα χρειαστούν μέρες για να το κοιτάξουν και επέμειναν στο να αγοραστεί κανονικά με ΦΠΑ... Η κατάληξη αναμενόμενη αφού μετά από 3-4 μέρες μας τηλεφώνησαν ότι δεν δικαιούμαστε!! αποφορολόγηση. Τα συμπεράσματα δικά σας.... Edited by giorgosn930
Link to comment
Share on other sites

Όχι 2 μέρες αλλά...15 δευτερόλεπτα χρειάζονται για να δει κάποιος αν ο αγοραστής δικαιούται απαλλαγή ΦΠΑ , απλά χτυπάς το ΑΦΜ σε οποιαδήποτε εμπορικό πρόγραμμα που συνδέεται με το taxis και σου επιστρέφει τα στοιχεία. Για τον φάκελο του μαγαζιού ίσως σου ζητήσουν να τυπώσεις και μια εικόνα από την προσωποποιημένη πληροφόρηση και να τους την δώσεις / στείλεις με email.

Προφανώς και οι 15 μέρες μυρίζουν κάποια λαμογιά.

Άφησε το αν δεν αποδίδουν σκόπιμα ΦΠΑ ας πούμε πως δεν είναι τόσο απατεώνες , το πιο αθώο είναι πως και αυτοί σαν έμποροι αγοράζουν υποχρεωτικά με απαλλαγή τα κινητά και τα πουλάνε σε μη επαγγελματίες με ΦΠΑ οπότε αμέσως στο ταμείο τους έχουν ένα... επιπλέον 24% κέρδος από το πουθενά το οποίο όμως πρέπει να το αποδώσουν στο κράτος. Αν τώρα αρχίζουν να... φουσκώνουν περίεργα τα έξοδα τους και τις υπόλοιπες αγορές εκτός κινητών τότε το ποσό από το 24% ροκανιζεται και δεν πηγαίνει στο κράτος. Η πώληση χωρίς το ΦΠΑ σε επαγγελματιες τους χαλάει αυτό το ροκανισμα.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι οταν περνα το 15θημερο , μετα σου λενε οτι δεν εχουν διαθεσιμοτητα!!!!!

Ουσιαστικα σε αποτρεπουν να το αγορασεις με αυτο το τροπο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασε κανεις το γυαλι της tmax?Η κολλα μπαινει αναμεσα στο frame και στην οθονη?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως στο κέντρο της οθόνης αφού έχεις τοποθετήσει το κινητό σε θέση χωρίς κλίση. Υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube που δείχνουν την διαδικασία.
Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ενώ είναι στην AOD να ανάβει μόνη της η οθόνη(χωρίς να πειράξω το κινητό καθόλου) κ να ξανασβηνει πάλι μετά;; μου το κάνει αρκετές φορές από τότε που το πήρα.
Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ενώ είναι στην AOD να ανάβει μόνη της η οθόνη(χωρίς να πειράξω το κινητό καθόλου) κ να ξανασβηνει πάλι μετά;; μου το κάνει αρκετές φορές από τότε που το πήρα.

 

Αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ και δεν θα πρέπει να συμβαίνει σε καμία συσκευή όχι μόνο την δική μας...

Οταν συμβαίνει κατά 99% συμβαίνει ότι κάποια απο τις εφαρμογές που έχεις περάσει εσύ ξυπνάει την συσκευη και την οθόνη... Θα πρέπει να το ψάξεις να το δεις

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος 6t η μπαταρία στο Huawei p30 pro είναι καλύτερη ; Επίσης υποστηρίζει διπλές εφαρμογές σε Viber Facebook what's app? Γιατί έχω 2 κάρτες σιμ.
Link to comment
Share on other sites

ff4a9c90ad210b3da8ff1f8964ac405dab519dbb9f0007fe15594d1e5c1310b9.jpg

???

Θες να εξηγήσεις?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι εξήγηση περιμένεις και εσύ .. αντί για Μουτσινά βλέπει (τα απίδια του) Καράμπελα!!!

Αλλιώς, το κινητό πιάνει πουλιά στον αέρα!!!!

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

???

Θες να εξηγήσεις?

Θελει να σου δειξει τις δυνατοτητες της καμερας στο zoom κι οχι μονο.....

Κατ'εμε θα επρεπε να εχει ανοιξει ξεχωριστο θεμα για τις φωτογραφιες σχετικα με το κινητο , οπως αλλωστε υπαρχει και για το p20 pro.

Edited by aenaos15
διορθωση

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/huawei-p30-pro-moon-mode-controversy-978486/amp/

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελει να σου δειξει τις δυνατοτητες της καμερας στο zoom κι οχι μονο.....

Κατ'εμε θα επρεπε να εχει ανοιξει ξεχωριστο θεμα για τις φωτογραφιες σχετικα με το κινητο , οπως αλλωστε υπαρχει και για το p20 pro.

 

είναι μια φωτογραφία χωρίς link προέλευσης και χωρίς να μας αναφέρει κάπου ότι είναι απο το κινητό τραβηγμένη.

Αυτό εννοούσα με τα ερωτηματικά...

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.androidauthority.com/huawei-p30-pro-moon-mode-controversy-978486/amp/

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό το moon mode υπάρχει ήδη η θα προστεθεί με κάποια αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το moon mode υπάρχει ήδη η θα προστεθεί με κάποια αναβάθμιση;

 

Διάβασε καλά καλά και όλο το άρθρο

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...