Jump to content

inter telecom κινητη στην Ελλαδα αλλα και στο εξωτερικο


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

9 ώρες πριν, drgt said:

Αν δε σε κάλεσε η δεν της έστειλες sms μέσα στον τελευταίο χρόνο, σίγουρα ...απεβίωσε!

οχι, καλεί κανονικά και κάποιες φορες το σηκώνω για να κανω απομακρυσμενα τον προγραμματισμο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bebes said:

οχι, καλεί κανονικά και κάποιες φορες το σηκώνω για να κανω απομακρυσμενα τον προγραμματισμο

Αρα εγινε χρεωσιμη κινηση μεσα στο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Στο site πάντως μπορείτε να τσεκαρετε πότε λήγει το νουμερο8d1f5c88ebf25addb06049d8c37bf632.jpg

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μάγκες κάτι περίεργο,

επ ευκαιρίας του παραπάνω ποστ μπήκα να δω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου, τον είδα μικρότερο κατά περίπου 38 ευρωλεπτα

Τσεκαρα υπόλοιπα και φαίνεται να έχω χρεωθεί εχθές δύο μυνήματα προς Ιταλία το πρωί 8.00 τα οποία βέβαια δεν τα έχω κάνει καθότι κοιμόμουν :)

Έστειλα μέιλ να μου πούνε πως συνέβη αυτο

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, HEO said:

Λοιπόν μάγκες κάτι περίεργο,

επ ευκαιρίας του παραπάνω ποστ μπήκα να δω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου, τον είδα μικρότερο κατά περίπου 38 ευρωλεπτα

Τσεκαρα υπόλοιπα και φαίνεται να έχω χρεωθεί εχθές δύο μυνήματα προς Ιταλία το πρωί 8.00 τα οποία βέβαια δεν τα έχω κάνει καθότι κοιμόμουν 🙂

Έστειλα μέιλ να μου πούνε πως συνέβη αυτο

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk




 

Είδα ότι συνδέθηκε με περιαγωγή σε ιταλικό δίκτυο. Γι' αυτό πήγαν Ιταλία τα μνμ, αλλά πως στάθληκαν...

Το θέμα των sms έχει χαλάσει. Δοκίμασα σήμερα το trucker 3 φορές. Έστειλε κανονικά τα μηνύματα με τις συντεταγμένες, τα χρεώθηκα αλλά δεν τα έλαβα ακόμα και τώρα . Αλλά δεν το ψάχνω παραπάνω γιατί στην προσπάθειά μου να βγάλω το trucker έσπασα και το 2ο καλώδιο φόρτισης το οποίο δεν υπάρχει στο εμπόριο, οπότε αποφάσισα να το καταργήσω.

Θα χρησιμοποιήσω την sim για τηλεφωνία τώρα που ακρίβυναν τα πακέτα σε όλους. Έκανα σήμερα δοκιμές για να δω τις χρεώσεις και ανακάλυψα κάτι πολύ ενδιαφέρον. Αν και στο site λέει χρέωση 0,10€/min και 0,03€/min για εξ. και εισ. κλήσεις αντίστοιχα, η χρέωση είναι ανά sec, κάτι που βολεύει αφάνταστα αν θες να καλέσεις κ να σε πάρουν πίσω ή κάνεις σύντομες κλήσεις.
Εξερχόμενη 5'' 0,0083 €
Εισερχόμενη 5'' 0,002€

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον :)

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Οκ

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

On 19/2/2022 at 2:29 ΜΜ, HEO said:

Λοιπόν μάγκες κάτι περίεργο,

επ ευκαιρίας του παραπάνω ποστ μπήκα να δω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου, τον είδα μικρότερο κατά περίπου 38 ευρωλεπτα

Τσεκαρα υπόλοιπα και φαίνεται να έχω χρεωθεί εχθές δύο μυνήματα προς Ιταλία το πρωί 8.00 τα οποία βέβαια δεν τα έχω κάνει καθότι κοιμόμουν 🙂

Έστειλα μέιλ να μου πούνε πως συνέβη αυτο

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk




 

λοιπον ηρθε απαντηση, φταιχτης η google

Ορισμένες συσκευές αποστέλλουν αυτόματα μηνύματα SMS για την επαλήθευση του αριθμού της κάρτας.
 
Μπορείτε να απενεργοποιήσετε αυτή τη λειτουργία ως εξής:
 
Ρυθμίσεις - Google - Δεδομένα και μηνύματα - Αριθμός τηλεφώνου της συσκευής - κάντε κλικ στο "ελέγξτε πώς μπορούμε να επικοινωνήσουμε μαζί σας" και τέλος επιλέξτε την τρίτη επιλογή, για να απενεργοποιήσετε πλήρως την αποστολή sms

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε τη νέα sim αλλά δε μπορώ να καλέσω και όταν με καλούν βγάζει ότι το έχω κλειστό.

Πρέπει να κάνω κάποια άλλη κίνηση και δε το έχω καταλάβει ή ενεργοποιείται μετά τις 28/02? η παλιά δουλεύει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ρε παιδιά δεν με έχουν καλέσει καθόλου για την νέα sim και όλα αυτά... Ελπίζω να συνεχίσει να δουλεύει η παλιά... 

Link to comment
Share on other sites

Μου στείλανε τη νέα sim αλλά δε μπορώ να καλέσω και όταν με καλούν βγάζει ότι το έχω κλειστό.
Πρέπει να κάνω κάποια άλλη κίνηση και δε το έχω καταλάβει ή ενεργοποιείται μετά τις 28/02? η παλιά δουλεύει κανονικά
Δεν τους στέλνεις ένα μήνυμα από την φόρμα της σελίδας τους;;; Αύριο το πρωί θα έχουν απαντήσει (να μάθουμε και εμείς) :)

Υποθέτω θα έχει κάποια διαδικασία, θα έπρεπε βέβαια να έχουν κάποιες οδηγίες στο φάκελο που έχουν την κάρτα

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, HEO said:

Δεν τους στέλνεις ένα μήνυμα από την φόρμα της σελίδας τους;;; Αύριο το πρωί θα έχουν απαντήσει (να μάθουμε και εμείς) 🙂

Υποθέτω θα έχει κάποια διαδικασία, θα έπρεπε βέβαια να έχουν κάποιες οδηγίες στο φάκελο που έχουν την κάρτα

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

Πήρα τηλέφωνο αλλά είναι Κυριακή σήμερα και δεν είχα απάντηση. Θα δοκιμάσω αύριο το πρωί.

Στο φάκελο δεν υπάρχει κάποια αίτηση να συμπληρώσω. Λέει βέβαια ότι για την ενεργοποίηση της κάρτας πρέπει να συμπληρώσω την αίτηση αλλά φαντάζομαι αυτό θα αφορά τους νέους συνδρομητές κι όχι τους παλιούς, γι αυτό και δεν υπήρχε αίτηση.

έλεγαν ότι οι παλιές κάρτες θα ισχύουν μέχρι 28/2. Οπότε αφού κανείς εδώ δεν έχει κάνει τη διαδικασία θα μάθουμε αύριο....

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο αλλά είναι Κυριακή σήμερα και δεν είχα απάντηση. Θα δοκιμάσω αύριο το πρωί.
Στο φάκελο δεν υπάρχει κάποια αίτηση να συμπληρώσω. Λέει βέβαια ότι για την ενεργοποίηση της κάρτας πρέπει να συμπληρώσω την αίτηση αλλά φαντάζομαι αυτό θα αφορά τους νέους συνδρομητές κι όχι τους παλιούς, γι αυτό και δεν υπήρχε αίτηση.
έλεγαν ότι οι παλιές κάρτες θα ισχύουν μέχρι 28/2. Οπότε αφού κανείς εδώ δεν έχει κάνει τη διαδικασία θα μάθουμε αύριο....
 
Αν πήρες τηλέφωνο, θα σε πάρουν αυτοί :)

Έτσι κάνουν


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, HEO said:

Αν πήρες τηλέφωνο, θα σε πάρουν αυτοί 🙂

Έτσι κάνουν


Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

είχες δίκιο. όλα καλά. έγινε η ενεργοποίηση. Βασικά έπρεπε να το σκεφτώ ότι αποκλείεται να λειτουργούσε η sim με το που τη βάλεις. Θα ήθελε ενεργοποίηση.

Μου στείλανε και κωδικό για το διαχειριστικό. Αυτό που με χαλάει με μια πρώτη ματιά είναι πως δεν αναφέρεται ο αριθμός του κινητού. Για τους περισσότερους δεν είναι πρόβλημα, αλλά αν έχεις πάνω από 1 sim, τότε μπαίνεις στο account και δε ξέρεις με ποιο έχεις συνδεθεί.

Έχω κάποιες απορίες, θα κοιτάξω να τις συγκεντρώσω. αυτό που βλέπω πάντως είναι ότι έχει αλλάξει τελείως η λογική της sim και κατ επέκταση η χρήση της. Τα πακέτα για χρήση internet στο εξωτερικό ήταν πολύ βολικά για χώρες εκτός ΕΕ, 1-2 φορές που τα χρειάστηκα. Τώρα τα ξεχνάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε βολεύει και σε ποιες χώρες πηγαίνεις αλλά μια λύση είναι η giffgaff που έχω γράψει και ποιο πανω

Εγώ στην Πόλη που πάω συχνά είναι 20 πένες το ΜΒ που τρώγεται

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα την νέα sim η οποία δεν ήταν ενεργοποιημένη , συνδέθηκα στην ιστοσελίδα της intertelekom και ζήτησα μέσω της ανταλλαγής μηνυμάτων βοήθεια . Λίγη ώρα μετά μου ήρθε mail ενημέρωσης πως η κάρτα μου ενεργοποιήθηκε με username και κωδικό συν σύνδεσμο για σύνδεση στο iotsim.gr . Μετά την επιτυχή σύνδεση δεν είναι δυνατή η σύνδεση στο παλιό λινκ βγάζοντας μήνυμα λάθος αριθμός τηλεφώνου ή pin .

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ ο ελληνικός δεν δουλεύει :( δεν μας τα λένε καλα

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να προκαλεσω εξερχομενη απο τη ΣΙΜ απο εδω που ειμαι, να δω αν μπορει να καλεσει (ειτε απο τον αγγλικο η ελληνικο) η ο συναγερμος εμεινε ακαλυπτος! Καιρος να παω απο εκει!

Link to comment
Share on other sites

Μου ενεργοποίησαν τη νέα sim χθές αλλά ενώ μπορώ να λάβω κλήση δεν μπορώ να καλέσω. Επίσης στο νέο link που μου έστειλαν δεν φαίνεται πότε λήγει το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα έχω περάσει την καινούρια sim. 

Στην διαχείριση του αριθμού, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, μου έκανε κι εμένα αρνητική εντύπωση οτι...

1. Δεν φαίνεται ο αριθμός. 

2. Δεν υπάρχει η ενημέρωση υπολοίπου με κλήση στο *187#. 

3. Δεν φαίνεται η ημερομηνία λήξης της σύνδεσης. Τι μπορεί άραγε να σημαίνει αυτό;

Κρίμα που έμεινε μόνο ο σταθερός αριθμός.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε διότι βλέπω και ο σταθερός αριθμός να πηγαίνει στα σκουπίδια

Το τηλέφωνό εξακολουθεί να μην δέχεται κλήσης και να λέει ότι είναι κατελλημενο

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Κάτσε διότι βλέπω και ο σταθερός αριθμός να πηγαίνει στα σκουπίδια

Το τηλέφωνό εξακολουθεί να μην δέχεται κλήσης και να λέει ότι είναι κατελλημενο

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk
 

Εμένα προς το παρόν μια χαρά δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...