Jump to content

[S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος. Επειδή με ενδιαφέρει η S10 συσκευή, έχει διαφορά με την S10 dual; Έχουν διαφορά στην απόδοση; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Συγνώμη αν είμαι εκτός θέματος. Επειδή με ενδιαφέρει η S10 συσκευή, έχει διαφορά με την S10 dual; Έχουν διαφορά στην απόδοση; Ευχαριστώ!

 

Το S10 dual ειναι αυτο που εισαγεται επισημα στην χωρα μας,εξου και η ψηλη διαθεσιμοτητα απο καταστηματα,το ιδιο και τα καταστηματα που το φερνουν απο αλλες χωρες.

 

Προφανως προτιμας το S10dual που ειναι και φθηνοτερο,διαφορα δεν εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντα μπορεί να υπάρξει βελτίωση αλλά με την δική μου χρηση δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα (ακριβως το αντίθετο) άλλωστε το αν έχω το βράδυ που θα μπει για φόρτιση 10% 20% ή 30% υπολοιπο προσωπικά δεν με προβληματίζει....

 

Η συνέχεια απ χθες ....

 

Και έναρξη σήμερα

 

29f1e481cb461b483a5d730a7c02e69d.jpgbb8fa45ac3896fe3cbd74698d10c9b17.jpg892b068e8e84236a0ceae3de010cd645.jpg9d2faa572238e22a46215f09ab1e405b.jpg

Τέτοια αυτονομία ούτε στα όνειρα μου έχω (με κανένα κινιτο max 4 ώρες και κάτι!!) αν μου βγάλει τόσο το συγκεκριμένο το πήρα χθες.. Παντός ακόμη και το Mate 20 pro που βγάζουν κάτι 8 ωρες και εγώ 4 και κάτι λίγο
Link to comment
Share on other sites

Το S10 dual ειναι αυτο που εισαγεται επισημα στην χωρα μας,εξου και η ψηλη διαθεσιμοτητα απο καταστηματα,το ιδιο και τα καταστηματα που το φερνουν απο αλλες χωρες.

 

Προφανως προτιμας το S10dual που ειναι και φθηνοτερο,διαφορα δεν εχουν.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά μου έκανε εντύπωση η διαφορά τιμής και αφού δεν έχουν διαφορά στην απόδοση, συμφέρει το dual, προφανώς.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτη κιολας φορτιση στο sd855 variant S10+ και τα αποτελεσματα ειναι παρα πολυ καλα.

Φωτεινοτητα χειροκινητα στο 50% και δοκιμασα και λιγο αυτοματο να δω πώς ειναι κατω απο τον ηλιο.

Επισης η πρωτη φορτιση εγινε με τον ασυρματο ταχυφορτιστη της sammy.

 

 

Gg1GYqN.jpg

 

szMEAhE.jpg

Edited by megatr0n

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η έκδοση με 855 το Android system είναι τέρμα χαμηλά και στον Megatron και στον galanakop ενώ αντίθετα σε exynos variant ότι screnshot ανέβηκε είναι μόνιμος στα ψηλά σκαλοπάτια.

 

Ξεκάθαρα ο 855 variant κάνει καλύτερη διαχείριση και σε background activity/αναμονή και σε χρήση.

 

Ο exynos θέλει δουλειά από θέματα software optimization και σωστό πάντρεμα με το λογισμικό.

 

Πώς τα καταφέρνει η Sammy με δικό της SOC και δικό της skin να είναι χειρότερη από το αντίστοιχο με τρίτο SOC είναι πραγματικά κατόρθωμα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι η έκδοση με 855 το Android system είναι τέρμα χαμηλά και στον Megatron και στον galanakop ενώ αντίθετα σε exynos variant ότι screnshot ανέβηκε είναι μόνιμος στα ψηλά σκαλοπάτια.

 

Ξεκάθαρα ο 855 variant κάνει καλύτερη διαχείριση και σε background activity/αναμονή και σε χρήση.

 

Ο exynos θέλει δουλειά από θέματα software optimization και σωστό πάντρεμα με το λογισμικό.

 

Πώς τα καταφέρνει η Sammy με δικό της SOC και δικό της skin να είναι χειρότερη από το αντίστοιχο με τρίτο SOC είναι πραγματικά κατόρθωμα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Alex δεν ξερω αν ειναι τυχαιο, αφου ειμαι ακομα στην 1η φορτιση, αλλα πρωτη φορα βλεπω στη ζωη μου σε android τηλεφωνο τα android services στο 1%...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία με μόνο παράπονο ότι την νύχτα την ώρα του ύπνου πάντα χάνει ένα 5% όπως και με γα προηγούμενα s9 και note 9

Δεν χρησιμοποιώ aod και τη νύχτα κλείνουν εννοείται wif 4g

Μόνο το Bluetooth μένει μόνιμα ανοικτό για την σύνδεση με το garmin fenix 5

Μηοω; φταίει αυτό?

Παρακάτω μια φώτο που δείχνει ότι η συσκευή μπαίνει κανονικά σε deep sleep 47f08611b9568b57c5b2393c3a40e2dc.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπόλοιπο 27τις εκατό

Φωτεινότητα στην μέση.

Κυρίως wifi 52b9f8cb41cc4f6796b7266de56f8564.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόλοιπο 27τις εκατό

Φωτεινότητα στην μέση.

Κυρίως wifi 52b9f8cb41cc4f6796b7266de56f8564.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν είμαι όλοι μέρα έξω με 3g όλα ανοιχτά και φουλ φωτεινότητα το 5ωρο το έχω άνετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπόλοιπο 27τις εκατό

Φωτεινότητα στην μέση.

Κυρίως wifi 52b9f8cb41cc4f6796b7266de56f8564.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είμαι όλοι μέρα έξω με 3g όλα ανοιχτά και φουλ φωτεινότητα το 5ωρο το έχω άνετα.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε μου το εβαλες ξανα στην φορτιση μεσα στην ημερα,γιατι ανεβασες αυτα τα στατιστικα ;););)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το εβαλες ξανα στην φορτιση μεσα στην ημερα,γιατι ανεβασες αυτα τα στατιστικα ;););)

 

 

Την ίδια απορία είχα κ γω....χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο παιδιά.. το μεσημέρι που ήμουν σπίτι για 1ωρα το πήρε η ανιψιά και το σκαλιζε και για να μην το καταλάβω το είχε στην φόρτιση..είπα και εγώ τόσες ώρες οθόνη και έχω και υπόλοιπο μέχρι το βράδυ..

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την μπαταρία με μόνο παράπονο ότι την νύχτα την ώρα του ύπνου πάντα χάνει ένα 5% όπως και με γα προηγούμενα s9 και note 9

Δεν χρησιμοποιώ aod και τη νύχτα κλείνουν εννοείται wif 4g

Μόνο το Bluetooth μένει μόνιμα ανοικτό για την σύνδεση με το garmin fenix 5

Μηοω; φταίει αυτό?

Παρακάτω μια φώτο που δείχνει ότι η συσκευή μπαίνει κανονικά σε deep sleep 47f08611b9568b57c5b2393c3a40e2dc.jpg

 

Χανει 5% σε ενα βραδυ...

Δηλ. Ας πουμε στο 8ωρο....

Κ θεωρείς οτι υπάρχει προβλημα κ ειναι υπερβολικη η καταναλωση του 5% την νυχτα??

Εχεις κ το Bluetooth μάλιστα ανοιχτο....

Δηλ. Με ποσο θα ησουν ευχαριστημένος ?

Link to comment
Share on other sites

το ΧΖ3 σε 8 ώρο "ύπνο" σε flight mode χάνει 2%

αρα μια χαρά είσαι με το 5% και wifi ανοιχτό!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το ΧΖ3 σε 8 ώρο "ύπνο" σε flight mode χάνει 2%

αρα μια χαρά είσαι με το 5% και wifi ανοιχτό!

 

Το s9+ μου, χανει σε flight mode 2% στις 8.30 ωρες....

Με δικτυο ανοιχτο, 4% στις 8.30 ωρες...

Με wifi κ δικτυο, 8%...

Το 5% που λεει ο φιλος με Bluetooth ειναι φοβερό... Δν ξερω γιατι του φαινεται πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το s9+ μου, χανει σε flight mode 2% στις 8.30 ωρες....

 

Με δικτυο ανοιχτο, 4% στις 8.30 ωρες...

 

Με wifi κ δικτυο, 8%...

 

Το 5% που λεει ο φιλος με Bluetooth ειναι φοβερό... Δν ξερω γιατι του φαινεται πολυ!

Το αυτό, μιλάμε για 0.5%/h!!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Το αυτό, μιλάμε για 0.5%/h!!

 

Αυτο... Ειμαστε κ πολυ καλα στην αναμονη μας...

Δεν καταλαβαίνω πως ο φίλος, με Bluetooth μονινα ανοιχτο του φαινεται υπερβολικο το 5% την νύχτα.... Δηλ. Χωρις αυτο εχει 3-4% .... Μπορει κ λιγοτερο....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω άκρα του τάφου σιωπή από τα παπαγαλάκια που λέγανε για αθλια μπαταρία. Τα πουλήσανε όλοι αυτοί άραγε?

 

 

Sorry αν ακούγονται εριστικα αυτά που λέω αλλά κάπως έτσι ακούγονταν και τα παπαγαλάκια.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα πουλήσανε με τον exynos και τα ξαναπήραν με snapdragon.

Ησυχία από τότε .....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω άκρα του τάφου σιωπή από τα παπαγαλάκια που λέγανε για αθλια μπαταρία. Τα πουλήσανε όλοι αυτοί άραγε?

 

 

Sorry αν ακούγονται εριστικα αυτά που λέω αλλά κάπως έτσι ακούγονταν και τα παπαγαλάκια.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε όλα τα ξένα sites λεγότανε αυτό.

Κοινά αποδεκτό ήταν.

Δεν υπάρχουν παπαγαλάκια.

Νομίζεις όλοι ξυπνάνε και κοιμουνται και σκέφτονται να την πουν στην αγαπημένη σου εταιρία.

 

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Όντως έτσι είναι υπήρχε πρόβλημα στην αναμονή τι να κάνουμε τώρα. Εδώ το παραδέχτηκε η ίδια η εταιρία κ εδώ μας έλεγαν ότι όλα καλά κ τέλεια. Μετά την αναβάθμιση ή συσκευή έστρωσε αρκετά. Θέλει δουλειά ακόμα όμως.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ακομα δεν εχω δει εδω μεσα ποικιλια στατιστικων με exynos να δουμε πως παει τωρα που περασε ενας μηνας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τα 9ωρα Θα ήθελα να μου πείτε κ εμένα πως τα πιάνετε.

Από της 7 το πρωί μέχρι 4κ30 είμαι με 4g+ Μετά wifi μέχρι να μπει φόρτιση. Πότε όμως Κάτω από 20%

12a8749d5d2d0216d8826d63b013938b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...