Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ερώτηση :

τις εφαρμογές instagram , facebook κλπ κλπ απο την διαχείριση ενέργειας και την εκκίνηση εφαρμογών σε τι ρυθμίσεις τις έχετε έτσι ώστε να υπάρχει η μικρότερη κατανάλωση ενέργειας ;

Εννοώ έχετε ενεργοποιημένη την αυτόματη διαχείριση ; η απο τα 3 ( αυτόματη εκκίνηση , Δευτερεύουσα εκκίνηση , Εκτέλεση στο παρασκήνιο ) ποια έχετε ενεργοποιημένα και ποια όχι ;

 

Και μια δεύτερη ερώτηση ( πάλι όσο αφορά την ενέργεια στις εφαρμογές ) έχετε ενεργοποιημένη η όχι την επιλογή <Υψηλή κατανάλωση ενέργειας> ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα απο την πρώτη μέρα, αναλογία μάλλον, επίσης μου κάνει τρομερό zoom σε παιχνίδι που παίζω και "τρώει" πολύ απο γύρω γύρω. Από τα αρνητικά του κινητού.

 

Ελπιζω να γινει κατι με αυτο γιατι ειναι εννοχλητικο να μην βλεπεις ολοκληρες τις ιστοριες και ιδιως τα γραμματα.

Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι αργεί να φορτώσει σελίδες και δεδομένα ανεξάρτητα από WiFi η δεδομένα κινητής. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα σφαίρα πηγαίνει... Τουλάχιστον σε σύγκριση με Note 9...
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνονται οι χρόνοι της μπαταρίας;

(το ξέρω έχω κολλήσει με τη μπαταρία χαχα)

 

Screenshot

 

Screenshot

Edited by jimmymaisterGR
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ότι καλύτερο είχα ποτέ σε ναυαρχίδα (βλέπε υπογραφή)...

 

Έχω ανεβάσει νεο συγκριτικό με φωτογραφίες με S10...και αύριο θα ανεβάσω και άλλες... Για όποιον ενδιαφέρεται εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7825631#

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πως σας φαίνονται οι χρόνοι της μπαταρίας;

 

(το ξέρω έχω κολλήσει με τη μπαταρία χαχα)

 

 

 

Screenshot

 

 

 

Screenshot

Στα χέρια μου άλλο κινητό δεν έχει αντέξει 2 μέρες... Υπερευχαριστημενος σε όλα εκτός από την φόρτωση δεδομένων, όλως έγραψα πιο πάνω, που κάτι ώρες αργεί

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποιες εβδομάδες χρήσης. Έχω ένα μεγάλο παράπονο... Το βίντεο που βγάζει -ειδικά το βράδυ- είναι απίστευτα χάλια... Τόσο που δεν το περιμένεις έχοντας δει βραδυνές φωτογραφίες από το συγκεκριμένο κινητό. Τι να πρωτοσχολιάσω... το ότι η φωτεινότητα αλλάζει από μόνη της συνεχεία ειδικά αν πειράξεις το ζουμ? Την απότομη εναλλαγή στο ζουμ όσο σιγά και ομαλά και να το κάνεις? Την χαμηλότατη ευκρίνεια στο βίντεο? Δηλαδή στο ίδιο σκηνικό βράδυ σε μαγαζί, οι φωτογραφίες και το βίντεο είναι λες και τραβιούνται από διαφορετικά κινητά. Τα παραπάνω δοκιμασμένα και σε 1080p60 και σε 4k, είναι το ίδιο χάλια. Ελπίζω να βγάλουν κάποιο update σύντομα μιας και μάλλον είναι θέμα software, αλλιώς δεν με βλέπω να κρατάω πολύ το συγκεκριμένο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Για βίντεο τα Samsung είναι εξαιρετικά, αν και εκεί τα έκανε και αυτή μαντάρα με την pie αφαίρεσαν την δυνατότητα λήψης βίντεο στο PRO Mode αν θυμάμαι καλά...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο πολύ χάλια το βίντεο?

 

The power of the Mi 9 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο πολύ χάλια το βίντεο?

 

The power of the Mi 9 be with you

 

Κοίτα.. προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το βίντεο του. Είναι θέμα softwear πιστεύω. Ειδικά αυτό με τη φωτεινότητα και το μή ομαλό ζουμ. Επίσης δεν είναι προσωπική άποψη. Όλη η παρέα χθες είπε το ίδιο. Ίσως να κάνω εγώ λάθος και να έχω υψηλές προσδοκίες βλέποντας τις φωτογραφίες που μπορεί να τραβήξει το συγκεκριμένο... Τι να πω... Περιμένω να περάσει λίγος καιρός γιατί είναι ακόμα καινούριο και δεν έχουν ειπωθεί πολλά στο ίντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Το βίντεο είναι σαφώς πιο δύσκολο από τη φωτογραφία.

 

Οι φωτο βαίνουν καλές το βράδυ γιατι γίνεται stack με πολλές φωτο, η μια πάνω στην άλλη.

 

Στο βιντεο δε γινεται αυτό....

 

Sent from my SM-T830 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατοχος Mate 20 pro ,μπορει να μην πιανει samsung στο βιντεο αλλα εχω μεινει αρκετα εως πολυ ικανοποιημενος σε μερα και σε νυχτα μεσα σε μαγαζια,το χαλια που λετε ορισμενοι νομιζω ειναι υπερβολη,,μεσα σε κλαμπ εχει πιασει προσωπα και χρωματα χωρις να υπαρχει αλλοιωση, σιγουρα χρηζει βελτιωση αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι χαλια! πρωην κατοχος s8+ που στα 60 fps ηταν κορυφη για μενα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως σας φαίνονται οι χρόνοι της μπαταρίας;

(το ξέρω έχω κολλήσει με τη μπαταρία χαχα)

 

Screenshot

 

Screenshot

 

πολυ καλοι χρονοι καλυτεροι απο Mate 20 pro Νομιζω! εχουμε πει οτι ο καθενας κανει διαφορετικη χρηση οποτε δεν παει σε ολους το 9ωρω πχ που εχεις εσυ!παρολαυτα η μπαταρια ειναι βραχος και πιστευω οτι καλυτερο κυκλοφορει!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα.. προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το βίντεο του. Είναι θέμα softwear πιστεύω. Ειδικά αυτό με τη φωτεινότητα και το μή ομαλό ζουμ. Επίσης δεν είναι προσωπική άποψη. Όλη η παρέα χθες είπε το ίδιο. Ίσως να κάνω εγώ λάθος και να έχω υψηλές προσδοκίες βλέποντας τις φωτογραφίες που μπορεί να τραβήξει το συγκεκριμένο... Τι να πω... Περιμένω να περάσει λίγος καιρός γιατί είναι ακόμα καινούριο και δεν έχουν ειπωθεί πολλά στο ίντερνετ.

 

Αυτο με το ζουμ γινεται γιατι αλλαζει φακο και ουσιαστικα αλλαζει το f/ οποτε τι θες να κανει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το ζουμ γινεται γιατι αλλαζει φακο και ουσιαστικα αλλαζει το f/ οποτε τι θες να κανει;

 

Έστω ότι η φωτεινότητα λοιπόν είναι λογικό να μειώνεται πάνω στο ζουμ λόγο κλεισίματος του διαφράγματος, το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω σε μικρότερο βαθμό όμως και χωρίς να χρησιμοποιήσω zoom (κάποιες φορές παρόλο που το σκηνικό έχει σταθερό φωτισμό κατά τη διάρκεια εγγραφής το βίντεο αρχίζει να σκουραίνει). Επίσης το ζουμ γιατί να μην είναι ομαλό και να κάνει "σπασίματα" σε zoom/unzoom (Είναι κάπως σαν να κάνει απότομα zoom/unzoom σε κάποιο σημείο)? και σε αυτό δεν νομίζω να φταίει το f.

Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι η φωτεινότητα λοιπόν είναι λογικό να μειώνεται πάνω στο ζουμ λόγο κλεισίματος του διαφράγματος, το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω σε μικρότερο βαθμό όμως και χωρίς να χρησιμοποιήσω zoom (κάποιες φορές παρόλο που το σκηνικό έχει σταθερό φωτισμό κατά τη διάρκεια εγγραφής το βίντεο αρχίζει να σκουραίνει). Επίσης το ζουμ γιατί να μην είναι ομαλό και να κάνει "σπασίματα" σε zoom/unzoom (Είναι κάπως σαν να κάνει απότομα zoom/unzoom σε κάποιο σημείο)? και σε αυτό δεν νομίζω να φταίει το f.

 

Μηπως να το κοιταξεις λιγο με το service ;;;;

Στο δικο μου δεν ισχυουν αυτα που περιγραφεις.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να και ένα δείγμα τραβηγμένο μόλις για να καταλάβετε τι εννοώ...

 

 

Εχει οντως σπασιματακια. Διαφορα στο φωτισμο δεν βλεπω παντως.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να το κοιταξεις λιγο με το service ;;;;

Στο δικο μου δεν ισχυουν αυτα που περιγραφεις.

 

Φίλε μου ποίο έχεις το 128 ή το 256;

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο για αναβάθμιση έχουμε ; θα χρησιμοποιηθεί αυτός ο TOF αισθητήρας επιτέλους ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αυξομειωση στη φωτεινότητα γιατι δεν είναι βράδυ. Σε βραδυνή ληψη το καταλαβαίνεις. Εγω έχω το 256gb μαυρο αγορασμένο απο κωτσοβολο. Άλλος με τα ίδια προβήματα? Να το πάω στο service?
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μάγκες η εμπειρία με το κινητό υπέροχη!!

Βίντεο δεν έχω τραβήξει μιας κ γενικά με κινητό δεν πολύ τραβάω βιντεακια κλπ. Έχω δοκιμάσει το slowmotion μονάχα.

Ίσως κάποια προβλήματα που αναφέρετε να λυθούν με κάποιο μελλοντικό update. Δεν ξέρω.

Αλλά γενικά σαν εμπειρία με το κινητό είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Και η οθόνη εξαιρετική (παρόλο το full hd) και η μπαταρία εξαιρετική και η κάμερες και σελφοκαμερα δίνουν πόνο. Ειδικά το zoom πολύ χρήσιμο. Στην ultra wide κάμερα παρατηρώ μια αλλαγή στον φωτισμό αλλά φαντάζομαι πως είναι επειδή έχει διαφορετικό f ο φακός.

Κάποιο κόλλημα δεν αντιμετώπισα. Φοβερή συσκευή!

Κ το ρολόι (επειδή ήταν δώρο) με ατελείωτη μπαταρία. Μια βδομάδα και σήμερα μου έσβησε (όταν είχε έρθει είχε 60%) με όλα ανοιχτά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...