Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το πήρα από geekbuying γύρω στα 18 ευρώ. Έφυγε 9 του μηνός και ήρθε σήμερα 18.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο δοκιμασμένο καλώδιο micro usb από ebay; Όταν λέω δοκιμασμένο εννοώ να έχει κάνει καμιά δοκιμή με κάποιο current widget ή app και να έχει καταλήξει ότι η φόρτιση είναι το ίδιο γρήγορη ή και καλύτερη από το stock καλώδιο.

 

Είχε χαλάσει το stock LG καλώδιο (συνδεόταν-αποσυνδεόταν συνεχώς), άρχισα να χρησιμοποιώ ένα Motorola καλώδιο για μερικούς μήνες, το οποίο έδινε περισσότερο current, αλλά κόπηκε σ' ένα σημείο.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποιο δοκιμασμένο καλώδιο micro usb από ebay; Όταν λέω δοκιμασμένο εννοώ να έχει κάνει καμιά δοκιμή με κάποιο current widget ή app και να έχει καταλήξει ότι η φόρτιση είναι το ίδιο γρήγορη ή και καλύτερη από το stock καλώδιο.

 

Είχε χαλάσει το stock LG καλώδιο (συνδεόταν-αποσυνδεόταν συνεχώς), άρχισα να χρησιμοποιώ ένα Motorola καλώδιο για μερικούς μήνες, το οποίο έδινε περισσότερο current, αλλά κόπηκε σ' ένα σημείο.

 

Πάρε το καλώδιο του 1+1. Είναι κορυφή.:D

Edited by gtctsiamp
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον από πάνω φίλο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ακριβό για καλώδιο απ' ό,τι είδα αλλά το σημαντικότερο μειονέκτημά του είναι ότι είναι μόνο 80 εκατοστά.. Τα λέω καλά; Είναι πολύ μικρό. Τα Motorola καλώδιο που είχα τόσο καιρό ήταν 1 μέτρο και ήταν πολύ άβολο όποτε ήθελα να το φορτίσω και να χρησιμοποιήσω το κινητό ταυτόχρονα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αγοράσει καλώδια anker και μπορώ να πω ότι είναι άριστα.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα μια λεπτή. Απλα απ όσο είδα eBay κάτι τέτοιες πήρε το μάτι μου..

εγώ έχω αυτήν και είμαι πολύ ευχαριστημένος,απλά αν έχεις το λευκο μην πάρεις την κόκκινη γιατί γίνεται ρόζ

http://www.ebay.com/itm/271531735169?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=570362033471&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτήν και είμαι πολύ ευχαριστημένος,απλά αν έχεις το λευκο μην πάρεις την κόκκινη γιατί γίνεται ρόζ

http://www.ebay.com/itm/271531735169?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=570362033471&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Από κάτω δεν είναι πολύ εκτεθειμένο?

Link to comment
Share on other sites

Από κάτω δεν είναι πολύ εκτεθειμένο?

οι γωνίες είναι καλυμμένες αφήνει μόνο το usb και τα ηχεία

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ακριβό για καλώδιο απ' ό,τι είδα αλλά το σημαντικότερο μειονέκτημά του είναι ότι είναι μόνο 80 εκατοστά.. Τα λέω καλά; Είναι πολύ μικρό. Τα Motorola καλώδιο που είχα τόσο καιρό ήταν 1 μέτρο και ήταν πολύ άβολο όποτε ήθελα να το φορτίσω και να χρησιμοποιήσω το κινητό ταυτόχρονα.

 

Δεν μας ειπες ποσο θελεις να κανει ούτε τι μήκος θέλεις να εχει.:p

Παντως απο κατι δοκιμες που εχω δει σε opo τα μονα με αντιστοιχες ικανοτητες με το original opo cable ειναι κατι Anker cables, τα οποια βγανουν και σε μεγαλυτερα μήκη.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

 

Καλώς σας βρήκα! Είναι το πρώτο μου Θέμα στο Φόρουμ.

 

Ας μπω στο ψητό λοιπόν... Έχω τη συσκευή που έγραψα στον τίτλο του Θέματος με την τελευταία -όπως αναφέρει- έκδοση του λειτουργικού του συστήματος, Android 4.1.2.

 

Τελευταία αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα με τα μηνύματα (SMS κ.τ.λ.). Συγκεκριμένα, δεν έχω καν πρόσβαση στην εργοστασιακή εφαρμογή τους. Κάθε φορά που προσπαθώ να ανοίξω τα Μηνύματα από την εργοστασιακή εφαρμογή, μου εμφανίζεται το καταραμένο "Λυπούμαστε! Δυστυχώς, Μηνύματα έχει σταματήσει".

 

Πριν ξεκινήσει αυτό, σταδιακά γέμιζε ο εσωτερικός αποθηκευτικός χώρος από ανεπιθύμητες ενημερώσεις των εργοστασιακών εφαρμογών. Εμφανιζόταν το μήνυμα ότι ενδεχομένως κάποιες λειτουργίες του τηλεφώνου να μην μπορούν να τρέξουν σωστά. Παρ'ότι έσβησα κάποια μη απαραίτητα της εσωτερικής μνήμης (π.χ. εφαρμογές όπως Facebook, Messenger, Viber..), μνήμες cache, ιστορικό εφαρμογών κ.τ.λ., τα Μηνύματα σταμάτησαν να λειτουργούν χωρίς κάποια άλλη προειδοποίηση.

 

Δοκίμασα λοιπόν κατεβάζοντας από το Play Store ένα πρόγραμμα για τα μηνύματα (δε θυμάμαι ποιο -όχι το Hangouts) που ήταν σχεδόν ίδιο με το εργοστασιακό. Πλέον όμως μπορούσα μόνο να στείλω και όχι να λάβω! Η εργοστασιακή εφαρμογή βέβαια εξακολουθούσε να μην ανοίγει.

 

Στην πορεία δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων... Και πάλι χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα.

 

Διαβάζοντας κάποια πράγματα κατέβασα το Titanium Backup, μήπως βοηθούσε ο καθαρισμός κάποιας μνήμης. Χρειάζεται όμως rooting, πράγμα που δε βρήκα πουθενά πώς να κάνω.

 

Ελπίζω να βρεθεί μία λύση,

έχω πλέον απηυδύσει! :p :cry:

 

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Edited by MarkosDogo
Ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μολις παρέλαβα απο ebay τον παρακατω adaptor αλλα δεν καταφερα να παρω εικόνα στην τηλεοραση

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

μολις παρέλαβα απο ebay τον παρακατω adaptor αλλα δεν καταφερα να παρω εικόνα στην τηλεοραση

καμια ιδεα?

 

δεν υποστηρίζεται στο nexus 5 MHL αλλα slimport...διαφορετικα τελειως

δες εδω

κ απο δω μερικές τιμούλες http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=slimport&_sop=15

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κανένα link για αγορά original xiaomi 10400 mAh;

 

Εγώ παρήγγειλα από GeekBuying, στις 3/2 και αναμένω (το κακό είναι πως είχε κάτσει με εορτινή περίοδο τους - οπότε χάθηκε περίπου μία βδομάδα).

 

Και το θέμα είναι πως στέλνω κι όλας για να μου πείτε τη γνώμη σας. Η κατάσταση από bpost είναι αυτή:

http://i61.tinypic.com/zin21u.png

Να αρχίσω να ανησυχώ? :P Βασικά, τι σημαίνει το τελευταίο update? Έχει μπει στην χώρα?

 

Γνωρίζετε με ποια εταιρεία συνεργάζεται η bpost στην Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα από GeekBuying, στις 3/2 και αναμένω (το κακό είναι πως είχε κάτσει με εορτινή περίοδο τους - οπότε χάθηκε περίπου μία βδομάδα).

 

Και το θέμα είναι πως στέλνω κι όλας για να μου πείτε τη γνώμη σας. Η κατάσταση από bpost είναι αυτή:

http://i61.tinypic.com/zin21u.png

Να αρχίσω να ανησυχώ? :P Βασικά, τι σημαίνει το τελευταίο update? Έχει μπει στην χώρα?

 

Γνωρίζετε με ποια εταιρεία συνεργάζεται η bpost στην Ελλάδα?

Απο 3/2 και ακόμα δεν το πήρες;!!! Σύμφωνα με το update βρίσκεται Ελλάδα.

Απο ebay ρε παιδιά έχουμε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα ή το Geekbuying είναι μονόδρομος;

Link to comment
Share on other sites

εγώ το παράγγειλα απο gearbest, το 16000mah ομως, και έρχεται από Ολλανδία συμφωνα με το τρακινγκ.
Galaxy S21 Ultra + Galaxy Watch
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

γνωριζει καποιος αν τα ακουστικα απο iphone 4s ειναι συμβατα στο nexus 5 και σαν ακουστικα αλλα και σαν λειτουργια hands free?

Επισης τι φορτιστη πρεπει να επιλεξω για την σωστότερη φορτιση της μπαταριας? ποσα αμπερ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

γνωριζει καποιος αν τα ακουστικα απο iphone 4s ειναι συμβατα στο nexus 5 και σαν ακουστικα αλλα και σαν λειτουργια hands free?

Επισης τι φορτιστη πρεπει να επιλεξω για την σωστότερη φορτιση της μπαταριας? ποσα αμπερ?

 

Eγω apple ακουστικα χρησιμοποιω...κλησεις οκ κομπλε πατας το κουμπι απαντας και κλεινεις και την κληση...ακους μουσικη κανονικα...το μονο που δεν δουλευει ειναι το volume up and down...κατα τα αλλα τα σπανε...

Link to comment
Share on other sites

xiaomi power bank απο ολα τα γνωστα κινέζικα καταστήματα

ανάλογα την έκδοση(10400mah , 16000mah , 5000mah slim) αλλάζει και η τιμή

φοραει μπαταρίες είτε lg είτε samsung συνήθως και τα κελιά μόνο στο ebay έχουν περίπου το ίδιο κόστος να τα αγοράσεις ξεχωριστά

 

εγώ το αγόρασα απο geekbuying αλλά τώρα βλέπω να έχει καλύτερη τιμή στο gearbest(αν παίζουν και άλλα έξτρα κουπόνια δεν έχω ιδέα)

 

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html

 

με τον στοκ φορτιστή του nexus 5 θέλει περίπου 10 ώρες να φορτώσει(όλες και ολες 2-3 φορές το φόρτισα)

μου βγάζει περίπου 4 και κάτι ψιλά φορτίσεις από το ~20-100%

 

ps. αν τα απευθείας links δεν επιτρέπονται (λόγω διαφήμησης) delete it

Link to comment
Share on other sites

xiaomi power bank απο ολα τα γνωστα κινέζικα καταστήματα

ανάλογα την έκδοση(10400mah , 16000mah , 5000mah slim) αλλάζει και η τιμή

φοραει μπαταρίες είτε lg είτε samsung συνήθως και τα κελιά μόνο στο ebay έχουν περίπου το ίδιο κόστος να τα αγοράσεις ξεχωριστά

 

εγώ το αγόρασα απο geekbuying αλλά τώρα βλέπω να έχει καλύτερη τιμή στο gearbest(αν παίζουν και άλλα έξτρα κουπόνια δεν έχω ιδέα)

 

http://www.gearbest.com/mobile-power-bank/pp_143298.html

 

με τον στοκ φορτιστή του nexus 5 θέλει περίπου 10 ώρες να φορτώσει(όλες και ολες 2-3 φορές το φόρτισα)

μου βγάζει περίπου 4 και κάτι ψιλά φορτίσεις από το ~20-100%

 

ps. αν τα απευθείας links δεν επιτρέπονται (λόγω διαφήμησης) delete it

Ευχαριστώ. Αρκετά καλή τιμή. Γνήσιο έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...