Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους. Αξίζει ακόμα και σήμερα να το αγοράσει κάποιος σαν κινητό παρόλο που κοντεύουν σε λίγο καιρό δύο χρόνια από τότε που βγήκε; Υπάρχει πιθανότητα να μπει gcam; Αλλάζει κάτι σημαντικά στην ποιότητα των φωτογραφιών; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ίδιο δίλημμα με εσας πριν από ένα μήνα.

Τελικά το αγόρασα στα 425 ευρώ από τον Γερμανό και δεν το εχω μετανιώσει καθόλου.

Τα μειονέκτημα του σε σχέση με τις φετινές ναυαρχιδες ειναι η έλλειψη 5G, στερεοφωνικων ηχειων και τα λιγότερα hz στην οθόνη, χαρακτηριστικά που δεν με ενδιέφεραν καθόλου.

Επίσης πολλά από τα δυνατά φετινά μοντέλα έχουν μεγαλωσει σε μέγεθος και βάρος πάρα πολύ για τα δικά μου τα γούστα.

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες βγαίνουν το ίδιο φοβερά όπως στην αρχή; Γιατί διαβάζω με τα τελευταία update έχουν χαλάσει.
Link to comment
Share on other sites

Έχει ξεκινήσει η διανομή του emui 11 . . ? ? Σε άλλες χώρες έχει ξεκινήσει και κανείς δεν αναφέρει κάποιο optimization της κάμερας . . ! ! Ελπίζουμε στο τι είναι beta version

 

huawei ποτε μα ποτέ δεν έδινε optimization σε κάμερα στης παλιότερες συσκευές με updates (το αντίθετο συνήθως) για να τραβήξει τον κόσμο στης ποιο καινούργιες συσκευές (καλά όχι μόνο huawei να λαμε την αλήθεια καθώς ετσι δουλεύει η αγορά)

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι φωτογραφίες βγαίνουν το ίδιο φοβερά όπως στην αρχή; Γιατί διαβάζω με τα τελευταία update έχουν χαλάσει.

 

αν τα βλεπεις στην οθονη του κινιτο η τα ανεβάζεις σε κάνα instagramm facebook κλπ μπορει να ειναι και καλύτερες (ποιο εντυπωσιακές) αν τα περνάς στο pc κλπ θα απογοητευτείς πολύ (ανάλογα με την χρήση με λίγα λόγια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αξίζει ακόμα και σήμερα να το αγοράσει κάποιος σαν κινητό παρόλο που κοντεύουν σε λίγο καιρό δύο χρόνια από τότε που βγήκε; Υπάρχει πιθανότητα να μπει gcam; Αλλάζει κάτι σημαντικά στην ποιότητα των φωτογραφιών; Ευχαριστώ
Gcam δεν δέχεται λόγω επεξεργαστή. Και να την περάσεις δεν θα δουλέψει ποτέ σωστά όπως σε snapdragon

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

αν τα βλεπεις στην οθονη του κινιτο η τα ανεβάζεις σε κάνα instagramm facebook κλπ μπορει να ειναι και καλύτερες (ποιο εντυπωσιακές) αν τα περνάς στο pc κλπ θα απογοητευτείς πολύ (ανάλογα με την χρήση με λίγα λόγια)

 

Καλά σοβαρά μιλάς;Το κινητό είναι γνωστό για την φοβερή κάμερα του και εσύ μου λες θα απογοητευτω;

Link to comment
Share on other sites

αν τα βλεπεις στην οθονη του κινιτο η τα ανεβάζεις σε κάνα instagramm facebook κλπ μπορει να ειναι και καλύτερες (ποιο εντυπωσιακές) αν τα περνάς στο pc κλπ θα απογοητευτείς πολύ (ανάλογα με την χρήση με λίγα λόγια)

 

 

 

Καλά σοβαρά μιλάς;Το κινητό είναι γνωστό για την φοβερή κάμερα του και εσύ μου λες θα απογοητευτω;

 

Σου λέει την πραγματικότητα. Για να μην απογοητευτείς.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά μιλάς;Το κινητό είναι γνωστό για την φοβερή κάμερα του και εσύ μου λες θα απογοητευτω;

 

Σου λέει την πραγματικότητα. Για να μην απογοητευτείς.

 

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

 

Οκ αν είναι έτσι τότε κρατάω το poco f2 μου και είμαι μια χαρά πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

αν τα βλεπεις στην οθονη του κινιτο η τα ανεβάζεις σε κάνα instagramm facebook κλπ μπορει να ειναι και καλύτερες (ποιο εντυπωσιακές) αν τα περνάς στο pc κλπ θα απογοητευτείς πολύ (ανάλογα με την χρήση με λίγα λόγια)

 

Καλά σοβαρά μιλάς;Το κινητό είναι γνωστό για την φοβερή κάμερα του και εσύ μου λες θα απογοητευτω;

 

οτι σου έγραψα......... αν θέλεις camera (να βλέπεις και να επεξεργάζεσαι της φώτο σε pc) τοτε πας στο android 9

Link to comment
Share on other sites

Καλά σοβαρά μιλάς;Το κινητό είναι γνωστό για την φοβερή κάμερα του και εσύ μου λες θα απογοητευτω;

 

οτι σου έγραψα......... αν θέλεις camera (να βλέπεις και να επεξεργάζεσαι της φώτο σε pc) τοτε πας στο android 9

 

Σε ευχαριστώ πολύ με γλύτωσες από βλακεία που θα έκανα!!

Link to comment
Share on other sites

οτι σου έγραψα......... αν θέλεις camera (να βλέπεις και να επεξεργάζεσαι της φώτο σε pc) τοτε πας στο android 9

 

Σε ευχαριστώ πολύ με γλύτωσες από βλακεία που θα έκανα!!

 

τόσα και τόσα post το γράφουν ποιο πάνω αν θέλεις camera πας android 9 αν θέλεις φώτο για social πας android 10 αν θες και τα δυο δεν υπάρχει επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ δεν είμαστε όλοι επαγγελματίες φωτογράφοι,πειτε μας οι "ειδικοί" ποιο κινητο να πάρει τότε κάποιος. Και επίσης γιατί αναφέρεστε όλοι ότι "χάλασε" η κάμερα και δεν αναφέρεστε στα υπόλοιπα του κινητου(μπαταρια, σταθερότητα, γρηγοράδα). Και επιτέλους σταματήστε την καραμέλα ότι το κινητό είναι άχρηστο στις φωτογραφίες. Έλεος πια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εγω λογο της σταθεροτητας,της μπαταριας και της ταχυτητας το κραταω.απο φωτογραφια πλεον ειναι αστα να πανε.χθες το βραδι προσπαθουσα απεγνωσμενα να βγαλω μια φωτο της προκοπης σε ενα περιβαλλον που πριν σκαρτεψουν την καμερα εβγαζε τελειες φωτο.τραβηξα 10 φωτο με καθε πιθανη ρυθμιση η προγραμμα και τελικα δεν κρατησα καμια.τραγικες απλα.α και δεν ειμαι "ειδικος".απλα βλεπω τι ειχα παρει πριν εναμιση χρονο και τι εχω τωρα....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και βράδυ που βγάζω τις βλέπω αψογες.Μπορεί να μην είμαι και τόσο απαιτητικός.Και πιστεύω ότι τα κινητά σε αυτή τη κατηγορία πάνω κάτω τις ίδιες φώτο βγάζουν.
Link to comment
Share on other sites

Gcam δεν δέχεται λόγω επεξεργαστή. Και να την περάσεις δεν θα δουλέψει ποτέ σωστά όπως σε snapdragon

 

Στάλθηκε από το Mi 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είχα διαβάσει ότι βγήκε για kirin 980, αυτό είναι fake; https://www.cyanogenmods.org/downloads/gcam-apk-5-1-018-kirin-980-p30-pro/

 

Δεν έχω Huawei για να το δοκιμάσω, τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως και βράδυ που βγάζω τις βλέπω αψογες.Μπορεί να μην είμαι και τόσο απαιτητικός.Και πιστεύω ότι τα κινητά σε αυτή τη κατηγορία πάνω κάτω τις ίδιες φώτο βγάζουν.

 

Καλημερα.αν θες στειλε μου σε προσωπικο μηνυμα το τηλεφωνο σου να σου στειλω στο βαιμπερ.μερικες.πριν και μετα την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εδώ δεν είμαστε όλοι επαγγελματίες φωτογράφοι,πειτε μας οι "ειδικοί" ποιο κινητο να πάρει τότε κάποιος. Και επίσης γιατί αναφέρεστε όλοι ότι "χάλασε" η κάμερα και δεν αναφέρεστε στα υπόλοιπα του κινητου(μπαταρια, σταθερότητα, γρηγοράδα). Και επιτέλους σταματήστε την καραμέλα ότι το κινητό είναι άχρηστο στις φωτογραφίες. Έλεος πια.

 

Ναι και γω θα ήθελα να μάθω ποιο φωτογραφικό κινητό android με google services θα μπορούσε να αγοράσει κάποιος με τα χαρακτηριστικά του p30pro.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω θα ήθελα να μάθω ποιο φωτογραφικό κινητό android με google services θα μπορούσε να αγοράσει κάποιος με τα χαρακτηριστικά του p30pro.

 

Γιωργο εισαι απο τους τυχερους.εγω εκανα παλι τις αναβαθμισεις για διαφορους λογους και αυτο που ειχαμε δει εκει στην φωτογραφηση στα ψηλα αλωνια πιστεψε δεν υπαρχει παλι.....ειπαμε σε μπαταρια ταχυτητα και απουσια κολληματων εινα κορυφη ακομα το κινητο.απλα δεν μπορω παλι να αποδεχτω οτι τραβηξα 10 φωτο βραδινες προχθες και δεν κραρησα καμια.σαβουρες....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρεπει να ξεθαψω την dslr μου παλι.και δεν εχει σχεση ποιο κινητο θα βρω για να αναπληρωσω το κενο της καμερας.ουτε ποσο εξειδικευμενος φωτογραφος ειμαι(γιατι δεν ειμαι) ομως πλεον το θεμα ειναι πρακτικο και ουσιαστικο.προσπαθησα να φωτογραφισω κατι σημαντικο και απλα δεν τα καταφερα.φιλη που ηταν μαζι μου (φορουσαμε μασκες ������) με φθηνο xiaomi ειχε καλυτερο αποτελεσμα.οσο και να με χαλαει αυτη ηταν η οραγματικοτητα που αντιμετωπισα

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο εισαι απο τους τυχερους.εγω εκανα παλι τις αναβαθμισεις για διαφορους λογους και αυτο που ειχαμε δει εκει στην φωτογραφηση στα ψηλα αλωνια πιστεψε δεν υπαρχει παλι.....ειπαμε σε μπαταρια ταχυτητα και απουσια κολληματων εινα κορυφη ακομα το κινητο.απλα δεν μπορω παλι να αποδεχτω οτι τραβηξα 10 φωτο βραδινες προχθες και δεν κραρησα καμια.σαβουρες....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρεπει να ξεθαψω την dslr μου παλι.και δεν εχει σχεση ποιο κινητο θα βρω για να αναπληρωσω το κενο της καμερας.ουτε ποσο εξειδικευμενος φωτογραφος ειμαι(γιατι δεν ειμαι) ομως πλεον το θεμα ειναι πρακτικο και ουσιαστικο.προσπαθησα να φωτογραφισω κατι σημαντικο και απλα δεν τα καταφερα.φιλη που ηταν μαζι μου (φορουσαμε μασκες ������) με φθηνο xiaomi ειχε καλυτερο αποτελεσμα.οσο και να με χαλαει αυτη ηταν η οραγματικοτητα που αντιμετωπισα

Εγώ παλαιότερα είχα κατεβάσει το κινητό στην 9.1 αλλά για ψυχολογικούς λόγους (ασφαλείας) και λογους ομορφιάς το ξαναέκανα 10.1. Ε, μπορώ να δηλώσω ότι ναι, θα χάσω ένα ακόμα απόγευμα μου να το κάνω 9.1 . Δε γίνεται να τραβάω 50 φωτογραφίες για να κρατήσω μία δύο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλαιότερα είχα κατεβάσει το κινητό στην 9.1 αλλά για ψυχολογικούς λόγους (ασφαλείας) και λογους ομορφιάς το ξαναέκανα 10.1. Ε, μπορώ να δηλώσω ότι ναι, θα χάσω ένα ακόμα απόγευμα μου να το κάνω 9.1 . Δε γίνεται να τραβάω 50 φωτογραφίες για να κρατήσω μία δύο.

 

Ακριβως το ιδιο και εγω.οριακα ειμαι να γυρισω στην 9.ισως μεσα στις γιορτες

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει ότι βγήκε για kirin 980, αυτό είναι fake; https://www.cyanogenmods.org/downloads/gcam-apk-5-1-018-kirin-980-p30-pro/

 

Δεν έχω Huawei για να το δοκιμάσω, τι λέει;

 

δεν λειτουργεί σωστά το night mode δεν λειτουργεί σωστά hdr+ και κάποια άλλα πράγματα που απαιτούν πρόσβαση στο hardware (ουσιαστικά δεν ειναι θέμα εφαρμογής απλά huawei εχει κλειδωμένη πρόσβαση στο hardware ετσι καμία εφαρμογή δεν μπορει να κάνει μαγικά καθώς δεν έχει πρόσβαση στο hardware πέρα απο κάποια βασικά πράγματα

Εγώ πάντως και βράδυ που βγάζω τις βλέπω αψογες.Μπορεί να μην είμαι και τόσο απαιτητικός.Και πιστεύω ότι τα κινητά σε αυτή τη κατηγορία πάνω κάτω τις ίδιες φώτο βγάζουν.

μπορείς να ανεβάσεις μερικές αν επιτρέπετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και γω θα ήθελα να μάθω ποιο φωτογραφικό κινητό android με google services θα μπορούσε να αγοράσει κάποιος με τα χαρακτηριστικά του p30pro.

 

αυτο που πήρα εγω μετά το p30 pro (άσχετα που χρυσοπλήρωσα)

Oppo Find X2 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλό το oppo find x2 αλλά καλό θα είναι να το συγκρίνεις με φετινό κινητό (p40 pro) και όχι με περυσινο(p30 pro)
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να πω και εγώ ότι έχω ξενερώσει πάρα πολύ με την κάμερα του κινητού στις τελευταίες εκδόσεις. Έχει χαλάσει σε μεγάλο βαθμό. Σήμερα το βράδυ προσπαθούσα να βγάλω φωτό σε μέτριο φωτισμό μέσα στο σπίτι και ενώ αν κάποιος δεν κάνει ζουμ φαίνονται μια χαρα, μόλις κάνεις ζουμ ή τις περάσεις στον υπολογιστή είναι χάλια. Σαν ελαιογραφία ένα πράγμα. Δεν το πιστεύα μέχρι που διάβασα το νήμα και είδα να το αναφέρουν και οι υπόλοιποι....

Στα υπόλοιπα, η μπαταρία ακόμα κρατάει καλά αλλά όχι όπως πρώτα, πράγμα λογικό μετά από ένα χρόνο χρήσης και το ui δεν είναι πια τόσο σμουθ όσο στην αρχή ακόμα και με performance mode.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...