Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έλεγε στην ετικετα που σφραγιζε το ρολοι..Και στην αποδειξη

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Το έλεγε στην ετικετα που σφραγιζε το ρολοι..Και στην αποδειξη

 

Ολα οκ ,μιλησα με το support , και με το s/n μου απαντησαν οτι οντως ειναι το active. Στην αποδειξη το εγραφε μονο.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το face unlock πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του και να απενεργοποιησεις την έξυπνη ανάγνωση ειδοποιήσεων

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ,,,,μου ειχε διεφυγει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ ,μιλησα με το support , και με το s/n μου απαντησαν οτι οντως ειναι το active. Στην αποδειξη το εγραφε μονο.
Παρέλαβα τα ίδια και εγώ με σενα σήμερα. Εν τω μεταξύ είχα διαβάσει το μήνυμα σου το μεσημέρι σχετικά με το ρολόι αλλά ξεχάστηκα να δω όταν πηγα στο κατάστημα κ μετά πήρα κ γω στο κατάστημα για επιβεβαίωση. Χαζό να μην γράφει πάνω ότι είναι το active

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το face unlock πρέπει να μπεις στις ρυθμίσεις του και να απενεργοποιησεις την έξυπνη ανάγνωση ειδοποιήσεων

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μου την εμφανίζει την επιλογή αυτη

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου την εμφανίζει την επιλογή αυτη
Δεν έχεις αναγνώριση προσώπου;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις αναγνώριση προσώπου;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αναγνωριση προσωπου έχω, την επιλογή για έξυπνη ανάγνωση ειδοποιήσεων δεν μου εμφανίζει

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα και γω !! μαζί με το ρολόι ! το κινητό σε χρώμα aurora τα σπάει !

σέταρα και έβγαλε και την αναβάθμιση σε .124

Μόλις έβαλα τη sim (vodafone) μου έβαλε αναβάθμιση της εταιρίας .

 

Να ρωτήσω αυτό επηρεάζει πουθενά ; μπορούσα με κάποιο τρόπο να μη το κάνω ; και τώρα που το έκανα υπάρχει τρόπος να βγάλω την αναβάθμιση αυτή της vodafone ?

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Καλός ορισα και εγώ στα γνώριμα μέρη της Huawei... Η συσκευή μου είναι από σήμερα το πρωί σε πλήρη λειτουργία και θα ήθελα να εκφράσω κάποιες απόψεις.

Η συνολική εικόνα που έχω είναι ότι μιλάμε για εξαιρετική συσκευή σε όλους τους τομείς...

Τεράστια έκπληξη για εμένα ήταν το δακτύλικο αποτύπωμα το οποίο μετά το Mate 20 Pro που είχα και δοκίμασα (το οποίο τουλάχιστον για μένα ήταν άχρηστο) εδώ έχει γίνει εκπληκτική δουλειά... Είναι όσο γρήγορο είναι το δακτύλικο στα s9+, NOTE 9, δεν χάνει ποτέ ξεκλείδωμα και το καλύτερο πλέον δεν είναι απαραίτητο το τραγικό πάτημα που ήθελε στο Mate 20 Pro... Είναι σχεδόν αφής ή μάλλον θέλει τόσο όσο θέλουν τα δακτυλικά στην πλάτη της συσκευης.

2η έκπληξη ήταν το ακουστικό... Αν δεν στο πουν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι βρίσκεται κάτω από την οθόνη είναι όσο δυνατό χρειάζεται αν και θα ήθελα να είχα 2 ακόμη κλικ έντασης για να φτάσει το επίπεδο του Note 9 (το οποίο το χαμηλών για να μην ακούν οι διπλανοί μου)

Δεν θα αναφερθώ σε κάμερα και μπαταρία μιας και παιζει μόνο του... Ξεκίνησα στήσιμο με 58% μπαταρία και το τελείωσα με 18%...Καμια συσκευή από όσες είχα δεν θα έφτανε να τελειώσω το στήσιμο μου.

Αν και δεν είμαι ψείρας η οθόνη μου φαίνεται πάρα πολύ καλή...

Η συσκευή τρέχει εκπληκτικά ομαλά (εννοείτε με στοκ emui launcher)

Το ηχείο αρκετά δυνατό και αρκετά καλό αλλά δεν φτάνει το επίπεδο του Note 9, παρολαυτα το θεωρώ αρκετά καλύτερο του Mate 20 Pro (λόγω της πολύ χαμηλης έντασης του 2ου)

Πανεμορφη και ποιοτική συσκευή σε πολύ normal μέγεθος - όγκο - βάρος

Εξεπλάγην όταν είδα πως έχουν βάλει και double tap to wake

Πολύ ωραία η προσθήκη ΌΛΩΝ των ειδοποιήσεων των εφαρμογών στην AOD

Ακόμα όμως λείπει κάποιο Gesture για να κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων με τον launcher την huawei

Αυτά για αρχή

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα μια ερώτηση για το φόρουμ , έτσι όπως και στο mate20 pro έτσι και στο p30 pro όταν κλείνω τη συσκευή υπάρχει τρόπος να μην ανοίγει όταν συνδέω το φορτιστή ;

να γίνουν τα πρώτα φορτίσματα σωστά θέλω με κλειστό το τηλέφωνο .

Link to comment
Share on other sites

Έχει double tap to wake το p30 pro;το έχουν βάλει στην 9.1;γιατι εγώ στο mate 20 pro δεν το βλέπω πουθενά;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει double tap to wake το p30 pro;το έχουν βάλει στην 9.1;γιατι εγώ στο mate 20 pro δεν το βλέπω πουθενά;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι έχει το P30

Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα μια ερώτηση για το φόρουμ , έτσι όπως και στο mate20 pro έτσι και στο p30 pro όταν κλείνω τη συσκευή υπάρχει τρόπος να μην ανοίγει όταν συνδέω το φορτιστή ;

να γίνουν τα πρώτα φορτίσματα σωστά θέλω με κλειστό το τηλέφωνο .

 

Απλά το κλείνεις αφού έχεις συνδέσει τον φορτιστή. Ποιός θεωρείται σωστός τρόπος φόρτισης της συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα εχει double tap to wake το p30pro και δεν εχει το mate20pro που περαν της καμερας μιλαμε κυριολεκτικα για ιδια κινητα?

Μονο η Huawei το καταφερε αυτο...

 

Για μενα προσωπικα ειναι παρα πολυ θετικο αυτο(το ειχα αναφερει στα πραγματα που με χαλασαν οσο καιρο ειχαν το mate),αλλα δεν ξερω αν πρεπει να πω μπραβο στην Huawei γιαυτο,γιατι εν μερη ειναι ψιλο μεσαιο δακτυλο για τους κατοχους του mate,εκτος αν το προσθεσουν σε μελλοντικο update.

Link to comment
Share on other sites

Καταφερε κανεις να κανιε διδυμη εφαρμογη το viber? θελω να το εχω και στους 2 αριθμους μου, αλλα δεν το βγαζει στην λιστα!!!
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα εχει double tap to wake το p30pro και δεν εχει το mate20pro που περαν της καμερας μιλαμε κυριολεκτικα για ιδια κινητα?

Μονο η Huawei το καταφερε αυτο...

 

Για μενα προσωπικα ειναι παρα πολυ θετικο αυτο(το ειχα αναφερει στα πραγματα που με χαλασαν οσο καιρο ειχαν το mate),αλλα δεν ξερω αν πρεπει να πω μπραβο στην Huawei γιαυτο,γιατι εν μερη ειναι ψιλο μεσαιο δακτυλο για τους κατοχους του mate,εκτος αν το προσθεσουν σε μελλοντικο update.

 

Καποια στιγμη πρεπει να σταματησεις να ψαχνεις αφορμη να κραξεις την καθε εταιρια γιατι εχεις αρχισει να γινεσαι κουραστικος και στην συγκεκριμενη περιπτωση δειχνεις ποσο μη ενημερωμενος εισαι.

Τα P30 φορανε EMUI 9.1 και ολες αυτες οι νεες λειτουργιες ειναι για το EMUI 9.1. Οταν γινει η αναβαθμιση απο EMUI 9 σε 9.1 στα Mate 20 τοτε θα τα εχουν κι εκεινα.

Στην Κινα εχει αρχισει η beta του EMUI 9.1 για τα κινεζικα Mate 20. και για το P20 lite.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Που είναι στις ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

SETTINGS- SMART ASSISTANCE - SHORTCUT &GESTURES - WAKE SCREEN - DOUBLE TAP:D

Link to comment
Share on other sites

ολες αυτες οι νεες λειτουργιες ειναι για το EMUI 9.1. Οταν γινει η αναβαθμιση απο EMUI 9 σε 9.1 στα Mate 20 τοτε θα τα εχουν κι εκεινα.

 

Ξαναδιαβασε το σχολιο που μολις απαντησες και δωσε τεραστια βαση στις τελευταιες 7 λεξεις σε παρακαλω πολυ.

Αν δεν σαρεσουν αυτα που γραφω εγω ή καποιο αλλο μελος,υπαρχει και το ignore.

 

Οταν βεβαια μεχρι και πριν λιγους μηνες ελεγα τα καλυτερα για τα mate10 και mate20pro(που και τοτε ειχα πει οτι με ενοχλουσε η απουσια του double tap to wake.....),τοτε δεν γινομουν κουραστικος.Τον τελευταιο μηνα που εφυγα απο Huawei εγινα,μαλιστα...

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Καλός ορισα και εγώ στα γνώριμα μέρη της Huawei... Η συσκευή μου είναι από σήμερα το πρωί σε πλήρη λειτουργία και θα ήθελα να εκφράσω κάποιες απόψεις.

Η συνολική εικόνα που έχω είναι ότι μιλάμε για εξαιρετική συσκευή σε όλους τους τομείς...

Τεράστια έκπληξη για εμένα ήταν το δακτύλικο αποτύπωμα το οποίο μετά το Mate 20 Pro που είχα και δοκίμασα (το οποίο τουλάχιστον για μένα ήταν άχρηστο) εδώ έχει γίνει εκπληκτική δουλειά... Είναι όσο γρήγορο είναι το δακτύλικο στα s9+, NOTE 9, δεν χάνει ποτέ ξεκλείδωμα και το καλύτερο πλέον δεν είναι απαραίτητο το τραγικό πάτημα που ήθελε στο Mate 20 Pro... Είναι σχεδόν αφής ή μάλλον θέλει τόσο όσο θέλουν τα δακτυλικά στην πλάτη της συσκευης.

2η έκπληξη ήταν το ακουστικό... Αν δεν στο πουν δεν μπορείς να καταλάβεις ότι βρίσκεται κάτω από την οθόνη είναι όσο δυνατό χρειάζεται αν και θα ήθελα να είχα 2 ακόμη κλικ έντασης για να φτάσει το επίπεδο του Note 9 (το οποίο το χαμηλών για να μην ακούν οι διπλανοί μου)

Δεν θα αναφερθώ σε κάμερα και μπαταρία μιας και παιζει μόνο του... Ξεκίνησα στήσιμο με 58% μπαταρία και το τελείωσα με 18%...Καμια συσκευή από όσες είχα δεν θα έφτανε να τελειώσω το στήσιμο μου.

Αν και δεν είμαι ψείρας η οθόνη μου φαίνεται πάρα πολύ καλή...

Η συσκευή τρέχει εκπληκτικά ομαλά (εννοείτε με στοκ emui launcher)

Το ηχείο αρκετά δυνατό και αρκετά καλό αλλά δεν φτάνει το επίπεδο του Note 9, παρολαυτα το θεωρώ αρκετά καλύτερο του Mate 20 Pro (λόγω της πολύ χαμηλης έντασης του 2ου)

Πανεμορφη και ποιοτική συσκευή σε πολύ normal μέγεθος - όγκο - βάρος

Εξεπλάγην όταν είδα πως έχουν βάλει και double tap to wake

Πολύ ωραία η προσθήκη ΌΛΩΝ των ειδοποιήσεων των εφαρμογών στην AOD

Ακόμα όμως λείπει κάποιο Gesture για να κατεβαίνει η μπάρα ειδοποιήσεων με τον launcher την huawei

Αυτά για αρχή

 

Καλοριζικο κ περιμενουμε κ αλλες ωραίες πληροφορίες να γουστάρουμε!!! Να σου πω κ γω ειναι η μόνη συσκευή που θελω πολυ να εχω κ εχω δει άπειρα βίντεο.. Χθες που το ειδα απο κοντα εχω τρελαθεί κ τωρα την θελω ακομα περισσότερο κ δεν με ενδιαφέρει κατι αλλο.. Ειναι αυτο που ζητάω εγω.. Δηλαδη κορυφαια αυτονομια κ καμερα.. Εβαλα κ βίντεο 4k διπλα σε s10 κ η διαφορα ηταν μικρη υπερ του s10 στην ευκρίνεια.. Χρωματα το ιδιο εντυπωσιακά κ στο p30 pro κ το λευκο μου αρεσε κ καλυτερα επισης.. Ποιοτητα κατασκευης φοβερη αν κ σε αυτο το κομμάτι τα iphone xs ειναι για μενα τα κορυφαια αυτην την στιγμη.. Τωρα η μονη συσκευη που θα με κανει να μην το παρω θα ειναι το mate 30 pro

Edited by Fotis7_75
Link to comment
Share on other sites

Θα προστεθούν και αλλά καλούδια στα επόμενα update. Για παράδειγμα το AR Measure θα κάνει διαθεσιμο πολύ σύντομα.

 

Από ότι βλέπω θα είναι ακριβώς ίδιο με της Apple με λίγο καλύτερα ποσοστα μέτρησης αν ισχύουν τα όσα λέγονται. Γενικά η Huawei δανείζεται στοιχεία από τα iPhone (π.χ. Search) και μόνο ως θετικό το βλέπω κάτι τέτοιο.

 

Η συσκευή απροβλημάτιστη από day 1 που την έχω.

Link to comment
Share on other sites

Θα προστεθούν και αλλά καλούδια στα επόμενα update. Για παράδειγμα το AR Measure θα κάνει διαθεσιμο πολύ σύντομα.

 

Από ότι βλέπω θα είναι ακριβώς ίδιο με της Apple με λίγο καλύτερα ποσοστα μέτρησης αν ισχύουν τα όσα λέγονται. Γενικά η Huawei δανείζεται στοιχεία από τα iPhone (π.χ. Search) και μόνο ως θετικό το βλέπω κάτι τέτοιο.

 

Η συσκευή απροβλημάτιστη από day 1 που την έχω.

 

Ναι Πάνο έτσι παρατηρώ και εγώ ότι πρόκειται για εξαιρετική συσκευή... Εγινε δοκιμή και στο γραφείο μου στο - 1 όπου το σημα είναι ελάχιστο και δεν παρατηρήθηκε κάποιο πρόβλημα... Λειτουργεί όσο καλά έπαιζε το Note 9 σε αντίθεση με το Mate 20 Pro που με αρχικό firmware δεν είχα καθόλου σήμα και έχανα κλήσεις...

Ολα δείχνουν ότι η συσκευή είναι απο τις ΤΟΠ επιλογές

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έδωσα το mate 20 pro και πήρα αυτό. Αρκετές μικρές βελτιώσεις που με ικανοποίησαν. Στο κουτί δεν έχει αντάπτορα για δικά μας ακουστικά, και ψάχνοντας για να πάρω, κατάλαβα ότι δεν είναι απλός αντάπτορας, αλλά έχει ενσωματωμένο DAC. Οπότε υπάρχει και θέμα ποιότητας ήχου. Έχετε βρει κάτι οικονομικό και αξιόλογο; Έχω δει στο e-shop αντάπτορα της apple που πρέπει να είναι καλός, με 12€ και Hama με 16€, και διάφορες μάρκες στο ebay με ένα - δύο ευρώ. Προβληματίζομαι για ποιόν να πάρω.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από 3 μέρες χρήσης από αλλαγή mate 10 pro έχω να πω πως η διαφορά είναι κάτι παραπάνω από αισθητή.

Για αρχή η κατασκευή πολύ ποιοτική κ ειδικά ο χρωματισμός του aurora τα σπάει. Η οθόνη πάρα πολύ καλή και φωτεινή. Η κάμερα είναι η μέρα με τη νύχτα σε οποιαδήποτε λήψη με αποκορύφωμα την νυχτερινή λήψη. Το βίντεο επίσης αρκετά καλό και βελτιωμένο συγκριτικά με αυτό που είχα συνηθίσει. Η μπαταρία αν μια φορά έλεγα πως το mate είχε τρομερή εδώ είναι άλλο πράγμα, δεν τελειώνει με τίποτα. Πριν γύρναγα σπίτι από φουλ χρήση μέσα στη μέρα με 25% και τώρα με την ίδια χρήση γυρνάω στο 55%. Όπως αναφέρθηκε κ πριν πολύ πρακτικές οι ειδοποιήσεις στην aod. Θεωρώ ότι ήταν η καλύτερη μετάβαση σε συσκευή που μπορούσα να κάνω.

Όσο αφορά το θέμα με τις ειδοποιήσεις που ανέφερα τις προάλλες πως δεν εμφανίζεται το περιεχόμενο τους αλλά μόνο η ειδοποίηση διαπίστωσα πως το κάνει μόνο στις εφαρμογές που έχω κλειδώσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...