Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο πιο λίγα Α ο φορτιστής τόσο το καλύτερο για την μπαταρία...

Αλλά θα αργή να φορτίσει το κινητό.

Το τηλέφωνο πωλείται με 1.2Α εγω το φορτίζω με έναν 750mA

Που βασίζονται αυτά που λες ? Εχεις καποιες εμπεριστατωμένες μελέτες γι αυτά που λες ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που βασίζονται αυτά που λες ? Εχεις καποιες εμπεριστατωμένες μελέτες γι αυτά που λες ?

 

Κσι εγώ το γνωρίζω ότι όσο πιο αργά φορτίζει το κινητό ( με φορτιστη με μικρά mAmber) τόσο πιο πολύ κρατάει η μπαταρία .

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το ποσο αργα θα φορτιζει με το ποσο θα κραταει η μπαταρια?

Και ξαναρωταω. Υπαρχει καποια αποδειξη γι αυτο?

Με αυτη την λογικη θα το φορτιζαμε απο το pc ή laptop που εχει output 250-350 mah , θα το αφηναμε ολο το βραδυ στον υπνο και θα μας κρατουσε καμια βδομαδα....

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το ποσο αργα θα φορτιζει με το ποσο θα κραταει η μπαταρια?

Και ξαναρωταω. Υπαρχει καποια αποδειξη γι αυτο?

Με αυτη την λογικη θα το φορτιζαμε απο το pc ή laptop που εχει output 250-350 mah , θα το αφηναμε ολο το βραδυ στον υπνο και θα μας κρατουσε καμια βδομαδα....

:rolleyes:

Διάρκεια ζωής τής μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπτικό δηλαδή είναι να κάνει 2-3 ώρες να φορτισει το κινητό με την προοπτική η μπαταρία να κρατήσει μισό χρόνο παραπάνω δηλαδή;

Όχι ευχαριστώ, προσωπικά θα χρησιμοποιώ τον 2A φορτιστή που έχω και ας χαλάσει πιο γρήγορα η μπαταρία του.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα μ@λ@κια , ήρθε το tempered glass της nilkin και πήγα να το βάλω, ενώ όλα ήταν αψογα ακούμπησα με το δάκτυλό μου καταλάθως τo tempered glass και έγινε χάλια, πήγα να το σκουπίσω και γέμισε περισσότερη σκόνη και γενικά το έβαλα αλλά απο πίσω φαίνεται σε μερικά σημεία "βρωμιά"/σημαδάκια. το βγάζω και το πετάω και ξαναπαραγγέλνω άλλο ή σώζεται η κατάσταση?
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα μ@λ@κια , ήρθε το tempered glass της nilkin και πήγα να το βάλω, ενώ όλα ήταν αψογα ακούμπησα με το δάκτυλό μου καταλάθως τo tempered glass και έγινε χάλια, πήγα να το σκουπίσω και γέμισε περισσότερη σκόνη και γενικά το έβαλα αλλά απο πίσω φαίνεται σε μερικά σημεία "βρωμιά"/σημαδάκια. το βγάζω και το πετάω και ξαναπαραγγέλνω άλλο ή σώζεται η κατάσταση?

 

Παίρνεις λίγο ζελοτέηπ και σηκώνεις το γυαλι και με λιγο ακόμα ζελοτέηπ "τσιμπάς" με την κόλλα την βρωμιά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τον δεύτερο που είναι και ο αυθεντικός.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν παιδιά σας μιλώ εκ μέρος ενός φίλο μου , το παλικάρι έχει ενδοιασμούς και θέλει να κάνει μια έξυπνη αγόρα μεταξύ δύο κινητών (G2 mini και GS4 mini) .Όπως σας προανέφερα προηγουμένως λοιπόν, δεν ξέρει τι να αγόρασει γιατί θέλει πρώτα να μάθει ποιά απο τις δύο συσκευές ειναι πιο γρήγορη , ποιά έχει καλύτερη ανάλυση ,αποδοτικότητα,αξιοπιστεία τέτοιου είδους πράγματα(τα οποία όλοι ψάχνουμε πρωτού αγοράσουμε ένα κινητό.

Κάθε άποψη θα είναι σεβαστή και υπολογίσημη ως προς τον βαθμό που ισχύει βέβαια.

 

 

Υ.Σ

Έχει ψάξει reviews αλλά όπως μου είπε δεν ''είδες φως'' .

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση για μια λεπτή θήκη 0.3mm για δοκιμή κ ενα καλό κ φθηνό battery bank;

Θήκη, ή glass screen protector?

Θήκη με πάχος 0.3mm, δύσκολο :-)

Link to comment
Share on other sites

Θήκη, ή glass screen protector?

Θήκη με πάχος 0.3mm, δύσκολο :-)

Γενικότερα μια λεπτή. Απλα απ όσο είδα eBay κάτι τέτοιες πήρε το μάτι μου..

Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα μια λεπτή. Απλα απ όσο είδα eBay κάτι τέτοιες πήρε το μάτι μου..

 

Εγώ έχω αυτή εδώ και ενα χρόνο και είμαι πολύ ευχαριστημένος - λεπτή, απο καλής ποιότητας πλαστικό και ανθεκτική.

Nexus 5 16GB - SlimLP 5.0.2 - TWRP 2.8.3.0 / Nexus 7 2013 16 GB - SlimKat 8.18 - TWRP 2.8.3.0

Cubot S168 CWM / iPad 2 - 32 GB - OS 8.1 /Huawei Ideos 8800pro - Kalo Extreme - CWM

Link to comment
Share on other sites

Πρόταση για μια λεπτή θήκη 0.3mm για δοκιμή κ ενα καλό κ φθηνό battery bank;

 

Έχω εδώ και κάνα μήνα αυτήν http://www.ebay.com/itm/361154403503?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=630503327071&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

μια χαρά είναι πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και κάνα μήνα αυτήν http://www.ebay.com/itm/361154403503?_trksid=p2060778.m2749.l2649&var=630503327071&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

μια χαρά είναι πολύ καλή.

Αυτή έχω δει και εγώ! Είναι πολύ λεπτή έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχω δει και εγώ! Είναι πολύ λεπτή έτσι;

 

Ναι πολύ. Στο πίσω μέρος ίσα ίσα που περνάει την κάμερα. Και στα πλαινά πολύ λεπτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μιας κι αναφέρθηκε, ήθελα να ρωτήσω κάτι ψιλοofftopic, επειδή δεν έχω ασχοληθεί ξανά, χθες πήρα δώρο αυτό το battery tank.

Φορτίζω τη συσκευή όποτε θέλω δεν υπάρχει πρόβλημα, οκ.

Το battery tank εκτός από usb θύρα του pc, μπορώ να το φορτίζω και μέσω του Ν5 adaptor στην πρίζα κατ ευθείαν ή δεν ειναι "συμβατό" με τις προδιαγραφές προκειμένου να κρατήσει η μπαταρία όσο προβλέπεται;

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/0-3mm-Ultra-thin-Transparent-Matte-Skin-Case-Cover-for-LG-Google-Nexus-5-/261584859711?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3ce7ac323f

 

μολις παρέλαβα αυτην

Πολυ καλη εφαρμογη και πραγματικα λεπτη. Ισα ισα που καλυπτει τα πλαινα κουμπια

Αν και πιστευω οτι η καλυτερη ειναι η γνησια LG Quick Cover CCF-300

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να αγοράσω ένα power bank. Είδα παραπάνω αυτό της Xiaomi, και κοιτάζω στο ebay.

Απλά βλέπω αυτά τα 2:

Original MI 10400mAh

Genuine Xiaomi 10400mAh

 

Ποιες οι διαφορές ανάμεσα στα 2?

Link to comment
Share on other sites

Πάρτο από vickmall.com να είναι σίγουρα αυθεντικό.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...