Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG


Ekotas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγόρασαν μια θηκη ματ απο απο αυτές των 0,3 χιλιοστών (τις πολύ λεπτές). Με προβληματίζει το γεγονος οτι προεξέχει το δαχτυλιδι της φωτογραφικης και σε λίγο καιρό θα ξεβαψει απο τα χτυπήματα. Εχετε υποψη σας κάτι σε ματ (οπωσδηποτε) λίγο πιο χοντρο, ισα ισα να καλυπτει το δαχτυλιδι και οσο το δυνατο πιο λεπτο; Εστω και καποια αλλη λυση;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπολόγιζε στην καλύτερη 150€. Υπάρχει και η οικονομική λύση να την αλλάξεις μόνο σου. Παραγγέλνεις από ebay. Το κόστος πέφτει στο μισό περίπου, νομίζω 70 με 80 €. Έχει βιντεάκια στο youtube για την τοποθέτηση. Όταν το φτιάξεις, θήκη και tempered glass αμέσως.

 

Επειδή το έχω λίγους μήνες (2-3) δεν ρισκάρω να την αλλάξω μόνος μου γιατί χάνω την εγγύηση.

Αν πάθει κάτι σε ένα χρόνο που το καλύπτει η εγγύηση την πάτησα.

Εξάλλου αυτές οι οθόνες με 20-30-40 ακόμα και 70-80 ευρώ βλέπω ότι κάπου θα έχουν πρόβλημα σε διάφορες συζητήσεις στο internet.

 

Πριν χρόνια είχα αλλάξει σε ένα onmia 2 το digitizer και η αποκρισιμότητα ήταν άθλια.Ευτυχώς μου επέστρεψε τα χρήματα ο πωλητής.Το ανταλλακτικό ήταν ιμιτασίον και το κινητό εκτός εγγύησης για αυτό και το σκάλισα.

 

Σκέφτομαι πραγματικά μήπως πάρω καινούργιο και να πουλήσω αυτό για ανταλλακτικά μιας και είναι ακόμα φρέσκο.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τη δουλειά μια χαρά την κάνουν. Υπολόγισε μόνο ότι θα χρειαστείς τροφοδοτικό.

Παιδιά καλημέρα. Μιας και δεν είμαι πολύ σχετικός με αυτό, μήπως μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα τροφοδοτικό για αυτόν τον Qi wireless charger; κάνουν αυτοί που έχουμε από διάφορες συσκευές; τι πρέπει να κοιτάξω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Μιας και δεν είμαι πολύ σχετικός με αυτό, μήπως μπορεί κάποιος να μου υποδείξει ένα τροφοδοτικό για αυτόν τον Qi wireless charger; κάνουν αυτοί που έχουμε από διάφορες συσκευές; τι πρέπει να κοιτάξω;

Κάνουν όλοι. Απλά το καλύτερο είναι να είναι από 1.2 και πάνω γιατί έχει απώλειες. Ο καλύτερος για μένα και σκέτος και με ασύρματο είναι του g2

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η ερώτησή μου αφορά το τροφοδοτκό που χρείαζεται για αυτό:

http://www.ebay.com/itm/151237254268

Μα σου απάντησαν.

Κάνουν όλοι οι φόρτιστες, αρκεί να δίνουν αρκετό ρεύμα.

Όπως λέει και η σελίδα του eBay που το αγορασες, "χρησιμοποίησε το φορτιστή του κινητού σου"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μου χάλασε το καλώδιο του USB (τα προσέχω γενικά πάρα πολύ) - δεν έχει φυσική φθορά - αλλά για να φορτίσει θέλει κοντά στις 3+ ώρες.

Έχω συνδέσει στον φορτιστή, το καλώδιο από το HTC Desire μου και λειτουργεί κανονικά - όμως αυτό έχει φυσική φθορά κοντά στην σύνδεση του microUSB.

 

Έχετε να προτείνετε κάπου να βρω καλώδιο καλό?

++ Τι λέτε για την αγορά φορτιστή στο 1.5 Α (για πιο γρήγορη φόρτιση - τώρα θέλει 2h περίπου) ? -- Έχετε να προτείνετε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα nilkin glass 9H και ψάχνω την φθηνότερη ringke fusion για να βάλω επιτέλους θήκη στο κινητό μου.

έχετε να προτείνεται κανα μαγαζί που να είναι αυθεντική και φθηνή γιατί βρίσκω διάφορες με πολλές διακυμάνσεις στην τιμή και έχω μπερδευτεί.

επίσης αν πουλάει κάποιος την δικιά του fusion ακόμα καλύτερα γιατί μέχρι να έρθει απο το εξωτερικό θα αποκτήσει κιάλλα χτυπήματα και σημάδια το nexus :P

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

παράγγειλα nilkin glass 9H και ψάχνω την φθηνότερη ringke fusion για να βάλω επιτέλους θήκη στο κινητό μου.

έχετε να προτείνεται κανα μαγαζί που να είναι αυθεντική και φθηνή γιατί βρίσκω διάφορες με πολλές διακυμάνσεις στην τιμή και έχω μπερδευτεί.

επίσης αν πουλάει κάποιος την δικιά του fusion ακόμα καλύτερα γιατί μέχρι να έρθει απο το εξωτερικό θα αποκτήσει κιάλλα χτυπήματα και σημάδια το nexus :P

 

Ακριβώς τα ίδια έχω κι εγώ στο δικό μου Ν5 για προστασία.

Από το επίσημο μαγαζί της Ringke το πήρα στο e-bay. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια έχω κι εγώ στο δικό μου Ν5 για προστασία.

Από το επίσημο μαγαζί της Ringke το πήρα στο e-bay. ;)

 

δεν υπάρχει ο seller λέει...

είσαι ευχαριστημένος απο ποιότητα, αίσθηση κλπ?

Edited by haris013
Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει ο seller λέει...

είσαι ευχαριστημένος απο ποιότητα, αίσθηση κλπ?

 

Υπερευχαριστημένος. Φοβερή σε όλα της. ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το έχω λίγους μήνες (2-3) δεν ρισκάρω να την αλλάξω μόνος μου γιατί χάνω την εγγύηση.

Αν πάθει κάτι σε ένα χρόνο που το καλύπτει η εγγύηση την πάτησα.

Εξάλλου αυτές οι οθόνες με 20-30-40 ακόμα και 70-80 ευρώ βλέπω ότι κάπου θα έχουν πρόβλημα σε διάφορες συζητήσεις στο internet.

 

Πριν χρόνια είχα αλλάξει σε ένα onmia 2 το digitizer και η αποκρισιμότητα ήταν άθλια.Ευτυχώς μου επέστρεψε τα χρήματα ο πωλητής.Το ανταλλακτικό ήταν ιμιτασίον και το κινητό εκτός εγγύησης για αυτό και το σκάλισα.

 

Σκέφτομαι πραγματικά μήπως πάρω καινούργιο και να πουλήσω αυτό για ανταλλακτικά μιας και είναι ακόμα φρέσκο.:rolleyes:

 

Για την ιστορία το έστειλα στην procordia και το παρέλαβα σήμερα.

155 ευρώ η οθόνη με την εργασία (30 ευρώ η εργασία) και αλλαγή καλύμματος μπαταρίας στην εγγύηση γιατί μου είπαν κάτι βρήκαν.:worry:

Ρώτησα μήπως το σπάσανε στην αλλαγή και μου είπαν όχι, κάτι βρήκαν και έπρεπε να αλλαχτεί.

Έχει κάτι πάνω του το καπάκι το οποίο μπορεί να χαλάσει?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα μήπως το σπάσανε στην αλλαγή και μου είπαν όχι, κάτι βρήκαν και έπρεπε να αλλαχτεί.

Έχει κάτι πάνω του το καπάκι το οποίο μπορεί να χαλάσει?

 

πάνω στο καπάκι είναι το μοτέρ της δόνησης,

κεραίες nfc

κεραία(πηνίο επί της ουσίας) wireless charging

και πιθανά wi-fi/bluetooth κεραίες επίσης(δεν είμαι σιγουρος για αυτό)

Link to comment
Share on other sites

Tελευταία ημέρα η σημερινή για την την ψηφοφορία σχετικά με την ανάδειξη των κορυφαίων smartphones και tablets για το 2014. Όσοι δεν έχετε ακόμα ψηφίσει, σπεύσατε!

 

myphone BEST OF 2014: Ψηφίστε τα καλύτερα smartphones και tablets του 2014!

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

πάνω στο καπάκι είναι το μοτέρ της δόνησης,

κεραίες nfc

κεραία(πηνίο επί της ουσίας) wireless charging

και πιθανά wi-fi/bluetooth κεραίες επίσης(δεν είμαι σιγουρος για αυτό)

 

Α έχει τόσα πολλά?

Μου φαίνεται πάντως (μπορεί να είναι και ιδέα μου - μπορεί να ήταν έτσι και πριν) ότι κάτω στις γωνίες προεξέχει το καπάκι ελάχιστα από το πλαίσιο και το νιώθεις στο χέρι.

Νιώθεις την άκρη του καπακιού δηλαδή σαν κάτι αιχμηρό.

 

Θα πρέπει να βρω κάποιον με n5 να δω αν υπάρχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΥΓΕΙΑ...!!!

 

πηρα στην γυναικα μου το fino.

ειναι σουπερ για την χρηση που του κανει και καλο σε μεγεθος για γυναικεια χερια.

το μονο αρνητικο του,ειναι η μικρη ενσωματωμενη μνημη,η οποια αμεσως με 9,10 εφαρμογες,αφησε υπολοιπο γυρω στα 300 mb..!

βλεπω οτι μου δινει περιπου 1,5 gb αλλα δεν μπορω να καταλαβω πως αυτες οι εφαρμογες εφαγαν τοσο χωρο,ειδικα απο την στιγμη που-οσες μπορεσα και μου εδιναν το δικαιωμα-τις μετεφερα στην εξωτερικη sd.

υπαρχει καποιος τροπος να αδειασω και αλλο χωρο και οτι υπαρχει να το μεταφερω στην sd?

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένο το νέο έτος!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε να προτείνετε κάποια ασύρματα ακουστικά για γυμναστική/ τρέξιμο.

Γενικά προτιμώ IEMs.

 

++ Αν έχετε κάτι να προτείνετε για το παρακάτω:)

Καλησπέρα,

 

Μου χάλασε το καλώδιο του USB (τα προσέχω γενικά πάρα πολύ) - δεν έχει φυσική φθορά - αλλά για να φορτίσει θέλει κοντά στις 3+ ώρες.

Έχω συνδέσει στον φορτιστή, το καλώδιο από το HTC Desire μου και λειτουργεί κανονικά - όμως αυτό έχει φυσική φθορά κοντά στην σύνδεση του microUSB.

 

Έχετε να προτείνετε κάπου να βρω καλώδιο καλό?

++ Τι λέτε για την αγορά φορτιστή στο 1.5 Α (για πιο γρήγορη φόρτιση - τώρα θέλει 2h περίπου) ? -- Έχετε να προτείνετε κάποιον?

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα επιτελους σημερα να κανω Root το tablet με απιστευτη ευκολια αλλα και ασφαλεια!!!!!:D:D

Το καταφερα με το MOBOGENIE 3.3.1!!!!

Εφτιαξα οδηγιες αναλυτικα και ευκολα!!!!!!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ:lol::D

 

Υ.Γ. το πρόγραμμα υποστηριζει μια πληθώρα συσκευών!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Πήγα να ξεκλειδώσω το τηλ και η οθόνη φαίνεται σαν σπασμένη. Σαν μια λεπτή μεμβράνη πάνω από την οθόνη το κάνει να φαίνεται έτσι. Πατάω στην τύχη και το touch δουλεύει κανονικά. Κάτω στην γωνία μόνο βλέπω τις εφαρμογές κάτω από αυτή την μεμβράνη ας το πω έτσι. Ξέρετε τι φταίει? Κάποια οικονομική λύση για επισκευή? Η να το δώσω για ανταλλακτικά(αξιζει?). Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την Spigen ultra fit crystal shell να μου πει εντυπώσεις?

 

http://m.ebay.co.uk/itm/191002099550?nav=SEARCH

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έχω χάσει εδώ και αρκετό καιρό τον φορτιστή και ψάχνω για καινούριο original φορτιστή της LG.

Υπάρχει καμιά πρότασή?

Aυτο που έχω βρει εγώ είναι αυτό : http://bataria.gr/lg-adapter-mcs-02et-original.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

 

Έχω χάσει εδώ και αρκετό καιρό τον φορτιστή και ψάχνω για καινούριο original φορτιστή της LG.

Υπάρχει καμιά πρότασή?

Aυτο που έχω βρει εγώ είναι αυτό : http://bataria.gr/lg-adapter-mcs-02et-original.html

Μπορείς να πας και στην procordia για σίγουρα γνήσιο προϊόν..

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι ο φορτιστής να είναι από 1,5Α και πάνω?

Όσο πιο λίγα Α ο φορτιστής τόσο το καλύτερο για την μπαταρία...

Αλλά θα αργή να φορτίσει το κινητό.

Το τηλέφωνο πωλείται με 1.2Α εγω το φορτίζω με έναν 750mA

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την Spigen ultra fit crystal shell να μου πει εντυπώσεις?

 

http://m.ebay.co.uk/itm/191002099550?nav=SEARCH

 

Υποθέτω κανείς..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τις λοιπές συσκευές LG

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...