Jump to content

Huawei P30 Pro


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι οθόνη δεν είναι μόνο ανάλυση όμως παιδιά. Η φωτεινότητα, οι γωνίες θέασης, η απόδοση των χρωμάτων είναι επίσης παράγοντες που παίζουν ρόλο.

Μερικοί δεν είναι μαθημένοι να προσέχουν τα λεγόμενα ποιοτικά χαρακτηριστικά. Αρκούνται σε αριθμούς.

Ασχετα αν το 95% των συσκευών που έχουν 2Κ display, δουλεύουν στην πράξη σε FHD+.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

p30 και?

πες μου κάτι ειλικρινά,είσαι κάτοχος mate 20 θα πήγαινες για το p30 ή p30 pro μόνο και μόνο για την υπέροχη του πράγματι κάμερα?

Αυτό σου λεω και πάλι. Μέχρι την Παρασκευή ήμουν κάτοχος του Mate 20 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για αυτους που δεν εχουν την συνήθεια και την οικονομική ευχέρεια να αλλαζουν τα κινητά σαν τα πουκάμισα για να τα δοκιμάζουν και εγω τα εχω περάσει ολα s10 plus, mate 20 pro, mate 20X, p30 pro. Γνώμη μου για κάποιον που θέλει αυτή τη στιγμή μια ναυαρχίδα που να τα κάνει όλα και σε καλή τιμή με κλειστά μάτια mate 20 pro
Link to comment
Share on other sites

Μολις έδωσα 2 Θηκες από το mate. Τα βάλαμε δίπλα δίπλα. Δεν φαινόταν Καμμια διαφορά ΕΚΤΟΣ ότι το Ρ είχε λίγο πιο φωτεινή στο Maximum φωτεινότητας κ καλύτερο λευκο...οπτικα αυτή είναι η διαφορά. Κ οι 2 συσκευές είναι υπεροχες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Μια ερωτηση... Εχω δει οτι το led εισοποιησεων παει! Δεν υπαρχει λογω χωρου...Υπαρχει κατι εναλακτικο να αναβει ετσι κατι μπροστα? Του στυλ σαν το s10 που αναβει περιμετρικα η οθονη..

Ή αναβαθμισαν την AOD και δειχνει και ειδοποιησεις απο τριτους? (viber, messenger κτλ)

Οχι καμία βελτίωση σε AOD δυστυχως.

Απαράμιλλη απο mate 10 pro το τελευταίο Huawei δοκίμασα.

Η κινεζοι έχουν μια αλλεργία σε AOD παρατηρώ στην συντριπτική πλειοψηφία εξ αυτων λες και ειμαστε στο 2005 να εμφανίζεται ωρα και ποσοστό μπαταρίας μονο. :lol:

https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/phone-hand-t3915475/page2

Edit:Βλέπω γίνεται αναφορά σε υποστήριξη λιγες σελιδες μετα με αναβαθμιση.

Αν ισχύει πολυ καλό νεο και καλιο αργά παρά ποτέ!!!

https://forum.xda-developers.com/huawei-p30-pro/how-to/phone-hand-t3915475/page5

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή μας λες τώρα οτι μια 1080 p οθόνη του huawei είναι καλύτερη απο μια 1440p είτε αυτή είναι του xz3 είτε του s10 είτε άλλη με αυτήν την ανάλυση?

Για τα στερεοφωνικά ηχεία δεν αναφέρομαι καν ούτε για την ασύρματη φόρτιση ούτε για τον kirin980 που έχει το mate ακόμα και η μπαταρία που είναι μικρότερη,όπως και την αδιαβροχοποίηση που δεν έχει.

Over all λοιπόν το mate 20 είναι καλύτερο και οι κάτοχοι του αν σκεφτούν με σωφροσύνη δεν θα μεταβούν σε αλλαγη

 

Αδιαβροχοποιηση IP 68 πρωτόκολλο έχει. Μπαταρία 4200 όπως και το mate, αλλά με καλύτερη διαχείριση. Οθόνη αν και 1080 είναι καλύτερη και πιο φωτεινή. Ηχείο μόνο μεν αλλά πολύ καλύτερο και δυνατότερο δε.. Έχω και τα δύο. Εάν δεν μπορείτε για δικού σας λόγους οικονομικούς η μη να το πάρετε, τουλάχιστον να μην κράζετε εάν δεν το έχετε δουλέψει. Έχω βαρεθεί να διαβάζω σχόλια αρνητικά από ανθρώπους που είτε δεν θέλουν είτε δεν μπορούν να αγοράσουν ένα κινητό, παρόλα αυτά να το κράζουν γιατί μπορούν. Έτσι γιατί το κράξιμο είναι τσάμπα...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδιαβροχοποιηση IP 68 πρωτόκολλο έχει. Μπαταρία 4200 όπως και το mate, αλλά με καλύτερη διαχείριση. Οθόνη αν και 1080 είναι καλύτερη και πιο φωτεινή. Ηχείο μόνο μεν αλλά πολύ καλύτερο και δυνατότερο δε.. Έχω και τα δύο. Εάν δεν μπορείτε για δικού σας λόγους οικονομικούς η μη να το πάρετε, τουλάχιστον να μην κράζετε εάν δεν το έχετε δουλέψει. Έχω βαρεθεί να διαβάζω σχόλια αρνητικά από ανθρώπους που είτε δεν θέλουν είτε δεν μπορούν να αγοράσουν ένα κινητό, παρόλα αυτά να το κράζουν γιατί μπορούν. Έτσι γιατί το κράξιμο είναι τσάμπα...

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να αγιάσει το στόμα σου αδεφφε

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδιαβροχοποιηση IP 68 πρωτόκολλο έχει. Μπαταρία 4200 όπως και το mate, αλλά με καλύτερη διαχείριση. Οθόνη αν και 1080 είναι καλύτερη και πιο φωτεινή. Ηχείο μόνο μεν αλλά πολύ καλύτερο και δυνατότερο δε.. Έχω και τα δύο. Εάν δεν μπορείτε για δικού σας λόγους οικονομικούς η μη να το πάρετε, τουλάχιστον να μην κράζετε εάν δεν το έχετε δουλέψει. Έχω βαρεθεί να διαβάζω σχόλια αρνητικά από ανθρώπους που είτε δεν θέλουν είτε δεν μπορούν να αγοράσουν ένα κινητό, παρόλα αυτά να το κράζουν γιατί μπορούν. Έτσι γιατί το κράξιμο είναι τσάμπα..

Να μην έχει το κινητό κάποιος και να κράζει είναι αποδεκτο.

Να μην τον έχει όμως, να μην ξέρει καν τις προδιαγραφές του και παρόλο αυτά να κράζει με ξεπερνάει.

Link to comment
Share on other sites

Με προβληματισε πολυ το κινητο αυτο λογο φωτογραφικης ,μετα απο πολλα βιντεο που ειδα δεν το βλεπω να ειναι και ποιοτικο ,για τις νυχτερινες σε λιγο καιρο θα βγουν ιδιες προτασεις αφου ειναι θεμα software ,υπερτερεί τελικα στο zoom κατα τα αλλα ειναι ενα σκουπιδι τον 1000 ε ,σε λιγο καιρο ολοι θα το λενε
Link to comment
Share on other sites

Καλά όλοι περιμένουν τα update να φτιάξει η κάμερα σε άλλες συσκευές.. Αυτό από μόνο του είναι τραγικό. Δηλαδή άμα δεν φτιάξει το θα λέτε; Εδώ μιλάμε αποδεδειγμένα για την καλύτερη κάμερα της αγοράς. Τέλος. Όλα τα υπόλοιπα είναι δέηση στον μεγάλοδυναμο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν παραδέχεται την ανωτερότητα της huawei σε θέμα φωτο το τονίζω οχι σε βίντεο, δεν κρίνει αντικειμενικά, ο οποίος ξέρει απο φωτογραφία ξέρει ότι η leica είναι πολύ μπροστά σε θέμα φακών.
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν παραδέχεται την ανωτερότητα της huawei σε θέμα φωτο το τονίζω οχι σε βίντεο, δεν κρίνει αντικειμενικά, ο οποίος ξέρει απο φωτογραφία ξέρει ότι η leica είναι πολύ μπροστά σε θέμα φακών.

Συμφωνω και εγω με τα λεγόμενα. Απο φωτογραφία ειναι αν οχι κορυφαιο,μεσα στην πρώτη τριάδα σιγουρα. Απο βίντεο παλι δεν μπορω να πω οτι ειναι μετριο,οπως λεγεται. Εγω πχ. στο δικο μου το P20 PRO που ειναι παρεμφερη σε δυνατοτητες,το εχω σε αναλυση 1080p FHD (οχι στα 60fps) και ειναι μιά χαρά και με σταθεροποιηση.:)

Τωρα για τη συσκευή σαν νεα ναυαρχίδα φαινεται αξιόλογη, γενικα σε ολα. Οταν πεσει η τιμή σε κανα 6μηνο τοτε θα είναι vfm.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σε 6 μηνες δεν ξερω τι θα ειναι ομως τωρα το βιντεο ειναι τραγικο η φωτο ειναι καλές σε καποιες φασεις ,σε καποιες ειναι κιτρινες λογο αλαγης του προτυπου rgb ,σε αυτο που εχει ανωτεροτητα ειναι στο zoom ,ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ
Link to comment
Share on other sites

Με iso 409600 πραγματικά κάνει τη νύχτα μέρα κ σε απόλυτο σκοτάδι, τη ναυαρχίδα την θέλω να δείχνει τα δόντια της την νύχτα, μέρα κ το xiaomi redmi note 4 πχ βγάζει τέλεια.
Link to comment
Share on other sites

Σε 6 μηνες δεν ξερω τι θα ειναι ομως τωρα το βιντεο ειναι τραγικο η φωτο ειναι καλές σε καποιες φασεις ,σε καποιες ειναι κιτρινες λογο αλαγης του προτυπου rgb ,σε αυτο που εχει ανωτεροτητα ειναι στο zoom ,ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ

Ναι για αυτο λεω σε κανα 6μηνο να δουμε πως θα παει.Να περασει και τις παιδικες ασθενειες...Θα δειξει εαν αξιζει στη πορεια.Προς το παρων για μενα δεν ειναι κατι το εντυπωσιακο,ωστε να θελω τωρα να το αποχτησω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ. Είναι σαφώς γρηγορότερο του S10 +

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε 6 μηνες δεν ξερω τι θα ειναι ομως τωρα το βιντεο ειναι τραγικο η φωτο ειναι καλές σε καποιες φασεις ,σε καποιες ειναι κιτρινες λογο αλαγης του προτυπου rgb ,σε αυτο που εχει ανωτεροτητα ειναι στο zoom ,ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ

 

Θες να μας εξηγήσεις τι εννοείς ότι το βίντεο είναι τραγικό?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θες να μας εξηγήσεις τι εννοείς ότι το βίντεο είναι τραγικό?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Δεσ τα συγκριτικά στο YouTube και κρινε ,σν δεν σε χαλαν παρτο

Link to comment
Share on other sites

Δεσ τα συγκριτικά στο YouTube και κρινε ,σν δεν σε χαλαν παρτο
Εσύ από YouTube το κατάλαβες; γιατί εγώ τα έχω κ τα 2 γι αυτό λέω. Μήπως είδες κάτι εσύ που δεν είδα εγώ. Πρόσεχε μίλησες για τραγικό βιντεο

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δείτε εδώ. Είναι σαφώς γρηγορότερο του S10 +

 

Τερμα ανουσιο το εν λογω video και τα δυο κινητα πανω κατω αποδιδουν το ιδιο,οπως το ιδιο αποδιδει και το mate20pro σε σχεση με το p30pro.

Τωρα αν την μια σελιδα το ενα κινητο την ανοιγει 1δευτερο πιο γρηγορα και την αλλη το αλλο κινητο 1 δευτερο πιο γρηγορα,συγνωμη αλλα αυτα ειναι ψιλο μπουρδες.

 

Να μου πεις πχ για την ασυρματη φορτιση ή τις νυχτερινες του p30pro να σου πω εκει η Huawei δινει σφαλιαρες στο σβερκο της Samsung,οπως και στην συνολικη αυτονομια της συσκευης που αποδιδει καλυτερα ακομα και απο την εκδοση του snapdragon.

 

Αλλα αυτα τα speedtest σε τετοιες συσκευες ειναι τερμα για τερμα ανουσια.

 

Δηλαδη συγνωμη αλλα ειναι δυνατον σε τετοιες ναυαρχιδες να μου παει ο αλλος και να μου ανοιγει το dialer για τα τηλεφωνα και να περιμενει να δει διαφορες?Σε κινητα με τετοιο hardware ή στις ρυθμισεις?Κοροιδευει τον κοσμο?

Link to comment
Share on other sites

Τερμα ανουσιο το εν λογω video και τα δυο κινητα πανω κατω αποδιδουν το ιδιο,οπως το ιδιο αποδιδει και το mate20pro σε σχεση με το p30pro.

Τωρα αν την μια σελιδα το ενα κινητο την ανοιγει 1δευτερο πιο γρηγορα και την αλλη το αλλο κινητο 1 δευτερο πιο γρηγορα,συγνωμη αλλα αυτα ειναι ψιλο μπουρδες.

 

Να μου πεις πχ για την ασυρματη φορτιση ή τις νυχτερινες του p30pro να σου πω εκει η Huawei δινει σφαλιαρες στο σβερκο της Samsung,οπως και στην συνολικη αυτονομια της συσκευης που αποδιδει καλυτερα ακομα και απο την εκδοση του snapdragon.

 

Αλλα αυτα τα speedtest σε τετοιες συσκευες ειναι τερμα για τερμα ανουσια.

 

Δηλαδη συγνωμη αλλα ειναι δυνατον σε τετοιες ναυαρχιδες να μου παει ο αλλος και να μου ανοιγει το dialer για τα τηλεφωνα και να περιμενει να δει διαφορες?Σε κινητα με τετοιο hardware ή στις ρυθμισεις?Κοροιδευει τον κοσμο?

Οντως βρε φιλε μου ετσι ειναι οπως τα λες.Ιδιαίτερα στο <<... τις νυχτερινες του p30pro να σου πω η Huawei δινει σφαλιαρες στο σβερκο της Samsung,οπως και στην συνολικη αυτονομια της συσκευης που αποδιδει καλυτερα ακομα και απο την εκδοση του snapdragon >> αντικατοπτριζει την αληθεια. Χρονια σε samsung και πρωτη φορα σε Huawei, και δε το μετανιωσα.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ με το iPhone xs max οπου είναι πάλι γρηγορότερο ακόμα και σε παιχνίδια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Οντως βρε φιλε μου ετσι ειναι οπως τα λες.Ιδιαίτερα στο <<... τις νυχτερινες του p30pro να σου πω η Huawei δινει σφαλιαρες στο σβερκο της Samsung,οπως και στην συνολικη αυτονομια της συσκευης που αποδιδει καλυτερα ακομα και απο την εκδοση του snapdragon >> αντικατοπτριζει την αληθεια. Χρονια σε samsung και πρωτη φορα σε Huawei, και δε το μετανιωσα.:)

 

Και εγω σε Huawei θα εμενα αλλα δυστηχως βγηκε το γνωστο θεμα με τις πρασινες οθονες στο mate(μερικοι ειχαν ακομα και σε Boe,αρα δεν ηθελα να παρω το ρισκο να μεινω ειδικα οσο εχανε και αρκετα σε τιμη το εν λογω κινητο λογω αυτου)και γιαυτο το λογο δεν το κρατησα αλλιως ακομα στο mate θα εμενα(αν και το Emui δεν ειναι το αγαπημενο μου skin ή αν δεν εχει θυρα ακουστικων),μιας και ημουν εξ αρχης πολυ ικανοποιημενος απο το προηγουμενο mate10pro,ποσο μαλλον απο το βελτιωμενο σε ολα mate20pro(παρολο που προτιμαω τις flat οθονες απο τις edge).

Και απο ταχυφορτιση ικανοποιημενος προφανως ημουν,και το notification led του εχει,και αριστη καμερα,και αξιοπιστη αυτονομια.

 

Το μονο που με χαλαγε ηταν η απουσια της θυρας ακουστικων μιας και ακουω παρα πολυ μουσικη οταν λειπω απο το σπιτι, αρα χρησιμοποιω και ασυρματα και ενσυρματα ακουστικα και δεν θελω να εχω μαζι μου dongle. Βεβαια δεν την κατηγορω την Huawei σε αυτο μιας και οι περισσοτεροι δεν εχουν θυρα ακουστικων(βεβαια δεν καταλαβαινω τοτε γιατι την βαζει στο φθηνοτερο και χειροτερο μοντελο και οχι στο Pro).

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνική συσκευή ήρθε σε κανέναν η τελευταία αναβάθμιση για την κάμερα κ για always on ;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ελληνική συσκευή ήρθε σε κανέναν η τελευταία αναβάθμιση για την κάμερα κ για always on ;

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν εννοείς την 124, εγώ την έχω πάρει.

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με iso 409600 πραγματικά κάνει τη νύχτα μέρα κ σε απόλυτο σκοτάδι, τη ναυαρχίδα την θέλω να δείχνει τα δόντια της την νύχτα, μέρα κ το xiaomi redmi note 4 πχ βγάζει τέλεια.

 

"Τρέμουν " να χρησιμοποιήσουν το 25600 αντε το 51200 οι δυνατές FF με τον τεράστιο αισθητήρα,

*Διαστάσεις Αισθητήρα

35.9 mm x 24 mm

Επιλογές ISO

100-51200

Μέγεθος Αισθητήρα

Full Frame

Και θα βάλω 409600 σε αισθητήρα του 1/1.7"??

Μην τσιμπάτε βρε παιδιά από τα "διαφημιστικά" των εταιρειών...

 

* αφορά το μοντέλο nikon D750 φορματ FF μια πολύ καλή αξιόλογη Dslr ως τυχαίο παράδειγμα.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...