Jump to content

Sony Xperia 1


panosz75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αρχή με το s10 που το λευκό κιτρινίζει τα έγραφε και το συγκεκριμένο site αυτά αλλά όταν στα έβαζα αντιδρούσες.

Βρε βρε πως ο καιρός έχει Γυρίσματα

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 498
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διάβαζα ένα κινέζικο άρθρο και είχε συνέντευξη από τον Kensuke Nakashita ο οποίος ειναι στο τμήμα της φωτογραφίας στην sony mobile.

Αναφέρθηκε σε διάφορα θέματα, ένα από τα σημαντικά ήταν όταν ρωτήθηκε για την άποψη του ότι το xperia 1 έχει χαμηλές βαθμολογίες στην φωτογραφία σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Έχει σημασία η απάντηση του και θα προσπαθήσω να την αποδώσω σωστά.

Ανέφερε λοιπόν την έκφραση της αυθεντικοτητας.

Γνωρίζουμε λέει ότι οι καταναλωτές προτιμούν φωτογραφίες με πλούσια χρώματα που διορθώνονται από την AI, αλλά οι κάμερες Xperia δίνουν μεγαλύτερη έμφαση στην "αυθεντικότητα" της εικόνας.

Η Sony θέλει να προσφέρει στους χρήστες ευελιξία αντί να αποφασίζει η ίδια η Κάμερα τα χρωματα της φωτογραφίας.

Εν ολίγοις οι φωτογραφίες που τείνουν να είναι κοντά στην πραγματικότητα δεν γίνονται αποδέκτες ακόμα και σε blind test από τους καταναλωτές.

Επίσης πολύ σημαντικό αναφέρει ότι στο μέλλον ΔΕΝ πρόκειται να εκτελέσει ενεργά διόρθωση χρωμάτων με την χρήση ΑΙ.

Γνωρίζουν ότι υπάρχει η τάση οι καταναλωτές να τραβάνε φωτογραφίες για instagram αλλά υπάρχουν αυτοί οι λίγοι που θέλουν μια σωστή απόχρωση σε μια φωτογραφία και εκεί θα απευθύνεται η Sony.

Αν λοιπόν δεν αλλάξει η νοοτροπία των καταναλωτών η Sony θα συνεχίσει να είναι χαμηλά στην προτίμηση τους όσο αναφορά πάντα την φωτογραφία.

Προτιμάμε τον ρεαλισμό και την αυθεντικοτητα από το ΑΙ για το instagram

 

Αυτά είπε στην συνέντευξη και άρα έχουν επίγνωση του ανταγωνισμού απλά θυσιάζουν τις πωλήσεις η την τάση της φωτογραφίας με τα πιστεύω τους για το πως πρέπει να αποτυπώνεται μια φωτογραφία.

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά και βλέπω ότι και το 5 βαδίζει σε σωστά μονοπάτια. Εκτός από το fingerprint βέβαια, όπου είναι ( όπως και στο 1) απαράδεκτο.

 

Σήμερα έπαιξα λίγο και με το note 10, άψογο μέγεθος, κάθετε τέλεια στο χέρι αλλά το interface της Samsung δεν παλεύεται.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

ρε συ νικο μονο η samsung ξερω οτι τραβαει απο τα μαλλιά τον κορεσμο και το hdr να σου πω την αληθεια,τα πιξελ ας πουμε τα 1+ τα iphone οχι τοσο.

ακομα και το xperia 1 ειναι πισω στους ανθρωπους και στο μποκε εφε που θελουν οι καταναλωτες,το βλεπουμε σε ολα τα ριβιου .

σε land scape ειναι κορυφη,βασικα ειναι υπεροχα-φυσικα-ομορφα τα αποτελεσματα και εχει ενα hdr οχι επιθετικο αλλα σωστα.

ασε την νυχτα ,το παραχεσαμε με την νυχτα,τα προσωπα ομως;

αυτο eye focus κανει κατι;κανεις δε το εχει δοκιμασει πραγματικα.

δηλαδη να βαλεις εναν ανθρωπο απεναντι να αλλαζει θεση και ποζες και να βαρας.

να παρεις μετα τα δειγματα και να δεις ποσα ειναι in focus απο το sony και ποσα απο τον αλλο oem.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει κανει ενα ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ συγκριτικο ,στις καμερες το φοκους στο ματι ειναι λογος να επιλεξεις μηχανη χιλιαδων ευρω .

δες εδω να σου φυγει το σαγονι στο πατωμα περα απο τα smartphone τι κανει η sony.

εχεις ιδεα το παραπανω τι σημαινει για εναν φωτογραφο;

ηρθε κατι παρομοιο στα κινητα και;

και;

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν το δοκιμασε σε συγκριτικο.

τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δοκιμάσει σε μαγαζί το xperia 1 με eyefocus στην 4χρονη κόρη μου μπορώ να σου πω ότι δούλεψε καταπληκτικά.

 

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και δεν είναι μονο η Sammy εδώ σε συγκριτικό με Huawei p30 pro μπερδευε τα Χρωματα σε κόκκινο ή πορτοκαλί

Κάποιο παλικάρι έχει ποσταρει το συγκριτικό, αλλά φίλε κάνει λέει την νύχτα ημέρα

Ότι να είναι

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

εσυ το δοκιμασες......... το marketing;

προλαβες και ειδες το βιντεο;μη βαριεσε δες το ,ειδικα εκει που τεσταρει διπλα διπλα 3αδα τις φωτογραφικες .

Η sony κοιμαται .....τελος!

δε ξερει να παιξει τα χαρτια της.

να βαλει τους reviewers να το δοκιμασουν.

το ειχα πει στον pixel peepers να βαλει αυτο το τεστ στα συγκριτικα που ΘΑ εκανε.

δεν εγινε κατι τετοιο τελικα.

τωρα τι να πω;

παντος το dxo mark το κατουραω!

στο εχω πει;

στο εχω.

στο ξανα λεω.

το κατουραω!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα το video όλο από τις 3 το καλύτερο eye focus και όχι μόνο το είχε η SONY

Ο άνθρωπος στην παραπάνω συνέντευξη αναφέρθηκε στην φωτογραφία και τις τάσεις και όχι στο marketing τους. Αυτό είναι πονεμένη ιστορία πράγματι

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα τις τασεις τις φτιαχνεις με το marketing αρα να προσπαθησει να το αλλαξει μεσο αυτου.

απο την αλλη παραμενω να πιστευω οτι στους ανθρωπους και στον αλγοριθμο που πεφτει επανω στα προσωπα χωλαίνει ακομα.

αυτα εχω δει απο τα βιντεος .

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δε νομίζω ότι είναι αυτός ο λόγος που μένει πίσω η σονυ, απλά μια δικαιολογία είναι. Ακομα και η Samsung δεν δίνει τις υπερκορεσμενες που έδινε κάποτε..

Για μένα πάσχει σε όλα, για να μας ελκυσει πρέπει να δωσει το κάτι παραπάνω σε καλύτερη τιμή, όπως έκανε η Huawei, xiaomi κλπ. Τα έχουμε ξανά πει, πάει και βάζει στο 1 τρομερά υψηλή ανούσια ανάλυση οθόνης με μέτρια μπαταρία για το δεδομένο αυτό, και μέρα βγάζει το 5 με full HD....

 

Απλά αψυχολογητη. Προσωπικά το 5 μου άρεσε αλλά τώρα που το έβγαλε οο άλλοι έχουν κινητά αναλόγων επιδόσεων πολύ πιο φθηνά.. Πόσο μάλλον όταν σε κάμερα δεν υπερέχει.. Για μένα όποιος πάει πρώτος σε μεγάλο αισθητήρα δίνοντας το κάτι παραπάνω, χωρίς να χάσει στα υπόλοιπα, θα κερδίσει το παιχνίδι στις ναυαρχιδες μελλοντικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το Note 10 όπως είχε γράψει και ο Γιώργος καλυτερα να βάλει στην κάμερα το σήμα του instagram.

Υπερκορεσμενες full.

Από την μεριά μου δεν τα θεωρώ δικαιολογίες απλά αυτή είναι η ιδιοσυγκρασια τους αναφορικά με τις φωτο.

Ακούγεται ότι η νέα ναυαρχίδα θα έχει μεγαλύτερο αισθητήρα, ίδωμεν

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και να συμπληρώσω ότι τελικά αν όχι sony με μεγαλύτερο αισθητήρα τότε αναγκαστικά iPhone για να έχω και μεταπώληση και φυσικές φωτογραφίες

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναπει και εδω την γνωμη μου Νίκο.

Αν ειναι να πας ψηλα σε κόστος το iphone οσο και εάν ακούγεται περίεργο ειναι η πιο καλη επιλογή.

Λόγο υποστήριξης και μεταπώλησης.

Από φωτογραφία βιντεο δε τα φοβάσαι,ειναι σταθερά top.

Σαν χρήστης android θα τα βρεις σκούρα,που εχεις μαθει το οικοσύστημα και τις ευκολίες του και θα πρέπει να μάθεις το ios.

Αλλα sony και πολλά χρήματα όχι.

Χάνουν μεταπώληση.

Link to comment
Share on other sites

Και το πίξελ φυσικά ειναι καλή λύση ,έχει και 3 χρόνια αναβαθμίσεις,αλλά δεν έχει εγγύηση ελληνική.

Θα το πάρεις από Amazon αν είναι για να έχεις την δικια του εγγύηση.

Γιατί το δικό σου είναι κακό;

Το πυροβόλο 1+ που αν δεν κάνω λάθος πάει και αυτό 3 χρόνια.

Να μη μιλήσω ότι δεν χάνεις εγγύηση με ξεκλειδωτο bootloader και έχεις έναν σκασμο tweaks και ROMs από την κοινότητα.

Σε Huawei και Samsung δε θα έδινα πάνω από 800 και σε 2 χρόνια σε πουν τα λέγαμε.

Ούτε σε Sony.

Eγω εάν έδινα πολλά χρήματα θα ήταν πίξελ λόγο ότι μου έχει κάτσει και 1+ .

Φυσικά υπάρχει και η λύση αγοράζω αυτό που γουστάρω.

Τι στα διαλα ,στο τάφο θα τα πάρουμε τα μπλιμπλικια;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναπει και εδω την γνωμη μου Νίκο.

Αν ειναι να πας ψηλα σε κόστος το iphone οσο και εάν ακούγεται περίεργο ειναι η πιο καλη επιλογή.

Λόγο υποστήριξης και μεταπώλησης.

Από φωτογραφία βιντεο δε τα φοβάσαι,ειναι σταθερά top.

Σαν χρήστης android θα τα βρεις σκούρα,που εχεις μαθει το οικοσύστημα και τις ευκολίες του και θα πρέπει να μάθεις το ios.

Αλλα sony και πολλά χρήματα όχι.

Χάνουν μεταπώληση.

αφού εμπιστεύεσαι το εργαλείο του gsmarena στις φωτό,πήγαινε στο lowlight,στα πολύχρωμα κορδελάκια πάνω δεξιά και βάλε iphone 11 pro,note 10 & xperia 1 τσέκαρε λεπτομέρειες και θόρυβο!

το λιγότερο noise το έχει το 1

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Και το πίξελ φυσικά ειναι καλή λύση ,έχει και 3 χρόνια αναβαθμίσεις,αλλά δεν έχει εγγύηση ελληνική.

Θα το πάρεις από Amazon αν είναι για να έχεις την δικια του εγγύηση.

Γιατί το δικό σου είναι κακό;

Το πυροβόλο 1+ που αν δεν κάνω λάθος πάει και αυτό 3 χρόνια.

Να μη μιλήσω ότι δεν χάνεις εγγύηση με ξεκλειδωτο bootloader και έχεις έναν σκασμο tweaks και ROMs από την κοινότητα.

Σε Huawei και Samsung δε θα έδινα πάνω από 800 και σε 2 χρόνια σε πουν τα λέγαμε.

Ούτε σε Sony.

Eγω εάν έδινα πολλά χρήματα θα ήταν πίξελ λόγο ότι μου έχει κάτσει και 1+ .

Φυσικά υπάρχει και η λύση αγοράζω αυτό που γουστάρω.

Τι στα διαλα ,στο τάφο θα τα πάρουμε τα μπλιμπλικια;

 

Προσωπικα ειμαι υπερκαλυμμενος και υπερευχαριστημενος με το op7 pro συνολικα. Και σε τιμη καλη για τα δεδομενα ναυαρχιδων.

Ανεφερα το pixel ως την κορυφαια camera ολων,ειτε android ειτε ios, αλλα σε τιμη απευθειας συγκρισιμη με ios.

Και υψηλη αξια μεταπωλησης σχετικα,αν και σχετικα πιο δυσκολη.

Link to comment
Share on other sites

Νίκο το ξέρω,έχω δει και σε βίντεο συγκριτικό που έχει.

Δε το συζητάμε ότι είναι κανόνι.

Έχω μια ένσταση για φωτογραφίες προσώπων αλλά και πάλι δε το δένω κιόλας.

Έχουμε πιάσει άλλους λόγους εδώ όμως.

Ο μεγαλύτερος είναι η μεταπώληση.

Χάνει ρε Νίκο, χάνει πολύ.

Όταν έβγαλες το παιδάκι σου που είπες παραπάνω για το φοκους που λέγαμε ,τι είδες;

Είχε αυτό το λαδομπογια που λέμε;

Link to comment
Share on other sites

ρε συ νικο μονο η samsung ξερω οτι τραβαει απο τα μαλλιά τον κορεσμο και το hdr να σου πω την αληθεια,τα πιξελ ας πουμε τα 1+ τα iphone οχι τοσο.

ακομα και το xperia 1 ειναι πισω στους ανθρωπους και στο μποκε εφε που θελουν οι καταναλωτες,το βλεπουμε σε ολα τα ριβιου .

σε land scape ειναι κορυφη,βασικα ειναι υπεροχα-φυσικα-ομορφα τα αποτελεσματα και εχει ενα hdr οχι επιθετικο αλλα σωστα.

ασε την νυχτα ,το παραχεσαμε με την νυχτα,τα προσωπα ομως;

αυτο eye focus κανει κατι;κανεις δε το εχει δοκιμασει πραγματικα.

δηλαδη να βαλεις εναν ανθρωπο απεναντι να αλλαζει θεση και ποζες και να βαρας.

να παρεις μετα τα δειγματα και να δεις ποσα ειναι in focus απο το sony και ποσα απο τον αλλο oem.

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν εχει κανει ενα ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ συγκριτικο ,στις καμερες το φοκους στο ματι ειναι λογος να επιλεξεις μηχανη χιλιαδων ευρω .

δες εδω να σου φυγει το σαγονι στο πατωμα περα απο τα smartphone τι κανει η sony.

εχεις ιδεα το παραπανω τι σημαινει για εναν φωτογραφο;

ηρθε κατι παρομοιο στα κινητα και;

και;

ΚΑΝΕΝΑΣ δεν το δοκιμασε σε συγκριτικο.

τι να πω;

 

Ρε συ Γιωργο αφου τα εχουμε πει 100φορες,γιατι καθεσαι καθε φορα και σκουζεις με τα των φωτογραφιων?

Σου εχω πει και παλιοτερα,αν ησουν ποτε σε φαση να δωσεις 1000ευρω για κινητο(εστω και με δωρεαν ακουστικα),πιστεψε με θα τα εβλεπες πολυ αλλιως τα πραγματα σε σχεση με τωρα που τα βλεπεις σαν 3ος.

Και για το Dxomark,και το HTC u12+(και γενικα τα HTC κινητα)ηταν στο top των καλυτερων συσκευων του Dxomark πανω και απο το περσινο Iphone.Ειδες να πουλουσαν καθολου στην αγορα τα HTC?Οχι,απατα πηγαν μετα το HTC 10.

 

Βλεπεις τι κανουν οι περισσοτεροι αλλοι στα forum που διαθετουν οσα λεφτα διαθετεις εσυ. Παιρνουν ενα φθηνο Xiaomi,του περνανε και Gcam και τελος.

 

Τι συγκριτικα να κατσουν να κανουν οι reviewers για το Xperia 1,απο την στιγμη που ξερουν οτι ουτε προκειται να πουλησει,και αρα ουτε ενδιαφερει τον περισσοτερο κοσμο?

 

Δηλαδη και ο αλλος του Unbox Therapy που ανεβασε ενα video για το Xperia 1,το πιο πιθανο να του εδωσε η Sony τιποτα για να πει δυο λογια για αυτο. Ειδες πχ ενω ειπε καλα λογια,να εβαλε την sim καρτα σε αυτο οπως εκανε με ποσα αλλα κινητα για να πει προσωπικες εντυπωσεις?Οχι.

 

Ολο το μεριδιο ευθυνης το εχει αποκλειστικα η Sony για την κατασταση της και κανενας αλλος. Ας μην εβγαζε την θυρα ακουστικων απο τα κινητα της(μιας και ουτως ή αλλως πιο μεγαλες μπαταριες δεν εβαλε ποτε),να ειχε τουλαχιστον αυτο σαν system seller.

 

Και το LG G8 μπορει να εχει χειροτερη οθονη απο τα Sony και να ειναι χειροτερο στις αναβαθμισεις/skin κατα πολυ(ουτε και η καμερα του ειναι στα ιδια επιπεδα με τις ναυαρχιδες),αλλα βλεπεις η τιμη του πλεον ειναι σωστη και εχει τραβηξει κοσμο γιατι εκτος των αλλων εχει και ασυρματη φορτιση και θυρα ακουστικων μαζι με ανταγωνιστικη τιμη :)

 

Η Sony το μονο που εχει με το Xperia 1 ειναι μια μεγαλη παντοφλα που γραφει πανω Sony και σαν marketing βαζει το 4κ,παρολο που τις περισσοτερες φορες η συσκευη δουλευει σε 1440p. Αρα ακομα και στο τμημα του Marketing,σαλατα τα εκανε η Sony.

 

Η Samsung οντως εχει υπερκορεσμενα χρωματα σε φωτογραφιες και το λευκο της ειναι λιγο πιο κιτρινο(λενε για τα ματια),αλλα ειναι πληρες σε features(ειδικα τα S10+)και σου εβγαλε και day one το φθηνοτερο S10e αν δεν ηθελες να δωσεις μια περιουσια.

Αντιθετως η Sony αντι να βγαλει το Xperia 5 day one σαν ενα φθηνοτερο και μικροτερο S10e αντιστοιχα,το εβγαλε λιγους μηνες μετα το Xperia 1,χωρις καν να ερχεται με Android 10(οπως τα Oneplus)και χωρις καν να φοραει τον Snap855+.

Link to comment
Share on other sites

απο τις λίγες φορές που θα συμφωνήσω μαζί σου αφου βέβαια παραδέχεσαι τα περι οθόνης και υπερκορεσμού των sammy

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι δε μπορώ να πω κάτι διαφορετικό .

Είμαι μεγάλος επικριτής των κινήσεων της Sony .

Ενώ ειμαι και από αυτούς που είπα καθαρά το πήρα επειδή το σκότωσαν.

Όσο και να την συμπαθώ λόγο ότι την κρατάω στο χέρι πολλά χρόνια από z5c έχω γενικά ανοιχτή άποψη επί του θέματος γενικά.

Εάν κάνει τσεκ στα κουτάκια ένα Sammy θα πάρω Sammy αν ένα Xiaomi Sony θα πάρω από αυτά.

Link to comment
Share on other sites

φυσικά δεν δίνω ουτε 500 ευρω για κινητο με κιτρινισμένη οθόνη και φωτο για ινστα χωρις λεπτομέρειες.

Τα υπόλοιπα τύπου για το καλό των ματιών μας τα ακούω βερεσέ,μου το δίνει η sony σε ειδική λειτουργία αν θελήσω

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Κινητό δεν είναι όπως έγραψε και ένα παλικάρι μόνο η Κάμερα που είναι η μόνη μαζί με το iPhone που κρατάει Ακόμα την φυσικότητα, ειναι κι άλλα.

Φυσικά το s10 plus ούτε καν πλησιάζει 00d7f14b04d793356987b62588f10bee.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δε τσιμπας μια iphoνια λέω εγω αφου είσαι διατεθειμένος να δώσεις λεφτά;

 

 

Δεν υπαρχει η συσκευή , είναι μπροστά.

Επειδή εχω δει gallery και απο 2 φίλους , ξέρεις τα παιδια κ.α .

Ειναι η συσκευή που την κανει την δουλειά αυτή για εσένα.

Καμια σχεση με οτι εχεις μάθει τώρα.

Ριπές - αλλο camera app - πηγαινε manual και κανε αυτο !!!

Θα ελευθερωθείς , θα φύγεις και απο τον άμεσο ανταγωνισμό του android που μας κανει και μαλώνουμε εδώ μέσα.

Πιστεύω σε νιώθω και ξερω τι θες.

Εγώ πήρα ενα καμερακι μεταχ με prime φακο και το Xperia δεν εχει ξανα κάνει κλικ.

Εσυ δε πας για εκει , δεκτον και σεβαστό.

Ε ξεκόλλα με την sony πια!

Υ.γ φιλος ΝΟΥΜΠΑΣ και εγω πολύ ανώτερος ,αυτος με iphone xs max εγω με αυτο που έχω.

Εαν δεις τις φωτο με την οικογένειά του ........ ε ας μη πω αλλα.

Συγνωμη για το ύφος , αλλα ξερω τι θες ρε ****το !

Για εναν κωλο oem;

Οχι θα σου πω την γνωμη μου και ας υπαρχει περίπτωση να νευριάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κινητό δεν είναι όπως έγραψε και ένα παλικάρι μόνο η Κάμερα που είναι η μόνη μαζί με το iPhone που κρατάει Ακόμα την φυσικότητα, ειναι κι άλλα.

Φυσικά το s10 plus ούτε καν πλησιάζει 00d7f14b04d793356987b62588f10bee.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πάντως που έχω βγάλει δίπλα δίπλα με iPhone δεν είδα διαφορά δε τέτοιο βαθμό που λέτε ως προς τη φυσικοτητα, εκτός αν τις κοιτάτε στις οθόνες κινητών..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δε τσιμπας μια iphoνια λέω εγω αφου είσαι διατεθειμένος να δώσεις λεφτά;

 

 

Δεν υπαρχει η συσκευή , είναι μπροστά.

Επειδή εχω δει gallery και απο 2 φίλους , ξέρεις τα παιδια κ.α .

Ειναι η συσκευή που την κανει την δουλειά αυτή για εσένα.

Καμια σχεση με οτι εχεις μάθει τώρα.

Ριπές - αλλο camera app - πηγαινε manual και κανε αυτο !!!

Θα ελευθερωθείς , θα φύγεις και απο τον άμεσο ανταγωνισμό του android που μας κανει και μαλώνουμε εδώ μέσα.

Πιστεύω σε νιώθω και ξερω τι θες.

Εγώ πήρα ενα καμερακι μεταχ με prime φακο και το Xperia δεν εχει ξανα κάνει κλικ.

Εσυ δε πας για εκει , δεκτον και σεβαστό.

Ε ξεκόλλα με την sony πια!

Υ.γ φιλος ΝΟΥΜΠΑΣ και εγω πολύ ανώτερος ,αυτος με iphone xs max εγω με αυτο που έχω.

Εαν δεις τις φωτο με την οικογένειά του ........ ε ας μη πω αλλα.

Συγνωμη για το ύφος , αλλα ξερω τι θες ρε ****το !

Για εναν κωλο oem;

Οχι θα σου πω την γνωμη μου και ας υπαρχει περίπτωση να νευριάσεις.

 

μαζί σου ποτέ,και ξέρεις ότι την ακούω την άποψη σου,απλά προσπαθώ να δώσω μια ευκαιρία ακόμα στο επόμενο μοντέλο και να δω την ύπαρξη μεγαλύτερων αισθητήρων,επίσης δεν ξέρω αν θα με βολέψει το ios,παίρνω το s6 plus της γυναίκας και ψάχνομαι που θα πάω που και πως θα πάω "πίσω" και χαζομάρες πρακτικές.Συνήθεια μάλλον....

Εν τω μεταξύ δεν έχει manual το iphone στην κάμερα?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...