Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θα σχολιάσω και για το smartwatch μιας κ ήταν δώρο με τη συσκευή μας. Πως και σε αυτό η μπαταρία είναι ατελείωτη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτούσα λίγο το πρόγραμμα εκκαθάρισης και μπερδεύτηκα πολύ μιας και έχει αλλάξει πολύ ακόμα και από το Mate 20 Pro...

Δεν έχω καταλάβει πως κανουμε εκκαθάριση cache, όπως και σβήσιμο των εφαρμογών που τρέχουν από την μνήμη (χωρίς να διαγραφούν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις τους) και φυσικά όχι απο recovery με συνδιασμο πλήκτρων αλλα με ανοιχτή την συσκευη από τις ρυθμίσεις...

Μου γράφει "ΣΥΝ. ΓΙΑ ΕΚΚΑΘΆΡΙΣΗ" και μου έχει 76 εφαρμογές με 6,2 giga...

Φοβάμαι ότι αν πατήσω εκκαθάριση θα διαγράψει όλες τις εφαρμογές που έχει εκεί...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτούσα λίγο το πρόγραμμα εκκαθάρισης και μπερδεύτηκα πολύ μιας και έχει αλλάξει πολύ ακόμα και από το Mate 20 Pro...

Δεν έχω καταλάβει πως κανουμε εκκαθάριση cache, όπως και σβήσιμο των εφαρμογών που τρέχουν από την μνήμη (χωρίς να διαγραφούν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις τους) και φυσικά όχι απο recovery με συνδιασμο πλήκτρων αλλα με ανοιχτή την συσκευη από τις ρυθμίσεις...

Μου γράφει "ΣΥΝ. ΓΙΑ ΕΚΚΑΘΆΡΙΣΗ" και μου έχει 76 εφαρμογές με 6,2 giga...

Φοβάμαι ότι αν πατήσω εκκαθάριση θα διαγράψει όλες τις εφαρμογές που έχει εκεί...

 

σβήσιμο των εφαρμογών που τρέχουν από την μνήμη: Από την βελτιστοποιήση πατάς το εικονίδιο της μπαταρίας και από εκεί, στο μενού που ανοίγει, την επιλογή μπαταρίας κ βλέπεις πόσο σου καταναλώνει κάθε εφαρμογή. Πατάς μετά σε αυτή που θες κ επιλέγεις επιβολή διακοπής

 

Φοβάμαι ότι αν πατήσω εκκαθάριση θα διαγράψει όλες τις εφαρμογές που έχει εκεί...
σωστά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ θα σχολιάσω και για το smartwatch μιας κ ήταν δώρο με τη συσκευή μας. Πως και σε αυτό η μπαταρία είναι ατελείωτη

Από Παρασκευή το άνοιξα με 65% και τώρα είμαι 43% με συνεχή μέτρηση των παλμών.

Link to comment
Share on other sites

σβήσιμο των εφαρμογών που τρέχουν από την μνήμη: Από την βελτιστοποιήση πατάς το εικονίδιο της μπαταρίας και από εκεί, στο μενού που ανοίγει, την επιλογή μπαταρίας κ βλέπεις πόσο σου καταναλώνει κάθε εφαρμογή. Πατάς μετά σε αυτή που θες κ επιλέγεις επιβολή διακοπής

 

σωστά

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Από Παρασκευή το άνοιξα με 65% και τώρα είμαι 43% με συνεχή μέτρηση των παλμών.

 

Με λίγα λόγια δεν λειτουργεί οπως παλιά η εκκαθάριση με ενα κλικ να διαγραφεί την cache όλων των εφαρμογών και μετά με άλλο κλικ να σβήνει από την μνήμη τις αποθηκευμενες εφαρμογές...?

Τουλάχιστον στο Note 9, 8 κτλ έτσι λειτουργούσε οπψς αν θυμάμαι καλά και στο Mate 20 Pro, P20 pro (τουλάχιστον ότι αφορά το πρώτο σκέλος)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κοιτούσα λίγο το πρόγραμμα εκκαθάρισης και μπερδεύτηκα πολύ μιας και έχει αλλάξει πολύ ακόμα και από το Mate 20 Pro...

Δεν έχω καταλάβει πως κανουμε εκκαθάριση cache, όπως και σβήσιμο των εφαρμογών που τρέχουν από την μνήμη (χωρίς να διαγραφούν οι εφαρμογές και οι ρυθμίσεις τους) και φυσικά όχι απο recovery με συνδιασμο πλήκτρων αλλα με ανοιχτή την συσκευη από τις ρυθμίσεις...

Μου γράφει "ΣΥΝ. ΓΙΑ ΕΚΚΑΘΆΡΙΣΗ" και μου έχει 76 εφαρμογές με 6,2 giga...

Φοβάμαι ότι αν πατήσω εκκαθάριση θα διαγράψει όλες τις εφαρμογές που έχει εκεί...

 

Πατας παρατεταμενα στο εικονιδιο "Διαχειριση τηλεφωνου" κι επιλεγεις "Βελτιστοποιηση"

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα.

 

Καλοδούλευτα τα νέα σας κινητά (ως νέο μοντέλο!)

Κατοχος P20 pro και σκεφτομαι την μετάβαση σε P30 pro. Μιά ερώτηση για μια λεπτομέεια, που ίσως εχει αναφερθεί, αλλά δεν την πήρε το μάτι μου στο νήμα.

Υπάρχει led notification στο P30 pro, ή το "έφαγε" η σμίκρυνση του notch?

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πρέπει να λέμε τα καλά αλλά και τα περίεργος κακά..... Μπορεί να μου πει κάποιος τι φάση είναι αυτή πάλι... Χάλασαν το night mode ή κάτι δεν κάνω καλά

Σε συνθήκες σκότους με μόνη πηγή φωτός η οθόνη ενος laptop

AUTO AI ON

https://live.staticflickr.com/65535/40646898243_5417850081_c.jpg[/img]

P30 PRO AUTO by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]40646898243_5417850081_c.jpg

P30 PRO AUTO by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

NIGHT MODE (ολα στο αυτόματο)

https://live.staticflickr.com/65535/46889172864_f8c586d051_c.jpg[/img]

P30 PRO NIGHT MODE by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]46889172864_f8c586d051_c.jpg

P30 PRO NIGHT MODE by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

 

P20 PRO NIGHT MODE 131 rom

https://live.staticflickr.com/942/41756226080_86771b2be3_c.jpg[/img]

Huawei p20 pro 131 NIGHT MODE by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE"]41756226080_86771b2be3_c.jpg

Huawei p20 pro 131 NIGHT MODE by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

 

Το AUTO έχει κάνει εκπληκτική δουλειά ενω το Night mode.... Κάτι δεν πήγε καλά... Και στις επόμενες δοκιμές που έκανα ειχα το ίδιο αποτέλεσμα...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πρέπει να λέμε τα καλά αλλά και τα περίεργος κακά..... Μπορεί να μου πει κάποιος τι φάση είναι αυτή πάλι... Χάλασαν το night mode ή κάτι δεν κάνω καλά

Σε συνθήκες σκότους με μόνη πηγή φωτός η οθόνη ενος laptop

AUTO AI ON

40646898243_5417850081_c.jpg

P30 PRO AUTO by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

NIGHT MODE (ολα στο αυτόματο)

46889172864_f8c586d051_c.jpg

P30 PRO NIGHT MODE by GumJd tsiglas - Flickr2BBcode LITE

 

Το AUTO έχει κάνει εκπληκτική δουλειά ενω το Night mode.... Κάτι δεν πήγε καλά... Και στις επόμενες δοκιμές που έκανα ειχα το ίδιο αποτέλεσμα...

Κάνενα παραπονο από εμένα. Ούτε σε auto ούτε σε night mode. Σε εσένα όντως φαίνεται ότι κάτι δεν πήγε καλά.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνενα παραπονο από εμένα. Ούτε σε auto ούτε σε night mode. Σε εσένα όντως φαίνεται ότι κάτι δεν πήγε καλά.

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που λεει ο Κώστα ισχύει....αρκετές φορές έχουμε καλύτερο αποτελεσμα με το auto αντι του Night Mode. Ήταν κατι που είχαμε παρατηρήσει και στο P20 Pro κάποιο διάστημα. Θεωρώ ότι στα επόμενα update θα το διορθώσουν.

Πάντως με ένα φτηνό τριποδάκι στο Night mode κάνεις παπάδες με ρυθμιζόμενο iso και κλείστρο.

Συνολικά η ποιότητα νυχτερινών φωτογραφίων είναι αρκετά καλύτερη και από το P20 Pro και από το Mate 20 Pro. Πολύ μικρότερη επεξεργασία και θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία μάγκες; για γράψτε εμπειρίες με τη μπαταρία.

Εγώ το χω στα δύο πλήρη φορτισματα και θέλω άποψη από κάποιον που το χει περισσότερο καιρό.

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Το update με το οποίο θα γίνεται εγγραφή video με κοντινό και γενικό ταυτόχρονα έχει ακουστεί πότε έρχετε? (dual-view video)

Ακόμα τίποτα, όπως κ για την Tof κάμερα...

Εν αναμονή λοιπόν

Sharing is caring/Spread the knowledge
Link to comment
Share on other sites

βγηκε αναβαθμιση στην κινα για την ΤΟΦ καμερα... αναμενουμε και εκτος κινας...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

στην πολυκατοικια που φωτιζεται ειναι πιο καλο το π30, αλλα επισης, προσπαθησε να μην βγαλεις με night mode αλλα κανονικη φωτο και θα δεις οτι δεν εχει σχεδον καμια διαφορα.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 φωτογραφίες με το p30 pro δεν είναι?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 φωτογραφίες με το p30 pro δεν είναι?

 

σωστα τωρα το ειδα. λογικα η πανω εινα χωρις night mode και η κατω ειναι;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η πάνω είναι με night mode κ η κάτω auto με το P30 pro. Ανέφερα το P20 pro απαντώντας στον tsiglas

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα δείγματα που ανέβασα έβαλα και του P20 pro με night mode...Αν και δεν θυμάμαι αν υπήρχαν ίδιες συνθήκες φωτισμού

Τα συμπεράσματα δικά σας

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του κινητού, απίστευτο σε όλα του το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι λίγο η χαμηλή ένταση του ακουστικού για τις κλήσεις. Εσάς πως σας φαίνεται; Καμία σχέση με το P20 pro που είχα πριν. Και ποιο είναι το τελευταίο update που έχετε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα κάτοχος από σήμερα του κινητού, απίστευτο σε όλα του το μόνο αρνητικό που βρήκα είναι λίγο η χαμηλή ένταση του ακουστικού για τις κλήσεις. Εσάς πως σας φαίνεται; Καμία σχέση με το P20 pro που είχα πριν. Και ποιο είναι το τελευταίο update που έχετε;

 

όντως είναι λίγο χαμηλή και σε μένα η ένταση του ακουστικού αλλά σαν ποιότητα δεν υστερεί απο ένα κανονικό ακουστικό . Επίσης το έχω δοκιμάσει και με την flip cover θήκη και μια χαρά ακούγεται . Απλά με λίγο χαμηλή ένταση .

Εγώ έχω την .124 έκδοση την οποία την πήρε μόλις το άνοιξα . Καλορίζικο ;)

Link to comment
Share on other sites

όντως είναι λίγο χαμηλή και σε μένα η ένταση του ακουστικού αλλά σαν ποιότητα δεν υστερεί απο ένα κανονικό ακουστικό . Επίσης το έχω δοκιμάσει και με την flip cover θήκη και μια χαρά ακούγεται . Απλά με λίγο χαμηλή ένταση .

Εγώ έχω την .124 έκδοση την οποία την πήρε μόλις το άνοιξα . Καλορίζικο ;)

 

Ευχαριστώ!!!! Πιστεύω με update να ανέβει η ένταση (λίγο χλωμό). Εγώ γιατί είμαι στην 109 ακόμη δεν μου έβγαλε κάποια αναβάθμιση όταν το άνοιξα εκτός από το patch της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!!! Πιστεύω με update να ανέβει η ένταση (λίγο χλωμό). Εγώ γιατί είμαι στην 109 ακόμη δεν μου έβγαλε κάποια αναβάθμιση όταν το άνοιξα εκτός από το patch της Cosmote

 

Αυτό με το patch που αναφέρεις μου το έκανε κ μένα αλλά στην Vodafone. Αλλά το είχα ανοίξει χωρίς sim και πρώτα μου έβγαλε το 124 update.

 

Επίσης για τους έχοντες τη συσκευή παραπάνω καιρό από μένα, όσο αφορά τη μπαταρία τι κατανάλωση υπάρχει; εγώ το έχω ακόμα στις 2 πλήρης φορτίσεις κ θέλω γνώμη μήπως και η μπαταρία δίνει το μέγιστο όσο περνάει ο καιρός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...