Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό με το patch που αναφέρεις μου το έκανε κ μένα αλλά στην Vodafone. Αλλά το είχα ανοίξει χωρίς sim και πρώτα μου έβγαλε το 124 update.

 

Επίσης για τους έχοντες τη συσκευή παραπάνω καιρό από μένα, όσο αφορά τη μπαταρία τι κατανάλωση υπάρχει; εγώ το έχω ακόμα στις 2 πλήρης φορτίσεις κ θέλω γνώμη μήπως και η μπαταρία δίνει το μέγιστο όσο περνάει ο καιρός.

 

Μου την έβγαλε την 124 μέσω Hisuite κομπλέ!!!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πουθενα ακομα η προσφορα με το ρολοι? η συμφερει περισσοτερο η αγορα απο σκρουτζ στα 846?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το αγορασα απο Κωτσοβολο το p30 pro black 256gb με εκπτωση 20% ατην αρχικη τιμη και μετα αποφορολογηση το ΦΠΑ τελικη τιμη στα 677! Αλλα ειναι αποκλειστικα για οσους εχουν ΑΦΜ και θα κοψουν τιμολογιο. Πολλα παιδια μπορουνε να βρουνε οποτε το γραφω για να βοηθησω. Αξιζει σε αυτη την τιμη απο 1049 πεφτει στα 677 . :rolleyes:
Πήγα σε κωτσοβολο στο river west & τούς είπα για την έκπτωση των 20% που ανέφερες & μου είπαν ότι ουδέποτε υπήρχε αυτή η προσφορά στο κατάστημα τούς & ότι για μια ημέρα υπήρχε ένα 10% & Αυτό Όχι σε όλους τους πελάτες. Η τιμή που πέτυχες είναι τρομερή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα δεν υπάρχει πουθενά ακόμα η προσφορά με το ρολόι οπότε θα περιμένω λίγο να πέσει στα 800
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κωτσοβολο στο river west & τούς είπα για την έκπτωση των 20% που ανέφερες & μου είπαν ότι ουδέποτε υπήρχε αυτή η προσφορά στο κατάστημα τούς & ότι για μια ημέρα υπήρχε ένα 10% & Αυτό Όχι σε όλους τους πελάτες. Η τιμή που πέτυχες είναι τρομερή.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε μ μπορει να ημουν τυχερος. Αλλα αληθεια ετρεχε μια προσφορα μεχρι 13 Απριλη για 20% +αποφορολογηση για οσους εχουν ΑΦΜ και θα κοπει τιμολογιο. Και εγω απο ενα αλλο παιδι εδω μεσα το διαβασα και πηρα τηλεφωνο και οντως προλαβα αυτη την προσφορα.

Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μ μπορει να ημουν τυχερος. Αλλα αληθεια ετρεχε μια προσφορα μεχρι 13 Απριλη για 20% +αποφορολογηση για οσους εχουν ΑΦΜ και θα κοπει τιμολογιο. Και εγω απο ενα αλλο παιδι εδω μεσα το διαβασα και πηρα τηλεφωνο και οντως προλαβα αυτη την προσφορα.

 

Καμια τυχη δεν ειχες φιλε μου , παλι τα ιδια θα λεμε;;;

Εχεις επαγγελματικο αφμ και γι αυτο πηρες την τιμη αυτη!!,Ας το ληξουμε αυτο , καποια στιγμη....

Εγω που ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος δεν μπορουσα να το κανω ετσι οπως εσυ!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμια τυχη δεν ειχες φιλε μου , παλι τα ιδια θα λεμε;;;

 

Εχεις επαγγελματικο αφμ και γι αυτο πηρες την τιμη αυτη!!,Ας το ληξουμε αυτο , καποια στιγμη....

 

Εγω που ειμαι ιδιωτικος υπαλληλος δεν μπορουσα να το κανω ετσι οπως εσυ!!!

Δεν είναι έτσι φίλε γιατί & εγώ που διαθέτω ΑΦΜ για να κόψω τιμολόγιο η τιμή που μου έδωσε ο κωτσοβολος ήταν 1049 -24% το ΦΠΑ 877 αν θυμάμαι καλά & μου έκανε δώρο θήκη & γυαλί μπούρδες. 750 μου πάει στο skroutz.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά ειχε προσφορά αποκλειστικά ο κότσοβολος μόνο για επαγγελματίες ενα έξτρα 20% έκπτωση για τα P30 και μόνο....

Εγω αγόρασα την συσκευη σφραγισμένη απο ενα πωλητή σε σαιτ αγγελιών από κοτσοβολο και το τιμολόγιο έχει τελική τιμή 677€

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι έτσι φίλε γιατί & εγώ που διαθέτω ΑΦΜ για να κόψω τιμολόγιο η τιμή που μου έδωσε ο κωτσοβολος ήταν 1049 -24% το ΦΠΑ 877 αν θυμάμαι καλά & μου έκανε δώρο θήκη & γυαλί μπούρδες. 750 μου πάει στο skroutz.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μαλλον δεν θελεις να καταλαβεις φιλε.

ΑΦΜ εχουμε ολοι , εγω λοιπον με το ΑΦΜ μου δεν μπορουσα να παρω την προσφορα αυτη πολυ απλα γιατι δεν εχω επαγγελματικο αφμ και κατα συνεπεια δεν μπορω να κοψω τιμολογιο.

Εινια κατανοητο αυτο;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που ήρθε από Mate 20 pro, μπορεί να μου πει πως τα πάει η συσκευή στο stand by σε σύγκριση με το emui 9.0 του mate, 3 συσκευή Huawei μετά το Mate 10 pro, p20 pro και δεν με ικανοποιεί καθόλου η μπαταρία της συσκευής, λέτε να υπάρχει ελπίδα με την 9.1;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που ήρθε από Mate 20 pro, μπορεί να μου πει πως τα πάει η συσκευή στο stand by σε σύγκριση με το emui 9.0 του mate, 3 συσκευή Huawei μετά το Mate 10 pro, p20 pro και δεν με ικανοποιεί καθόλου η μπαταρία της συσκευής, λέτε να υπάρχει ελπίδα με την 9.1;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ καλύτερα. Εγγυημένο.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όποιος ενδιαφέρεται να δει δείγματα φωτογραφιών από την συσκευη εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7823870#

Εχω ανεβάσει στα συγκριτικά κάποιες με ζουμ κτλ

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος για την μπαταρία να μου πει ; όσο περνάει ο καιρός δίνει το Max η δεν παίζει ρόλο ? Και καλά οτι μαθαίνει το Ai κλπ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος για την μπαταρία να μου πει ; όσο περνάει ο καιρός δίνει το Max η δεν παίζει ρόλο ? Και καλά οτι μαθαίνει το Ai κλπ

 

Πες μας τι πρόβλημα έχεις να σου πούμε μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε... Αυτό για την εκμάθηση με το ΑΙ σίγουρα ισχύει στα samsung... Σίγουρα μετά από 10 ολοκληρωμενους κύκλους φόρτισης η μπαταρία θα έχει πάρει τα επάνω της αλλα μην περιμένεις και τεράστιες διάφορες (σαν πρώην κάτοχος Mate 10, P20 pro, Mate 20 Pro)

Βέβαια εδω η αυτονομία του είναι εξαιρετική

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πες μας τι πρόβλημα έχεις να σου πούμε μήπως μπορούμε να βοηθήσουμε... Αυτό για την εκμάθηση με το ΑΙ σίγουρα ισχύει στα samsung... Σίγουρα μετά από 10 ολοκληρωμενους κύκλους φόρτισης η μπαταρία θα έχει πάρει τα επάνω της αλλα μην περιμένεις και τεράστιες διάφορες (σαν πρώην κάτοχος Mate 10, P20 pro, Mate 20 Pro)

Βέβαια εδω η αυτονομία του είναι εξαιρετική

 

Κοίτα δεν έχω κάποιο πρόβλημα απλά πιο πολύ για συγκριτικό ρωτούσα . Εντάξει βέβαια απο το 100% μέχρι να κλείσει με αρκετή έως μέτρια χρήση μου βγάζει περίπου μιάμιση μέρα.

Εμένα πχ στα τελειώματα η μπαταρία ήταν με 8μιση ώρες ενεργής οθόνης.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε από τα χέρια μου το p30 pro σε μαύρο και το δουλέψα ένα 3ημερο.

 

Ας αναφερθώ στα θετικά και αρνητικά που αποκομισα και μάλιστα σε ευθεία σύγκριση και με το s10 plus Qualcomm variant 512 ceramic.

 

Να αναφέρω ότι το το τελευταίο Huawei που δούλεψα ήταν το mate 10 pro από τότε δεν είχα αγγίξει Huawei.

 

Στα θετικά τα εξής

 

1. Εξαιρετική οθόνη σε όλα φωτεινότητα- χρώματα και μάλιστα πολύ καλύτερο λευκό σε σχέση με το Sammy.

 

Επίσης edge οθόνες είναι σχεδόν ίδιες σε καμπυλοτητα με το Sammy πράγμα θετικό.

 

Διότι στο mate 20 pro ήταν υπερβολικά κοφτη οι edge πλευρές και εδώ η Huawei με το 30αρι έπραξε σωστά που μείωσε καμπυλοτητα.

 

2. Μπαταρία βράχος πραγματικά 2 ημέρες σε μέτρια χρήση βγάζει άνετα και full χρήση θα καλύψει και τον πιο απαιτητικό.

 

Σε αναμονή τη νύχτα εξίσου άριστη απόδοση αφού σε flight mode έχανα μόνο 1-2% maximum.

 

Σχεδόν πανομοιοτητη με το Qualcomm s10 plus και Vivo Nex S που έχω πολλούς παραπάνω μήνες στην κατοχή μου για βασική συσκευή.

 

3. Από άποψη ντιζάιν και εργονομία-κράτημα χέρι μου άρεσε περισσότερο το 30αρι από την άποψη έχει σωστή θέση του power button και όχι την άκυρη θέση πάνω ψηλά θέση σε Sammy και επίσης μου άρεσε περισσότερο το mat αλουμίνιο περιμετρικά σε σχέση με το γυαλιστερό νικελ σε Sammy.

 

Σε πλάτη βέβαια το κεραμικό πιο premium αίσθηση σου αφήνει σε σχέση με το απλό γυαλί του Huawei.

 

4. Στα θετικά που επίσης μου άρεσε περισσότερο σε Huawei το notch δάκρυ που σίγουρα είναι πολύ πιο διακριτικό από τις 2 τρύπες σε Sammy που κάνουν άσχημα μπακ ειδικά σε θέση βίντεο,φωτογραφίες,παιχνίδια.

 

Μάλιστα είναι και μικρότερο από το 6T πράγμα ακόμα θετικότερο.

 

Ανάμεσα στα 2 προτιμώ το 30αρι αλλά γενικά προτιμώ full screen οθόνη χωρίς το παραμικρό να παρεμβαίνει εντός οθόνης.

 

Είμαι ξεκάθαρα ενάντια και πολεμιος σε οτιδήποτε δρακουλοδοντες και τρύπες πάσης φύσεως μέγεθος και θέσης.

 

5. Το in display finger sensor δουλεύει πολύ αξιόπιστα και αποτελέσματικα και σε ταχύτητα ειδικά από κλειστή οθόνη είναι πιο γρήγορο σε σχέση με Sammy.

 

Σε θέματα ταχύτητας το θεωρώ εφαμμιλο με το Vivo dual display σχεδόν ακαριαίο ξεκλείδωμα.

 

Απλα όπως και σε Sammy κακιστα δεν δίνουν επιλογές σε διαφορετικα animation όπως έχει Vivo,Oneplus

 

Στα των επιδόσεων καμερων δεν θα αναφερθώ καθόλου διότι δεν είμαι απαιτητικός χρήστης σε αυτό το τομέα και ούτε αποτελεί top κριτήριο για εμένα.

 

Βέβαια αναγνωρίζω τα άλματα που έχει κάνει η Huawei εδώ και 1 χρόνο από το p20 pro και μετά και σίγουρα για πολλούς χρήστες η κάμερα θα ήταν από τους βασικούς λόγους αγοράς δικαιολογημενα.

 

Όσον αφορά στα αρνητικά σε επίπεδο hardware θεωρώ πρώτα την έλλειψη stereo speakers και δεύτερο την έλλειψη θύρας ακουστικών.

 

Από την άλλη στα θετικά η υπάρξη θύρας υπέρυθρων για το Huawei και ραδιόφωνο για το Qualcomm s10 plus.

 

Πάμε τώρα σε επίπεδο software που εκεί με χάλασαν περισσότερα πράγματα αν και σαφώς υπαρχουν και θετικά εννοείται.

 

Στα θετικα ότι EMIU στην 9.1 version είδα το μενού πιο απλοποιημενο και καλύτερα δομημένο με καλύτερη ταξινόμηση.

 

Επίσης σαφώς λιγότερο bloatware σε σχέση με Sammy ακόμα και σε σχέση με την Qualcomm variant που είχε κατ έκπληξη μου είχε πολύ λιγότερο σε σχέση με το exynos που είναι πιο βαρύ φορτωμένο με απλετη σαβούρα :p

 

Στα θετικά η προσθήκη third-party app notification σε AOD με πολύ καθυστέρηση από την άλλη βέβαια απόλυτη φτώχεια σε επίπεδο customization και λειτουργικοτητα AOD που η Sammy δεν έχει αντίπαλο.

 

Καλοδεχουμενο η προσθήκη double tap to wake που όμως η υλοποίηση του δεν είναι αξιόπιστη πολλές φορές τυχαινε να θέλω με την δεύτερη για να πιάσει ενώ αντίθετα σε Sammy λειτουργούσε υποδείγματα.

 

Στα αρνητικά και των 2 ότι κακιστα δεν λειτουργεί το double tap to sleep από home και lock screen και αντε πες από home βάζεις nova η άλλον launcher σε lock screen όμως δεν υπάρχει λύση.

 

Βάζουν που βάζουν ένα feature Ε ας το βάλουν ολοκληρωμένα όπως έχουν οι περισσότερες συσκευές που το ενσωματώνουν και όχι ημιτελές.

 

Στα αρνητικά Huawei ότι δεν μπορείς κατεβάζεις notification center από lock screen σε σχέση με Sammy.

 

Επίσης ότι δεν παρέχει διαχωρισμό ήχο κλήσεων από ήχο notification.

 

Ούτε καν ένα μαμημενο AOD on/off toggle σε notification center να βάλουν.

 

Απλά και πράγματα και λεπτομέρειες που όμως χαλάνε εμπειρία χρήσης.

 

Ούτε καν με nova gesture activities δεν με άφηνε να έχω πρόσβαση απευθείας σε AOD μου πέταγε μήνυμα access denied.

 

Από την άλλη στα θετικά Huawei το dynamic lock screen με το wallpaper magazine.

 

Είναι από τα feature που γουστάρω πολύ που τα έχουν οι περισσότεροι Κινέζοι.

 

Notification όλα άψογα δεν είχα το παραμικρό θέμα με όλα τα app άρα εδώ βήματα εμπρός έχει κάνει η Huawei σε σχέση με mate 10 pro που είχα θέματα.

 

Ούτε φυσικά κανένα θέμα σε διαχείριση multitasking και ram management.

 

Το theme store της Huawei αρκετά πιο φτωχό σε ποιότητα και ποικιλία θεμάτων σε σχέση με Sammy αν και σε σχέση πχ με Vivo,Oppo πολύ καλύτερο που είναι τέρμα παιδιαστικο σε σημείο μόνο custom theme να βάζεις αποκλειστικά.

 

Στα αρνητικά των 2 η έλλειψη off screen gesture που θεωρώ χρήσιμο feature να υπάρχει σε όλα τα Android skin και δυστυχώς βλέπω μόνο σε oneplus,Vivo,Oppo.

 

Αυτές οι εντυπώσεις-παρατηρήσεις από την σύντομη συμβίωση μου που όμως μου αρκεί για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

 

Σίγουρα πρόκειται για 2 από τις κορυφαιες συσκευές στην αγορά και ανάλογα με το που δίνει ο καθένας προτεραιότητα και που δίνει το ανάλογο βάρος και φυσικά ανάλογα τα γούστα του επιλέγει το αντίστοιχο.

 

Αυτά από μένα που σίγουρα πιο θετική εντύπωση μου άφησε στο τέλος σε σχέση με το προ 2ετιας εμπειρία μου με mate 10 pro.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

άψογος!

ευχαριστούμε πολύ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε alex ✌️ εν αναμονή λοιπόν της έκδοσης 9.1 EMUI για το Mate 20 pro το οποίο δεν βρίσκω λόγο να αποχωριστώ είτε για το νέο της σειράς p30 ούτε φυσικά για την σειρά s10...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα σε μελλοντικό update να προστεθεί notification led στην οθόνη όπως στο S10!

 

Αυτο δεν πρόκειται να γίνει.

Σε Sammy μονο ειναι εφικτό λόγο μέγεθος τρυπών και ιδιαίτερης κατασκευής που επιτρέπει ενσωμάτωση led notification λειτουργία

Ηδη σε τριτες εφαρμογές δουλεύει αψογα και αναμένεται και official ενσωμάτωση

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι κάνει η λειτουργία αυτόματη ιχνηλατιση; Για το ρολόι ; Μέσα από την εφαρμογή health ".
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τις ιστοριες στο instagram τις κοβει και σε σας? Ειναι θεμα αναλογιας οθονης του κινητου η θελει καποιο update το instagram ? Ξερει κανεις? :wacko:
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Τις ιστοριες στο instagram τις κοβει και σε σας? Ειναι θεμα αναλογιας οθονης του κινητου η θελει καποιο update το instagram ? Ξερει κανεις? :wacko:

 

Το παρατήρησα απο την πρώτη μέρα, αναλογία μάλλον, επίσης μου κάνει τρομερό zoom σε παιχνίδι που παίζω και "τρώει" πολύ απο γύρω γύρω. Από τα αρνητικά του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...