Jump to content

OnePlus 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μου θύμισε το mi note 2 πού είχα..!Η θηκές που διέρρευσαν πάντως δεν μας δείχνει ότι θα είναι κυρτό το τηλέφωνο.. Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 905
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα μου θύμισε το mi note 2 πού είχα..!Η θηλές που διέρρευσαν πάντως δεν μας δείχνει ότι θα είναι κυρτό το τηλέφωνο..
Pixel 4 και άγιος ο θεός. Ασ'τους να κουρεύονται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τι χαζομάρες είναι αυτές τώρα; 6.67 ιντσες; Έλεος! Την κυρτή οθόνη αριστερά δεξιά να μην την σχολιάσω καλύτερα. Αυτογκόλ από τα αποδυτήρια. Με κόβω να γερνάμε με το 5αρι μου

 

 

https://techblog.gr/mobile/oneplus-7-treis-ekdoseis-fetos-sigoyra-mia-5g-mia-snapdragon-855-bezel-less-othoni-photos/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βγήκε σήμερα το Oppo Reno και θα το πω ωμα αλλά το oneplus 7 θα θυμίζει φτωχή ρεπλικα του πρώτου δυστυχώς.

 

Και πολύ καλύτερη κάμερα λογικά και type c 3.2 πρώτη συσκευή που το ενσωματώνει και stereo speakers και οθόνη με DC1-P3 gamut color και dual GPS.

 

Δεν ξέρω αλλά δεν είναι δεδομένο το 7αρι θα με κερδίσει στο τέλος.

Μόνο το Oxygen είναι το ατού και η ελευθερία του, αλλά όλα ανοιχτά.

 

Με Pixel δεν ασχολούμαι εκτός αν φύγει από δρακουλοδοντες τρύπες και αηδίες δεν κάνει τσιγκουνιες σε hardware τα 8 ram 128gb τα θεωρώ minimum προϋποθέση και φυσικά τιμές 1000αρικο το θεωρώ DOA.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε σήμερα το Oppo Reno και θα το πω ωμα αλλά το oneplus 7 θα θυμίζει φτωχή ρεπλικα του πρώτου δυστυχώς.

 

Και πολύ καλύτερη κάμερα λογικά και type c 3.2 πρώτη συσκευή που το ενσωματώνει και stereo speakers και οθόνη με DC1-P3 gamut color και dual GPS.

 

Δεν ξέρω αλλά δεν είναι δεδομένο το 7αρι θα με κερδίσει στο τέλος.

Μόνο το Oxygen είναι το ατού και η ελευθερία του, αλλά όλα ανοιχτά.

 

Με Pixel δεν ασχολούμαι εκτός αν φύγει από δρακουλοδοντες τρύπες και αηδίες δεν κάνει τσιγκουνιες σε hardware τα 8 ram 128gb τα θεωρώ minimum προϋποθέση και φυσικά τιμές 1000αρικο το θεωρώ DOA.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το είδα και γω το Oppo Reno και μου ήρθε στο μυαλό και μένα η πιθανή ομοιότητα. Από την άλλη, δεν μου αρέσει το λογισμικό της Oppo.

Εάν ήταν κάτι ταυτόσημο με το Oxygen, μπορεί να το παρεγγελνα απ'εξω.

 

Δηλαδή γλιτώσαμε από τα notches και τις τρύπες στην οθόνη, για να βαλουνε κυρτή οθόνη. Και τι οθόνη; 6,67 ιντσες :p Εκτός εάν αυτά περιοριστούν στο pro μοντέλο και τα πιο "απλά" 7αρια έρθουν με επίπεδες οθόνες και σε λιγότερες ιντσες.

 

Εάν τελικά το 7 δεν μου κάνει και κρατήσω το 5 μέχρι το 7Τ, κάπου εκεί έρχονται και το Pixels, θα έχω βγάλει τα λεφτά του και το χιλιάρικο δεν θα με νοιάζει τόσο πολύ. Δώρο στον εαυτό μου θα είναι. Άλλωστε και εκείνο συσκευή τριετίας θα είναι. Τουλάχιστον εκεί θα ξέρω ότι θα έχω και ip68, και AOD και πολύ δυνατότερη κάμερα.

 

Θα μου λείψει και εμένα βέβαια το Oxygen OS, με τις ελευθερίες του, τις ταχύτατες αναβαθμίσεις του, αλλά και τα αρνητικά του, όπως τα καθυστερημένα security patches η την κακή διαχείριση της ram που έχουν τελευταία οι συσκευές της.

 

Πάντως με παπατζες 6.67ιντσες και κυρτές οθόνες, δεν συμβιβάζομαι!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην κοιτάτε τις ίντσες τα έχουμε ξαναπεί. Μπορεί να έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με τα 6/6Τ απλά λόγω εξάλειψης notch και λίγο από το κάτω bezel να φτάσει το 6,67 χωρίς να γίνει καμία δραματική αλλαγή στις διαστάσεις.

 

Τώρα για την κυρτή οθόνη εμένα να πω την αλήθεια λίγο μούφα μου κάνει το δημοσίευμα αυτό με την χαρακτηριστική φώτο. Είναι κάτι που δεν βλέπω το λόγο να επενδύσει η 1+

 

Όλα θα εξαρτηθούν για ακόμα μία φορά από την τιμή. Αν προσθέσει 3-4 πραγματάκια με μικρή αύξηση τιμής θα πάει πολύ καλά πάλι. Όπως και να έχει έχουμε τουλάχιστον ένα μήνα ακόμα οπότε σιγά σιγά θα μαθαίνουμε και περισσότερα.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και γω το Oppo Reno και μου ήρθε στο μυαλό και μένα η πιθανή ομοιότητα. Από την άλλη, δεν μου αρέσει το λογισμικό της Oppo.

Εάν ήταν κάτι ταυτόσημο με το Oxygen, μπορεί να το παρεγγελνα απ'εξω.

 

Δηλαδή γλιτώσαμε από τα notches και τις τρύπες στην οθόνη, για να βαλουνε κυρτή οθόνη. Και τι οθόνη; 6,67 ιντσες :p Εκτός εάν αυτά περιοριστούν στο pro μοντέλο και τα πιο "απλά" 7αρια έρθουν με επίπεδες οθόνες και σε λιγότερες ιντσες.

 

Εάν τελικά το 7 δεν μου κάνει και κρατήσω το 5 μέχρι το 7Τ, κάπου εκεί έρχονται και το Pixels, θα έχω βγάλει τα λεφτά του και το χιλιάρικο δεν θα με νοιάζει τόσο πολύ. Δώρο στον εαυτό μου θα είναι. Άλλωστε και εκείνο συσκευή τριετίας θα είναι.

 

Θα μου λείψει και εμένα βέβαια το Oxygen OS, με τις ελευθερίες του, τις ταχύτατες αναβαθμίσεις του, αλλά και τα αρνητικά του, όπως τα καθυστερημένα security patches η την κακή διαχείριση της ram που έχουν τελευταία οι συσκευές της.

 

Πάντως με παπατζες 6.67ιντσες και κυρτές οθόνες, δεν συμβιβάζομαι!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εγώ πιστεύω δεν θα είναι κυρτη οθόνη το βασικό μοντέλο αλλά μόνο ίσως το 5g.

Ούτε φυσικά πιστεύω θα είναι 6.7 αλλά 6.5 ίντσες.

 

Στα αρνητικά των Pixel όμως βάζω και τις μικρές μπαταρίες που βάζουν το θεωρώ αδιανόητο οτιδήποτε λιγότερο από 3800-4000.

 

Και φυσικά in display finger sensor το θεωρώ αυτονόητο για ναυαρχίδα σήμερα.

 

Stock android εξίσου μου αρέσει αφού πλέον είναι πολύ λιγότερο φτωχό και με Q θα αποκτήσει περισσότερα features και customization άσε που έχεις εξίσου την ελευθερία του root άρα μπορώ και περαιτέρω να το πειράξω και προσθέσω πινελιές :p

 

Θα δούμε σε λιγότερο από μήνα θα ξέρουμε τα του 7αρι και βλέπουμε.

 

Προσωπικά όλα ανοιχτά σε εμένα ειδικά αν με Oxygen δεν έχουν κάνει βήματα εμπρός πχ προσθήκη full AOD support και το in display να λειτουργεί ανεξάρτητα από AOD και φυσικά καλύτερη διαχείριση ram και background που και στο 6t το βιωσα και δεν μου άρεσε καθόλου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ολοι βγηκανε και ειπανε οτι ειναι fake ηρεμήστε

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Κουράστηκαμε. Βγάλτε το... μέσα Απριλίου έφτασε. Πείτε από 1 Μαίου διαθέσιμο ρε πουλιά.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φήμη ακόμα.

 

https://www.gizmochina.com/2019/04/12/oneplus-7-new-case-renders-shows-3-5mm-headphone-jack-is-coming-back/?amp

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Να και μια φήμη ακόμα.

 

https://www.gizmochina.com/2019/04/12/oneplus-7-new-case-renders-shows-3-5mm-headphone-jack-is-coming-back/?amp

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα μιλάμε για κωλοτουμπα ολκης αν γίνει αυτό.:lol:

Προσωπικά το αποκλείω κατηγορηματικα.

Maximum δίνω 1-2%

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Okay, so I'm gonna stop with the estimations and give you all what you want. I can confirm that #OnePlus7 Series is launching globally on "14th May" 2019! Exactly 1 month left for #OnePlus' Flagship Killer to be revealed! According to earlier leak: #GoBeyondSpeed! #OnePlus...

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Okay, so I'm gonna stop with the estimations and give you all what you want. I can confirm that #OnePlus7 Series is launching globally on "14th May" 2019! Exactly 1 month left for #OnePlus' Flagship Killer to be revealed! According to earlier leak: #GoBeyondSpeed! #OnePlus...

 

Όπως το είχα πει. Και μακάρι να πέσω μέσα. 21 θα ξεκινήσουν οι πωλήσεις..όπως γίνεται πάντα δηλαδή. Μια βδομάδα μετά την παρουσίαση..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία να δω τι διάφορες θα έχει το Oneplus 7 με την Pro έκδοση. Σίγουρα μια διάφορα στην χωρητικότητα και στην ram θα την έχει άλλα τι άλλο άραγε; Μήπως καλύτερη(1440) οθόνη; Στέρεο ηχεία;
Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία να δω τι διάφορες θα έχει το Oneplus 7 με την Pro έκδοση. Σίγουρα μια διάφορα στην χωρητικότητα και στην ram θα την έχει άλλα τι άλλο άραγε; Μήπως καλύτερη(1440) οθόνη; Στέρεο ηχεία;

 

Μια διαφορά ότι θα έχει edge οθόνη στα πλάγια....

Στερεό ηχεία είμαι σίγουρος ότι θα έχει,τώρα το θέμα είναι από το τιμή θα ξεκινάει...

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειχε το 10x zoom του Oppo Reno, αλλα δε το βλεπω. Ειχα μια ελπιδα επειδη η Oppo ειναι η "μαμα" , αλλα στα renders που κυκλοφορουν, η κατω καμερα δεν μοιαζει με την τετραγωνη τηλεσκοπικη του Oppo. Και στα specs που διαρρεουν για τις καμερες, μονο η 48αρα ειναι ιδια.
Link to comment
Share on other sites

Εδω θα πρέπει να πανηγηριζουμε αν βαλει την 4000 μπαταρία του Oppo και αφήστε την την κάμερα το Oppo Reno 10X Zoom ουτε στο 7Τ υπάρχει περίπτωση να την βάλει.:lol:

Εδω επιμενει με type c 2.0 οταν το midrange Oppo R17 Pro εχει 3.1 και κατα 99% και στο 7αρι θα συνεχίσει την παράδοση.

 

Ικανούς τους εχω να βγάλουν και φορτιστή απο συσκευασία και το πουλάνε ξεχωριστά :p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισης απο αυτα που διαβαζω σημερα θα βγει το 7 με 2 καμερες και notch σταγόνα.Το 7 pro με 3 καμερες και popup selfie και το 7 pro 5G

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Επισης απο αυτα που διαβαζω σημερα θα βγει το 7 με 2 καμερες και notch σταγόνα.Το 7 pro με 3 καμερες και popup selfie και το 7 pro 5G

 

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θα γελάνε και τα τσιμέντα αν βγει το regular οπως το 6Τ με μονη διαφοροποιηση το soc και τιποτα άλλο.:blink::worry::confused:

Πιο πολυ για 6Τ version 2.0 κάνει παρά οτιδήποτε άλλο.:lol:

 

Επική τραγωδία αν ισχύει.

 

Ουτε και το 5g το βλέπω καλά ειδικά στα 700+.

 

Ουτε χαρισμα να μας δινουν δεν ασχολουμε με το regular αν βγει ετσι.:X

 

Χίλιες φορές το Oppo Reno η οτιδήποτε άλλο προσεχούς μήνες παρά 6T B version.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλοι στο προ θα πανε ακούγονται τιμες 529 και 589 το pro

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ακριβό πάντως αν είναι 589 όταν το mi9 είναι πιο κάτω.

 

Εγώ μόνο σμουθ και updates θέλω και γι'αυτό θα το τσιμπήσω αλλά το τραβάει πολύ.

 

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα γελάνε και τα τσιμέντα αν βγει το regular οπως το 6Τ με μονη διαφοροποιηση το soc και τιποτα άλλο.:blink::worry::confused:

 

Πιο πολυ για 6Τ version 2.0 κάνει παρά οτιδήποτε άλλο.:lol:

 

 

 

Επική τραγωδία αν ισχύει.

 

 

 

Ουτε και το 5g το βλέπω καλά ειδικά στα 700+.

 

 

 

Ουτε χαρισμα να μας δινουν δεν ασχολουμε με το regular αν βγει ετσι.:X

 

 

 

Χίλιες φορές το Oppo Reno η οτιδήποτε άλλο προσεχούς μήνες παρά 6T B version.

Μπήκε στην Αμερική και το καβάλησε το καλάμι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβό πάντως αν είναι 589 όταν το mi9 είναι πιο κάτω.

 

Εγώ μόνο σμουθ και updates θέλω και γι'αυτό θα το τσιμπήσω αλλά το τραβάει πολύ.

 

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Και στα updates μαντάρα τα κάνει. Εάν εξαιρέσουμε τα android updates που από τα πιο γρήγορα που δίνει, στα security updates καθυστερεί παραδειγματικά. Τα 6/6T με patch Ιανουαρίου όπως και τα 5/5T επίσης. Άντε να βγάλει σήμερα κανένα update που θα δίνει το patch Μαρτίου στην καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε στην Αμερική και το καβάλησε το καλάμι.

 

Και στα updates μαντάρα τα κάνει. Εάν εξαιρέσουμε τα android updates που από τα πιο γρήγορα που δίνει, στα security updates καθυστερεί παραδειγματικά. Τα 6/6T με patch Ιανουαρίου όπως και τα 5/5T επίσης. Άντε να βγάλει σήμερα κανένα update που θα δίνει το patch Μαρτίου στην καλύτερη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαίνεται το καβαλησαν υπερβολικά και σε επίπεδο software

Δεν έχει καμία δικαιολογία ειδικά στα security patches εδώ σε Vivo Nex S έχω του Μαρτίου και ενώ όταν το αγόρασα ήταν με Ιούνιο και ενδιάμεσα πέρασα 5-6 μήνες επιπλέον.

 

Ταβάνι έχω θέσει τα 600 ευρώ παραπάνω όχι δεν δίνω στην Oneplus και αυτό μόνο το μοντέλο με την τριπλή κάμερα,την 4000 μπαταρία και την full screen οθόνη χωρίς notch.

 

Σε τελική η Oneplus παίρνει έτοιμη τεχνολογία που το έχουν Vivo,Oppo με 1 χρόνο καθυστέρηση και δεν έχουν καμία δικαιολογία να το χρεώνουν υπερμετρα.

 

Όλοι στο προ θα πανε ακούγονται τιμες 529 και 589 το pro

 

Ούτε μια στο εκατομμύριο οι τιμές αυτές.

Πολύ πιο πιθανό οι τιμές που αναφέρει το άρθρο κάτω.

https://www.gizmochina.com/2019/04/17/oneplus-7-and-oneplus-7-pro-screen-and-camera-details-revealed/

 

Βασικά δεν έχει κανένα λόγο ύπαρξης το regular version.

 

3 συσκευές ίδιας σειράς δεν έχει κανένα απολύτως νόημα.

2 θα το δικαιολογουσα απόλυτα μιας και η δεύτερη θα είναι 5G.

 

Πιθανότητα το υλοποιοουν για να βρουν πάτημα για αύξηση τιμών κοινός αρμεγμα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to One plus 7 unreasponsable touch screen after replacement

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...