Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για screenshot δοκίμασε τη λειτουργία με τα 3 δάχτυλα. Ότι πιο εύκολο υπάρχει

 

Καλημερα.

Ναι τον γνωριζω αυτον τον τροπο και ξεχασα να το αναφερω χτες.

Οντως ειναι πολυ βολικος απλα για καποιο λογο ειχα φαει κολλημα με το κουμπι ενεργοποιησης.

Ευχαριστω παντως για την επισημανση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ναι τον γνωριζω αυτον τον τροπο και ξεχασα να το αναφερω χτες.

Οντως ειναι πολυ βολικος απλα για καποιο λογο ειχα φαει κολλημα με το κουμπι ενεργοποιησης.

Ευχαριστω παντως για την επισημανση.

Και με τα δυο πληκτρα "power + volum down" φυσικα μπορεις,ακομη και μεσω > ok google > take a screenshot λειτουργει ωραία και γρηγορα και σου βγαζει αμεσως τροπους κοινοποιησης κλπ ...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο καιρο,κι ενω ειχα δοκιμασει την beta εκδοση της 11,η οποια ειχε τα θεματακια της τοσο σε αυτονομια αλλα και γενικα στη χρηση της συσκευης,και τελικα επανηλθα στην 10,ειπα να δοκιμασω την σταθερη εκδοση της 11.0.1.1.

Μετα απο 2 μερες χρησης οφειλω να ομολογησω οτι οντως η συσκευη πεταει,χωρις το παραμικρο θεμα μεχρι στιγμης.

Ειδικα στο κομματι αυτονομια,θα ελεγα οτι τουλαχιστον τωρα στην αρχη,η πτωση μπαταριας σε κατασταση αναμονης,ειναι σε καλυτερα επιπεδα απο την 10.

Φυσικα μπορει να επαιξε ρολο το οτι αμεσως μετα την εγκατασταση εκανα wipe cache προληπτικα.

Γενικα παντως δειχνει οτι αξιζει η μεταβαση,κι απλα απο τις λειτουργιες που αλλαξαν και με ξενιζει ειναι η αφαιρεση της δημιουργιας screenshot μεσω του power button,αλλα συνηθιζεται νομιζω.

Αυτα απο εμενα ως πρωτεε εντυπωσεις.

Αν κατα την πορεια παρατηρησω κατι αλλο,θα επανελθω.

 

Γεια σε ολους!

Οπως ειχα αναφερει στο παραπανω σχολιο μου σχετικα με τις πρωτες εντυπωσεις μετα την αναβαθμιση λογισμικου απο 10 σε 11.0.1.1,οτι αν παρατηρησω καποιο θεμα θα επανελθω,θελω λοιπον να αναφερω οτι μετα την αναβαθμιση,εχασα τη δυνατοτητα συνδεσης με δεδομενα.

Το αναφερω λιγες μερες μετα διοτι η συγκεκριμενη συσκευη χρησιμοποιειται ως εταιρικη συνδεση,οποτε σπανιως χρησιμοποιω δεδομενα.

Χτες λοιπον που χρειαστηκε να ενωθω,ενω ειχα το συμβολο 4g,διπλα του ειχε ενα θαυμαστικο και φυσικα δε μπορουσα να ενωθω.

Ομιλια και μηνυματα λειτουργουσαν χωρις θεμα.

Πριν δοκιμασω με επαναφορες δικτυου και τετοια,εκανα μια αναζητηση στο σαιτ του παροχου μου για το ονομα apn,και διαπιστωσα οτι η συγκεκριμενη ρυθμιση ειχε αλλες ρυθμισεις,απο εκεινες που ειχα εγω και συνδεομουν με δεδομενα οσο ημουν με android 10.

Εκανα λοιπον προσθηκη νεου APN,και αμεσως μετα την αποθηκευση του ενωθηκα αστραπιαια με δεδομενα.

Ελπιζω αυτη μου η αναφορα να βοηθησει και αλλους που ισως αντιμετωπισουν το ιδιο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γεια σας παιδιά είχα σπάσει την οθόνη μου αγόρασα γνήσια καινούργια καιτώρα δεν μου δουλεύει το touch screen

 

Δοκίμασα να βάλω την παλιά νομίζοντας ότι ίσως η νέα είχε πρόβλημα αλλά ούτε σε αυτήν δεν μου δουλεύει

Αν και έκανα πολύ προσεκτική δουλειά λέτε να τραυματισα ίσως το flex cable led ;;;;

 

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε βοήθεια 

Edited by NemesisultraMike
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement
  • 6 months later...

Να ζωντανέψω λίγο το θέμα.

Καθώς η συσκευή με έχει βολέψει πολύ και σε μέγεθος και σε επιδόσεις σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία καθώς μετά από 4,5 χρόνια θέλει 2 φορές φόρτισμα την ημέρα σε βαριά χρήση. Έχει κάποιος να προτείνει κατάστημα που κάνουν καλή δουλειά με καλά ανταλλακτικά; Σκεφτόμουν να το στείλω στην ίδια την Oneplus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...