Jump to content

[S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηδενισα την μπαταρια, φορτισα με κλειστο το κινητο. Διεγραψα καμια 10αρια εφαρμοφες και ειδα αλλη μπαταρια (S10). 100-70% εχω 2+ ωρες οθονη. Καμια φορα σε 3 ωρες τελειωνε η μπαταρια. Αυριο θα εχω καλυτερη εικονα. Μπορει να εφταιγε καποια εφαρμογη.

 

Η μπαταρία είναι δυνατή βάλτο να φορτίζει κάποιες φορές κ στην αργή φόρτιση λένε πως βοηθάει κ βάλε καμιά.εφαρμογη σε αδρανεια που δεν θες να τρέχει σε προσκήνιο.. Οκ κ γω θα ήθελα Ναμη χρειάζεται να το κάνω όλο αυτό. Αλλά δέκα λεπτά έχασα δεν έγινε κ Κάτι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 474
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία είναι δυνατή βάλτο να φορτίζει κάποιες φορές κ στην αργή φόρτιση λένε πως βοηθάει κ βάλε καμιά.εφαρμογη σε αδρανεια που δεν θες να τρέχει σε προσκήνιο.. Οκ κ γω θα ήθελα Ναμη χρειάζεται να το κάνω όλο αυτό. Αλλά δέκα λεπτά έχασα δεν έγινε κ Κάτι

 

Την ανάλυση οθόνης που την έχεις; Έχεις βάλει battery save mode;

Link to comment
Share on other sites

Μη βάζετε battery save mode. Οι μεσαίοι core του επεξεργαστή του S10 είναι κατά 400mHz χαμηλωμενοι σε σχέση με τα S9 και Note9 στην πορεία θα βγαλει lag .

Αφήστε την λειτουργία ισχυος βελτιστοποιημένη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Την ανάλυση οθόνης που την έχεις; Έχεις βάλει battery save mode;

 

 

Την ανάλυση την ανεβοκατεβαζω τις πολλές την αφήνω σε HD

Οχι δεν το έχω σε εξοικονόμηση μια μέρα το δοκίμασα κ κόντεψα για 11 ώρες sot χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Την ανάλυση την ανεβοκατεβαζω τις πολλές την αφήνω σε HD

 

Οχι δεν το έχω σε εξοικονόμηση μια μέρα το δοκίμασα κ κόντεψα για 11 ώρες sot χα χα

Μετρια ...0d66f9f569cee1331f852e476725e31a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετρια ...0d66f9f569cee1331f852e476725e31a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακολούθησε τον οδηγό του swind έστω στην αδρανεία εφαρμογών ναμην τρέχουν όλες πίσω... σώζει ζωής μπαταρίας... Εγώ θα ανεβάσω σκρινσοτ σε 2 λεπτά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε 10 ώρες sot έλεος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να ανεβάσω κ εδώ σκρινσοτ κ το ανέβασα κ στο κανονικό νήμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει τεράστια σημασία το στησιμο της συσκευής απο την αρχή και όχι μεσω καποιου back up σε cloud ή μεσω smart switch.

Αρχικά,επειδή ειμαι και λίγο ανυπόμονος,αγνοώντας τις οδηγιες των γκουρου εδω μεσα το έστησα μεσω Samsung Account...

Αποτέλεσμα ήταν battery drain και απογοητευτική διάρκεια μπαταρίας.

Απογοητευση και άμεσο factory reset και στησιμο με ασφαλή λειτουργία σύμφωνα με τον οδηγό που υπάρχει σε άλλη σελίδα απο τον χρηστη s_wind...

Ανετα έπιασα 6 ωρες SOT με wifi bluetooth,δεδομένα, ανοικτά,με AOD (με ενεργοποιηση με αφή βεβαια) με 25% υπολοιπο μπαταρίας και είμαι ακόμη στην 4η φόρτιση...

Εξαιρετικό λοιπον το S10+ στον τομέα αυτό!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει τεράστια σημασία το στησιμο της συσκευής απο την αρχή και όχι μεσω καποιου back up σε cloud ή μεσω smart switch.

Αρχικά,επειδή ειμαι και λίγο ανυπόμονος,αγνοώντας τις οδηγιες των γκουρου εδω μεσα το έστησα μεσω Samsung Account...

Αποτέλεσμα ήταν battery drain και απογοητευτική διάρκεια μπαταρίας.

Απογοητευση και άμεσο factory reset και στησιμο με ασφαλή λειτουργία σύμφωνα με τον οδηγό που υπάρχει σε άλλη σελίδα απο τον χρηστη s_wind...

Ανετα έπιασα 6 ωρες SOT με wifi bluetooth,δεδομένα, ανοικτά,με AOD (με ενεργοποιηση με αφή βεβαια) με 25% υπολοιπο μπαταρίας και είμαι ακόμη στην 4η φόρτιση...

Εξαιρετικό λοιπον το S10+ στον τομέα αυτό!!!!

 

Και κατι που με θύμησες τώρα.....

Εάν το στήσεις μέσω smart switch αλλά όχι ασύρματα....μέσω καλωδίου....Είναι κομπλέ δεν έχει battery drain....τουλάχιστον σε εμένα που τον έκανα με αυτόν τον τρόπο και εγώ 6 ώρες κ έχω περίπου άλλο κανα 25% πάνω κάτω....Εγώ το είχα κάνει έτσι με το note9....

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην τρίτη φόρτιση σήμερα,

Και είμαι ευχαριστημένος.

 

2κ ανάλυση.

60/40 data/wifi.

Δέκα ώρες ανοιχτό Bluetooth (για ακουστικό αν έχει σημασία).

2μιση ώρες ομιλία.

Συγχρονισμός ανοιχτός.

Aod και τοποθεσία κλειστά.

 

Τι άλλο να θέλω στις 15-18 ώρες χρήσης?

 

https://www.dropbox.com/s/xe0n6p6t0p19au4/Screenshot_20190410-231028_Settings.jpg?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην τρίτη φόρτιση σήμερα,

Και είμαι ευχαριστημένος.

 

2κ ανάλυση.

60/40 data/wifi.

Δέκα ώρες ανοιχτό Bluetooth (για ακουστικό αν έχει σημασία).

2μιση ώρες ομιλία.

Συγχρονισμός ανοιχτός.

Aod και τοποθεσία κλειστά.

 

Τι άλλο να θέλω στις 15-18 ώρες χρήσης?

 

https://www.dropbox.com/s/xe0n6p6t0p19au4/Screenshot_20190410-231028_Settings.jpg?dl=0

 

 

Μετά τις 8-10 μέρες θα αρχίσεις να βλέπεις τα δόντια του ..

Βρες λίγο τον οδηγό του swind στη μπαταρία του s9 plus βοηθάει πιστεύω.. Επίσης φορτίζω για πρώτη φορά σε συσκευή σε αργή φόρτιση

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 8-10 μέρες θα αρχίσεις να βλέπεις τα δόντια του ..

Βρες λίγο τον οδηγό του swind στη μπαταρία του s9 plus βοηθάει πιστεύω.. Επίσης φορτίζω για πρώτη φορά σε συσκευή σε αργή φόρτιση

 

Καλημέρα.

Και έτσι να μείνει ευχαριστημένος είμαι. :)

 

Σε κάποια αναβάθμιση και στήσιμο από την αρχή ίσως ακολουθήσω τον οδηγό..

 

Κάθε συσκευή την στήνω από την αρχή, χωρίς μπακαπ επαναφορες κτλ.

Έχω μαύρο θέμα γιατί μ αρέσει και έχω καιρό να παρατηρήσω πρόβλημα.

 

Τελευταία φορά που είχα θέμα με μεγάλη αδικαιολογιτη πτώση μπαταρίας ήταν η στα τελευταία s8 plus που πήρα ή στα πρώτα s9 plus δεν θυμάμαι.

Από εκεί και πέρα όλα καλά ευτυχώς!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου s10e θεώ μερικές μέρες ακόμη. Στις 5 φορτίσεις είμαι και Επίσης σε μέρη με όχι καλό σήμα, οπότε ακόμα το έλεγχο.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Για το δικό μου s10e θεώ μερικές μέρες ακόμη. Στις 5 φορτίσεις είμαι και Επίσης σε μέρη με όχι καλό σήμα, οπότε ακόμα το έλεγχο.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Αν σε ενοχλεί για το κακό σήμα κ δεν μπορείς να μιλήσεις καλά εγώ έχω βάλει εφαρμογή 2g3g4g απτό playstore κ το γυρίζω εκεί που δεν έχω σήμα σε 2g κ έχω πάντα φουλ σήμα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άσε, εκεί που είναι η δουλειά μου , δεν έχει καθόλου. Έχω τρελές απώλειες. Και επειδή δεν μπορώ να το έχω πάνω μου εν ώρα εργασίας, ή το βάζω σε airplane mode για να μην χάνω τσάμπα μπαταρία ή το αφήνω στο αυτοκίνητο που έχω σήμα και το βλέπω μετά από 9 ώρες που θα σχολάσω. Γι'αυτό και δεν έχω ακόμα σωστά συμπεράσματα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Πάντως ο εξαιρετικός οδηγός στησίματος του s_wind πραγματικά βελτίωσε απίστευτα τη διαχείριση μπαταρίας χωρις να παραχωρει κανείς κάτι απο τη λειτουργία της συσκευής.

Εχω μονιμα δεδομένα ανοικτά και wi-fi συνδεδεμενο συνεχώς με MiBand3 μεσω bluetooth,και 4G και η συσκευή δειχνει βράχος.

Το πρωι σήμερα ξύπνησα 7 ώρες μετά τη φόρτιση και ήταν στο 97% ακόμη...

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: παίζει να έχω καλύτερα αποτελέσματα από 5+ ώρες οθόνη στο S10;

 

 

 

Δύσκολη ερώτηση γιατί ο κάθε ένας έχει διαφορετικό στήσιμο κ ανάγκες... Εγώ ας πούμε με τη χρήση που κάνω με το plus βγάζω 9 κ 10 ώρες οθόνη και άλλα παιδιά βγάζουν αρκετά πιο κάτω

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: παίζει να έχω καλύτερα αποτελέσματα από 5+ ώρες οθόνη στο S10;
Δυσκολα φιλε μου. Και εγω S10 εχω και πιανω μεχρι 5 ωρες. Το συνηθες ειναι 4 ωρες.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η χρήση παίζει σημαντικό ρόλο.

 

Αν κατεβάσεις το Tapatalk είναι πανεύκολο να ανεβάσεις σκρινσοτ

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πύραυλος! Με καλύπτει με χίλια όταν σε 19 με 24 ώρες με μπαταρία βγάζει 9 με 10 ώρες οθόνη! καιρός ήταν...... Για σκουπιδακι... μπαταρία δεν την λες κ κακή... 61411a403bc17a79db30c0cc48023c24.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] H εμπειρία σας από τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...