Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς αυτό! Είναι ακριβώς αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν ορισμένοι (ονόματα δεν λέμε) που κάνουν ανούσιες και αδιάφορες συγκρίσεις τιμών, με φετινές και περσινές ναυαρχίδες και τις τιμές τους, όταν αυτές πέσουν.

 

Δεν καταλαβαίνουν αυτοί, ότι η Oneplus έχει το κοινό της, όπως έχει για παράδειγμα και η Xiaomi το δικό της. Δεν καταλαβαίνουν ότι όσα κουτσουρεμενα χαρακτηριστικά και εάν έχει στο hardware, δεν απασχολεί το κοινό της. Δεν καταλαβαίνουν για ποιους λόγους αγοράζει κάποιος ένα Oneplus έναντι ενός Huawei η Samsung κλπ. Και όπως ακριβώς γράφεις, ο άμεσος ανταγωνιστής της, είναι μονάχα η Google.

 

Τώρα τελευταία βέβαια, κακά τα ψέματα, η Oneplus κάνει πολλές χαζομάρες. Είτε αφαιρώντας πράγματα που σε κάποιους είναι σημαντικά και σε άλλους όχι, όπως π.χ το headphone jack, είτε κάτι δεν κάνει σωστά στο software της και η διαχείριση της ram δεν είναι τόσο καλή όσο ήταν. Συν ότι αργεί να δώσει το λιγότερο τα security updates στην ώρα τους. Σε αυτό βέβαια υπάρχουν και χειρότεροι, που μπορεί να έχουν security patch του 2018 ακόμα.

Όσο λοιπόν και αν προσπαθούν να μας πείσουν ότι εκείνοι έκαναν καλύτερη αγορά αγοράζοντας ένα Galaxy S10e, όσο και να προσπαθούν να μας πείσουν ότι περσινά Galaxy S και Huawei Mate είναι το ίδιο φθηνά σήμερα, κάνουν απλά μια τρύπα στο νερό. Άς πείσουν τους εαυτούς τους πρώτα, ας μας αφήσουν ήσυχους και ας χαρούν τα τηλέφωνα τους.

 

Εγώ το έχω ξαναγράψει άλλωστε ότι εάν με απογοητεύσει η OnePlus, που μπορεί να το κάνει από την μια μέρα στην άλλη, η αμέσως επόμενη λύση είναι τα Pixels. Ούτε η Xiaomi, ούτε η Huawei, ούτε η Samsung με τα δύσχρηστα UI τους και skins τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαιε θα συμφωνήσω μαζί σου σε πολλά, ξέρεις τις απόψεις μου, απλά έχοντας τώρα mate 20 pro και πριν note 9, θέλω να ενημερώσω ότι η βελτίωση είναι μεγάλη στο ui τους ειδικά το emui 9. 1 που δούλεψα στο p30 pro για αρκετές ώρες, οπότε η ψαλίδα άρχισε να κλείνει σε smoothness και ταχύτητα, αν ανεβάσει τιμές πάλι η oneplus νομίζω θα δυσκολευτεί πολύ στο μέλλον

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαιε θα συμφωνήσω μαζί σου σε πολλά, ξέρεις τις απόψεις μου, απλά έχοντας τώρα mate 20 pro και πριν note 9, θέλω να ενημερώσω ότι η βελτίωση είναι μεγάλη στο ui τους ειδικά το emui 9. 1 που δούλεψα στο p30 pro για αρκετές ώρες, οπότε η ψαλίδα άρχισε να κλείνει σε smoothness και ταχύτητα, αν ανεβάσει τιμές πάλι η oneplus νομίζω θα δυσκολευτεί πολύ στο μέλλον

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαγγέλη ότι είναι smooth πλέον όλα το γνωρίζω. Δεν έχει να κάνει η κουβέντα με lags η stutters. Έχει να κάνει με την απλότητα, την παραμετροποίηση και την ελευθερία που δίνει τουλάχιστον η Oneplus. Εμένα προσωπικά πιο καλά μου "κάθεται" στο μάτι το near stock, παρά τα άλλα UI's η skins.

 

Βέβαια το ποσο smooth και γρήγορα είναι όλα, καλό είναι να κρίνεται μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα χρήσης (1-2 χρόνια). Είναι απορίας άξιο όμως, ότι ακόμα και τα Pixels δεν είναι τόσο smooth όσο τα Oneplus. Όπως και να έχει για μένα πλέον μόνο αυτοί οι δύο μένουν μέχρι να εμφανιστεί κάτι άλλο όταν αυτοί θα αποτύχουν η θα ειναι αδιάφοροι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Είναι ακριβώς αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν ορισμένοι (ονόματα δεν λέμε) που κάνουν ανούσιες και αδιάφορες συγκρίσεις τιμών, με φετινές και περσινές ναυαρχίδες και τις τιμές τους, όταν αυτές πέσουν.

 

Δεν καταλαβαίνουν αυτοί, ότι η Oneplus έχει το κοινό της, όπως έχει για παράδειγμα και η Xiaomi το δικό της. Δεν καταλαβαίνουν ότι όσα κουτσουρεμενα χαρακτηριστικά και εάν έχει στο hardware, δεν απασχολεί το κοινό της. Δεν καταλαβαίνουν για ποιους λόγους αγοράζει κάποιος ένα Oneplus έναντι ενός Huawei η Samsung κλπ. Και όπως ακριβώς γράφεις, ο άμεσος ανταγωνιστής της, είναι μονάχα η Google.

 

Τώρα τελευταία βέβαια, κακά τα ψέματα, η Oneplus κάνει πολλές χαζομάρες. Είτε αφαιρώντας πράγματα που σε κάποιους είναι σημαντικά και σε άλλους όχι, όπως π.χ το headphone jack, είτε κάτι δεν κάνει σωστά στο software της και η διαχείριση της ram δεν είναι τόσο καλή όσο ήταν. Συν ότι αργεί να δώσει το λιγότερο τα security updates στην ώρα τους. Σε αυτό βέβαια υπάρχουν και χειρότεροι, που μπορεί να έχουν security patch του 2018 ακόμα.

Όσο λοιπόν και αν προσπαθούν να μας πείσουν ότι εκείνοι έκαναν καλύτερη αγορά αγοράζοντας ένα Galaxy S10e, όσο και να προσπαθούν να μας πείσουν ότι περσινά Galaxy S και Huawei Mate είναι το ίδιο φθηνά σήμερα, κάνουν απλά μια τρύπα στο νερό. Άς πείσουν τους εαυτούς τους πρώτα, ας μας αφήσουν ήσυχους και ας χαρούν τα τηλέφωνα τους.

 

Εγώ το έχω ξαναγράψει άλλωστε ότι εάν με απογοητεύσει η OnePlus, που μπορεί να το κάνει από την μια μέρα στην άλλη, η αμέσως επόμενη λύση είναι τα Pixels. Ούτε η Xiaomi, ούτε η Huawei, ούτε η Samsung με τα δύσχρηστα UI τους και skins τους.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν η oneplus πάει τα κινητά τις στα 1000+ευρω έλα να τα ξαναπείς αυτά για να δούμε αν υπάρχει "κοινό". Μην ξεχνάμε ότι και η Apple είχε το κοινό της και όλοι ξέρουμε τι έγινε μετά το iPhone x και όταν ανέβασε τις τιμές στο Θεό, "έκρυβε" τις πωλήσεις για να μην αποκαλυφθεί το φιάσκο. Μην ξεχνάμε ακόμα ότι η oneplus ξεκίνησε για να είναι τα καλύτερα vfm στην αγορά και κοιτάξτε που έχει φτάσει τώρα. Και για ποιο κοινό μιλάμε? Αυτό που δεν ακούει? Έχει δικό της forum που γράφουν οι χρήστες feedback που δεν παίρνουν σοβαρά. Το έχουν απλά για να λένε ότι το έχουν και ότι ακούνε το κοινό τους. Τι έγινε με την θύρα 3.5mm audio jack,notification led,... Ας βγάλει και 2 και 3 μοντέλα. Μπορεί να κρατήσει αρχική τιμή κάτω από 550-600ευρω χωρίς ανούσια πράγματα? Ήρθε το mi9. Δεν λέω ότι είναι το τέλειο κινητό. Έχει πολλές ελλείψεις κτλ αλλά με αρχική ~460 τιμές Κίνας στα 400 και μετά το καλοκαίρι θα έχει 350 και τον Νοέμβριο ίσως και 300 όπως το mi8 και τότε θα είναι τρελό vfm. Πόσο θα έχει τότε το φτηνότερο 7αρι? Θα δείξει πάντως γιατί το 6t δεν έπεσε και πολύ στην Κίνα μετά από τόσο καιρό που κυκλοφορεί.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη ότι είναι smooth πλέον όλα το γνωρίζω. Δεν έχει να κάνει η κουβέντα με lags η stutters. Έχει να κάνει με την απλότητα, την παραμετροποίηση και την ελευθερία που δίνει τουλάχιστον η Oneplus. Εμένα προσωπικά πιο καλά μου "κάθεται" στο μάτι το near stock, παρά τα άλλα UI's η skins.

 

Βέβαια το ποσο smooth και γρήγορα είναι όλα, καλό είναι να κρίνεται μετά από ένα εύλογο χρονικό διάστημα χρήσης (1-2 χρόνια). Είναι απορίας άξιο όμως, ότι ακόμα και τα Pixels δεν είναι τόσο smooth όσο τα Oneplus. Όπως και να έχει για μένα πλέον μόνο αυτοί οι δύο μένουν μέχρι να εμφανιστεί κάτι άλλο όταν αυτοί θα αποτύχουν η θα ειναι αδιάφοροι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κοίτα είχα και το 6Τ φέτος για καμιά 10 μέρες, η εμπειρία χρήσης έχει πέσει πολύ στα oneplus για τα δικά μου γούστα, βελτιωμένο πολύ σε κάμερα και μπαταρία, αλλά πολύ κακό multitasking το reload πήγαινε σύννεφο, επίσης υπήρχαν καθυστερήσεις στις ειδοποιήσεις, κάποια πράγματα πλέον τα βάζω ψηλά στην λίστα μου,δεν δέχομαι το Mate και το note με 6gb ram να κρατάνε πιο πολλές εφαρμογές στην μνήμη από το 6τ 8gb, ρε oneplus τι κάνεις;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν η oneplus πάει τα κινητά τις στα 1000+ευρω έλα να τα ξαναπείς αυτά για να δούμε αν υπάρχει "κοινό". Μην ξεχνάμε ότι και η Apple είχε το κοινό της και όλοι ξέρουμε τι έγινε μετά το iPhone x και όταν ανέβασε τις τιμές στο Θεό, "έκρυβε" τις πωλήσεις για να μην αποκαλυφθεί το φιάσκο. Μην ξεχνάμε ακόμα ότι η oneplus ξεκίνησε για να είναι τα καλύτερα vfm στην αγορά και κοιτάξτε που έχει φτάσει τώρα. Και για ποιο κοινό μιλάμε? Αυτό που δεν ακούει? Έχει δικό της forum που γράφουν οι χρήστες feedback που δεν παίρνουν σοβαρά. Το έχουν απλά για να λένε ότι το έχουν και ότι ακούνε το κοινό τους. Τι έγινε με την θύρα 3.5mm audio jack,notification led,... Ας βγάλει και 2 και 3 μοντέλα. Μπορεί να κρατήσει αρχική τιμή κάτω από 550-600ευρω χωρίς ανούσια πράγματα? Ήρθε το mi9. Δεν λέω ότι είναι το τέλειο κινητό. Έχει πολλές ελλείψεις κτλ αλλά με αρχική ~460 τιμές Κίνας στα 400 και μετά το καλοκαίρι θα έχει 350 και τον Νοέμβριο ίσως και 300 όπως το mi8 και τότε θα είναι τρελό vfm. Πόσο θα έχει τότε το φτηνότερο 7αρι? Θα δείξει πάντως γιατί το 6t δεν έπεσε και πολύ στην Κίνα μετά από τόσο καιρό που κυκλοφορεί.

 

Κανείς το ίδιο λάθος με αυτό που περιγράφω παραπάνω. Δεν πειράζει. Δεν μπαίνω καν στον κόπο.

 

Εννοείται ότι όταν θα φτάσει το 1000ρικο δε θα κοιτάω πλέον την OnePlus. Είτε θα εμφανιστεί άλλος παίκτης στην αγορά με το αντίστοιχο vfm και εξίσου καλό λογισμικό, είτε θα κοιτάξω στα αντίστοιχα ακριβά Pixels μεριά. Είμαι κατανοητός νομίζω.

 

Όχι δεν την δικαιολογώ για τα αφαιρούμενα χαρακτηριστικά, χρόνο με το χρόνο. Κάποια μπορώ να τα καλύψω, όπως το audio jack με ασύρματα ακουστικά, κάποια άλλα δεν μπορώ να τα καλύψω, όπως το notification led, εκτός εάν βάλει AOD και κάποια άλλα δεν τα κοιτάω καν επειδή δεν με ενδιαφέρουν η επειδή δεν μου προσφέρουν κάτι στην καθημερινότητα μου, όπως η ασύρματη φόρτιση.

 

Όλες οι εταιρίες αυτό κάνουν. Feedback ξε-feedback, στην αρχή ρίχνουν το τυράκι και όλα μέλι γάλα. Μετά αρχίζουν το καβαλήκεμα στις τιμές και στην αφαίρεση χαρακτηριστικών. Κορόιδο είναι η Oneplus και η οποιαδήποτε εταιρεία να βλέπει ότι ο κόσμος αγοράζει κουτσουρεμενα smartphones των 1000 ευρώ και να μην το κάνει και εκείνη; Η μήπως νομίζεις ότι υπάρχει εταιρία που δουλεύει για το συμφέρον των καταναλωτών και των τσεπων τους;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοίτα είχα και το 6Τ φέτος για καμιά 10 μέρες, η εμπειρία χρήσης έχει πέσει πολύ στα oneplus για τα δικά μου γούστα, βελτιωμένο πολύ σε κάμερα και μπαταρία, αλλά πολύ κακό multitasking το reload πήγαινε σύννεφο, επίσης υπήρχαν καθυστερήσεις στις ειδοποιήσεις, κάποια πράγματα πλέον τα βάζω ψηλά στην λίστα μου,δεν δέχομαι το Mate και το note με 6gb ram να κρατάνε πιο πολλές εφαρμογές στην μνήμη από το 6τ 8gb, ρε oneplus τι κάνεις;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το βλέπω και εγώ με την 9αρα και το ανέφερα παραπάνω. Είναι ένας από τους λογους που την κράζω και θα με κάνει να φυγω. Όπως και τα security updates που καθυστερεί τελευταία αρκετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό! Είναι ακριβώς αυτό που δεν μπορούν να καταλάβουν ορισμένοι (ονόματα δεν λέμε) που κάνουν ανούσιες και αδιάφορες συγκρίσεις τιμών, με φετινές και περσινές ναυαρχίδες και τις τιμές τους, όταν αυτές πέσουν.

 

Δεν καταλαβαίνουν αυτοί, ότι η Oneplus έχει το κοινό της, όπως έχει για παράδειγμα και η Xiaomi το δικό της.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το κοινο της Xiaomi(μερος αυτου τελος παντων)να ξερεις οτι εχει προκυψει απο αυτο της Oneplus,μιας και η τελευταια εχει ανεβει σε τιμες αλλα σε καποια αλλα πραγματα μενει στασιμη.

 

Επισης κοινο εχουν και οι μουσικοφιλοι με τα LG κινητα λογω του quad dac,αυτο δεν λεει κατι. Κανεις δεν απαγορεψε σε κανενα αν θελει να αγορασει Oneplus κινητο,ουτε κοροιδεψε καποιος ενα Oneplus κατοχο για την ''κατωτερη''επιλογη του.Κριτικη στην πορεια της εταιρειας τον τελευταιο καιρο γινεται.

 

Η αναφορα στις εναλλακτικες επιλογες που υπαρχουν στην αγορα γινεται κυριως για να τονιστει πως ειναι η αγορα απο πλευρας επιλογων και ανταγωνισμου σε σχεση με παλιοτερα.

Εσυ εχεις μεινει σε εποχες 2017 ακομα με το Oneplus5 σου,δεν λεω και εγω τοτε με το 5t τα ιδια ελεγα και για το τοτε touchwiz και για το Emui,και για το miui. Αλλα ελα μου ομως που τα τελευταια κυριως χρονια εχει αλλαξει η ολη εικονα της αγορας.Εκει μπαινουν οι εναλλακτικες συσκευες που αναφερονται.

Οταν βγηκε το Oneplus5 σου,εκεινη την περιοδο ηταν η φθηνοτερη ναυαρχιδα με Snap835 και με διαφορα.Τοτε ουτε καν note δεν υπηρχε.

Φετος μεχρι να βγει το Oneplus7 εχουμε ηδη 2 ναυαρχιδες με snap855 που θα φοραει και αυτο,οπως και αρκετες συσκευες που αν και 1χρονου,ειναι φανταστικες εναλλακτικες λογω μειωμενης τιμης(δεν κοιτανε ολοι μονο στις φετινες ναυαρχιδες).

 

Τελος εχουμε και τα γνωστα αρνητικα που αναφερει ο συμφορουμιτης πιο πανω.Μεχρι και το Oneplus6,υπηρχε κοσμος που προτιμουσε Oneplus και για την θυρα ακουστικων,και για το notification led,αλλα τωρα πανε και αυτα.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Το κοινο της Xiaomi(μερος αυτου τελος παντων)να ξερεις οτι εχει προκυψει απο αυτο της Oneplus,μιας και η τελευταια εχει ανεβει σε τιμες αλλα σε καποια αλλα πραγματα μενει στασιμη.

 

Επισης κοινο εχουν και οι μουσικοφιλοι με τα LG κινητα λογω του quad dac,αυτο δεν λεει κατι. Κανεις δεν απαγορεψε σε κανενα αν θελει να αγορασει Oneplus κινητο,ουτε κοροιδεψε καποιος ενα Oneplus κατοχο για την ''κατωτερη''επιλογη του.Κριτικη στην πορεια της εταιρειας τον τελευταιο καιρο γινεται.

 

Η αναφορα στις εναλλακτικες επιλογες που υπαρχουν στην αγορα γινεται κυριως για να τονιστει πως ειναι η αγορα απο πλευρας επιλογων και ανταγωνισμου σε σχεση με παλιοτερα.

Εσυ εχεις μεινει σε εποχες 2017 ακομα με το Oneplus5 σου,δεν λεω και εγω τοτε με το 5t τα ιδια ελεγα και για το τοτε touchwiz και για το Emui,και για το miui. Αλλα ελα μου ομως που τα τελευταια κυριως χρονια εχει αλλαξει η ολη εικονα της αγορας.Εκει μπαινουν οι εναλλακτικες συσκευες που αναφερονται.

Οταν βγηκε το Oneplus5 σου,εκεινη την περιοδο ηταν η φθηνοτερη ναυαρχιδα με Snap835 και με διαφορα.Τοτε ουτε καν note δεν υπηρχε.

Φετος μεχρι να βγει το Oneplus7 εχουμε ηδη 2 ναυαρχιδες με snap855 που θα φοραει και αυτο,οπως και αρκετες συσκευες που αν και 1χρονου,ειναι φανταστικες εναλλακτικες λογω μειωμενης τιμης(δεν κοιτανε ολοι μονο στις φετινες ναυαρχιδες).

 

Τελος εχουμε και τα γνωστα αρνητικα που αναφερει ο συμφορουμιτης πιο πανω.Μεχρι και το Oneplus6,υπηρχε κοσμος που προτιμουσε Oneplus και για την θυρα ακουστικων,και για το notification led,αλλα τωρα πανε και αυτα.

 

Ποιος είπε ότι ένας 855 είναι πανάκεια και λόγος αγοράς. Γιατί το βάζεις στην κουβέντα; Να βάλω και γω στην συζήτηση τους Kirin λοιπόν που είναι αυτογκόλ από τα αποδυτήρια για πολλούς και διάφορους λόγους.

 

Για αυτό έχω μείνει στο 5 όπως λες, γιατί προφανώς δεν μου αρέσει κάτι στα επόμενα.

Αυτό είναι κατανοητό η να γράψω στα σουαχίλι;

 

Πριν πάω σε OnePlus 3T και μετά στο 5, είχαν περάσει 4 συσκευές της Xiaomi από τα χέρια μου, συν άλλες δύο που είχα μέχρι πέρυσι παράλληλα με το OP5. Κάποιο λόγο θα είχα που τους έδωσα ποδι και προτίμησα το Oneplus. Και το Mi5S ήταν από τα φθηνότερα τότε με τον 821, αλλά ήταν μια από τις χειρότερες εμπειρίες που είχα με smartphone. Θα συνεχίσω να λέω για πολύ ακόμα, ότι για μένα το EMUI κλπ, δεν μου κάνουν. Προσωπική μου προτίμηση. Όπως προσωπική προτίμηση για κάποιους είναι το MIUI.

 

Το λέω για τελευταία φορά και αν θες νιώθεις λίγο. Για ΜΕΝΑ είναι η Oneplus η Pixels! Τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν! Θα έβαζα και την HTC στο παιχνίδι, αλλά δεν έχει κάποιο νόημα πλέον. Όχι επειδή μπορεί να έχουν ασύρματες φορτίσεις και IP68. Επειδή αυτό μου κάθεται εμένα καλά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν έχω καταλάβει καλά, δεν θα υπάρχει μοντέλο με pop up camera και flat screen για αυτους που δεν τους αρέσει το notch και η curved screen?

Πρέπει δηλαδή να κανω ή τον έναν συμβιβασμό ή τον άλλον?

Θα διατηρήσω τις ελπίδες μου ότι μέχρι και το 7Τ θα υπάρχει κάπου αυτός ο συνδυασμός.

Επίσης, ρε παιδιά πόσο θα μεγαλώσει πια αυτή η οθόνη? Στο τέλος θα το κάνουν τούβλο... Κάτι για 6.5 πήρε το μάτι μου, δηλαδή φτάνουμε σε χωράφια note τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις μιας κ είναι η πρώτη μου φορά που θα κοιτάξω την αγορά ενός 1+ κ αν είναι θα είναι το 7 το καινούργιο

Σαν άνθρωπος είμαι λίγο απαιτητικός για απλός χρήστης οφείλω να ομολογήσω κ μου αρέσει η παραμετροποίηση κ η κάμερα κ η εταιρία σε ένα κινητό

Συνήθως αλλάζω 2 κινητά τον χρόνο με ένα ανάλογα τα έσοδα κ την πώληση του προηγούμενου τα τελευταία μου τηλέφωνα s8+ κ τώρα ακόμα π 20 προ

Βαρέθηκα θέλω να δοκιμάσω oxygen που από αυτά που διαβάζω έχει ενδιαφέρον βέβαια ένα βασικό θέμα μου θα είναι το οις στις κάμερες! ;κ τώρα ερωτήσεις από που είναι πιο συμφέρον να αγοράσω το 1+Από Σκρουτζ η από το σάιτ του;μπορώ να κόψω τιμολόγιο;μπορώ να βγάλω το ΦΠΑ μιας που έχω επαγγελματικό αφμ;Τι γίνεται με εγγύηση κ τέλος πόσο ασφαλές είναι η εισαγωγή του από άποψη τελωνιου;Ευχαριστώ θα περιμένω τις απαντήσεις σας

Αλλιώς με βλέπω για p30 pro η νότα 9 που το βρίσκω Σκρουτζ κάτω από 500 χωρίς φπα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά θα ηθελα να σας κάνω μερικές ερωτήσεις μιας κ είναι η πρώτη μου φορά που θα κοιτάξω την αγορά ενός 1+ κ αν είναι θα είναι το 7 το καινούργιο

Σαν άνθρωπος είμαι λίγο απαιτητικός για απλός χρήστης οφείλω να ομολογήσω κ μου αρέσει η παραμετροποίηση κ η κάμερα κ η εταιρία σε ένα κινητό

Συνήθως αλλάζω 2 κινητά τον χρόνο με ένα ανάλογα τα έσοδα κ την πώληση του προηγούμενου τα τελευταία μου τηλέφωνα s8+ κ τώρα ακόμα π 20 προ

Βαρέθηκα θέλω να δοκιμάσω oxygen που από αυτά που διαβάζω έχει ενδιαφέρον βέβαια ένα βασικό θέμα μου θα είναι το οις στις κάμερες! ;κ τώρα ερωτήσεις από που είναι πιο συμφέρον να αγοράσω το 1+Από Σκρουτζ η από το σάιτ του;μπορώ να κόψω τιμολόγιο;μπορώ να βγάλω το ΦΠΑ μιας που έχω επαγγελματικό αφμ;Τι γίνεται με εγγύηση κ τέλος πόσο ασφαλές είναι η εισαγωγή του από άποψη τελωνιου;Ευχαριστώ θα περιμένω τις απαντήσεις σας

Αλλιώς με βλέπω για p30 pro η νότα 9 που το βρίσκω Σκρουτζ κάτω από 500 χωρίς φπα

 

Δεν τίθεται θέμα τελωνείου εάν αγοράσεις από το επίσημο site. Εγγύηση 2 χρόνια κανονικά. Δεν δίνεται η δυνατότητα αγοράς με τιμολόγιο από OnePlus. Δίνεται όμως από Amazon, που ειναι επίσημος μεταπωλητής, κοβει τιμολόγιο και έχει επίσης 2 χρόνια εγγύηση.

Oxygen Os είναι από τα καλύτερα (αν όχι το καλύτερο) skin του Android. Περισσότερες πληροφορίες για κάμερα του op7 δεν έχουμε ακόμα, αλλά αποκλείω το ενδεχόμενο να μην έχει OIS στις κάμερες.

Link to comment
Share on other sites

 

Το λέω για τελευταία φορά και αν θες νιώθεις λίγο. Για ΜΕΝΑ είναι η Oneplus η Pixels! Τα άλλα δεν με ενδιαφέρουν!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου εγραψα πουθενα(ή σου εκανα καμια υποδειξη)για το τι κινητο ειναι ιδανικο για σενα συγκεκριμενα και ποιο να παρεις?

Αν οχι τοτε γιατι επιμενεις συνεχεια με το ποια ειναι τα δικα σου κριτηρια οταν εγω μιλαω εξ αρχης γενικα?

 

Το εγραψα αναλυτικα πιο πανω οπως το ειπε και ο Alex πιο πισω(με διαφορετικο τροπο)οτι προφανως και το Oneplus εχει το κοινο του που θα το αγορασει ουτως ή αλλως ακομα και χωρις θυρα ακουστικων ή δακτυλικο. Δεν αναφερθηκα ομως σε αυτους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αλλιώς με βλέπω για p30 pro η νότα 9 που το βρίσκω Σκρουτζ κάτω από 500 χωρίς φπα

 

Απο σκρουτζ να μην αγορασεις ουτε για πλακα.Πουλανε και αδικαιολογητα ακριβα την συσκευη και τα περισσοτερα καταστηματα παρεχουν μολις 1χρονο. Αν σε ενδιαφερει το τιμολογιο,τοτε οπως αναφερθηκε η μονη επιλογη ειναι απο αγορα απο Amazon Ευρωπης.

 

Για τα αλλα κινητα που αναφερεις δεν μπορω να εκφερω αποψη αλλα ερχεσαι στα λογια μου για αυτα που ανεφερα πιο πισω περι επιλογων.

 

Για OIS που αναφερεις,δεν εχει αναφερθει καπου οτι το OP7 δεν θα εχει,και λογικα θα εχει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Σου εγραψα πουθενα(ή σου εκανα καμια υποδειξη)για το τι κινητο ειναι ιδανικο για σενα συγκεκριμενα και ποιο να παρεις?

 

Αν οχι τοτε γιατι επιμενεις συνεχεια με το ποια ειναι τα δικα σου κριτηρια οταν εγω μιλαω εξ αρχης γενικα?

 

 

 

Το εγραψα αναλυτικα πιο πανω οπως το ειπε και ο Alex πιο πισω(με διαφορετικο τροπο)οτι προφανως και το Oneplus εχει το κοινο του που θα το αγορασει ουτως ή αλλως ακομα και χωρις θυρα ακουστικων ή δακτυλικο. Δεν αναφερθηκα ομως σε αυτους.

 

 

 

Οπως έγραψε και κάποιος πιο πάνω, ο άμεσος ανταγωνιστής της Oneplus δεν είναι όλοι αυτοί που αναφέρεις. Οπότε δεν μας ενδιαφέρει και δεν είναι μόνο δικά μου τα κριτήρια. Γι αυτό και δεν μιλάμε για αυτόν που πήρε εχθές συσκευή της Oneplus.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by XP130TD

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, αν έχω καταλάβει καλά, δεν θα υπάρχει μοντέλο με pop up camera και flat screen για αυτους που δεν τους αρέσει το notch και η curved screen?

 

Πρέπει δηλαδή να κανω ή τον έναν συμβιβασμό ή τον άλλον?

 

Θα διατηρήσω τις ελπίδες μου ότι μέχρι και το 7Τ θα υπάρχει κάπου αυτός ο συνδυασμός.

 

Επίσης, ρε παιδιά πόσο θα μεγαλώσει πια αυτή η οθόνη? Στο τέλος θα το κάνουν τούβλο... Κάτι για 6.5 πήρε το μάτι μου, δηλαδή φτάνουμε σε χωράφια note τώρα.

 

Όπως τα λες θα είναι τα πράγματα.

Κοίτα η καμπυλοτητα αν είναι(που πιστεύω έτσι θα είναι) πολύ ελαφριά όπως σε note 9-s10 plus-p30 pro προσωπικά είναι το ίδιο αποδεκτή όπως αν ήταν flat αντίστοιχα.

 

Ακραίες καμπυλοτητες δεν μου πολύ αρέσει στυλ mate 20 pro η προ 2 ετών πίσω Samsung.

 

Όσο για το μέγεθος οθόνης πιστεύω έχει σχέση με τη αντίστοιχη προμήθεια των panel αυτών εξ αυτών.

 

Αν η oneplus βρήκε ότι μόνο στις 6.5+ την συμφέρει η αγορά 2k panel αντίστοιχα έπραξε.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά κάμερα και οθόνη σε Pro version

https://www.phonearena.com/news/The-OnePlus-7-Pros-display-cost-3x-more-to-develop-stunned-CEO_id115492

 

This higher refresh rate should result in significantly smoother animations and gameplay, thus coinciding with what OnePlus expects the technology to do – “redefine fast and smooth.”

 

Although the higher refresh rate typically leads to an improved user experience, the technology also puts a bigger strain on the battery. In order to resolve this issue slightly, the OnePlus 7 Pro is expected to follow in the iPad Pro’s footsteps by adopting a ProMotion-like system. Essentially, this increases the refresh rate during videos, games, or detailed animations but drops it drastically when it comes to static screens that wouldn’t benefit from a higher refresh rate.

 

fact, OnePlus has tripled its display budget this year in order to develop the technology. Nevertheless, in the long-term the investment will likely be worth it as OnePlus will presumably utilize the feature inside future devices too.

 

Και εδώ όσον αφορά την κάμερα

https://www.gsmarena.com/oneplus_7_pro_camera_details_leak_3x_zoom_and_ultrawide_camera-news-36682.php

 

It will be a triple shooter with a 48MP main sensor combined with an ultra-wide and a tele module (that much we knew already).

 

The 8MP telephoto camera will offer 3x zoom (f/2.4 aperture). We don’t know the focal length yet, but it should be around 80mm (that’s about as high as non-periscope lenses go).

 

The third camera will sport a 16MP sensor behind an f/2.2 ultra-wide lens. It will have 117° field of view.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε περισσότερες πληροφορίες όσον αφορά κάμερα και οθόνη σε Pro version

https://www.phonearena.com/news/The-OnePlus-7-Pros-display-cost-3x-more-to-develop-stunned-CEO_id115492

 

This higher refresh rate should result in significantly smoother animations and gameplay, thus coinciding with what OnePlus expects the technology to do – “redefine fast and smooth.”

 

Although the higher refresh rate typically leads to an improved user experience, the technology also puts a bigger strain on the battery. In order to resolve this issue slightly, the OnePlus 7 Pro is expected to follow in the iPad Pro’s footsteps by adopting a ProMotion-like system. Essentially, this increases the refresh rate during videos, games, or detailed animations but drops it drastically when it comes to static screens that wouldn’t benefit from a higher refresh rate.

 

fact, OnePlus has tripled its display budget this year in order to develop the technology. Nevertheless, in the long-term the investment will likely be worth it as OnePlus will presumably utilize the feature inside future devices too.

 

Και εδώ όσον αφορά την κάμερα

https://www.gsmarena.com/oneplus_7_pro_camera_details_leak_3x_zoom_and_ultrawide_camera-news-36682.php

 

It will be a triple shooter with a 48MP main sensor combined with an ultra-wide and a tele module (that much we knew already).

 

The 8MP telephoto camera will offer 3x zoom (f/2.4 aperture). We don’t know the focal length yet, but it should be around 80mm (that’s about as high as non-periscope lenses go).

 

The third camera will sport a 16MP sensor behind an f/2.2 ultra-wide lens. It will have 117° field of view.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Παρότι αυτά ακούγονται πολύ καλά, δεν σου κρύβω ότι ανησυχώ για την επίπτωση στην μπαταρία. Δεν θεωρώ ότι όλες αυτές οι φανφάρες είναι απαραίτητες σε τόσο μικρές οθόνες. Μου άρεσε που μέχρι πρότινος η OnePlus εβλεπε την ουσία και είχε οθόνες 1080p, ώστε να έχει αυξημένη μπαταρία.

Σε tablet και laptops/monitors έχει νόημα και η 1440p οθονη και το μεγάλο refresh rate. Αλλά σε κινητό φοβάμαι θα χάσουμε αυτονομία.

 

Μακάρι να μην ισχύσει φυσικά, απλές εικασίες κάνω. Γενικά πάντως το μόνο feature του pro μοντέλου που με συγκινεί είναι η pop up camera, τα άλλα μου φαίνονται ψιλοgimmicks που ανεβάζουν το κόστος α λα Samsung.

 

Πιστεύω ότι κάνει ξεκάθαρο πείραμα για να δει πως θα πάνε οι πωλήσεις. Θα δούμε τι δα γίνει, είμαι περίεργη.

Link to comment
Share on other sites

Παρότι αυτά ακούγονται πολύ καλά, δεν σου κρύβω ότι ανησυχώ για την επίπτωση στην μπαταρία. Δεν θεωρώ ότι όλες αυτές οι φανφάρες είναι απαραίτητες σε τόσο μικρές οθόνες. Μου άρεσε που μέχρι πρότινος η OnePlus εβλεπε την ουσία και είχε οθόνες 1080p, ώστε να έχει αυξημένη μπαταρία.

 

Σε tablet και laptops/monitors έχει νόημα και η 1440p οθονη και το μεγάλο refresh rate. Αλλά σε κινητό φοβάμαι θα χάσουμε αυτονομία.

 

 

 

Μακάρι να μην ισχύσει φυσικά, απλές εικασίες κάνω. Γενικά πάντως το μόνο feature του pro μοντέλου που με συγκινεί είναι η pop up camera, τα άλλα μου φαίνονται ψιλοgimmicks που ανεβάζουν το κόστος α λα Samsung.

 

 

 

Πιστεύω ότι κάνει ξεκάθαρο πείραμα για να δει πως θα πάνε οι πωλήσεις. Θα δούμε τι δα γίνει, είμαι περίεργη.

 

Κοίτα πιστεύω θα δίνει επιλογή stock για ριξιμο ανάλυση οθόνης σε 1080 όπως κάνει Sammy η στη χειρότερη η κοινότητα θα μας δώσει αυτή την επιλογή.

 

Αλλά και μην είχαμε αυτή τη δυνατότητα όπως βλέπεις το high refresh rate θα δουλεύει μόνο σε παιχνίδια η video και γενικά multimedia όχι σε πιο generic χρήση.

 

Εγώ πάντως Sammy δούλευα πάντα στην υψηλότερη ανάλυση και δεν είχα παράπονα σε μπαταρία note 9/s10 plus.

 

Άλλωστε ότι ας πούμε χάσουμε από την ανάλυση θα το κερδίσω από το bloatware που θα πάρει πόδι και το σωστό και όσο γίνεται πιο αποδοτικό στήσιμο του software :p

 

Διότι μην νομίζεις και σε Oxygen θα πέσει τσεκούρι ειδικά όσον αφορά Google app/services που το 80-90% θα πάρει πόδι.

 

Εννοείται η σκούπα θα συμπαρασυρει και τα λίγα αλλά άχρηστα για εμένα oneplus app /services.

 

Αλλά γενικά ναι ένα πείραμα θα είναι αυτό με το Pro version διότι πρώτη φορά στην ιστορία της θα έχουμε 2 ταυτόχρονες συσκευές με εκ διαμέτρου αντίθετη φιλοσοφία,target group και φυσικά εξοπλισμό και τιμολόγηση.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα razer phones με 120hz εχουν θεμα με μπαταρίες δηλαδη? Δεν το ξερω ρωταω

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Τα razer phones με 120hz εχουν θεμα με μπαταρίες δηλαδη? Δεν το ξερω ρωταω

 

Δεν γνωρίζω πάντως μόνο που έχει lcd panel και να μην ήταν 120hz θα καταπινε μπαταρία έτσι κι αλλιώς.:p

 

Είπαμε δεν θα δουλεύει all time,όπως δεν δουλεύει στο ipad που έχει παρόμοια λειτουργία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τα razer phones με 120hz εχουν θεμα με μπαταρίες δηλαδη? Δεν το ξερω ρωταω

 

Ναι εχουν τεραστιο θεμα μιας και ειναι 120hz η οθονη με 1440p αναλυση+lcd,κοινως τεραστιο battery drain.

 

Στο πρωτο razer phone πχ η αυτονομια του για 5.5 ιντσες κινητο με 4000 μπαταρια ηταν στα ορια προβληματικης συσκευης και ακομα και στην επομενο razer phone 2,ελαχιστα πραγματα αλλαξαν προς το καλυτερο.

https://www.gsmarena.com/razer_phone-review-1683p3.php

https://www.gsmarena.com/razer_phone_2-review-1849p3.php

 

Ειχα πρωτο δει στο gsmarena που αναφερανε τι προβληματα που ειχε η συσκευη με την αυτονομια. Ακομα και τα μπροστα μεγαλα στερεο ηχεια φυσικα τρωνε περισσοτερη μπαταρια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ όσον αφορά την κάμερα

https://www.gsmarena.com/oneplus_7_pro_camera_details_leak_3x_zoom_and_ultrawide_camera-news-36682.php

 

It will be a triple shooter with a 48MP main sensor combined with an ultra-wide and a tele module (that much we knew already).

 

The 8MP telephoto camera will offer 3x zoom (f/2.4 aperture). We don’t know the focal length yet, but it should be around 80mm (that’s about as high as non-periscope lenses go).

 

The third camera will sport a 16MP sensor behind an f/2.2 ultra-wide lens. It will have 117° field of view.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Πολυ θετικο αυτο αν ισχυει στην πραξη.Τελος οι εξτρα gimmick καμερες που ταχα μου βοηθανε σε νυχτερινες ληψεις ή πορτραιτα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα στη φόρα.

https://www.gizmochina.com/2019/04/22/oneplus-7-7-pro-massive-leak-reveals-variants-and-display-camera-battery-details/

 

e28e686e120e319df0120abb00e42a0e.jpg

 

f97eec4b85a9f8e963b706e21819ae8a.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ έχω ακούσει στο παρελθόν για το Razer phone ότι πάσχει από άθλια μπαταρία λόγω της οθόνης. Τεσπά, ας κυκλοφορήσουν πρώτα και βλέπουμε.

 

Επίσης ο ίδιος tipster που αναφέρει ο Alex λέει ότι δυστυχώς ο fingerprint scanner είναι πάλι optical και όχι ultrasonic.

 

Για τα δικά μου γούστα , το "απλό" μοντέλο σίγουρα φαντάζει καλύτερο.

Ωστόσο, με notch + optical fingerprint , αρνούμαι να κάνω "αναβάθμιση".

Φαντάζομαι αυτά θα τα αλλάξουν με το 7T, για να μείνει κάτι και για εκεί.

Άρα εγώ προσωπικά θα προτιμήσω το "απλο" 7Τ, με την προϋπόθεση φυσικά ότι θα βάλουν ultrasonic fingerprint + pop up camera.

Περιμένω με μεγάλο ενδιαφέρον να δω πώς θα τα πάει το pro στο θέμα μπαταρία, πόσο θα είναι οι τελικές διαστάσεις της συσκευής (6.7 ιντσες φαντάζουν τεράστιες), πόσο curved θα είναι η οθόνη και πως θα τα παει ο fingerprint.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπει ultrasonic δυστυχώς είναι πανακριβως σε σχέση με optical ίσως του χρόνου που θα πέσει το κόστος του.

 

Σε s10 σειρά είναι μαζί με την οθόνη το δεύτερο πιο ακριβό component.

 

Θα πήγαινε το κόστος σε 7αρι σε ακόμα πιο υψηλά επίπεδα.

 

Εδώ δεν έβαλε η Huawei με το P30 Pro ultrasonic αλλά επέλεξε optical(εννοείται πιο βελτιωμένη εκδοχή σε σχέση με 6T)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα μπει ultrasonic δυστυχώς είναι πανακριβως σε σχέση με optical ίσως του χρόνου που θα πέσει το κόστος του.

 

Σε s10 σειρά είναι μαζί με την οθόνη το δεύτερο πιο ακριβό component.

 

Θα πήγαινε το κόστος σε 7αρι σε ακόμα πιο υψηλά επίπεδα.

 

Εδώ δεν έβαλε η Huawei με το P30 Pro ultrasonic αλλά επέλεξε optical(εννοείται πιο βελτιωμένη εκδοχή σε σχέση με 6T)

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ώπα, δεν τι γνωριζα αυτό, κρίμα. Μου καταστρεφεις τις ελπίδες για 7Τ, χαχα. Τεσπα, περιμένω και τη σειρά Pixel να δω τι θα παίξει. Μη δούμε κανένα notch τέρας πάλι και φριξουμε.

 

Εσύ Άλεξ που προσανατολίζεσαι? Θα δοκιμάσεις το pro φέτος?

Link to comment
Share on other sites

Ώπα, δεν τι γνωριζα αυτό, κρίμα. Μου καταστρεφεις τις ελπίδες για 7Τ, χαχα. Τεσπα, περιμένω και τη σειρά Pixel να δω τι θα παίξει. Μη δούμε κανένα notch τέρας πάλι και φριξουμε.

 

 

 

Εσύ Άλεξ που προσανατολίζεσαι? Θα δοκιμάσεις το pro φέτος?

 

Να σου πω ξεπερνά και τις minimum προσδοκίες/επιθυμίες που είχα :p

Αυτό που ήθελα ήταν απουσία δρακουλοδοντες πολύ βασικό,να πάει μπαταρία 4000 και να βάλει type c 3.1.

 

Οθονη δεν με ένοιαζε να διατηρούσε 1080 ανάλυση αλλά λίγο πιο φωτεινή να ηταν.

 

Τώρα που δίνει και πιο προικισμενη κατά πολύ οθόνη συν stereo speakers(που ούτε και αύτα με πολύ ενδιαφέρουν σαν feature -αλλά αφού πάει πακέτο θα τα πάρω αναγκαστικά :p) συν ufs 3.0 nand storage είμαι καλυμμένος 110% θα αξίζει να κάνω την υπέρβαση την χρηματικη.

 

Δεν θα ασχοληθώ με 7T σειρά καθόλου αλλά πλέον του χρόνου με 8 σειρά και βλέπουμε.

 

Άλλωστε αμφιβάλω πάρα πολύ αν σε 7Τ σειρά θα υπάρξει Pro version αλλά μόνο μια regular και αντε να δώσει καμία ασύρματη φόρτιση(που προσωπικά το τελευταίο των τελευταίων feature που θα με ενδιαφέρει)τίποτα περισσότερο.

 

Ultrasonic εξίσου το αποκλείω σχεδόν κατηγορηματικα διότι και BBK όμιλος(Vivo,Oppo) έχουν επενδύσει πολύ σε optical in display finger technology και αναμένεται να εξελιξουν περαιτέρω ήδη δουλεύουν σε full display finger λειτουργία που δεν θα απαιτεί καν να ανάβει sensor και φυσικά σε επίπεδο ασφαλείας σίγουρα περαιτέρω θα βελτιωθεί.

 

Λίγο η οθόνη ψιλό μεγαλουτσικη αλλά δεν θα έχω θέμα άλλωστε έχω το nex S με την 6.59 και δεν με προβλημάτισε.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω ξεπερνά και τις minimum προσδοκίες/επιθυμίες που είχα :p

Αυτό που ήθελα ήταν απουσία δρακουλοδοντες πολύ βασικό,να πάει μπαταρία 4000 και να βάλει type c 3.1.

 

Οθονη δεν με ένοιαζε να διατηρούσε 1080 ανάλυση αλλά λίγο πιο φωτεινή να ηταν.

 

Τώρα που δίνει και πιο προικισμενη κατά πολύ οθόνη συν stereo speakers συν ufs 3.0 nand storage είμαι καλυμμένος 110% θα αξίζει να κάνω την υπέρβαση την χρηματικη.

 

Δεν θα ασχοληθώ με 7T σειρά καθόλου αλλά πλέον του χρόνου με 8 σειρά και βλέπουμε.

 

Άλλωστε αμφιβάλω πάρα πολύ αν σε 7Τ σειρά θα υπάρξει Pro version αλλά μόνο μια regular και αντε να δώσει καμία ασύρματη φόρτιση(που προσωπικά το τελευταίο feature με ενδιαφέρει)τίποτα περισσότερο.

 

Ultrasonic εξίσου το αποκλείω σχεδόν κατηγορηματικα διότι και BBK όμιλος(Vivo,Oppo) έχουν επενδύσει πολύ σε optical in display finger technology και αναμένεται να εξελιξουν περαιτέρω ήδη δουλεύουν σε full display finger λειτουργία που δεν θα απαιτεί καν να ανάβει sensor και φυσικά σε επίπεδο ασφαλείας σίγουρα περαιτέρω θα βελτιωθεί.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Θα ήθελα πολύ να δω τι εστί 6.7" οθόνη, εαν θα είναι βολικά αυτά τα μεγέθη στο χέρι και γενικά η φορητότητα πόσο εύκολη θα είναι. Όπως επίσης θέλω να δω πόσο curved θα είναι η οθόνη αριστερά και δεξιά και τι είδους προστασία σε tempered glasses θα μπορεί να βρει κάποιος εκτός ίσως των επισήμων.

 

Από εκεί και πέρα υπάρχουν βελτιώσεις σε κάποια λίγα σημεία και περιμένουμε φυσικά και τις τιμές. Το 5G πάνω κάτω ξέρουμε ότι μπορεί να ξεπερνάει τα 700+. Το απλο Pro μοντέλο νομίζω είναι αυτό που ενδιαφέρει άπαντες άλλωστε. Ισχύει ότι αύριο θα γίνει η παρουσίαση;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...