Jump to content

[S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα, το s10 plus Και νοτε 9 δεν ειχαν κακη μπαταρια, αντιθετως ηταν πολυ κοντα στα huawei.. Πχ εμενα μεχρι το τελος της μερας με εφτανε μεχρι 50-55%, αλλα αν το πηγαινα 2η μερα δεν εβγαζε. Αντιθετα το s10+ με 50% να ξεκινουσα τη 2η εβγαζε ανετα..

 

Για να ξεκινησεις με 50% τη δευτερη μερα και να σε κραταγε μεχρι το βραδυ, λογικα εκανες χρηση του τηλεφωνου μονο για ομιλια, μηνυματα, email και λιγο browsing. Γιατι αν αρχιζες τα youtube και τη μουσικη οχι μεχρι το βραδυ ουτε μεχρι τις 3 το μεσημερι δεν θα σε εβγαζε.

 

Εμενα το s10+ κραταει ακριβως 1 μερα με 5,5 ωρες οθονη. Εννοειται ολες οι ρυθμισεις στο φουλ, οθονη, επεξεργαστης, λειτουργια υψηλης αποδοσης, aod κτλ και φωτεινοτητα μονιμα στο 50%

 

Η αληθεια ειναι οτι με το android 9 ήμουν λιγο καλυτερα απο οτι με το 10.

πριν NOKIA E72, ΝΟΚΙΑ Ν8, LUMIA 1020, Samsung Galaxy S7, S10+ ceramic, τώρα S23 ULTRA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να ξεκινησεις με 50% τη δευτερη μερα και να σε κραταγε μεχρι το βραδυ, λογικα εκανες χρηση του τηλεφωνου μονο για ομιλια, μηνυματα, email και λιγο browsing. Γιατι αν αρχιζες τα youtube και τη μουσικη οχι μεχρι το βραδυ ουτε μεχρι τις 3 το μεσημερι δεν θα σε εβγαζε.

 

Εμενα το s10+ κραταει ακριβως 1 μερα με 5,5 ωρες οθονη. Εννοειται ολες οι ρυθμισεις στο φουλ, οθονη, επεξεργαστης, λειτουργια υψηλης αποδοσης, aod κτλ και φωτεινοτητα μονιμα στο 50%

 

Η αληθεια ειναι οτι με το android 9 ήμουν λιγο καλυτερα απο οτι με το 10.

 

Ίδια χρήση κάνω κάθε μέρα. Μην κρίνεις από τη δική σου. AOD δεν έχω, φωτεινότητα στο αυτόματο. Δεν βρίσκω τον λόγο να είναι σταθερή..και χρηση λίγο από όλα. Τέλος πάντων, στο s10 plus έβγαζα 2 μέρες άνετα ενώ στο μικρό σ10 όχι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μετα απο καιρο εδωσαν λιγο πονο τα google play services στην μπαταρια. Ευτυχως εστρωσε με wipe cache.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδή είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω τόσο μεγάλο drain και σε ηρεμία ακόμη και μετά από πολλά reset χωρίς αποτέλεσμα έχετε κάποια ιδέα να με βοηθήσετε? afd5b3420952777657bc116b8a1894e9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω τόσο μεγάλο drain και σε ηρεμία ακόμη και μετά από πολλά reset χωρίς αποτέλεσμα έχετε κάποια ιδέα να με βοηθήσετε? afd5b3420952777657bc116b8a1894e9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ για αρχή θα πετούσα το AdGuard, τέτοιου είδους εφαρμογές κάνουν πάντα drain.

Να κλείσεις το NFC και να βάλεις μια εφαρμογή τύπου CPU spy για να δεις αν οι πυρήνες σου μπαίνουν σε deep sleep όταν το τηλέφωνο είναι σε αδράνεια.

 

 

POCO F1

Link to comment
Share on other sites

Σημερινη καταναλωση παντα με 120hz....

Με την χρηση που κανω πολυ ευχαριστημένος....

a48293ebe17073c3fdbf97efe1d744ab.jpg3d76c086b1bd7bceba8c0c927644bdd5.jpg

 

Έχεις 120 στο σ10?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις 120 στο σ10?
Να μας μάθεις κι εμάς το κόλπο!

 

Sent from my S10

Link to comment
Share on other sites

Να μας μάθεις κι εμάς το κόλπο!

 

Sent from my S10

 

Εγώ ? Πλάκα μου κάνεις ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν μετράει και η αυτονομία του s10 lite σε αυτο το thread.

1 ωρα και 40 λεπτά οθόνη με 90% υπόλοιπο..

Galaxy s10 lite 90% battery https://imgur.com/gallery/lq3Rkl2

 

10 ωρες οθονη με 11% υπόλοιπο (αν το πήγαινα μεχρι τέλους 11 ωρες οθονης σίγουρα, με πιθανότερο επειδή νύχτωσε καπου 11 ωρες και 30 λεπτά..

Battery max10h https://imgur.com/gallery/gU4bESP

Link to comment
Share on other sites

Αν μετράει και η αυτονομία του s10 lite σε αυτο το thread.

1 ωρα και 40 λεπτά οθόνη με 90% υπόλοιπο..

Galaxy s10 lite 90% battery https://imgur.com/gallery/lq3Rkl2

 

10 ωρες οθονη με 11% υπόλοιπο (αν το πήγαινα μεχρι τέλους 11 ωρες οθονης σίγουρα, με πιθανότερο επειδή νύχτωσε καπου 11 ωρες και 30 λεπτά..

Battery max10h https://imgur.com/gallery/gU4bESP

 

 

μολις αποφασισα ποιο θα ειναι το επομενο κινητο μου. o snapdragon δινει πονο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο ο Snapdragon, όσο η μεγάλη μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Πιστεύω είναι συνδιασμος, snapdragon, χαμηλότερη ανάλυση οθόνης (σε σχέση με τη σειρά s20), και μπαταρίας.

Η σειρά s20 δεν πλησιάζει καν αυτα τα νούμερα. ( το s20 plus έχει την ίδια μπαταρία και το ultra μεγαλύτερη).

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση περισσότερο γενικής φύσεως: Μέσα σε 13 ώρες έχω χάσει 23% μπαταρία με 1 ώρα και 12 λεπτά οθόνη (25%) και 10% σήμα. Η περιοχή δεν έχει καλό σήμα όντως αλλά είμαι πάντα με 2g και το βράδυ με WiFi calling. Αν δεν αναζητάει σήμα, πώς γίνεται να χάνω τόσο πολύ; Υπάρχει κατι που θα μπορούσα να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Επειδή είναι η πρώτη φορά που αντιμετωπίζω τόσο μεγάλο drain και σε ηρεμία ακόμη και μετά από πολλά reset χωρίς αποτέλεσμα έχετε κάποια ιδέα να με βοηθήσετε? afd5b3420952777657bc116b8a1894e9.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποία εφαρμογή χρησιμοποιείς φίλε για τα στατιστικά της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποία εφαρμογή χρησιμοποιείς φίλε για τα στατιστικά της μπαταρίας

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβασε το gsam battery monitor...

Αν ξερεις κ απο adb, δωσε πρόσβαση και είσαι κυριος. Απο απορια το κατεβασα πριν 3 μερες αλλα με βοηθησε αρκετα. Λεει τα παντα μεσα.

Αν βρεις κ την pro έκδοση, ακομα καλυτερα.

Απλα το θέμα είναι να το παιξεις με adb!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το gsam battery monitor...

Αν ξερεις κ απο adb, δωσε πρόσβαση και είσαι κυριος. Απο απορια το κατεβασα πριν 3 μερες αλλα με βοηθησε αρκετα. Λεει τα παντα μεσα.

Αν βρεις κ την pro έκδοση, ακομα καλυτερα.

Απλα το θέμα είναι να το παιξεις με adb!

 

πως γινεται αυτο με το adb ? υπαρχει καποιος οδηγος ή καποιο βιντεο ?

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο με το adb ? υπαρχει καποιος οδηγος ή καποιο βιντεο ?

 

Προσπαθουσα ενα 3ωρο κ παραπανω με 3-4 οδηγους που κανενας τελικα δεν μου εδινε πρόσβαση. Τους εκανα ολοσωστα... Ελεγαν διαφορετικους τροπους ο καθε ενας αλλα τζιφος.

Μεχρι που βρήκα αυτο και ολα εγιναν ΟΝΤΩΣ σε 15 δευτερόλεπτα...

Ενα πρόγραμμα τα κανει μονο του...

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

 

Ανοιγεις το πρόγραμμα, 3 yes, enter και εισαι ετοιμος.

Διαβασε κ τις οδηγιες, αλλα δεν ειναι δυσκολο.

Οτι θες, στειλε μου μηνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθουσα ενα 3ωρο κ παραπανω με 3-4 οδηγους που κανενας τελικα δεν μου εδινε πρόσβαση. Τους εκανα ολοσωστα... Ελεγαν διαφορετικους τροπους ο καθε ενας αλλα τζιφος.

Μεχρι που βρήκα αυτο και ολα εγιναν ΟΝΤΩΣ σε 15 δευτερόλεπτα...

Ενα πρόγραμμα τα κανει μονο του...

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979

 

Ανοιγεις το πρόγραμμα, 3 yes, enter και εισαι ετοιμος.

Διαβασε κ τις οδηγιες, αλλα δεν ειναι δυσκολο.

Οτι θες, στειλε μου μηνυμα.

 

εκανα αυτο που ειπες, αλλα δεν εβγαλε καποιο εικονιδιο, πως συνεχιζω μετα?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Clash royale βλέπω...Λιώσιμο κι εσύ χαχα

 

Άστα άστα από το πολύ παιχνίδι θα μείνουν στάμπες από τα καστρα στην οθόνη χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

Άστα άστα από το πολύ παιχνίδι θα μείνουν στάμπες από τα καστρα στην οθόνη χαχχαχα

 

Γενικα (κ ειδικα) μην αφηνεις την μπαταρια να πέφτει σε αυτα τα επιπεδα....Προσπάθησε 18-20% να το φορτίζεις... Θα την παρεις γρήγορα στα χερια (εκτος κ αν δεν σε απασχολει)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα (κ ειδικα) μην αφηνεις την μπαταρια να πέφτει σε αυτα τα επιπεδα....Προσπάθησε 18-20% να το φορτίζεις... Θα την παρεις γρήγορα στα χερια (εκτος κ αν δεν σε απασχολει)

 

Ναι έχω διαβάσει ότι χαλάει η μπαταρία την έχω απατήσει αρκετές φορές έτσι.αλλα πριν τον Ιούλιο που λήγει η εγγύηση θα πάω να του αλλάξω μπαταρία ώστε να το κρατήσω για όσο πάει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...