Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία από τα ίδια δηλαδή.κουτσουρεμένο.

 

send from my Mate 20pro beast

Τι περίμενες δηλαδή??:rolleyes:

Αν τα ειχε ολα τα παραπάνω θα υπήρχε γκρίνια για την τιμή κάνα 150-200 πάνω και που μάλιστα δεν πέφτουν(σταθερή τιμή ολο το διάστημα κυκλοφορίας)

Προσωπικα αδιάφορα ολα αυτα τα features μόνο έλλειψη 3.5 θύρας ακουστικών με ενοχλεί η και led notification που δεν θα έχει η type c 2.0 αντί για 3.1 που θα όφειλε να έχει.

 

Δεν προορίζονται ολα τα κινητά για το ιδιο target group ταξιδιώτη πρέπει να το ξέρεις αυτό.;)

Όπως Sammy,Huawei,Apple,Xiaomi έχουν το δικο τους ξεχωριστό κοινό το ιδιο σε Oneplus.

 

Στο 7αρι αντιστοιχα θα πανε άνθρωποι που γουστάρουν Oxygen και τα πλεονεκτηματα του που θα εχουν μια εξαιρετικη αυτονομία που δεν γουστάρουν δρακουλοδοντες,********ες και λοιπές αηδίες(εγω πχ εκανα skip 6-6T διοτι δεν γουστάρω notch οποιοδήποτε σχήμα η μέγεθος μου ειναι τέρμα αποκρουστικό)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα τελευταία καθυστερεί παραδειγματικά και με τα security patches. Αρχίζει τις ******** και η OnePlus. Όσο και αν την γουστάρω για αυτά που δίνει, άλλο τόσο εκνευρίζομαι γι αυτά που δεν δίνει. Stereo speakers και ip68 έπρεπε να είναι must και ας τα έδινε με 600+ ευρώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία καθυστερεί παραδειγματικά και με τα security patches. Αρχίζει τις ******** και η OnePlus. Όσο και αν την γουστάρω για αυτά που δίνει, άλλο τόσο εκνευρίζομαι γι αυτά που δεν δίνει. Stereo speakers και ip68 έπρεπε να είναι must και ας τα έδινε με 600+ ευρώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρε εδώ δεν δίνει ασύρματη φόρτιση ενώ φοράει γυαλί από 6 και μετά.

Αν είναι να μπει κάποιο feature πρώτος υποψήφιος και με τεράστια διαφορά από το οτιδήποτε άλλο είναι αυτό.

 

Αλλά σε oneplus παίζει ρόλο και τι δίνουν η όχι Oppo και Vivo.

 

Αν δεν δώσουν αυτοί extra features στα μοντέλα τους δεν πρόκειται oneplus από μόνη της βάλει.

 

Είναι πλήρως εξαρτουμενη σε προμήθεια components και ντιζάιν από τα πιο μεγάλα αδέρφια της.

 

Να λες καλά που τουλάχιστον βάζει μεγάλες μπαταρίες(ακόμα και 3300 που έδινε σε 5/5T/6 απεδιδαν καλύτερα από άλλες συσκευές με 3500+ εδώ που τα λέμε)

 

Βάλε όμως το παράγοντα ότι παρ όλες τις ελλείψεις έχει συνεχή αύξηση ενδιαφέρον και προτίμησης κόσμου.

 

Εδώ ακόμα και τα αμερικανακια την προτιμανε και έχει φτάσει στο σημείο να είναι η No1 Κινέζος oem που γουστάρουν :lol:

 

Και βλέπουμε κάτι μεγαθήρια πχ Huawei,Xiaomi ακόμα και Vivo Oppo που είναι τεράστια μεγέθη να μην τολμουν καν μπουν στις ΗΠΑ.

 

Όπου Αμερική αν δεν έχεις συνεργασία με παροχο κινητής είσαι χαμένος από πρώτο χέρι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε εδώ δεν δίνει ασύρματη φόρτιση ενώ φοράει γυαλί από 6 και μετά.

Αν είναι να μπει κάποιο feature πρώτος υποψήφιος και με τεράστια διαφορά από το οτιδήποτε άλλο είναι αυτό.

 

Αλλά σε oneplus παίζει ρόλο και τι δίνουν η όχι Oppo και Vivo.

 

Αν δεν δώσουν αυτοί extra features στα μοντέλα τους δεν πρόκειται oneplus από μόνη της βάλει.

 

Είναι πλήρως εξαρτουμενη σε προμήθεια components και ντιζάιν από τα πιο μεγάλα αδέρφια της.

 

Να λες καλά που τουλάχιστον βάζει μεγάλες μπαταρίες(ακόμα και 3300 που έδινε σε 5/5T/6 απεδιδαν καλύτερα από άλλες συσκευές με 3500+ εδώ που τα λέμε)

 

Βάλε όμως το παράγοντα ότι παρ όλες τις ελλείψεις έχει συνεχή αύξηση ενδιαφέρον και προτίμησης κόσμου.

 

Εδώ ακόμα και τα αμερικανακια την προτιμανε και έχει φτάσει στο σημείο να είναι η No1 Κινέζος oem που γουστάρουν :lol:

 

Και βλέπουμε κάτι μεγαθήρια πχ Huawei,Xiaomi ακόμα και Vivo Oppo που είναι τεράστια μεγέθη να μην τολμουν καν μπουν στις ΗΠΑ.

 

Όπου Αμερική αν δεν έχεις συνεργασία με παροχο κινητής είσαι χαμένος από πρώτο χέρι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Καλά στην Αμερική έπιασε και είναι φυσιολογικό. Παίζει να την παίρνουν δώρο την συσκευή με τα προγράμματα τους και τα συμβόλαια εκεί.

 

Η ασύρματη φόρτιση δεν με ενδιαφέρει. Ίσα ίσα κιόλας που δεν είναι από αυτούς που βαριουνται να βάλουν ένα καλώδιο και να φορτίσουν το πολύ σε μια ώρα. Εκεί έφτασαν καποιοι, να βαριουνται να βάλουν το καλώδιο στην πρίζα για να φορτίσουν. Ip68 και stereo ηχεία όμως έπρεπε να τα έχει πλέον. Είναι δύο features που τα δίνουν 4 χρόνια άλλες εταιρίες όπως η Sony και η HTC αντίστοιχα.

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορα όλα. Ip68, ασύρματη φόρτιση και στέρεο.

 

Τα χιλιοστά πιο γρήγορα και το σμουθνες μόνο μου αρκεί. Α και ο slider που είναι έρωτας.

 

Καταλαβαίνω βέβαια πώς το τι βλέπω εγώ μπούρδα άλλος μπορεί να το θεωρεί απαραίτητο αλλά οκ skip μιας και όπως είπε φίλος υπάρχουν επιλογές.

 

Ούτε μουσική ακούω στο κινητό ούτε βαριέμαι να το φορτίσω (μη πετάξω και το powerbank) ούτε έχω τρέλα να το δουλεύω με τα δάχτυλα στη βροχή η να το πετάω στις πισίνες.

 

Καλή οθονουλα μεγάλη να δούμε κάνα της προκοπής επεισόδιο, τρομερό σμουθ και καμιά κάμερα να βγάζει above average photo σε proce range κάτω από 500. Αν η χιαομι έβγαζε οξυτζεν ίσως να το έπαιρνα το μι9 αν και πραγματικά μου αρέσει πολύ το slider.

 

Τι ένα μήνα όμως τη πανακότα μου...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αδιάφορα όλα. Ip68, ασύρματη φόρτιση και στέρεο.

 

Τα χιλιοστά πιο γρήγορα και το σμουθνες μόνο μου αρκεί. Α και ο slider που είναι έρωτας.

 

Καταλαβαίνω βέβαια πώς το τι βλέπω εγώ μπούρδα άλλος μπορεί να το θεωρεί απαραίτητο αλλά οκ skip μιας και όπως είπε φίλος υπάρχουν επιλογές.

 

Ούτε μουσική ακούω στο κινητό ούτε βαριέμαι να το φορτίσω (μη πετάξω και το powerbank) ούτε έχω τρέλα να το δουλεύω με τα δάχτυλα στη βροχή η να το πετάω στις πισίνες.

 

Καλή οθονουλα μεγάλη να δούμε κάνα της προκοπής επεισόδιο, τρομερό σμουθ και καμιά κάμερα να βγάζει above average photo σε proce range κάτω από 500. Αν η χιαομι έβγαζε οξυτζεν ίσως να το έπαιρνα το μι9 αν και πραγματικά μου αρέσει πολύ το slider.

 

Τι ένα μήνα όμως τη πανακότα μου...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Το ip68 δεν το θες απαραίτητα για την πισίνα. Το θες για μια βροχή που περί ο λόγος. Και εγώ που είμαι σε κουζινες, ποτέ δεν ξέρεις πότε θα χρειαστεί. Άσε που μπορείς να το ξεπλύνεις κιόλας στην βρύση αν λερωθεί :D

 

Η ασύρματη φόρτιση ναι, είναι gimmick και τίποτε παραπάνω. Και εγώ θα προτιμούσα μεταλλική πλάτη από τα γυαλιά κλπ.

 

Τα stereo ηχεία όχι απαραίτητα σίγουρα. Δεν είναι κάτι δύσκολο όμως να μπει. Εδώ τα δίνουν εταιρίες που βρίσκονται στο 1% πωλήσεων. Ας υπάρχουν, κακό δεν κάνουν.

 

Η OnePlus έχει το κοινό της και είναι κάποιες λεπτομέρειες που με βολεύουν και μένα. Ξεκλείδωμα και root χωρίς να χάνεται η εγγύηση, τακτικές αναβαθμίσεις αν και εδώ με τα security updates κάνει τον Κινέζο τελευταία, καθαρό και καλογραμμένο λογισμικό, όμορφες συσκευές σχεδιαστικά, top hardware specs και καλές προσιτές τιμές. Στα 600 + όμως θες και το κάτι τίς παραπάνω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έγινα κατανοητός συγνώμη. Δε θα με χάλαγαν. Ωραία είναι. Αλλά επειδή διαβάζω για τιμές 499£(όχι 600) πιστεύω ότι είναι και παραμένει το καλύτερο bargain. Δεν θα είχα πρόβλημα αν στην ίδια τιμή περιλαμβάνεται τα ηχεία το jack η ασύρματη και η ιρ68. Αν με ρωτάει κάποιος όμως αν θα πληρώσεις έστω και 10 ευρώ παραπάνω ουυυτε στο εκατομμύριο γιατί δε τα χρειάζομαι απλά (αλλά αυτό είναι προσωπικό).

 

Κουτσουρεμενα για μένα είναι κινητά που μετά από 1.5 χρόνο έχοντας δώσει day1 500+ έχουν χάσει το 50% του σμουθ και της αποδοτικότητας τους. Όχι αν δεν ακούω στερεοφωνικά την καλισι.

 

Υγ:το ip68 έχει ένα κάποιο κόστος. Το 3ρι που έχω έχει φάει ΑΠΕΙΡΟ νερό. Το ότι δε το λέει λόγω του ότι δε πληρώνει τη πιστοποίηση δε σημαίνει ότι δεν έχει κατάλληλα στεγανά. Το αν το καταφέρει τώρα αυτό με όλο αυτό το μηχανισμό για τη face camera δε το ξέρω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν έγινα κατανοητός συγνώμη. Δε θα με χάλαγαν. Ωραία είναι. Αλλά επειδή διαβάζω για τιμές 499£(όχι 600) πιστεύω ότι είναι και παραμένει το καλύτερο bargain. Δεν θα είχα πρόβλημα αν στην ίδια τιμή περιλαμβάνεται τα ηχεία το jack η ασύρματη και η ιρ68. Αν με ρωτάει κάποιος όμως αν θα πληρώσεις έστω και 10 ευρώ παραπάνω ουυυτε στο εκατομμύριο γιατί δε τα χρειάζομαι απλά (αλλά αυτό είναι προσωπικό).

 

Κουτσουρεμενα για μένα είναι κινητά που μετά από 1.5 χρόνο έχοντας δώσει day1 500+ έχουν χάσει το 50% του σμουθ και της αποδοτικότητας τους. Όχι αν δεν ακούω στερεοφωνικά την καλισι.

 

Υγ:το ip68 έχει ένα κάποιο κόστος. Το 3ρι που έχω έχει φάει ΑΠΕΙΡΟ νερό. Το ότι δε το λέει λόγω του ότι δε πληρώνει τη πιστοποίηση δε σημαίνει ότι δεν έχει κατάλληλα στεγανά. Το αν το καταφέρει τώρα αυτό με όλο αυτό το μηχανισμό για τη face camera δε το ξέρω.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

499pounds δεν είναι 499 ευρώ. Είναι κάτι παραπάνω. Και αυτό αν αρκεστεί κανείς στην 8/128 GB έκδοση. Στις μεγαλύτερες πιστεύω θα τα πιάσει πλέον τα 600 και στις εκδόσεις 256GB η ότι άλλο βγάλει, θα τα ξεπεράσει σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι UK

(Για κάποιο λόγο δε γίνεται εντιτ το πόστ από το ταπατοκ και ενώ βάζω καρδούλες και προσπαθώ να προσθέσω ότι: σιγά τα πολλά τα κινητά που δίνουν 8/128).

Edited by zidane72003
Link to comment
Share on other sites

Led notification ουτε αυτο θα εχει ετσι ?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Led notification ουτε αυτο θα εχει ετσι ?
Δεν το ξέρουμε ακόμα. Γιατί να έχει αν δεν είχε το προηγούμενο μοντέλο που θεωρητικά χωρούσε να βάλουν ένα; Αυτό θα είναι σχεδόν οθόνη μόνο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι UK

(Για κάποιο λόγο δε γίνεται εντιτ το πόστ από το ταπατοκ και ενώ βάζω καρδούλες και προσπαθώ να προσθέσω ότι: σιγά τα πολλά τα κινητά που δίνουν 8/128).

Εάν εξαιρέσεις κάνα δυο εταιρίες που δεν ασχολείται κανείς μαζί τους, όπως η HTC και η Sony, όλοι οι άλλοι πλέον τα δίνουν. Ο βασικός ας πούμε ανταγωνιστής της, η Xiaomi το κάνει εδώ και χρόνια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Led notification ουτε αυτο θα εχει ετσι ?

Αν έχει always on display εκεί σου δείχνει όλες τις ειδοποιήσεις κ.λ.π δεν νομίζω ότι χρειάζεται το led.

Link to comment
Share on other sites

 

Βάλε όμως το παράγοντα ότι παρ όλες τις ελλείψεις έχει συνεχή αύξηση ενδιαφέρον και προτίμησης κόσμου.

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Το μονο ενδιαφερον Alex που εχει απο τον κοσμο ειναι οσον αφορα τα φθηνοτερα specs σε σχεση με τις αλλες μεγαλες ναυαρχιδες,οτι δηλαδη κοροιδευε και η Xiaomi την Huawei στο προσφατο της P30

https://gr.gizchina.com/2019/03/27/xiaomi-asteia-i-timi-toy-huawei-p30-to-mi-9-einai-anotero-kai-fthinotero-poll/

Επισης και οι ιδιοι οι youtubers(που ειναι το κυριο μεσο διαφημισης της εταιρειας),αυτο το πραγμα λεγανε πιο παλια.Καλα specs με ελλειψεις αλλα σε ανταγωνιστικη τιμη.

 

Οι καιροι ομως απο τοτε εχουν αλλαξει αρκετα τα τελευταια χρονια αυτο ειναι το θεμα.

Συνεχομενη αυξηση ενδιαφεροντος και προτιμησης του κοσμου πλεον εχουν και αλλες εταιρειες οπως η Xiaomi(mi/redmi/pocophone),η Huawei,η Honor, και παει λεγοντας. Μεχρι και η Samsung το πηρε χαμπαρι αυτο γιαυτο και εβγαλε φετος το πιο προσιτο S10e.

 

Εννοειται οτι πριν 2 χρονια ημουν και εγω σε αναλογη φαση,λεγοντας(ελα μωρε ολα gimmick ειναι,oxygenOs πανω απο ολα στο 5τ μου).

 

Ελα μου ομως που απο τοτε και σχεδον ολοι εχουν βαλει Amoled οθονες,σχεδον ολοι προσφερουν αδιαβροχα κινητα με ασυρματη φορτιση και στερεο ηχεια.

Ακομα και μπαταριες ψιλο μεγαλες βλεπουμε απο αρκετους.Α και φυσικα αρχες του 2018 ημουν και εγω στους''τυχερους''με την κλοπη προσωπικων δεδομενων/καρτων.

 

Θυμασαι Alex στο διπλα θεμα της Sony που ελεγες για την AoD που εχουν αυτοι,το notification led ,της 1440p amoled οθονης χωρις notch,τα στερεο ηχεια και τις γρηγορες αναβαθμισεις και την υποστηριξη της microSd καρτας?Ολως τυχαιως το XZ3 απο τον Οκτωβριο ειναι σχεδον στα ιδια χρηματα με το Oneplus6t.

Και το Mi9 ναι μεν εχει κατωτερη εμπειρια software με το miui και κατωτερη αυτονομια αλλα απο την αλλη ζηταει απο amazon 100ευρω λιγοτερα απο το 6t,και εχει και ασυρματη φορτιση(στην Ελλαδα μαλιστα εδιναν και ασυρματο φορτιστη δωρο)και μια γενικαAoD.Μια χαρα τους βγηκε η ολη καθυστερρηση απο Oneplus να κυκλοφορησει το επομενο μοντελο https://gr.gizchina.com/2019/04/02/xiaomi-mi-9-dynato-anoigma-me-1-5-ek-poliseis-se-1-molis-mina/

Μαλιστα πριν 1μηνα περιπου ειχαμε και μια προσπαθεια τρολλαρισματος της Oneplus προς την Xiaomi απο πλευρας προτιμησης λειτουργικου σε σχεση με το stock android αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν οτι το καλυτερο

https://www.smartprix.com/bytes/oneplus-takes-pop-xiaomi-runs-twitter-poll-oxygen-os-stock-android/

 

Το θεμα αυτο ειναι οτι δεν γινεται συνεχεια με το μοτο του''the speed you want/need''να δουμε κατι πληρως ανταγωνιστικο.

Και αν κρινω και απο τις ως τωρα σελιδες,το ενδιαφερον για το κινητο ειναι και πολυ μικροτερο/μειωμενο σε σχεση με πιο παλια μοντελα.

 

Αναγνωριζω φυσικα τα καλα σημεια των συσκευων και απο προσωπικη χρηση(καλες αναβαθμισες/updates,oxygenOS,ταχυφορτιση,αυτονομια,slider ειδοποιησεων),αλλα αυτο που βλεπω ειναι οτι στους περισσοτερους τομεις εχει παραμεινει στασιμη,ενω οι τιμες συνεχιζουν να ανεβαινουν.

Ουτε ακουστικα δεν εχει το κινητο μεσα στην συσκευη(παρα μονο αν τα παρεις μονο του γνωστου promotion με το κουπονι).

 

Για μενα πχ κριμα που δεν συνεχιζαν να βγαζουν και πιο compact συσκευες οπως το OnePlusX.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Ουδείς αμφιβαλει ότι έχει μείνει στασιμη και συνεχώς αυξάνει τιμές από την άλλη βέβαια όλοι προχωράνε σε αυξήσεις ακόμα και η Xiaomi,Honor που είναι άμεσα ανταγωνιστες σε oneplus.

 

Η ουσία είναι ότι όμως όσο κινείται θετικά από άποψη να κερδίσει μερίδιο στις αγορές που δραστηροποιειτε δεν νομίζω ότι έχει λόγο να αλλάξει στρατηγική.

 

Ομάδα που κερδίζει άλλωστε δεν αλλάζει :p

 

Και κακά τα ψέμματα λογικό είναι από τη στιγμή που απέκτησε ένα σεβαστό κοινό να σταματήσει το value for money και να προσπαθεί να εξαργηρωσει την επιτυχία της.

 

Και κακά τα ψέματα όπως έχω αναφέρει πολλές φορές δεν ενδιαφέρονται με πολύ σεβαστή μερίδα καταναλωτών για όλα τα features που δίνουν Samsung,Huawei κ.α

 

Βλέπουμε άλλωστε εταιρίες να προσφέρουν full features αλλά έχουν πιάσει πάτο πχ Sony,LG,HTC,ZTE.

 

Και όσο να το κάνουμε παρ ολα τις αυξήσεις τιμών σε oneplus τελευταία 2 έτη παραμένει σχεδόν στα μισά λεφτά.

 

Μην κοιτάς προσφορές κλπ αυτά τα βλέπει πολύ ισχη μειοψηφία το ίδιο όσοι έχουν δυνατότητα τιμολόγιο(που τιμολόγιο και σε oneplus με Amazon είναι εφικτό) ούτε ότι σε ένα εξάμηνο πέφτουν κοντά στα επίπεδα oneplus.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο σε αυτο που λες και τα πιο πισω με αφορμη τα πιο πισω σχολια που ρωταγαν για τις κλασσικες πιθανες ελλειψεις τα ανεφερα πιο πολυ σαν απορια του γιατι ακομα και εν ετη 2019 εξακολουθουν καποια πραγματα να λειπουν απο τα Oneplus.

 

Σε καμια περιπτωση δεν λεω ή αφηνω υπονοουμενο του τυπου''μην παρετε Oneplus,παρτε Xiaomi,Huawei κλπ''.

 

Απλα σε καποια πραγματα αυτη την εταιρεια δεν την καταλαβαινω πως συνεχιζει να πλασαρει τα μοτιβα με το community και ολο κανει του κεφαλιου της.

 

Ακομα και για το notification led στο 6t που και εγω νομιζα οτι δεν γινεται να μπει λογω notch σταγονας,να που το Mi9 με notch σταγονα και μια χαρα notification led εχει.

Link to comment
Share on other sites

 

Καλή οθονουλα μεγάλη να δούμε κάνα της προκοπής επεισόδιο, τρομερό σμουθ και καμιά κάμερα να βγάζει above average photo σε proce range κάτω από 500.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Κατω απο 500ευρω μην περιμενεις τσαμπα,στο λεω απο τωρα.

 

Εδω το 6t και ειχε αρχικη τιμη κοντα 550ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 500ευρω μην περιμενεις τσαμπα,στο λεω απο τωρα.

 

Εδω το 6t και ειχε αρχικη τιμη κοντα 550ευρω.

έτσι ! Θα είναι μεγάλη έκπληξη ακόμα και αν είναι στην τιμή του 6Τ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ποντάρω πως θα ξεκινήσει στα 649€ όμως με 8/128 που θα το κάνει πολύ ελκυστικό σαν πρόταση.

 

 

Sent from my SM-T715 using Tapatalk

Αν κάνει 650 ευρώ το βασικό μοντέλο το έχασε το παιχνίδι. Παω και σε Pixel άμα λάχει. Να κάνει 570 ευρω το βασικό μοντελο, πιο πιθανό το κόβω.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι, με αυτή την σχεδίαση θα είναι φανταστική τιμή τα 570-580 για 6/128.

Αλλά εκεί που έχουν φτάσει οι τιμές των ναυαρχιδων και με το OP να μην υπολείπεται πολύ σε χαρακτηριστικά τα 650€ 8/128 θα μοιάζουν ευκαιρία.

Και η OP έχει δημιουργήσει και μια μεγάλη βάση πελατών που είναι πολύ πιο ψαγμενοι από τον μέσο όρο και έχουν εκτιμήσει και αγαπήσει πολύ το oxygen is , δύσκολα θα αλλάξουν και το ξέρει αυτό η OP.

 

 

Sent from my PRO 6 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω 579-589 ευρώ βασικό μοντέλο, και πιστεύω ότι το βασικό θα είναι 8/128 πλέον.

 

Εγώ θα πάω για 7Τ λέω, γιατί πρώτη φορά που δεν έχω λόγο να αλλάξω συσκευή και επίσης όταν την αλλάξω δεν σκοπεύω να κάνω ... downgrade.

 

Αυτό σημαίνει fingerprint το ίδιο γρήγορο με τον κλασικό και όχι notch.

Πιστεύω μέχρι την έλευση του 7Τ, θα έχουν επιτευχθεί και τα δύο.

Link to comment
Share on other sites

Προβλέπω 579-589 ευρώ βασικό μοντέλο, και πιστεύω ότι το βασικό θα είναι 8/128 πλέον.

 

 

 

Εγώ θα πάω για 7Τ λέω, γιατί πρώτη φορά που δεν έχω λόγο να αλλάξω συσκευή και επίσης όταν την αλλάξω δεν σκοπεύω να κάνω ... downgrade.

 

 

 

Αυτό σημαίνει fingerprint το ίδιο γρήγορο με τον κλασικό και όχι notch.

 

Πιστεύω μέχρι την έλευση του 7Τ, θα έχουν επιτευχθεί και τα δύο.

 

 

Ναι εκεί θα κυμαίνεται η τιμή στο entry level.

Λογικά θα βγάλει και 256αρι που θα συνδυάζεται με 10 η 12 ram

Η συντριπτική πλοιοψηφια βέβαια θα τους καλύψει το entry level όπως και εγώ εκείνο θα χτυπαγα.

 

Ελπίζω στο Oxygen να έχουν κάνει καλύτερη δουλειά οπως λιγότερο επιθετικό ram management,καλύτερο multitasking να βάλουν επιτέλους AOD και όχι το ημιμετρο Ambient display,θα ήθελα διαχωρισμό ήχο κλήσεων από ήχο notification αλλά το αποκλείω δυστυχώς η oneplus με Oxygen ακολουθεί τα αρνητικά του stock android ενώ αντίστοιχα τα θετικά όπως πχ το εξαιρετικό AOD σε Google pixel δεν το βάζει.

 

Ούτε καν να αντιγράψει τα καλά έστω στα ξαδερφια Vivo,Oppo που δίνουν διαχωρισμό σε ήχο και πρόσφατα και full customazeble AOD.

 

 

Αβυσσος η ψυχή των Κινέζων :lol:

 

Επίσης δεν πρέπει να υπάρχει συσχέτιση Ambient display με fingerprint unlocked.

 

Αυτή η μπούρδα μόνο σε Oxygen ισχύει πουθενά αλλού σε κανεναν άλλον oem με in display finger sensor.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι εκεί θα κυμαίνεται η τιμή στο entry level.

Λογικά θα βγάλει και 256αρι που θα συνδυάζεται με 10 η 12 ram

Η συντριπτική πλοιοψηφια βέβαια θα τους καλύψει το entry level όπως και εγώ εκείνο θα χτυπαγα.

 

Ελπίζω στο Oxygen να έχουν κάνει καλύτερη δουλειά οπως λιγότερο επιθετικό ram management,καλύτερο multitasking να βάλουν επιτέλους AOD και όχι το ημιμετρο Ambient display,θα ήθελα διαχωρισμό ήχο κλήσεων από ήχο notification αλλά το αποκλείω δυστυχώς η oneplus με Oxygen ακολουθεί τα αρνητικά του stock android ενώ αντίστοιχα τα θετικά όπως πχ το εξαιρετικό AOD σε Google pixel δεν το βάζει.

 

Ούτε καν να αντιγράψει τα καλά έστω στα ξαδερφια Vivo,Oppo που δίνουν διαχωρισμό σε ήχο και πρόσφατα και full customazeble AOD.

 

 

Αβυσσος η ψυχή των Κινέζων :lol:

 

Επίσης δεν πρέπει να υπάρχει συσχέτιση Ambient display με fingerprint unlocked.

 

Αυτή η μπούρδα μόνο σε Oxygen ισχύει πουθενά αλλού σε κανεναν άλλον oem με in display finger sensor.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Με το Android Q έχω την εντύπωση ότι θα γίνει ο διαχωρισμός ήχων κλήσεων κλπ. Δεν είναι θέμα της OnePlus αν και θεωρητικά θα μπορούσε να το μονταρει η ίδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Με το Android Q έχω την εντύπωση ότι θα γίνει ο διαχωρισμός ήχων κλήσεων κλπ. Δεν είναι θέμα της OnePlus αν και θεωρητικά θα μπορούσε να το μονταρει η ίδια.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα δεν υπάρχουν αυστηρά guidelines από πλευράς Google όσον αφορά διαχωρισμό ήχου.

Ο κάθε oem μπορεί να κάνει ότι θέλει.

Εδώ και ακόμα η Vivo διατήρησε το battery saver mode στα location ενώ με Pie έχει αφαιρεθεί και stock αλλά και σε oem πχ Sammy.

 

Αλλά με τους ινδους που μπλεξαμε που όλο ζητάνε λιγότερες επιλογές,λιγότερο customization και κανένα διαχωρισμό από stock android σε Oxygen δεν υπάρχει ελπίδα :lol:

 

Αν αύριο μεθαύριο Google αποφασίσει Bluetooth σε Android να δουλεύει οπως σε iOS οι ινδοι θα πανηγύριζουν και θα ζητάνε επιτακτικα από oneplus να ακολουθήσει ίδια μονοπάτια.:p

 

Μόνο σε custom rom για extra επιλογές.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρες είναι αυτές τώρα; 6.67 ιντσες; Έλεος! Την κυρτή οθόνη αριστερά δεξιά να μην την σχολιάσω καλύτερα. Αυτογκόλ από τα αποδυτήρια. Με κόβω να γερνάμε με το 5αρι μου

 

 

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-treis-ekdoseis-fetos-sigoyra-mia-5g-mia-snapdragon-855-bezel-less-othoni-photos/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...