Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φαίνεται το καβαλησαν υπερβολικά και σε επίπεδο software

Δεν έχει καμία δικαιολογία ειδικά στα security patches εδώ σε Vivo Nex S έχω του Μαρτίου και ενώ όταν το αγόρασα ήταν με Ιούνιο και ενδιάμεσα πέρασα 5-6 μήνες επιπλέον.

 

Ταβάνι έχω θέσει τα 600 ευρώ παραπάνω όχι δεν δίνω στην Oneplus και αυτό μόνο το μοντέλο με την τριπλή κάμερα,την 4000 μπαταρία και την full screen οθόνη χωρίς notch.

 

Σε τελική η Oneplus παίρνει έτοιμη τεχνολογία που το έχουν Vivo,Oppo με 1 χρόνο καθυστέρηση και δεν έχουν καμία δικαιολογία να το χρεώνουν υπερμετρα.

 

 

 

Ούτε μια στο εκατομμύριο οι τιμές αυτές.

Πολύ πιο πιθανό οι τιμές που αναφέρει το άρθρο κάτω.

https://www.gizmochina.com/2019/04/17/oneplus-7-and-oneplus-7-pro-screen-and-camera-details-revealed/

 

Βασικά δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης το regular version.

 

3 συσκευές ίδιας σειράς δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

2 θα το δικαιολογουσα απόλυτα μιας και η δεύτερη θα είναι 5G.

 

Πιθανότητα το υλοποιοουν για να βρουν πάτημα για αύξηση τιμών κοινός αρμεγμα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλά δεν νομίζω ότι θέλει κανένας σώφρων το απλό μοντέλο. Ολοι για την αναδυόμενη μπροστινή κάμερα και την full screen εμπειρία θα πάνε. Και όπως το βλέπω, ούτε από το 6αρι υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να αλλάξει κανείς.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λολ δεν είναι τιμές αυτές. Παίρνω νοκια αν είναι για το λογισμικό. Και αν λογικευτουν πάλι το συζητάμε ΤΥ.

 

Νομίζω ότι είναι υπερβολικές απλά και μόνο για να πούμε πάλι καλά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν υπάρχει τρόπος :p

 

Ας είναι κομπλέ ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη και ξεπερνιέται το face unlock.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν υπάρχει τρόπος :p

 

Ας είναι κομπλέ ο αισθητήρας κάτω από την οθόνη και ξεπερνιέται το face unlock.

Αν ειναι στα επίπεδα P30 PRO και Vivo dual Display minimum θα είμαι πολύ ευχαριστημενος.

Και πιστεύω δεν θα μας απογοητεύει.

Αν ισχύουν σίγουρα θα είναι ουσιώδη αναβάθμιση σε σχεση και με το regular 7(αν βγει τέτοιο μοντέλο) αλλα και σε σχέση με ολα τα προηγούμενα Oneplus.

 

Αλλα φοβάμαι το 700αρι το έχω δεδομένο

Και το κακό και δεν πέφτουν άντε μόνο σε amazon παίζει σποραδικά και που τιποτα προσφορές 30-50 ευρώ κάτω.

 

Βέβαια οσοι έχουν δυνατότητα τιμολογίου σίγουρα θα αξιζει εκει περισσότερο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν φτάσει τα 699 δολλάρια η και ευρώ το Oneplus 7 pro (όχι το 5G) όπως φημολογείται, δεν έχει καμία δικαιολογία. Δίνω τα 700 σε Pixel και ξεμπερδευω μια και καλή για τα επόμενα 4 χρόνια.

 

Και μιας και είμαι χρήστης που προτιμά το stock Android και τις συνεχείς αναβαθμίσεις συν τα όποια προτερήματα θα έχει ένα Pixel έναντι ενός Oneplus smartphone. Στην Nokia πάλι δεν βλέπω κάτι να με ενθουσιαζει στις συσκευές της, οπότε η Google είναι μονόδρομος.

 

Κρίμα πάντως, γιατί το πήγαινε σχετικά καλά μέχρι τώρα σε κάποια σημεία και σε προσιτές τιμές. Δυστυχώς πολύς κόσμος θα της γυρίσει την πλάτη. Κυρίως από τους παλιούς φανατικούς οπαδούς της. Κατά τ άλλα σε Αμερική, σε άλλες αγορές και σε αυτούς που θα την μάθουν καλύτερα τώρα, μπορεί να τα πάει καλά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν φτάσει τα 699 δολλάρια η και ευρώ το Oneplus 7 pro (όχι το 5G) όπως φημολογείται, δεν έχει καμία δικαιολογία. Δίνω τα 700 σε Pixel και ξεμπερδευω μια και καλή για τα επόμενα 4 χρόνια.

 

Και μιας και είμαι χρήστης που προτιμά το stock Android και τις συνεχείς αναβαθμίσεις συν τα όποια προτερήματα θα έχει ένα Pixel έναντι ενός Oneplus smartphone. Στην Nokia πάλι δεν βλέπω κάτι να με ενθουσιαζει στις συσκευές της, οπότε η Google είναι μονόδρομος.

 

Κρίμα πάντως, γιατί το πήγαινε σχετικά καλά μέχρι τώρα σε κάποια σημεία και σε προσιτές τιμές. Δυστυχώς πολύς κόσμος θα της γυρίσει την πλάτη. Κυρίως από τους παλιούς φανατικούς οπαδούς της. Κατά τ άλλα σε Αμερική, σε άλλες αγορές και σε αυτούς που θα την μάθουν καλύτερα τώρα, μπορεί να τα πάει καλά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμαι για το pixel. Το μόνο που με χαλάει όμως σε αυτά τα κινητά είναι ότι βαζουν 3-4 γιγα ραμ, σε συγκριση με τα 8+ της oneplus

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

και εγώ κάπως έτσι το σκεφτόμαι για το pixel. Το μόνο που με χαλάει όμως σε αυτά τα κινητά είναι ότι βαζουν 3-4 γιγα ραμ, σε συγκριση με τα 8+ της oneplus
Ναι έτσι όπως τα έχουν κάνει τελευταία οι της Oneplus με την διαχείριση της ram που κρατάει δεν κρατάει 9 apps χωρίς reloads, να τα βράσω τα 8GB και τα 12GB ram. Αν και πιστεύω χωρίς να βάζω το χέρι μου στην φωτιά, ότι τα φετινά Pixels θα έχουν γύρω στα 6GB.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όταν οι μεγάλοι παίκτες είναι πλέον στο χιλιάρικο γιατί η one plus να μην θεωρήσει πως στα 700 δεν είναι ανταγωνιστική όταν δίνει το 90%+ των χαρακτηριστικών και έχει δημιουργήσει και την εικόνα μιας ψαγμένης εναλλακτικής επιλογής.

Αν δώσει μεγαλύτερη σημασία στην τελειοποίηση του UI της και ακούει την κοινότητα για άμεση επίλυση bugs και επιπλέον features μια χαρά είναι η τιμή.

Θεωρώ πως σε αυτό πρέπει να εστιάσει , στο χτίσιμο του καλύτερου UI για το Android.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όταν οι μεγάλοι παίκτες είναι πλέον στο χιλιάρικο γιατί η one plus να μην θεωρήσει πως στα 700 δεν είναι ανταγωνιστική όταν δίνει το 90%+ των χαρακτηριστικών και έχει δημιουργήσει και την εικόνα μιας ψαγμένης εναλλακτικής επιλογής.

Αν δώσει μεγαλύτερη σημασία στην τελειοποίηση του UI της και ακούει την κοινότητα για άμεση επίλυση bugs και επιπλέον features μια χαρά είναι η τιμή.

Θεωρώ πως σε αυτό πρέπει να εστιάσει , στο χτίσιμο του καλύτερου UI για το Android.

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Καλά, τελευταία δεν το πάει και πολύ καλά.. Ram με το κιλό αλλά Reload υπάρχουν.. Ο κόσμος δεν ήθελε notch, το έβαλε.. Ζήτησε να παραμείνει το 3.5mm jack, το έβγαλε.. Security updates, άλλη πονεμενη ιστορία. Είμαστε με Ιανουαρίου την στιγμή που το p10 lite της μητέρας μου έχει Μαρτίου.. Έχει επενδύσει τελευταία στις εντυπώσεις (specs με το κιλό) και τα speed tests.. Δεν φτάνει (μόνο) η ταχύτητα αλλά η συνολική εμπειρία χρήσης..

Link to comment
Share on other sites

Ε βασικά αν πάει στα 700 δεν είναι ανταγωνιστική. Όταν βγεί και μέχρι να το πάρει στα χέρια του κάποιος τόσο θα έχει το s10ρι ενώ το mi9 θα έχει κάτω από 500. Note 9 πάω και παίρνω με κάτω από 600. Δεν υπάρχουν τέτοια δεδομένα για μένα στο θέμα τιμών και δε πιστεύω ότι η εταιρεία θα πάει εκεί. Θα χάσει το παιχνίδι και δύσκολα το ξανακερδίζεις το κόσμο.

 

Εγώ θέλω να δω τιμή κοντά στα 550. Νοτς το έβγαλε που ζητούσε η κοινότητα. Πιστεύω είτε στερεό θα έχει είτε θύρα για ακουστικά. Κάι τα δύο νιεντε. Δεν έχω θέμα γιατί δε χρησιμοποιω τόσο.

 

Το θέμα είναι τα reload. Με τόση ραμ είναι τουλάχιστον κακό να μην έχει 15-16 όπεν συνέχεια.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, όταν οι μεγάλοι παίκτες είναι πλέον στο χιλιάρικο

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

 

Αυτα ισχυαν μεχρι και περυσι,πλεον οι μεγαλοι παικτες το πηραν χαμπαρι και βγαζουν και μικροτερες εκδοσεις.

 

S10e αυτη την στιγμη παιζε στα 587ευρω παρακαλω(αρα μεχρι να βγει το Oneplus7 θα εχει πεσει και αλλο η τιμη).Το απλο S10 στα 670.

 

Απο Huawei μερια το απλο P30 παιζει στα 630ευρω και ακομα καλυτερα το mate20pro στα 600ευρω.

 

Μεχρι και η LG με το G8 λενε οτι θα εχει αρχικη τιμη κοντα στα 640ευρω.

 

Ολες οι φετινες Android ναυαρχιδες φετος θα εχουν τουλαχιστον 6gb ram,αρα οποιος ψαχνει εναλλακτικη σε Stock android φαση εχει να διαλεξει μεταξυ Oneplus,Google Pixel(απο Amazon)και Sony.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το mi9 θα έχει κάτω από 500.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Το mi9 ηδη εχει 450ευρω απο Amazon https://www.amazon.it/Xiaomi-Smartphone-2280x1080-Snapdragon-Fotocamera/dp/B008I0YEWE/ref=sr_1_2?__mk_it_IT=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&crid=3BB9NYOUBTKRY&keywords=mi+9&qid=1555546583&s=gateway&sprefix=mi+9%2Caps%2C191&sr=8-2

 

Και απο Ελλαδα οποτε τρεχει προσφορα με ποντους επιστροφης θα πεφτει κατω απο 500ευρω αρκει να υπαρχει αποθεμα

https://www.germanos.gr/product/xiaomi-mi-9-dual-64gb/20381585/

 

Για τα security patches αν ισχυει παντως πολυ κριμα.Εγω μεχρι περυσι αρχες του χρονου με το Oneplus5t θυμαμαι παντα στην ωρα τους ερχονταν.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο teaser του CEO επιβεβαιώνει 90hz refresh ratio οθόνη συν ότι curved οθόνη για το Pro.

 

Δεδομένα θεωρούνται τα 4000 μπαταρία και pop up camera όπως και gradient χρώματα μιας και διέρρευσαν και θήκες για το Pro.

 

3983e895f3cfa91002e6feabd29ab574.jpg

 

40e2a6dc9014201aed32deee1da1d9e2.jpg

 

https://www.phonearena.com/news/OnePlus-7-Pro-design-features-teaser_id115382

https://www.gsmarena.com/oneplus_7_pro_cases_leak_just_as_ceo_starts_teaser_campaign-news-36616.php

 

Για να δικαιολογησει κάπως όμως το 700αρι το Pro θα πρέπει και minimum variant να είναι 10/256 οπως στo Maclaren 6T

 

Και φυσικά type c 3.1 οπωσδήποτε.

 

Άγνωστος παρανομαστης stereo ηχεία,προσωπικά το αποκλείω να έχει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μας γκαστρωσαν στην αναμονή :p

 

Πάντως πιστεύω με την έλευση του 7 Pro αυτόματα ακυρώνει το 7T διότι σιγά μην βγάλει 7T Pro edition(που πες βγάλει στο πολύ ακραίο σενάριο τι να προσφέρει παραπάνω?)

 

Τίποτα στην ουσία.

 

Όπως το βλέπω θα βγάζει 2 regular εκδόσεις το χρόνο και ένα Pro που θα είναι η πλούσια έκδοση.

 

Το προτιμώ έτσι 1 φορά το χρόνο πάρα 2 φορές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μας γκαστρωσαν στην αναμονή :p

 

Πάντως πιστεύω με την έλευση του 7 Pro αυτόματα ακυρώνει το 7T διότι σιγά μην βγάλει 7T Pro edition(που πες βγάλει στο πολύ ακραίο σενάριο τι να προσφέρει παραπάνω?)

 

Τίποτα στην ουσία.

 

Όπως το βλέπω θα βγάζει 2 regular εκδόσεις το χρόνο και ένα Pro που θα είναι η πλούσια έκδοση.

 

Το προτιμώ έτσι 1 φορά το χρόνο πάρα 2 φορές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να μην βγάλει συσκευή πριν τα Χριστούγεννα, κάθε 6 μήνες για να ανεβάσει τις πωλήσεις που θα έχουν κάτσει τότε τελείως, νομίζω ότι θα αρχίσει γενικά να δίνει πιο πολλές συσκευές και ίσως βγάλει και πιο φθηνές, πλέον μπήκε και στην Αμερική και θα τα δώσει όλα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο να μην βγάλει συσκευή πριν τα Χριστούγεννα, κάθε 6 μήνες για να ανεβάσει τις πωλήσεις που θα έχουν κάτσει τότε τελείως, νομίζω ότι θα αρχίσει γενικά να δίνει πιο πολλές συσκευές και ίσως βγάλει και πιο φθηνές, πλέον μπήκε και στην Αμερική και θα τα δώσει όλα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έγραψα δεν θα βγάλει,είπα ότι δεν θα έχει νόημα για απόκτηση του.

Το 7 Pro θα το υπέρ καλύπτει και θα επισκιαζει τα regular version.

 

δεν φαίνεται άσχημο μακάρι να έχουν φτάσει και την camera στα επίπεδα που είναι huawei samsung

 

Ένα-δυο σκαλί κάτω σίγουρα θα είναι αυτό δεδομένο.

Ειχα μια σκέψη στο Oppo Reno αλλά αν βγει όπως λένε το Pro με τα features που λένε το καίω το Oppo παρ ολα θα ήθελα δοκιμάσω.:p

 

Έχω γίνει BBK group fan club :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραψα δεν θα βγάλει,είπα ότι δεν θα έχει νόημα για απόκτηση του.

Το 7 Pro θα το υπέρ καλύπτει και θα επισκιαζει τα regular version.

 

 

 

Ένα-δυο σκαλί κάτω σίγουρα θα είναι αυτό δεδομένο.

Ειχα μια σκέψη στο Oppo Reno αλλά αν βγει όπως λένε το Pro με τα features που λένε το καίω το Oppo παρ ολα θα ήθελα δοκιμάσω.:p

 

Έχω γίνει BBK group fan club :lol:

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

πλέον όμως αυτό μετράει πολύ τιμή εχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει και μεγάλοι ρίχνουν γρήγορα την τιμή (βλ huawei samsung) και δημιουργείτε δίλημμα γιατί να πάρω αυτό και οχι εκεινα.........

Link to comment
Share on other sites

πλέον όμως αυτό μετράει πολύ τιμή εχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει και μεγάλοι ρίχνουν γρήγορα την τιμή (βλ huawei samsung) και δημιουργείτε δίλημμα γιατί να πάρω αυτό και οχι εκεινα.........

 

Σωστά εν μέρει όμως ποτήρι έχει 2 όψεις.

Κάποιοι δεν γουστάρουν ούτε EMIU ούτε Sammy ONE UI.

Κάποιοι θέλουν ελευθερία root.

Κάποιοι δεν γουσταρουν τρύπες και δρακουλοδοντες,teardrop πάσης φύσεως.

 

Εμένα δηλαδή μου ταιριάζει στα γούστα μου το Oxygen από τους 2.

 

Δεν είναι δηλαδή ολα θέμα τιμής η διαφορετικά να το πω κάποιοι δίνουν παραπάνω αξία σε πράγματα που ενδεχομένως για όλους να έχουν μικρότερη αξία.

 

Για αυτό υπάρχει ανταγωνισμός και πλουραρισμος να καλύπτονται όλοι.

 

Προσωπικά τα είχα και s10 plus και p30 pro και κανένα δεν με έπεισε για βασική συσκευή και ας είναι πιο προικισμενα.

 

Τα πράγματα που με χαλάνε πάνω τους έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα από αυτά που θα με χαλάσουν σε oneplus.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος ανταγωνιστής της OnePlus πάντα ήταν και θα είναι η Google με το pixel, ιδίως όσο συνεχίζει να ανεβάζει τις τιμές. Η Samsung κι η Huawei με one και emui είναι αδιάφορες στην πλειοψηφία των χρηστών της. Μια βόλτα από xda όπως και σε αυτό το thread φαίνεται ότι πολλοί χρήστες είναι εδώ λόγω stock Android, αλλά και τιμής που είναι πιο κοντά στα παλιά Nexus. Όταν φέτος στο τέλος του χρόνου μπορεί να έχει διαφορά 200 ευρώ με το pixel κι όχι 500 τότε θα είναι δύσκολο να κρατήσει αυτούς τους χρήστες αν δεν δώσει τουλάχιστον ότι έχει το pixel.
Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος ανταγωνιστής της OnePlus πάντα ήταν και θα είναι η Google με το pixel, ιδίως όσο συνεχίζει να ανεβάζει τις τιμές. Η Samsung κι η Huawei με one και emui είναι αδιάφορες στην πλειοψηφία των χρηστών της. Μια βόλτα από xda όπως και σε αυτό το thread φαίνεται ότι πολλοί χρήστες είναι εδώ λόγω stock Android, αλλά και τιμής που είναι πιο κοντά στα παλιά Nexus. Όταν φέτος στο τέλος του χρόνου μπορεί να έχει διαφορά 200 ευρώ με το pixel κι όχι 500 τότε θα είναι δύσκολο να κρατήσει αυτούς τους χρήστες αν δεν δώσει τουλάχιστον ότι έχει το pixel.

 

Εν μέρει σωστη τοποθέτηση από την άλλη βέβαια όπως φαίνεται oneplus έχει κάποια πλεονέκτηματα.

 

Πρώτα ότι θα διατηρήσει και regular version άρα αυτόματα σχεδόν 400 ευρώ φθηνότερο από το εκάστοτε Pixel.

 

Δεύτερο ότι τα Pixel βγαίνουν στην αγορά σε χειρότερη περίοδο όταν έχουν βγει ηδη η συντριπτική πλοιοψηφια των συσκευών εντός του εκάστοτε τεχνολογικου έτους και ενσωματώνουν ήδη ίδια τεχνολογία 5-6 μήνες νωρίτερα και είναι και φθηνότερα.

 

Τρίτων παρ όλο που υπερτερεί σε κάποια features πχ κάμερα η αδιάβροχοποίηση υπολείπεται σε άλλα σε σχέση με oneplus πχ μπαταρία η νέα τεχνολογία πχ in display finger sensor η specs με το κιλό.

 

Τεταρτων τα Pixel δραστηροποιειτε σε αγορές που oneplus κάνει θραύση βλέπε Ινδία που η ίδια δεν έχει καν σαν target group.

 

Πεμπτων τα Pixel έχουν παράλληλα ανταγωνισμό από Huawei,Apple,Samsung διότι έχουν το ίδιο συγκεκριμένο target group βάση τιμολογησης.

 

Και παράλληλα με το να χάσει πελάτες η oneplus από Google κάλλιστα να γίνει και το αντίθετα η Google να χάσει πελάτες που θα πάνε προς oneplus διότι σε features θα τους καλύπτει περισσότερα από ότι στο παρελθόν.

 

Και αν ευσταθουν οι φήμες περί πλαστικά κατασκευής Pixel 3s θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι και τιμές στα 450-500 ευρώ και specs για γέλια χωρίς κανένα features των μεγάλων Pixel 3 πάρα μόνο ίσως την κάμερα.

 

Από την άλλη βέβαια η πρώτη στροφή της oneplus στην premium κατηγορία με το Pro είναι ένα ερωτηματικό και ρίσκο πως θα στεφθει το συγκεκριμένο πείραμα.

 

Η αγορά στο τέλος θα δείξει και σε 6 μήνες 1 χρόνο θα ξέρουμε αν μπορεί να σταθεί η όχι με επιτυχία.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ο κύριος ανταγωνιστής της OnePlus πάντα ήταν και θα είναι η Google με το pixel, ιδίως όσο συνεχίζει να ανεβάζει τις τιμές. Η Samsung κι η Huawei με one και emui είναι αδιάφορες στην πλειοψηφία των χρηστών της. Μια βόλτα από xda όπως και σε αυτό το thread φαίνεται ότι πολλοί χρήστες είναι εδώ λόγω stock Android, αλλά και τιμής που είναι πιο κοντά στα παλιά Nexus. Όταν φέτος στο τέλος του χρόνου μπορεί να έχει διαφορά 200 ευρώ με το pixel κι όχι 500 τότε θα είναι δύσκολο να κρατήσει αυτούς τους χρήστες αν δεν δώσει τουλάχιστον ότι έχει το pixel.
Ακριβώς αυτό! Είναι ακριβώς αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν ορισμένοι (ονόματα δεν λέμε) που κάνουν ανούσιες και αδιάφορες συγκρίσεις τιμών, με φετινές και περσινές ναυαρχίδες και τις τιμές τους, όταν αυτές πέσουν.

 

Δεν καταλαβαίνουν αυτοί, ότι η Oneplus έχει το κοινό της, όπως έχει για παράδειγμα και η Xiaomi το δικό της. Δεν καταλαβαίνουν ότι όσα κουτσουρεμενα χαρακτηριστικά και εάν έχει στο hardware, δεν απασχολεί το κοινό της. Δεν καταλαβαίνουν για ποιους λόγους αγοράζει κάποιος ένα Oneplus έναντι ενός Huawei η Samsung κλπ. Και όπως ακριβώς γράφεις, ο άμεσος ανταγωνιστής της, είναι μονάχα η Google.

 

Τώρα τελευταία βέβαια, κακά τα ψέματα, η Oneplus κάνει πολλές χαζομάρες. Είτε αφαιρώντας πράγματα που σε κάποιους είναι σημαντικά και σε άλλους όχι, όπως π.χ το headphone jack, είτε κάτι δεν κάνει σωστά στο software της και η διαχείριση της ram δεν είναι τόσο καλή όσο ήταν. Συν ότι αργεί να δώσει το λιγότερο τα security updates στην ώρα τους. Σε αυτό βέβαια υπάρχουν και χειρότεροι, που μπορεί να έχουν security patch του 2018 ακόμα.

Όσο λοιπόν και αν προσπαθούν να μας πείσουν ότι εκείνοι έκαναν καλύτερη αγορά αγοράζοντας ένα Galaxy S10e, όσο και να προσπαθούν να μας πείσουν ότι περσινά Galaxy S και Huawei Mate είναι το ίδιο φθηνά σήμερα, κάνουν απλά μια τρύπα στο νερό. Άς πείσουν τους εαυτούς τους πρώτα, ας μας αφήσουν ήσυχους και ας χαρούν τα τηλέφωνα τους.

 

Εγώ το έχω ξαναγράψει άλλωστε ότι εάν με απογοητεύσει η OnePlus, που μπορεί να το κάνει από την μια μέρα στην άλλη, η αμέσως επόμενη λύση είναι τα Pixels. Ούτε η Xiaomi, ούτε η Huawei, ούτε η Samsung με τα δύσχρηστα UI τους και skins τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...