Jump to content

Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το dome ειναι οντως ακριβως αλλα μακραν η καλυτερη επιλογη. Δεν μπορεις να καταλαβρεις αν φοραει τζαμακι αν μπει σωστα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το dome ειναι οντως ακριβως αλλα μακραν η καλυτερη επιλογη. Δεν μπορεις να καταλαβρεις αν φοραει τζαμακι αν μπει σωστα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ειναι μια καλη λυση το dome αλλα ειναι λιγο ακριβο για καποιους ... Καπιος αλλος να εχει δοκιμασει κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Επειδη τα bezel ειναι ελαχιστα αν δεν ειναι τζαμακι με full glue αλλα μονο στις ακρες θα ξεκολλαει ευκολα...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα . Είχε κάνει ένα παιδί μια ερώτηση στην αρχή του φορουμ για το power button ότι δεν είναι πολύ solid πήρα κ εγώ σήμερα την συσκευή κ παρατήρησα ότι είναι λίγο χαλαρό , δηλαδή απλά κουνιέται λίγο πάνω κάτω . Τώρα που έχει περάσει καιρός κ την έχετε πολλοί την συσκευή το παρατηρήσατε κ εσείς ? Είναι φυσιολογικό η πρέπει να είναι τελείως solid ? Ευχαριστώ παιδιά
http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πιο solid δεν γινεται! Τουλαχιστον στο δικο μου...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κουνιέται το κουμπί αλλά άμα το χτυπήσεις με νύχι πχ ακούγεται σαν κούφιο κ να παίζει λίγο αλλά δεν κουνιέται. Τσέκαρε το

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας!!

Έμενα απλά δουλεύει μια χαρά, αλλά είναι πολύ χαλαρό δηλαδή όταν ακουμπάς πάνω το δάκτυλο σου το νιώθεις να είναι λίγο λάσκα, πήγα σε 2 κατάστημα του πλαισίου γιατί είχα ξενερώσει κ είδα ότι στο ένα εκθεσιακό ήταν σαν το δικό μου, και στο άλλο κατάστημα που πήγα δεν είχε αυτό το πρόβλημα καθόλου. Μίλησα με ένα παιδί από το σέρβις κ μου είπε ότι μετά από καιρό χαλαρώνει λίγο κ Λασκαρει το κουμπί είναι φυσιολογικό κ το παρουσιάζει κ το Α7 το πρώτο με τέτοιο αποτύπωμα. Αυτά!!! Τώρα να σας πω ότι έβγαλα συμπέρασμα θα σας γελάσω μου φαίνεται παράλογο

http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάντα θυμάμαι υπήρχε τέτοια συζήτηση για συσκευές μη σκας.. Κ παλιότερα θυμάμαι λέγαμε. Αν έχει λιγάκι κούνημα. Κάποιο κουμπί στο πλάι η το κουμπί υπήρχε μπροστά στην. Οθόνη όπως το. S7 edge πιστεύω πως δεν είναι κάτι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά είναι θέμα γενικευμένο βρήκα σε πολλά σάιτ όπως στο anandtech στο the verge κλπ έχουν οι 4 στις 10 συσκευές αυτό το θέμα και ειδικά αυτές που έρχονται από την Samsung αγορασμένες, ήταν γνωστό από την ίδια κ ελαττωματικές που τις έβγαλαν στην αγορά χωρίς να τους ενδιαφέρει ότι πληρωνουμαι τόσα λεφτά. Στα παιδιά που δεν έχουν θέμα, είναι δύσκολο να το περιγράψω ακριβώς . Απλά είναι χαλαρό πολύ κ είναι σπαστικό γιατί πριν το πατήσεις κανονικά μέσα πχ για να ανοίξει το κινητό, το αισθάνεσαι που κουνιέται κ ίσα που το άκουμπας. Σε κάποιους κ ειδικά σε συσκευές της sprint που διάβασα σε άρθρο , τις άλλαξε αλλά σε άλλους όχι κ τίθεται κ θέμα με την στεγανότητα της συσκευής δεν είναι θέμα απλά αν σε εχοχλει που είναι έτσι χαλαρό. Οποίος κάνει αναζήτησή με : S10e power button loose θα βρει πολλά. Επίσης διάβασα ότι η έκδοση exynos έχει πολλά προβλήματα κ στην μπαταρία με την αδράνεια κατανάλωση μια ώρα σχεδόν περισσότερη από τον Qualcomm , τεράστιες διάφορες στην κάμερα σε σημαντικά σημεία υπέρ της Qualcomm και στο τελ που διάβασα ήταν στο καλιμπραρίσμα της οθόνης. Τώρα όλα αυτά αν θα διορθωθούν από την samsung δεν ξέρω , απλά ήθελα να τα μοιραστώ μαζί σας χωρίς να σημαίνει ότι είμαι δυσαρεστημένος από την συσκευή , Κάθε άλλο.

 

https://www.anandtech.com/show/14072/the-samsung-galaxy-s10plus-review/17

http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφέρθει πολλάκις εδώ αυτά

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο από τη συσκευή. Η μπαταρία μου φαίνεται πάρα πολύ καλή, η κάμερα το ίδιο, ενώ ούτε καν το παραμικρό δε θα μπορούσα να πω για το καλιμπράρισμα της οθόνης. Δεν θα είχα λόγο να αναφέρω το τελευταίο αν κάθε φορά που πιάνω στα χέρια μου το S7 που δούλευα πριν το πάρω το S10e δεν μου φαινόταν πως η οθόνη του είναι ξεθωριασμένη σε βαθμό που να αναρωτιέμαι μήπως έχει χαλάσει κάτι...

 

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα με Mark. Η μπαταρια ειδικα για μενα ειναι επικη για τα specs της συακευης...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικη συσκευη και πολυ ανετη στο χερι...Βολευει στην καθημερινη χρηση πολυ περισσοτερο απ το 10 plus.Επισης ξεκλειδωνεις πολυ πιο γρηγορα...

 

Μια απορια στη λειτουργια μπαταριας δεν εχει επιλογη πολυ υψηλης αποδοσης οπως τα αδερφακια του?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα παράπονο από τη συσκευή. Η μπαταρία μου φαίνεται πάρα πολύ καλή, η κάμερα το ίδιο, ενώ ούτε καν το παραμικρό δε θα μπορούσα να πω για το καλιμπράρισμα της οθόνης. Δεν θα είχα λόγο να αναφέρω το τελευταίο αν κάθε φορά που πιάνω στα χέρια μου το S7 που δούλευα πριν το πάρω το S10e δεν μου φαινόταν πως η οθόνη του είναι ξεθωριασμένη σε βαθμό που να αναρωτιέμαι μήπως έχει χαλάσει κάτι...

 

 

Sent from my SM-G970F

 

Παιδιά εννοείται κ εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι κ είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με την συσκευή αλλά κ με την μπαταρία , απλά στην αναζήτησή μου για το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω με το πλήκτρο ενεργοποίησης διάβασα κ για όλα αυτά από υποτίθεται αξιόπιστα σάιτ . Τώρα αν ισχύουν η όχι δεν γνωρίζω , απλά σαν πιο πολύ απορία τα ανέβασα, μήπως κάποιος πιο ψαγμένος ήξερε η γνωρίζει τι παίζει τελικά... όπως κ να έχει παιδιά σας ευχαριστώ όλους σας για τις απαντήσεις σας κ σας εύχομαι καλή Αναστάση πρώτα κ καλό Πάσχα να έχουμε όλοι μας

http://www.forbes.fr/wp-content/uploads/2017/08/bruce-lee-credit-wikimedia-240x160.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα είχα λόγο να αναφέρω το τελευταίο αν κάθε φορά που πιάνω στα χέρια μου το S7 που δούλευα πριν το πάρω το S10e δεν μου φαινόταν πως η οθόνη του είναι ξεθωριασμένη σε βαθμό που να αναρωτιέμαι μήπως έχει χαλάσει κάτι...

Στην πρώτη λειτουργία, να πω την αλήθεια, και συγκρίνοντας με το S7 edge τις οθόνες, η dynamic amoled μου φάνηκε πολύ φτωχή με την πρώτη ματιά. Πορτοκάλιζε τόσο που με χαλούσε, ενώ του S7 μου φαινόταν τόσο έντονη και μεγαλειώδες!

Μετά από 3 μέρες δουλεύοντας τα παράλληλα κατέληξα στο εξής:

Η dynamic amoled δεν παίζεται. Πολύ ξεκούραστη στα μάτια, υπέροχα χρώματα και πολύ ευδιάκριτα σε σχέση με το S7.

+1 για την Sammy και τις dymamic amoled οθόνες,

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε και επιλογή "νύχτα" στην κάμερα.

 

Sent from my SM-G970F

 

Καλημερα αυτο ειναι καταπληστικο νεο επειδη δεν εχει να ζηλευει τιποτα απο το S10 που ειχα και το χαρισα στην μανα μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα ήρθε ενημέρωση Απριλίου !!!

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημερα εχουμε LOG για να δουμε τι νεο φερνει αυτη η ενημερωση ή τι αλλαξει ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία του λείπει η τρίτη κάμερα πίσω συγκριτικά με το S10 και η ανάλυση της οθόνης είναι μικρότερη (ωστόσο από το εργοστάσιο και τα μεγάλα έρχονται ρυθμισμένα σε full HD, οπότε αν δεν το είχες πειράξει δεν θα έχεις διαφορά.)

Τέλος στην αυτονομία φαίνεται βάσει μετρήσεων να πηγαίνει καλύτερα το S10e από το S10 και ας έχει μικρότερη μπαταρία.

 

Τις αλλαγές που έχει η τελευταία αναβάθμιση τις βλέπεις αν πας ενημέρωση λογισμικού -> τελευταία ενημέρωση.

45f7a69faccea9064055535509f8cdcc.jpg

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Αν εξαιρεσεις οτι το S10 ειναι πιο ομορφο σαν συσκευη το E ειναι πιο πρακτικο... Για το + δεν συζηταω καθως δεν ασχολουμαι με tablets!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παραγγειλα και γω. Τι θήκη προτείνετε ; Χρειάζεται και screen protector; Κάπου διάβασα ότι έρχεται από τη μάνα του

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παραγγειλα και γω. Τι θήκη προτείνετε ; Χρειάζεται και screen protector; Κάπου διάβασα ότι έρχεται από τη μάνα του

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

 

Ναι εχει με το καλημερα ενα εργοστασιακο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει αρκετες θηκες. Η καλυτερη για μενα σε συνδιασμο design και προστασιας ειναι η Spigen Liquid Air...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ κάτι που δεν θυμάμαι να γινόταν πριν το τελευταίο update. Όταν πάω να βγάλω τα recents , με πετάει στην προτελευταία εφαρμογή που είχα ανοίξει και όχι στην τελευταία. Συμβαίνει και σε εσάς αυτο;

 

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10e (SM-G970F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...