Jump to content

[S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι το τέταρτο κινητό (s7-pixel2 xl- iPhone max- s10+) με την σειρά που εμφανίζονται που τα κρατάω μόνο με Dbrand skin.

Πήρα 2 kit (white leather- black suarm) και θα φορέσω το κομμάτι που εφαρμόζει περιμετρικά στο s10+

Με πτώση μέχρι 1 μέτρο δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα. Τα τελευταία χρόνια έχω μείνει στη λύση που δίνει η dbrand.

Η μεγάλη επιλογή σε χρώματα και υφές κάνει το τηλέφωνο τόσο όμορφο και μοναδικό (+ασφάλεια+εφαρμογή ) και έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 633
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αυτο αναφερω το S10e... Οποιος το εχει ειναι μακραν η καλυτερη επιλογη.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελικά παράγγειλα dome ! Δεν αξίζει να πετάς λεφτά στο ένα και στο άλλο τζαμακι και να χαλάνε την ομορφιά της οθόνης!! Μιλάω για s10e

Link to comment
Share on other sites

Καλοφορετο. Ελπιζω να σου κατσει τοσο καλα οσο εκατσε σε μενα....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη προστασίας που έρχεται με τη συσκευή υπάρχει κάπου Θεσσαλονίκη/Αθήνα διαθέσιμη προς αγορά;

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη προστασίας που έρχεται με τη συσκευή υπάρχει κάπου Θεσσαλονίκη/Αθήνα διαθέσιμη προς αγορά;

 

Sent from my Galaxy S10

https://www.skroutz.gr/s/17456981/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html?from=catspan

 

https://www.skroutz.gr/s/17456982/Samsung-2x-Screen-Protector-Galaxy-S10.html

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος φακό για macro ;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζει καποιος τι καλωδιο usb-c to hdmi χρειαζεται για να δουλεψει το S10+ σε DEX mode; Αν εχει καποιος κανενα link με καποιο φτηνο θα το εκτιμουσα.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζει καποιος τι καλωδιο usb-c to hdmi χρειαζεται για να δουλεψει το S10+ σε DEX mode; Αν εχει καποιος κανενα link με καποιο φτηνο θα το εκτιμουσα.Ευχαριστω!

αυτό έχω πάρει και δουλεύει μια χαρά σε s9+

https://www.ebay.com/itm/USB-3-1-Type-C-USB-C-to-4K-HDMI-HDTV-Adapters-Cable-For-Samsung-Galaxy-Macbook-/142775718962?var=&hash=item0

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μολις τοποθετήθηκε Dome glass στο samsung σ10e μου !

Αυτο που εχω να πω πως το κινητο εχει πλεον την οθονη που ειχα αγορασει ! Ολα τα αλλα τζαμακια για πεταμα ειναι ....

GMF80 καλα τα ελεγες εσυ! :p

*Για καποιο λογο μου εκανε μια μικρη φουσκαλιτσα στην μεση πιθανων σκονη αλλα δεν με ενοχλει

Link to comment
Share on other sites

Πιεζε το ελαφρα- με πανακι - και μπορει να φυγει.

Αν μπει σωστα ειναι αορατο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιεζε το ελαφρα- με πανακι - και μπορει να φυγει.

Αν μπει σωστα ειναι αορατο....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ίσα ίσα ένα φουσκαλακι είναι άλλα δεν φεύγει... κάνενα κομμάτι σκόνης

Όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις δύο να προτιμήσω; Την led view cover ή την clear view cover;
Link to comment
Share on other sites

Ποια από τις δύο να προτιμήσω; Την led view cover ή την clear view cover;

Για μένα, το 1!!!!!!

Την έχω από την αγορά του κινητού και την έχω λατρέψει.

Έχει προγραμματάκι που ρυθμίζεις και σχεδιάζεις ότι θέλεις να βγάζει στα leds στις ειδοποιήσεις ή στις επαφές σου και με ένα πάτημα στο power button σου δείχνει και την ώρα.

Με την clear view cover θα έπρεπε να είχα πάτα την AOD ενεργή (ακόμη και όταν δεν την χρειαζόμουν) οπότε προτίμησα την LED view cover για να έχω εγώ τον έλεγχο.

Για το μόνο που είμαι διστακτικός είναι στο αν είναι αδιάβροχη ή όχι.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα για το s10e μου το παρακάτω γυαλί. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή και θα σας πω.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

 

Βαγγέλη αυτό είναι full glue ή μόνο πάνω κάτω εχει κόλλα;

τρύπα για την κάμερα έχει;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη αυτό είναι full glue ή μόνο πάνω κάτω εχει κόλλα;

 

τρύπα για την κάμερα έχει;

Τρύπα δεν έχει. Αλλά δεν έκανε καλή επαφή με το γυαλί και δεν κολουσε στην άκρη. Και επίσης, με τη spigen θήκη που έχω, το σήκωσε από μια μεριά. Την πέταξα και πήρα της spigen τη ζελατίνα.

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κάποιος φακό για macro ;;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να προτείνω οχι ακομα... Ειμαι στην αναζητηση 2 βδομαδες τωρα κ γω.. Απλα ακομα διαβαζω ξενα rewiew κ κριτικές....

Μεχρι ποσα χρηματα δινεις ?? Γιατι εγω ψαχνω εως 30 ευρω max!

Επισης θες μονο macro φακο η set με cpl πχ κ telephoto ας πιούμε??

Γιατι αν θες μονο macro με ενα 30αρι παίρνεις καλο φακο.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, το 1!!!!!!

Την έχω από την αγορά του κινητού και την έχω λατρέψει.

Έχει προγραμματάκι που ρυθμίζεις και σχεδιάζεις ότι θέλεις να βγάζει στα leds στις ειδοποιήσεις ή στις επαφές σου και με ένα πάτημα στο power button σου δείχνει και την ώρα.

Με την clear view cover θα έπρεπε να είχα πάτα την AOD ενεργή (ακόμη και όταν δεν την χρειαζόμουν) οπότε προτίμησα την LED view cover για να έχω εγώ τον έλεγχο.

Για το μόνο που είμαι διστακτικός είναι στο αν είναι αδιάβροχη ή όχι.

 

Εγώ προβλήματίζομαι περισσότερο για το υλικό. Μέχρι τώρα στο τηλέφωνό μου είχα μία αντίστοιχη με την clear view και με βόλευε, δεν λερωνόταν και δεν φθειρόταν. Η LED είναι απομίμηση δέρματος από μπροστά;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προβλήματίζομαι περισσότερο για το υλικό. Μέχρι τώρα στο τηλέφωνό μου είχα μία αντίστοιχη με την clear view και με βόλευε, δεν λερωνόταν και δεν φθειρόταν. Η LED είναι απομίμηση δέρματος από μπροστά;

Δεν είναι ακριβώς απομίμηση δέρματος. Περισσότερο σαν υφασμάτινη δείχνει στο κράτημα (παρόλο που είναι πλαστική, αλλά απλώς έχει την υφή του υφάσματος περισσότερο για να μην γδέρνεται). Και όντως είναι αρκετά δύσκολο να την γδάρει κανείς.

Διαπιστώνω πως δεν λερώνει εύκολα (αλλά εγώ έχω την μαύρη. Δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται οι θήκες στα άλλα χρώματα -άσπρο και πράσινο).

Μια φορά που μου έπεσε κάτι επάνω το καθάρισα πανεύκολα με ένα υγρό πανάκι.

Στο παρακάτω βίντεο ο τύπος κάνει μερικά ζουμ στην θήκη που φαίνεται πεντακάθαρα το texture της θήκης.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς απομίμηση δέρματος. Περισσότερο σαν υφασμάτινη δείχνει στο κράτημα (παρόλο που είναι πλαστική, αλλά απλώς έχει την υφή του υφάσματος περισσότερο για να μην γδέρνεται). Και όντως είναι αρκετά δύσκολο να την γδάρει κανείς.

Διαπιστώνω πως δεν λερώνει εύκολα (αλλά εγώ έχω την μαύρη. Δεν ξέρω πως συμπεριφέρονται οι θήκες στα άλλα χρώματα -άσπρο και πράσινο).

Μια φορά που μου έπεσε κάτι επάνω το καθάρισα πανεύκολα με ένα υγρό πανάκι.

Στο παρακάτω βίντεο ο τύπος κάνει μερικά ζουμ στην θήκη που φαίνεται πεντακάθαρα το texture της θήκης.

 

Μόλις τώρα είδα ότι υπάρχουν απομιμήσεις της Clear view case και μάλιστα σε μπλε, που θα το προτιμούσα. Μάλλον έπρεπε να πάρω την LED και να έπαιρνα μία φτηνή clear view...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα είδα ότι υπάρχουν απομιμήσεις της Clear view case και μάλιστα σε μπλε, που θα το προτιμούσα. Μάλλον έπρεπε να πάρω την LED και να έπαιρνα μία φτηνή clear view...

Υπάρχουν πάρα πολλές απομιμήσεις της clear view και μερικές απ'αυτές είναι αρκετά αξιόλογες.

Απλώς θέλει καλό ψάξιμο. Μια που είχα πάρει από το eBay παλιότερα για το S7 Edge μόνο clear δεν ήταν. Εφάρμοζε απόλυτα στο κινητό αλλά το μπροστά τζάμι ήταν τόσο φιμέ που στο φως της μέρας ήταν αδύνατο να δω τις ενημερώσεις ή το ποιος με καλεί.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ασύρματο φορτιστή θα προτείνατε κ γιατί;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ποιον ασύρματο φορτιστή θα προτείνατε κ γιατί;

 

Έχω πάρει αυτόν για το s10 plus.

https://www.skroutz.gr/s/17753448/Samsung-Wireless-Charging-Pad-Qi-Μαύρο-EP-P5200TB.html

 

Γιατί προτιμώ γνήσια αξεσουάρ όταν πρόκειται για φορτιστές.

Γιατί είναι το τελευταίο μοντέλο και είπα αφού θα πληρώσω που θα πληρώσω ας πάρω αυτόν.

Γιατί φορτίζει 2 συσκευές ταυτόχρονα.

 

Με την γρήγορη ασύρματη φόρτιση, όταν το αφήνω με 10-15% γράφει ότι θα κάνει 1 ώρα και 25 λεπτά με 1 ώρα και 35 λεπτά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ κ για μια συσκευή φόρτισης; υπάρχει μήπως είναι κ πιο οικονομική;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω έχει επιλογές σε samsung για μία συσκευή.

Θα διάλεγα κάποιον από αυτούς.

Το ποιο καινούργιο μοντέλο που δεν έψαξα να δω ποιο είναι..

 

Επίσης στον διπλό που παρέθεσα παραπάνω, έχει στην συσκευασία και καλώδιο και μπριζακι.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S10 series] Αξεσουάρ (θήκες, screen protectors etc.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...