Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα p30 pro με τελευταίο firm.. Η φωτο με τα έντονα χρώματα πριν τραβήξω φωτο (live preview shot) k η άχρωμη είναι το αποτέλεσμα; τι γινεται;;

 

Είναι αυτό που λέμε. Για κάποιο λόγω έχουν χαλάσει με το update στην 10.1 την κάμερα. Όπως ήδη έχω πει, προσωπικά γύρισα σε 9.1 και κλείδωσα τα update να μη με ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα p30 pro με τελευταίο firm.. Η φωτο με τα έντονα χρώματα πριν τραβήξω φωτο (live preview shot) k η άχρωμη είναι το αποτέλεσμα; τι γινεται;;

 

τράβα μια σε Pro mode (εκει χαλαει λιγοτερα )

Link to comment
Share on other sites

Τλκ έβγαλα άκρη και το αναφέρω μήπως έχει κ άλλος θέμα , ρυθμίσεις-εφαρμογες- εκκίνηση εφαρμογών - την εκάστοτε εφαρμογή που θέλουμε στο off - πάνω δεξιά 3 τελιτσες -επιλεγουμε μη αυτόματη διαχείριση και επιλέγουμε κ τις 3 επιλογές .καλή χρονιά !

 

Πέρα από αυτά που έκανες μπορεις να πας Ρυθμισεις/Εφαρμογες/Εφαρμογες και πανω δεξια στις 3 τελιτσες να επιλεξεις Ειδικη Προσβαση. Μετα επιλεγεις Βελτιστοποιηση Μπαταριας, μετα επιλεγεις την εφαρμογη που θελεις και επιλεγεις να μην επιτρεπεται η Βελτιστοποιηση. Με αυτο το βημα λογικα θα λειτουργει η εφαρμογη συνεχεια στο υποβαθρο οπως θελεις.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω να κρατάω το κινητό για καιρό ακόμα. Θα μπορούσε κάποιος να γράψει αναλυτικά τον ασφαλή!! τρόπο που γυρίζουμε το κινητό ξανά στην έκδοση 9.1 διότι το μόνο που με χαλάει στο κινητό είναι το πως κατάντησε η κάμερα!! Please help
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω να κρατάω το κινητό για καιρό ακόμα. Θα μπορούσε κάποιος να γράψει αναλυτικά τον ασφαλή!! τρόπο που γυρίζουμε το κινητό ξανά στην έκδοση 9.1 διότι το μόνο που με χαλάει στο κινητό είναι το πως κατάντησε η κάμερα!! Please help

Εδώ είναι ο τρόπος https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BRollback-Guideline%5D-EMUI-91-%28Android-9%29-Rollback-to-EMUI-90-%28Android-9%29-Operation-Instruction/topicId_27923/

 

Προσωπικά αν και ήμουν στην 9.1 το ξαναναβάθμισα σε 10.1. Πες το ψυχολογικά ναι, θα το δεχτώ, απλά δεν μπορούσα να σκέφτομαι ότι εν έτη 2021 είχα ασφάλεια Σεπτεμβρίου του 2019.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν υποψήφιος αγοραστής λίγο να παρέμβω.. Αξίζει η αγορά του κινητού τώρα στα 450?

Αν το αγοράσω από skroutz μαγαζί το wifi calling παίζει; Επίσης επειδή είχα πάντα θέμα με τις amoled υπάρχει όντως επιλογή για dc dimming?

Με φοβισατε βέβαια λίγο με τα updates που χάλασαν την κάμερα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κομμάτι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σαν υποψήφιος αγοραστής λίγο να παρέμβω.. Αξίζει η αγορά του κινητού τώρα στα 450?

Αν το αγοράσω από skroutz μαγαζί το wifi calling παίζει; Επίσης επειδή είχα πάντα θέμα με τις amoled υπάρχει όντως επιλογή για dc dimming?

Με φοβισατε βέβαια λίγο με τα updates που χάλασαν την κάμερα γιατί με ενδιαφέρει πολύ αυτό το κομμάτι..

 

Καλημέρα, στα 450 πάρ το χτες. wifi calling "παίζει" τουλάχιστον στη vodafone που έχω εγώ. dc dimming πιστεύω πως είναι το Flicker reduction (μείωση τραμοπαίγματος). Έχει την επιλογή κανονικά. Για φωτό κρατάς τη 10.0.0 αν θες να τις βλέπεις στον υπολογιστή ή πηγαίνεις στην τελευταία έκδοση αν χρησιμοποιείς τις φωτό για social μόνο .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στα 450 πάρ το χτες. wifi calling "παίζει" τουλάχιστον στη vodafone που έχω εγώ. dc dimming πιστεύω πως είναι το Flicker reduction (μείωση τραμοπαίγματος). Έχει την επιλογή κανονικά. Για φωτό κρατάς τη 10.0.0 αν θες να τις βλέπεις στον υπολογιστή ή πηγαίνεις στην τελευταία έκδοση αν χρησιμοποιείς τις φωτό για social μόνο .

 

Ευχαριστώ, ξέρουμε μέχρι πότε θα παίζουν αναβαθμίσεις για αυτό το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα,

Ειμαι στην 9.1.0.260 νομιζω, Αξιζει να παω στην 10.0.0.178 που μου εμφανιζει? Υπαρχει διαφορα σε μπαταρια-καμερα?

Επισης, στο dolby atmos υπαρχει ακομα ο equalizer στα ακουστικα-aux?

Freya
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Μαρτίου περιμένουμε το Emui 11 στην Ευρώπη.

 

Επί της ουσίας μιλάμε για ένα εντελώς ανούσιο update. Κυρίως αν σκεφτούμε ότι δεν είναι Android 11.

Κανένας ενθουσιασμός από μένα προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

οσο αστείο και να σου ακούγεται με 9,1 αλλαζει δραματικά αυτό (κουλό μεν) εκτός και αν μιλάμε για κίνηση δλδ να βγάλεις παιδιά εν κίνηση κλπ εκεί μόνο samsung και apple τπτ άλλο καμία εταιρεία τπτ

 

Sony Xperia 1 ii ναι,αλλα apple ,Samsung πολυ πιο δυσκολο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οσο αστείο και να σου ακούγεται με 9,1 αλλαζει δραματικά αυτό (κουλό μεν) εκτός και αν μιλάμε για κίνηση δλδ να βγάλεις παιδιά εν κίνηση κλπ εκεί μόνο samsung και apple τπτ άλλο καμία εταιρεία τπτ

 

διαβάζω και ξαναδιαβάζω αυτά που φυσικά δεν κάνω λόγω για την αξιοπιστία σου φίλε μου,αλλα απορώ...

έχω p30 pro ,note9,note 20 ultra,xperia 1 ii...

 

ο κινεζος είναι το ΆΜΕΣΟ κινητό λήψης μου παρόλα αυτά με φανταστικά αποτελέσματα σε κάθε μα κάθε φορά που το χρησιμοποιώ και κάθε φορά με εκπλήσσει!

 

πως είναι δυνατόν να βγάζει κουνημενα πρόσωπα?να βγαινοιυν σκοτεινές φωτογραφίες?ειλικρινά απορώ!

 

έχω το 10.1 κι εγώ και δεν βίωσα κάποια διαοφρα με το 9.1 πχ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επί της ουσίας μιλάμε για ένα εντελώς ανούσιο update. Κυρίως αν σκεφτούμε ότι δεν είναι Android 11.

Κανένας ενθουσιασμός από μένα προσωπικά.

 

απ όσο γνωρίζω(διορθώστε με αν κάνω λάθος),το emui 11 μπορει να ληφθει και με android 11 αν αποφασιστει,αλλιως θα ρεπει να δεχτουμε harmony os emui 11!

 

και πάμε τώρα σε σημαντική ερώτηση!

 

βλέπω πως στο p40 pro κτλ με ενα update πριν λιγο καιρο ηρθε αυτο

 

https://consumer.huawei.com/au/community/details/-Mate40-Pro-The-Dual-View-Recording-Mode-/topicId_29657/

 

στα p30 pro μας εχουμε ηδη την διπλη προβολη ,αλλα μονο για τις πισω καμερες!

 

θα έρθει άραγε με το emui 11 και στα δικα μας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ είναι ο τρόπος https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BRollback-Guideline%5D-EMUI-91-%28Android-9%29-Rollback-to-EMUI-90-%28Android-9%29-Operation-Instruction/topicId_27923/

 

Προσωπικά αν και ήμουν στην 9.1 το ξαναναβάθμισα σε 10.1. Πες το ψυχολογικά ναι, θα το δεχτώ, απλά δεν μπορούσα να σκέφτομαι ότι εν έτη 2021 είχα ασφάλεια Σεπτεμβρίου του 2019.

 

πραγματικά μήπως έχει καπποιο πρόβλημα το κινητό?δεν μπορώ να διανοηθώ που χάλασε η κάμερα με το 10.1

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

 

απ όσο γνωρίζω(διορθώστε με αν κάνω λάθος),το emui 11 μπορει να ληφθει και με android 11 αν αποφασιστει,αλλιως θα ρεπει να δεχτουμε harmony os emui 11!

 

Τι να αποφασιστεί; Το EMUI 11 έχει ήδη αρχίσει να κυκλοφορεί για κάποιες συσκευές / σε κάποιες χώρες / τόσο σε beta όσο και σε "normal" εκδόσεις και ΔΕΝ είναι Android 11.

Έως τώρα, η Huawei ονόμαζε τα μεγάλα EMUI updates σύμφωνα με τα Android updates. Π.χ. EMUI 9 = Android 9. EMUI 10 = Android 10, κ.ο.κ.

Αρχικά διάφορα sites έγραφαν ότι το EMUI 11 θα ήταν Android 11. Κάποια στιγμή άλλαξαν όλοι ρότα και διαπιστώθηκε ότι το EMUI 11 ΔΕΝ είναι Android 11, αλλά Android 10 με κάποιες ας πούμε βελτιώσεις σε σχέση με το EMUI 10.

Το αν ποτέ θα δοθεί Android 11 για τα P30, P30pro, κλπ δεν το γνωρίζει κανείς ακόμα (εκτός ίσως από όσους αποφασίζουν μέσα στην Huawei). Εξίσου αόριστα είναι τα πράγματα ακόμα σχετικά και με το Harmony OS.

 

https://www.androidauthority.com/huawei-emui-11-1155139/

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

Για Μάρτιο λένε επίσημα χείλη,ενω για την αναβαθμιση σε harmony os η android 11 μαζι με emui 11 ,ειδικος του χωρου ειπε,οτι οταν ερθει,θα ερωτηθουμε ποιο απο τα δυο λειτουργικα!

 

εμένα με ενδιαφέρει πάντως αν θα έχουμε dual view με ταυτοχρονη ληψη και απο μπροστα και πισω καμερα

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, κι εγω ειμαι υποψηφιος αγοραστης στα περιπου 450 ευρω. Απλα ειμαι κατοχος του Mate 10 pro και δεν ειμαι σιγουρος αν αξιζει αυτη η αλλαγη. Το ενα μου προβλημα ειναι αυτο που λετε ολοι για τη φωτογραφικη, και το αλλο ειναι ενα προβλημα που διαβαζω πολυ στα ξενα sites, οτι μετα την τελευταια αναβαθμιση ο ηχος στο κινητο, σε οποιαδηποτε εφαρμογη, μετα απο 10-60 δευτερολεπτα μειωνεται απο μονος του δραματικα, και δεν εχει βρεθει καμια λυση σχετικα. Ειναι οντως συχνο φαινομενο, το εχει παθει κανεις σας? Για μενα ειναι deal braker αυτο το bug, και φοβαμαι μη τα σκασω και μου τυχει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες πήρα το κινητό και θέλω να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να ανοίγω την κουρτίνα αντί για το AI SEARCH όταν κάνω το δάκτυλο προς τα κάτω από την μέση της οθόνης;
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες πήρα το κινητό και θέλω να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να ανοίγω την κουρτίνα αντί για το AI SEARCH όταν κάνω το δάκτυλο προς τα κάτω από την μέση της οθόνης;
Όχι

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ για την απάντηση. Ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι με το gmail που δεν εμφανίζει ότι έχεις μήνυμα στην αρχική.. Έκανα μια αναζήτηση στο φόρουμ και βρήκα μια απάντηση να βάλουμε άλλο client η του emui με καθυστέρηση 10 λεπτά.. Μήπως κάποιος έχει βγει άλλη λύση;
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πριν λίγες μέρες πήρα το κινητό και θέλω να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να ανοίγω την κουρτίνα αντί για το AI SEARCH όταν κάνω το δάκτυλο προς τα κάτω από την μέση της οθόνης;

 

με nova launcher ολα γινονται με μαμα τπτ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Χθες αλλαξα μπαταρια τστο κινητο καθως η παλια τα ειχε φτησει.

Απο τοτε οταν παει να εκκινησει βγαζει το λογοτυπο της εταιριας και σβηνει. Επισης οταν συνδεω φορτιστη κανει το boot loop συνεχως.

 

Οταν μπαινω στο e recovery μου δειχνει μπαταρια κοντα στο 75%.

Προσπαθησα wipe data / factory reset καθως και e recovery.

Στο e recovery συνδεεται στο wifi αλλα οταν παει να κατεβασει πακετο μου βγαζει fail.

Eννοειται οτι δεν μπαινει safe mode κλπ.

 

Καποια ιδεα? Λετε να τα επαιζε η motherboard? (Επειδη συνεχως boot loop συνεχως οταν συνδεω φορτιστη.)

 

Η παλια μπαταρια ειναι κατεστραμενη οποτε δεν μπορω να δοκιμασω με εκεινη...

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

Χθες αλλαξα μπαταρια τστο κινητο καθως η παλια τα ειχε φτησει.

Απο τοτε οταν παει να εκκινησει βγαζει το λογοτυπο της εταιριας και σβηνει. Επισης οταν συνδεω φορτιστη κανει το boot loop συνεχως.

 

Οταν μπαινω στο e recovery μου δειχνει μπαταρια κοντα στο 75%.

Προσπαθησα wipe data / factory reset καθως και e recovery.

Στο e recovery συνδεεται στο wifi αλλα οταν παει να κατεβασει πακετο μου βγαζει fail.

Eννοειται οτι δεν μπαινει safe mode κλπ.

 

Καποια ιδεα? Λετε να τα επαιζε η motherboard? (Επειδη συνεχως boot loop συνεχως οταν συνδεω φορτιστη.)

 

Η παλια μπαταρια ειναι κατεστραμενη οποτε δεν μπορω να δοκιμασω με εκεινη...

Ναι. Η ιδέα είναι το επίσημο σέρβις της huawei στη Μιχαλακοπουλου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Η ιδέα είναι το επίσημο σέρβις της huawei στη Μιχαλακοπουλου.

 

Με εσωσες. Χιλια ευχαριστω!

Δεν το σκέφτηκα καν!! :P

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πολύ σαν χαλασμένη μπαταρία ακούγετε η σαν να μην κούμπωσε οβconnectoras της. Και το επόμενο είναι Άγιος Πέτρος μητρική
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά του Huawei P30 Pro με το Huawei P30 Pro New Edition; Έχω κάνει μια σχετική αναζήτησή άλλα δεν μπορώ να βρω κάποια ουσιαστική διαφορά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά του Huawei P30 Pro με το Huawei P30 Pro New Edition; Έχω κάνει μια σχετική αναζήτησή άλλα δεν μπορώ να βρω κάποια ουσιαστική διαφορά.

 

στην ταχύτητα αποθήκευσης (ufs 3.0 το new edition εναντι 2.1 του απλού) και στα χρώματα της πλάτης.. δεν ξέρω αν έχει και άλλες διαφορές

 

επισης το απλό παρουσιάστηκε με android 9 ενω το new edition με 10, αρα θεωρητικά θα πάρει μια αναβάθμιση παραπανω

Edited by punisher24
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...