Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά έχει μέσα το κουτί του p30 pro θήκη;. Γιατί το είδα και εγώ σε βίντεο αλλά ένα φίλος από εδώ, μας είπε ότι δεν έχουν τα ευρωπαϊκά.
Όχι δεν έχει θήκη μέσα

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει μέσα το κουτί του p30 pro θήκη;. Γιατί το είδα και εγώ σε βίντεο αλλά ένα φίλος από εδώ, μας είπε ότι δεν έχουν τα ευρωπαϊκά.

 

Δεν έχει θήκη δυστυχώς σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα τους, https://consumer.huawei.com/gr/phones/p30-pro/specs/

Link to comment
Share on other sites

Και της Spigen η αντιστοιχη διαφανη θηκη ενα 10ρικο εχει δεν εχει να λεει κατι η τιμη

 

https://www.skroutz.gr/s/17887567/Spigen-Liquid-Crystal-Huawei-P30-Pro.html

 

 

 

Το μονο κριμα ειναι οτι πιο παλια η Huawei τετοια διαφανη θηκη(αυτες οι TPU πανω κατω ιδιες ειναι) στην εδινε δωρεαν μεσα στο κουτι ενω τωρα πρεπει να την αγορασεις οπως το ιδιο ισχυει και για το dongle.

Σ' αυτό θα συμφωνήσω.

Σιγά το ποσό που εξοικονομούν. Αντίθετα η έλλειψή της όσο να 'ναι χτυπάει άσχημα

 

Sent from my M5 MediaPad, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος p20 pro. Το έχει συγκρίνει κανείς με το p30; τεράστια η διαφορά στις κάμερες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά συγκριτικά στο youtube, ωστόσο το συγκεκριμένο είναι αρκετά διαφωτιστικό --->>
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσίμπησα και εγω από κωτσοβολο σημερα αφου δεν βρέθηκε κάποιο κουπόνι. Απίστευτη συσκευή... Πηρε αναβάθμιση με το που το άνοιξα. Την 3μηνη εγγύηση οθόνης να ενεργοποιήσετε οσοι το πάρετε. Αντε και αυριο θηκούλα γιατι στην ομόνοια που κοίταξα σημερα δεν ειχε κανεις.

 

edit: Αν και αρχικά το είχα παραγγείλει σε breathing crystal, λογο άμεσης διαθεσιμότητας το πήρα σε μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος p20 pro. Το έχει συγκρίνει κανείς με το p30; τεράστια η διαφορά στις κάμερες;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν υπάρχει λόγος να πάει κάποιος απο το p20 pro στο p30 pro... σιγά την διαφορά.... γτ δεν πάς σε κάποιο κατάστημα να τα συγκρίνεις ο ίδιος δεν θα δεις κατι το Wow... μικρές διαφορες... μήν δίνεις σημασία στο Dxomark είναι εντελώς κοροϊδία....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε mate 20 pro παπάδες το ίδιο. Πιστεύω και στις τελευταίες ναυαρχίδες! Υπέροχα χρώματα!
Και σε p20 pro άψογο σε 1080/60fps. Καταπληκτικό βίντεο.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dpreview ανέβασε παρουσίαση και συγκριτικό με P20 Pro: https://www.dpreview.com/reviews/huawei-p30-pro-the-new-reference-for-smartphone-zoom
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Η μπαταρία του πόσες ώρες sot βγάζει & κάτι ακόμα το Ai είναι τοσο επιθετικό όπως το mate 10 που είχα με σκοπό την εξοικονόμηση? Στο mate θυμάμαι έκλεινε ότι υπήρχε στο παρασκήνιο viber κλπ. Αυτό διορθώθηκε με update & κάποιες ρυθμίσεις όσων αφορά τις άδειες της κάθε εφαρμογής.

 

Πάντως βλέποντας διάφορα βίντεο το κινητό είναι απίστευτο. Περιμένω να γυρίσω Αθήνα να πάω να το πιάσω σε κάποιο μαγαζί.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Το dpreview ανέβασε παρουσίαση και συγκριτικό με P20 Pro: https://www.dpreview.com/reviews/huawei-p30-pro-the-new-reference-for-smartphone-zoom
Δεν το λες και συγκριτικό με τρεις φωτογραφίες σύγκρισης και μια σειρά σε όλο το κείμενο που αναφέρει το p20. Χαχαχα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν είχα το P20Pro του είχα περασμένους πολλούς λογσμους (viber,messenger,2 gmail,instagram,linkdin κτλπ) και είχα παρατηρήσει οτι οταν έβγαζα τα battery optimizations για ολα αυτά τα apps ..το κινητό ζεμάταγε και έκανε τρελό drain...δεν είναι εύλογο κατα τη γνώμη μου να λέμε καλή μπαταρία οτα to EMUI εχει τοσα πολλά battery optimizations και οτα τα απενεργοποιείς το κινητό χάνει την αυτονομία του
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα ζελατίνα λόγο θήκης δεν παρατήρησα κάποια μείωση της έντασης η αλλαγή στην ποιότητα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έβαλα ζελατίνα λόγο θήκης δεν παρατήρησα κάποια μείωση της έντασης η αλλαγή στην ποιότητα.

 

ζελατινα ή τζαμακι; Ποια εβαλες;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Θήκη Spigen Rugged Armor και 3MK Screen Protector ζελατίνα. Φοβόμουν ότι με το τζαμάκι δεν θα κάθετε καλά η θήκη άλλα και τώρα που το βλέπω η ζελατίνα πάνω δεξιά έχει ξεκολλήσει λίγο :/
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να φαίνεται διαθέσιμο στους μεγάλους και το 128GB... κι άρχισε να πέφτει και η τιμή στους μικρούς...

 

https://www.skroutz.gr/s/17878595/Huawei-P30-Pro-Dual-128GB.html

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε κάνεις με τον προσθήκη τζαμακι αν μειώνεται ο ήχος στην κλήση;

Πολύ εύστοχη η ερώτηση!

Εγώ που έβαλα ζελατίνα λόγο θήκης δεν παρατήρησα κάποια μείωση της έντασης η αλλαγή στην ποιότητα.

 

Σίγουρα άλλο υλικό το τζαμάκι και άλλο η μεμβράνη. Θέλω να πιστεύω ωστόσο ότι η αρχή λειτουργίας της μετάδοσης του ήχου παραμένει ακέραιη:what:

Link to comment
Share on other sites

αν τον ενδιαφέρει κάποιον εχω σφραγισμένη αυτή τη θήκη και την δίνω οσο μου κόστισε.

Ας μου στείλει PM για Αθήνα μόνο

 

https://www.amazon.es/gp/product/B07PGQCMRW/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Άρχισε να φαίνεται διαθέσιμο στους μεγάλους και το 128GB... κι άρχισε να πέφτει και η τιμή στους μικρούς...

 

https://www.skroutz.gr/s/17878595/Huawei-P30-Pro-Dual-128GB.html

Όσοι εχουν επιχειρηση εχουν εκπτωση στον κουσοβολο 20% εως 13/4 οποτε το μεγαλο 256 r παει στα 800 ε μειον μετα και το φπα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουν επιχειρηση εχουν εκπτωση στον κουσοβολο 20% εως 13/4 οποτε το μεγαλο 256 r παει στα 800 ε μειον μετα και το φπα

 

 

Φίλε μ εγώ πήρα τηλέφωνο και μ είπαν δεν γνωρίζουν εάν θα έχει απαλλαγή φπα...θα με καλέσουν να μ πουν μ είπαν....τιμολόγιο μπορεί να κοπεί αλλά για απαλλαγή δεν ξέρουν....Έχει κανείς κανα νέο από αυτό....εννοώ κάλεσε κάνεις να ρωτήσει....Επίσης εμένα στο μνμ έγραφε ότι είναι μόνο για ένα κατάστημα στην Χαλκίδα....what the hack

Edited by Sobebe
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μ εγώ πήρα τηλέφωνο και μ είπαν δεν γνωρίζουν εάν θα έχει απαλλαγή φπα...θα με καλέσουν να μ πουν μ είπαν....τιμολόγιο μπορεί να κοπεί αλλά για απαλλαγή δεν ξέρουν....Έχει κανείς κανα νέο από αυτό....εννοώ κάλεσε κάνεις να ρωτήσει....Επίσης εμένα στο μνμ έγραφε ότι είναι μόνο για ένα κατάστημα στην Χαλκίδα....what the hack

 

Εμενα ειχε και το ονομα με ποια να μιλησω ,μια ελενη καχχχχχχχ,καταστημα ευκαρπια ,το πιο κοντινο στην Εταιρία μου οποτε το θεωρησα λογικο ,Ναι απαλλάσσεται και το φπα ,εξάλλου ειναι παρανομο να κοψεις τιμολογιο με φπα αλλα και αλλιως να ηταν το φπα εκπίπτει αλλα ειναι παρανομο ,καποια στιγμη ειχε παρει κινητο ενας πωλητης μου απο το πλΧΧΧΧ και με χρεωσαν φπα, μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνία μου ειπαν οτι εκαναν λαθος και να πηγαινα στο καταστημα να το διορθώσουν και τους ειπα να το διορθωσουν αλλιως σε 3 μερες υποχρεωτικα θα κανω καταγγελια ,την άλλη μερα στειλαν ατομο με το κανονικο τιμολογιο

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειχε και το ονομα με ποια να μιλησω ,μια ελενη καχχχχχχχ,καταστημα ευκαρπια ,το πιο κοντινο στην Εταιρία μου οποτε το θεωρησα λογικο ,Ναι απαλλάσσεται και το φπα ,εξάλλου ειναι παρανομο να κοψεις τιμολογιο με φπα αλλα και αλλιως να ηταν το φπα εκπίπτει αλλα ειναι παρανομο ,καποια στιγμη ειχε παρει κινητο ενας πωλητης μου απο το πλΧΧΧΧ και με χρεωσαν φπα, μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνία μου ειπαν οτι εκαναν λαθος και να πηγαινα στο καταστημα να το διορθώσουν και τους ειπα να το διορθωσουν αλλιως σε 3 μερες υποχρεωτικα θα κανω καταγγελια ,την άλλη μερα στειλαν ατομο με το κανονικο τιμολογιο

 

Δεν φταίει το κατάστημα,υπάρχει μια διαδικασία για να υπάρχει απαλλαγή απο ΦΠΑ.

Θα πρέπει να προσκομίσεις κάποια χαρτιά,αλλιώς δεν μπορεί να γνωρίζει το κάθε κατάστημα.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν φταίει το κατάστημα,υπάρχει μια διαδικασία για να υπάρχει απαλλαγή απο ΦΠΑ.

Θα πρέπει να προσκομίσεις κάποια χαρτιά,αλλιώς δεν μπορεί να γνωρίζει το κάθε κατάστημα.

Ο πωλητης τα ειχε μαζι του και δικια μου εξουσιοδοτηση ,εχω παρει πανω απο 10 κινητα με απαλαγη ,γνωριζω πολυ καλα την διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Ο πωλητης τα ειχε μαζι του και δικια μου εξουσιοδοτηση ,εχω παρει πανω απο 10 κινητα με απαλαγη ,γνωριζω πολυ καλα την διαδικασια

A καλώς γιατί χρειάζεται προσωποποιημένη πληροφόρηση απο την εφορία,αλλά αν υπήρχαν τότε λάθος ξεκάθαρα του καταστήματος,

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...