Jump to content

inter telecom κινητη στην Ελλαδα αλλα και στο εξωτερικο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η απάντηση είναι απλή, βάλε σιμ Κοσμοτέ ή Βονταφον, μια στο εκκατομύριο να χρειαστεί εντοπισμός του παιδιού μόνο έτσι έχεις ελπίδες.

 

Εγώ του έχω από το 2017 ένα μικρό τετράγωνο gps (RF-V16 Real-Time GPS Tracker) με καρτα Βοντα επειδή έχουμε όλοι βοντα και αξιοποιούμε τα πακέτα ομιλίας και sms (οι εντολές στο gps δίνονται κυρίως από sms). Στον 3-4 μήνα που του το πήρα, νόμισε οτι χάθηκε στην σχολική εκδρομή στο allou fun park, το έβγαλε και πάτησε το sos με αυτόματη κλήση, του μιλήσαμε, τον ηρεμήσαμε και στο ενδοιάμεσο τον πλησίασε και η δασκάλα - τον έβλεπε εξαρχής από μακριά, εκείνος νόμιζε οτι εμεινε μόνος. Αλλά το μηχανάκι έβγαλε τα λεφτά του με τη μία!!

 

 

Για*να ακούω γνώμες.

 

Αν και*είμαι κατά σε κινητό σε παιδιά πριν το γυμνάσιο.

 

Αν σε παιδί Ε ή ΣΤ*δημοτικού θέλουμε να του δώσουμε κινητό σε*εκδρομή με κινητό τύπου ΝΟΚΙΑ 110 τι*θα λέγατε*στην σκέψη να μπει νούμερο πχ*ΙΝΤΕΡΤΕΛΕΚΟΜ*αφού η χρήση του θα είναι σπάνια*και*το ποσό κρατάει δεν χάνεται κάθε 2μηνες;;

 

Αναφέρομαι*σε ποια εταιρεία κάρτα σιμ θα βάζατε,*

 

Cosmote , Vodafone , wind,*intertelecom???

 

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
δοκίμασα να στείλω μήνυμα στο 13033 για το αδειόχαρτο και έφαγα άκυρο. Προφανώς δεν υποστηρίζεται. έχει δοκιμάσει κανείς να στείλει;
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν μπορεις αφού ο αριθμός είναι απί την Αγγλία .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σημερα παρελαβα απο την ACS courier την sim καρτα της Inter Telecom.Η διαδικασια παραγγελιας και αποστολης ειναι πολυ ευκολη μεσα απο την σελιδα https://www.intertelecom.gr/mobile/order .Εγω επελεξα η καρτα να ερθει με αρχικο ποσο 5 Ευρω ενω ολο το κοστος μαζι με τα μεταφορικα κοστισε 15 Ευρω.Ενημερωθηκα με email το track number της αποστολης και γενικα ολη η διαδικασια κυλησε ομαλα χωρις τηλεφωνικη επικοινωνια με την εταιρια για επιβεβαιωση οπως κανουν αλλες εταιριες.Στο courier παρεδωσα μια φωτοτυπια της ταυτοτητας και υπεγραψα σε μια υπευθυνη δηλωση που ηταν προσυμπληρωμενη με τα στοιχεια μου.Εγω εκανα φωτογραφια την υπευθυνη δηλωση με αποτελεσμα υστερα απο επικοινωνια που ειχα μαζι τους να τα στειλω εγω με email τα εγγραφα και να γινει η ενεργοποιηση της γραμμης μεσα σε 15 λεπτα.

Η καρτα sim ηρθε μεσα σε ενα μικρο φακελλο που στη πισω πλευρα αναγραφει τον Ελληνικο αριθμο και τον Αγγλικο.Εδω πρεπει να πω οτι και οι δυο αριθμοι ειναι πολυ ευκολοι.Ο Ελληνικος αριθμος ειναι αριθμος σταθερου που ξεκιναει απο 217 ενω ο Αγγλικος ξεκιναει απο 447978.

 

P00413-173907.jpg

 

P00413-173946-LI.jpg

 

Μεσα στο κουτι βρηκα την sim καρτα και ενα οδηγο με διαφορες χρησιμες πληροφοριες.

 

P00413-174158.jpg

Το πλαισιο της sim καρτας ειναι αρκετα μικρο ενω στη πισω πλευρα αναφερει το pin και το puk. Δεν εχει κανενα σχεδιο και ειναι λευκη.

 

P00413-174023.jpg[/url]

 

P00413-174033.jpg

 

00413-174042.jpg

 

Μολις ενεργοποιηθηκε η καρτα μου εστειλαν ενα email.Ενω οταν την ειχα στο κινητο χωρις να ειναι ενεργοποιημενει βρηκε δικτυο (Cosmote 3G) αλλα καθε φορα που προσπαθουσες να τηλεφωνησεις σου εστελνε μηνυμα οτι η sim θελει ενεργοποιηση παρολα που εκανε συνδεση με το δικτυο.Μετα την ενεργοποιηση εκανα κληση σε σταθερο του ΟΤΕ και εμφανιστηκε ο σταθερος αριθμος Ελλαδας και οχι ο Αγγλικος.Επισης κληση απο σταθερο του ΟΤΕ στο κινητο εγινε αμεσα χωρις καθυστερηση.

 

P00413-174537.jpg

 

P00413-174818.jpg

 

Την καρτα την εμφανιζει σαν Vodafone NL ενω ο provider ειναι η Global +Roaming

 

P00413-174852.jpg

 

P00413-175050.jpg

 

Γενικα ειναι μια καλη λυση για οσους κανουν μικρη χρηση του κινητου ( GPS, alarm system, Γιαγιαδες και Παππουδες) ή ταξιδευουν συχνα στο εξωτερικο.Η καρτα στην Ευρωπη συνδεεται σε δικτυα 3G και 2G ενω στην Αμερικη υστερα απο επιβεβαιωση της Inter Telecom και σε δικτυα 4G.

Μεσα απο την ιστοσελιδα της Inter Telecom βαζοντας το Αγγλικο νουμερο για username και το pin για password, μπαινεις στη διαχειριση της καρτας.Απο εκει βλεπεις ποσα λεφτα εχεις,ποτε ληγουν ποιο πακετο internet εχεις αγορασει.

 

P00413-175309-LI.jpg

P00413-175320.jpg

P00413-175333.jpg

 

Η ανανεωση με χρηματα μπορει να γινει με:

- καρτα χρεωστικη-πιστωτικη με ελαχιστο ποσο 5 ευρω και μεγιστο 100 ευρω.

- με paypal με ελαχιστο ποσο 10 ευρω και μεγιστο 100 ευρω.

- με paysafecard με ελαχιστο ποσο 1 ευρω και μεγιστο 100 ευρω.

- με τραπεζικη καταθεση σε Alpha bank,Eurobank,Εθνικη και Πειραιως με αιτιολογια τον Αγγλικο αριθμο.

 

Επισης εαν θελεις μπορεις να στειλεις χρηματα σε αλλο αριθμο Inter Telecom απο το δικο σου ποσο.

 

P00413-175520.jpg

 

Ακομη υπαρχει η επιλογη να αγορασεις πακετα ομιλιας και πακετα internet.Στα πακετα ομιλιας δεν υπαρχει ακομη καποια προσφορα αλλα ισως στο μελλον να δουμε κατι καλο.Στα πακετα για ιντερνετ υπαρχουν:

-60 MB με 3 ευρω

-150 MB με 5 ευρω

-450 MB με 9 ευρω

-1000 MB με 15 ευρω

 

Τα πακετα ισχυουν για τις παρακατω χωρες:

 

Αυστρία, Αζερμπαϊτζάν, Αλβανία, Αρμενία, Αυστραλία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Γεωργία, Δανία, Ελβετία, Ελλάδα, Εσθονία, Ην. Βασίλειο, ΗΠΑ, Ιρλανδία, Ισλανδία, Ισπανία, Ιταλία, Καζακστάν, Κροατία, Κύπρος, Λετονία, Λευκορωσία, Λιθουανία, Λιχτενστάιν, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Νορβηγία, Νέα Ζηλανδία, Νότια Αφρική, Νότια Κορέα, Ολλανδία, Ουγγαρία, Ουκρανία, Πολωνία, Πορτογαλία, Π.Γ.Δ.Μ., Ρουμανία, Ρωσία, Σερβία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία, Ταϊβάν, Ταϊλάνδη, Τουρκία, Φινλανδία, Χονγκ Κονγκ.

 

Τα δωρεάν MB μηδενίζονται σε περίπτωση που δεν έχουν καταναλωθεί μέχρι τη λήξη του πακέτου ομιλίας.Καταναλώνονται με βήμα χρέωσης ανά 1 KB με ελάχιστη χρέωση το 1 KB.

Η διάρκεια ισχύος των πακέτων είναι 30 ημέρες από την ημερομηνία ενεργοποίησης.

Το ελάχιστο προαπαιτούμενο υπόλοιπο για τη λειτουργία των πακέτων είναι 0,15€.

 

P00413-175600.jpg

 

Ακομη μπορεις να δεις της εξερχομενες,εισερχομενες κλησεις,τα sms και τη χρηση ιντερνετ που εκανες αναλυτικα και σε ποιο παροχο συνδεθηκες.

Γενικα εαν μπορουσε η Inter Telecom να προσθεσει πακετα ομιλιας για αριθμους σταθερων και κινητων προς την Ελλαδα αφερωντας το κοστος εισερχομενης κλησης που ειναι 0,03 cent το λεπτο, εαν εχεις καποιο ενεργο πακετο ομιλιας,Θα μπορουσε να κανει αισθητη την παρουσια της και να διεκδικησει μεριδιο απο την αγορα σαν MVNO απο την πισω πορτα.Διοτι αρκετοι χρηστες θα ηθελαν να εχουν ενα σταθερο αριθμο με χρεωση ανα δευτερολεπτο και δωρεαν λεπτα ομιλιας.

Αυτη τη στιγμη η χρεωση ειναι απο Ελλαδα σε Ελλαδα 0,10 cent το λεπτο με χρεωση ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο.Αποστολη sms 0,19 cent και ληψη sms δωρεαν.Ενω στο ιντερνετ η χρεωση ειναι 0,10 cent το MB με χρεωση ανα Kb.

Edited by otheitis
Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβα πακέτα.

60 ΜΒ 3€ απαράδεκτο όταν στην Ελλάδα με 3€ αγοράζεις 3 γκίγκα σε όλες τις εταιρείες.

Είναι χρήσιμη μόνο για εξωτερικό για λόγους ανάγκης όχι για χρήση από ηλικιωμένους.

Ίσως για συναγερμούς σε ηρεμία μόνο να αξίζει, γιατί αν ο συναγερμός αρχίζει να στέλνει μυνήματα και φωτογραφίες, τότε ο κούκος πάει για αηδόνι.

 

Θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σου και το κόστος μετά από λίγο καιρό.

 

Στο θέμα της διαχείρισης όλοι καλά είναι και προσφέρουν τις ίδιες ευκολίες.

 

Πάντως υπάρχουν στην Ελλάδα εταιρείες που επιτρέπουν εισερχόμενες και ΣΜΣ ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο για 10 μήνες.

 

Οπότε ένας παππούς δέχεται εισερχόμενες από τους συγγενείς και σε περίπτωση ανάγκης παίρνει το 112.

 

Αν κάνει κανονική χρήση είναι ασύμφορη τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Πανάκριβα πακέτα.

60 ΜΒ 3€ απαράδεκτο όταν στην Ελλάδα με 3€ αγοράζεις 3 γκίγκα σε όλες τις εταιρείες.

Είναι χρήσιμη μόνο για εξωτερικό για λόγους ανάγκης όχι για χρήση από ηλικιωμένους.

Ίσως για συναγερμούς σε ηρεμία μόνο να αξίζει, γιατί αν ο συναγερμός αρχίζει να στέλνει μυνήματα και φωτογραφίες, τότε ο κούκος πάει για αηδόνι.

 

Θα ήθελα να ακούσω την εμπειρία σου και το κόστος μετά από λίγο καιρό.

 

Στο θέμα της διαχείρισης όλοι καλά είναι και προσφέρουν τις ίδιες ευκολίες.

 

Πάντως υπάρχουν στην Ελλάδα εταιρείες που επιτρέπουν εισερχόμενες και ΣΜΣ ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο για 10 μήνες.

 

Οπότε ένας παππούς δέχεται εισερχόμενες από τους συγγενείς και σε περίπτωση ανάγκης παίρνει το 112.

 

Αν κάνει κανονική χρήση είναι ασύμφορη τελικά.

 

Εχω δωσει μια τετοια καρτα στη μητερα μου η οποια κανει πολυ περιστασιακη χρηση του κινητου. Ειχα βαλει 20€ πριν απο δυο χρονια και η καρτα εχει ακομα γυρω στα 15€. Για τετοια χρηση ειναι τελειως ασυμφορα ολα τα αλλα καρτοκινητα πλεον γιατι θα αναγκαζοταν να κανει μια ανανεωση καθε διμηνο για να μπορει να χρησιμοποιησει περιστασιακα το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δωσει μια τετοια καρτα στη μητερα μου η οποια κανει πολυ περιστασιακη χρηση του κινητου. Ειχα βαλει 20€ πριν απο δυο χρονια και η καρτα εχει ακομα γυρω στα 15€. Για τετοια χρηση ειναι τελειως ασυμφορα ολα τα αλλα καρτοκινητα πλεον γιατι θα αναγκαζοταν να κανει μια ανανεωση καθε διμηνο για να μπορει να χρησιμοποιησει περιστασιακα το κινητο.
Ναι έτσι συμφέρει αλλά δεν μπορεί να την καλέσει κάποιος γιατί χρεώνει εισερχόμενες νομίζω.

 

Οπότε ίσως είναι καλύτερο ένα δίκαρτο κινητό με αυτή την κάρτα για ελάχιστη χρήση και με μία κανονική ελληνική κάρτα όπου δέχεσαι απεριόριστες εισερχόμενες ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Σήμερα έκλεινε χρόνο και συνδέθηκα για ανανέωση , τελικά άλλαξε η ημερομηνία για 8/5/2021 , αυτό γιατί προχθές κτύπησε ο συναγερμός και μου έκανε κλήση . Δεν είχα προσέξει πως λήγει 1 χρόνο μετά την τελευταία χρεώσιμη υπηρεσία. Πάρα πολλά μπράβο τους.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι συμφέρει αλλά δεν μπορεί να την καλέσει κάποιος γιατί χρεώνει εισερχόμενες νομίζω.

 

Οπότε ίσως είναι καλύτερο ένα δίκαρτο κινητό με αυτή την κάρτα για ελάχιστη χρήση και με μία κανονική ελληνική κάρτα όπου δέχεσαι απεριόριστες εισερχόμενες ακόμα και με μηδενικό υπόλοιπο για έναν χρόνο.

 

Οι εισερχόμενες έχουν κόστος 3 cents/min δηλ 1€ το μισάωρο. Τίποτα δηλαδή για ένα ηλικιωμένο. Η μάνα μου το έχει 15 μήνες και ακόμα δεν έχει τελειώσει το 5€υρω. Όσο για το trucker έβαλα 5ευρώ στον χρόνο. Και αυτό καταναλώθηκε στις δοκιμές που κάνω για να δω ότι όλα λειτουργούν καλά.

Link to comment
Share on other sites

Οι εισερχόμενες έχουν κόστος 3 cents/min δηλ 1€ το μισάωρο. Τίποτα δηλαδή για ένα ηλικιωμένο. Η μάνα μου το έχει 15 μήνες και ακόμα δεν έχει τελειώσει το 5€υρω. Όσο για το trucker έβαλα 5ευρώ στον χρόνο. Και αυτό καταναλώθηκε στις δοκιμές που κάνω για να δω ότι όλα λειτουργούν καλά.
Με μία ελληνική κάρτα μπορείς να μιλάς εσύ αλλά και οι άλλοι συγγενείς απεριόριστα και να χρησιμοποιεί την ίντερτελεκομ μόνο για εξερχόμενες.

Γι αυτό πρότεινα δίκαρτο.

Αλλά αν δεν υπάρχει τέτοια ανάγκη συμφωνώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τις επόμενες μέρες συγγενικό μου πρόσωπο με αριθμό Ι.Τ. θα ταξιδέψει Ολλανδία.

 

Αν μιλάμε απο Ελλάδα-ολλανδια με τους ελληνικούς αριθμούς (217), οι χρεώσεις θα είναι οι ίδιες που ισχύουν και εντός Ελλάδας;

Link to comment
Share on other sites

αν καλεις εσυ απο Ελλάδα το 217 ναι θα χρεωνεσαι αστικη κληση (ή καθόλου αν έχεις πρόγραμμα με απεριόριστα σταθερά).Ότι γίνεται με όλους τους γεωγραφικούς αριθμούς δηλαδή (210,211 κλπ).
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδες μια ερωτηση (καθοτι απο οτι ειδα δεν εχει απαντηθει)

 

συνδεεεται και στα τρια δικτυα;;;;

 

αν καποιος την εχει χρησιμοποιησει στο εξωτερικο, συνδεετεια και εκει σε ολα τα τοπικα δικτυα;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα συνδέεται και στα 3 δίκτυα. Αυτόματα σε όποιο θεωρεί καλύτερο. Αν θες εσύ από το κινητό σου λοκάρεις το δίκτυο που θες.
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα συνδέεται και στα 3 δίκτυα. Αυτόματα σε όποιο θεωρεί καλύτερο. Αν θες εσύ από το κινητό σου λοκάρεις το δίκτυο που θες.
Μια χαρά :)

 

Είδα και σε προηγούμενα ποστ ότι μπορείς να ορίσεις το ελληνικό νούμερο (σταθερό) να φαίνεται στην αναγνώριση κλήσεων, πράγμα που δεν το γνώριζα.

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα μια κάρτα, μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με την αγορά.

 

Στην αναγνώριση φαίνεται το ελληνικό νούμερο καλεί και το καλουνε κανονικά λες και είναι ένα κανονικό σταθερό.

 

Για μας τους καρτοκινητους εξυπηρετεί αν θέλεις να κάνεις κάποια κλήση και δεν έχεις φροντίσει να αγοράσεις πακετο στο καρτοκινητο.

 

Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι δεν συνδέεται στην cosmote μονο wind/voda (μιλάμε για 2G Samsung)

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι δεν συνδέεται στην cosmote μονο wind/voda (μιλάμε για 2G Samsung)

 

Τώρα που το λες έχω καιρό να το δω να συνδέεται στην κοσμοτε.

 

Πριν λίγο το δοκίμασα και χειροκίνητα αλλά πάλι απέρριψε τη σύνδεση.

 

Ίσως τις επόμενες μέρες να στείλω ένα email να τους ρωτήσω...

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και κάτι άλλο που παρατήρησα σε απλό 2g gsm τηλέφωνο, τα μήνυματα που στέλνει δεν έχουν ελληνικό character set με αποτέλεσμα το μήνυμα να παραδίδεται στα "σκανδιναβικά"

 

οπότε θέλει να γράφεις το μήνυμα σε greeklish, είναι ένα θέμα που έχουν και άλλα ξένα νούμερα που εχω

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κάρτα, μπορώ να πω ότι είμαι ικανοποιημένος με την αγορά.

Το μόνο που με χάλασε λίγο είναι ότι δεν συνδέεται στην cosmote μονο wind/voda (μιλάμε για 2G Samsung)

 

 

Μετα από επικοινωνία που είχα με την Ι.Τ. για το θέμα της cosmote, η απάντησή τους ήταν η εξής...

 

 

Δυστυχώς, λόγω αλλαγών που προέκυψαν σε ορισμένους παρόχους, η εναλλαγή μεταξύ τους είναι δυνατή ανά συνδυασμούς μόνο από πλευράς μας.

 

Αν επιθυμείτε, μπορούμε να ενεργοποιήσουμε τους παρόχους: Cosmote - WIND ή Vodafone - WIND.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οτιδήποτε χρειαστείτε.

 

Με εκτίμηση,

 

Inter Telecom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά πρέπει να τους στείλεις κάποιο μέιλ να κάνουν αυτοί την αλλαγή;;;

 

Με ποιο μέιλ επικοινωνείς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά πρέπει να τους στείλεις κάποιο μέιλ να κάνουν αυτοί την αλλαγή;;;

 

Με ποιο μέιλ επικοινωνείς;;;

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

 

Ναι, θα πρέπει να τους ενημερώσεις για τον συνδυασμό που επιθυμείς.

 

Στο site τους υπάρχει φόρμα επικοινωνίας και τηλεφώνα...

https://www.intertelecom.gr/contact

 

Επίσης καλείς απο αριθμό Ι.Τ. την Εξυπηρέτηση πελατών χωρίς χρέωση...

*154# και "Κλήση"

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το δοκιμάσω, νομίζω καλύτερα είναι cosmoteκαι wind

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα εχθές το βράδυ μήνυμα από την φόρμα επικοινωνίας στην σελίδα τους

 

Σήμερα μου έστειλαν μέιλ ότι έδωσαν εντολή

 

Κοίταξα και ναι συνδέεται με cosmote όπως ζήτησα. Όλα ΟΚ

 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εντωμεταξύ έχω προτείνει σε άτομα την Intertelecom, όλα καλά κανένα παράπονο, αλλά τώρα υπάρχει θέμα διότι δε μπορούν να στείλουν μήνυμα για την καραντίνα
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξύ έχω προτείνει σε άτομα την Intertelecom, όλα καλά κανένα παράπονο, αλλά τώρα υπάρχει θέμα διότι δε μπορούν να στείλουν μήνυμα για την καραντίνα
Υπάρχει και η έντυπη φόρμα ( εγώ αυτή χρησιμοποιώ), αν βέβαια δεν έχουν εκτυπωτή είναι ένα θεμα

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...