Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω γνώμες για το αν αξίζει η μετάβαση overall. Αν και από ότι γράφεις και εσύ δεν υπάρχουν αξιοσημειωτες διαφορές.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Οπως αναφερεται καθε μα καθε φορα σε θεμα νεου κινητου,2 κατηγοριες ατομων δεν αξιζει να κανουν την μεταβαση σε αυτο.

1)Αυτοι που εχουν την ακριβως προηγουμενη ναυαρχιδα(με ελαχιστες εξαιρεσεις).Προφανως και απο s9+ σε S10+ δεν αξιζει να παει καποιος μιας και οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες περαν της μπαταριας και της 3ης καμερας.

Το ιδιο θα ισχυει και το καλοκαιρι οταν βγει το Note10 που παλι δεν θα αξιζει για κατοχους note9(ασχετως που θα πεταχτουν παλι καποιοι να ρωτησουν).

2)Αυτοι που εχουν παρομοια ναυαρχιδα,βλεπε να παει καποιος απο mate20pro σε S10+ ή και το αναποδο.Στην τελευταια περιπτωση μπορει να το κανει αν το χαλαει κατι σε καποια συσκευη,αλλα δεν θεωρειται αναβαθμιση αυτο αλλα απλη αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς υποκειμενικό αφενός το αν αξίζει και πόσο αξίζει. Άμα είναι να κάνεις το σκ@το παξιμάδι προφανώς δεν αξίζει.

 

Γενικά όμως θα έλεγα ότι εγώ που πήγα από Note 9, άξιζε η μετάβαση. Είναι ένα πολύ πιο μανιτζέβελο κ όμορφο τηλ. Κάθεται καλύτερα στο χέρι, είναι πιο ελαφρύ.

 

S9 δεν είχα αλλά χαίρομαι που άφησα πίσω το Note 9 για s10+. Είναι ένα τηλ που εύκολα σε βγάζει χρόνια, χωρίς να σε τρώει το χέρι σου να δώσεις άλλα λεφτά για αγορά άλλης συσκευής. Το Note ήταν πένα, αλλά από την αρχή ένιωθα ότι δεν μου καθόταν καλά κ θα το άλλαζα με την πρώτη ευκαιρία.

me > you
Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς υποκειμενικό αφενός το αν αξίζει και πόσο αξίζει. Άμα είναι να κάνεις το σκ@το παξιμάδι προφανώς δεν αξίζει.

 

Γενικά όμως θα έλεγα ότι εγώ που πήγα από Note 9, άξιζε η μετάβαση. Είναι ένα πολύ πιο μανιτζέβελο κ όμορφο τηλ. Κάθεται καλύτερα στο χέρι, είναι πιο ελαφρύ.

 

S9 δεν είχα αλλά χαίρομαι που άφησα πίσω το Note 9 για s10+. Είναι ένα τηλ που εύκολα σε βγάζει χρόνια, χωρίς να σε τρώει το χέρι σου να δώσεις άλλα λεφτά για αγορά άλλης συσκευής. Το Note ήταν πένα, αλλά από την αρχή ένιωθα ότι δεν μου καθόταν καλά κ θα το άλλαζα με την πρώτη ευκαιρία.

 

Ακριβώς στην ίδια φάση και εγώ.. Πιο μαζεμένο και εύχρηστο με τριπλή κάμερα. Οπότε κομπλέ. Το θέμα είναι να δίνεις τα λεφτά..εκεί είναι για μένα το θέμα για τον κάθε ένα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...παλιος κατοχος s7 edge το οποιο λατρεψα πλεον κατοχος s10 plus...με προπαραγγελεια...το μονο που με ξενερωσε ειναι οτι συμπληρωσα την φορμα στο samsung members για τα ασυρματο ακουστικα και εφαγα πορτα....το τηλ μου το εκανε δωρο ο πεθερος μου οποτε το τιμολογιο ειναι στο ονομα του...εγω συμπληρωσα την φορμα απο τον δικο μου λογαριασμα αρα με τα δικα μου στοιχει και μου απαντησαν οτι τα στοιχεια του τιμολογιου με αυτα του λογαριασμου δεν ειναι ιδια...αρα πετσα....αν ξερεις καποιος πως να τα διαικδικισω...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πλέον μετά από 4-5 φορτισεις δείχνει τα δόντια της. Πλέον έμαθε τα μοτίβα

Με 2-3 κλήσεις από το πρωί, ανοιχτά data συνδεδεμένο ρολόι με Bluetooth και always on screen και εχω χάσει μόνο...... 37%

 

Μας τρολαρει η Samsung τελικά

 

Screenshot-20190316-151601-Settings.jpg

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα οτι αν το κινητο ειναι κατω απο τον ηλιο και εισαι σε ασπρο φοντο φαινεται ξεκαθαρα ο αναγνωστης δακτυλικου αποτυπωματος... Δοκιμαστε το να μου πειτε αν συμβαινει και σε εσας.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πλέον μετά από 4-5 φορτισεις δείχνει τα δόντια της. Πλέον έμαθε τα μοτίβα

 

Με 2-3 κλήσεις από το πρωί, ανοιχτά data συνδεδεμένο ρολόι με Bluetooth και always on screen και εχω χάσει μόνο...... 37%

 

 

 

Μας τρολαρει η Samsung τελικά

 

 

 

Screenshot-20190316-151601-Settings.jpg

Κάποιο Πρόβλημα έχει η συσκευή σου μάλλον. Η έχεις κάνει λάθος στήσιμο

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να κάνει ανταλλαγή συσκευής για να πάει σε νέα δίνουν τρελά λεφτά

Στα public μόλις μ είπαν 279 για s9 plus...

Γερμανός 209............

Wind μου είπε ο πωλητής ντρέπομαι να στο πω αν κ μ είπε στο περίπου μετά 300κατι με 350

Πέρυσι το s8 plus στα public έτρεχε προσφορά για το νέο s9 plus κ το κρατούσε 450 με 500...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα...παλιος κατοχος s7 edge το οποιο λατρεψα πλεον κατοχος s10 plus...με προπαραγγελεια...το μονο που με ξενερωσε ειναι οτι συμπληρωσα την φορμα στο samsung members για τα ασυρματο ακουστικα και εφαγα πορτα....το τηλ μου το εκανε δωρο ο πεθερος μου οποτε το τιμολογιο ειναι στο ονομα του...εγω συμπληρωσα την φορμα απο τον δικο μου λογαριασμα αρα με τα δικα μου στοιχει και μου απαντησαν οτι τα στοιχεια του τιμολογιου με αυτα του λογαριασμου δεν ειναι ιδια...αρα πετσα....αν ξερεις καποιος πως να τα διαικδικισω...

 

Επρεπε με λιγα λογια ο πεθερος σου να συμπληρωσει την αιτηση για τα ακουστικα απο τον δικο του λογαριασμο.

Λογικη ειναι η απαντηση που σου εδωσε η Samsung,γιατι αλλα στοιχεια βλεπει στο τιμολογιο και αλλα σε αυτον που κανει την αιτηση και λεει τι στο καλο...

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πλέον μετά από 4-5 φορτισεις δείχνει τα δόντια της. Πλέον έμαθε τα μοτίβα

Με 2-3 κλήσεις από το πρωί, ανοιχτά data συνδεδεμένο ρολόι με Bluetooth και always on screen και εχω χάσει μόνο...... 37%

 

Μας τρολαρει η Samsung τελικά

 

Screenshot-20190316-151601-Settings.jpg

Εχεις μετριο σήμα κινητής τηλεφωνίας,δύο ενεργες καρτες sim και carrier aggregation στο 4G σου με data ανοιχτά.Λογικό να σου "εφαγε" τη μπαταρία.Αν πληκτολογησεις *#0011# και επιλέξεις "stack1" θα δεις tx pwr:22 δηλαδή φουλ καταναλωση του 4G πομποδεκτη...

Κανενα κινητό δεν διαχειρίζεται με οικονομία τη μπαταρια υπο τετοιες συνθήκες...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μετριο σήμα κινητής τηλεφωνίας,δύο ενεργες καρτες sim και carrier aggregation στο 4G σου με data ανοιχτά.Λογικό να σου "εφαγε" τη μπαταρία.Αν πληκτολογησεις *#0011# και επιλέξεις "stack1" θα δεις tx pwr:22 δηλαδή φουλ καταναλωση του 4G πομποδεκτη...

Κανενα κινητό δεν διαχειρίζεται με οικονομία τη μπαταρια υπο τετοιες συνθήκες...

 

Έλα που όλα τα κινητά τα χρησιμοποιώ στα ίδια σημεία με ίδιο τρόπο και κανενα από αυτά δεν έχει αυτό το χάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάποιο Πρόβλημα έχει η συσκευή σου μάλλον. Η έχεις κάνει λάθος στήσιμο

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες Άκη; Πρέπει να είμαι πολύ άτυχος κάθε φορά όταν παίρνω Samsung διαλέγω το ελαττωματικό κομμάτι.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την κατανάλωση της μπαταρίας σε standby? Τα γνωστά χάλια της Samsung (10% κατανάλωση κατά τη διάρκεια της νύχτας στο Note 9) ή άλλαξε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την κατανάλωση της μπαταρίας σε standby? Τα γνωστά χάλια της Samsung (10% κατανάλωση κατά τη διάρκεια της νύχτας στο Note 9) ή άλλαξε κάτι?
Ποτέ δεν είχε 10% κατανάλωση κατά τη διάρκεια της νύχτας το Note 9.

Κάτι σίγουρα έχεις στήσει λάθος.

Όπως φυσικά δεν έχει και το S10.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται με την κατανάλωση της μπαταρίας σε standby? Τα γνωστά χάλια της Samsung (10% κατανάλωση κατά τη διάρκεια της νύχτας στο Note 9) ή άλλαξε κάτι?

 

10% δεν έχω ούτε με data ανοιχτά χωρίς wifi.. Ελπιζω και το 10αρι να είναι αντίστοιχα βράχος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από το πρωί πολύ wifi, έλειψα 13:00-18:30 όπου είχα δεδομένα ανοιχτά και σύνδεση με το watch και από την ώρα που γύρισα το δουλεύω συνέχεια με wifi.

 

dd220038b77609d541efcb5f1c56b90c.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γιατι δε βαζετε τις αποδοσεις της μπαταριας στο αντιστοιχο νημα για να τα χουμε πιο μαζεμενα;
Link to comment
Share on other sites

Έλα που όλα τα κινητά τα χρησιμοποιώ στα ίδια σημεία με ίδιο τρόπο και κανενα από αυτά δεν έχει αυτό το χάλι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Λες Άκη; Πρέπει να είμαι πολύ άτυχος κάθε φορά όταν παίρνω Samsung διαλέγω το ελαττωματικό κομμάτι.

Σίγουρα δεν το λες καλή αυτονομία την εικόνα που παρουσιάζεις. Ειναι θεμα δικτυου ωστοσο σε μεγαλο βαθμό πιστεύω. Εγω εχω τεραστια διαφορα αν εχω data ανοιχτα σε wind συγκριτικα με cosmote.Πολυ μικρότερη κατανάλωση στην πρώτη περίπτωση. Σε κάποιες περιπτώσεις που η κάρτα της cosmote συνδέεται σε band 20 ή κατανάλωση είναι πάτος.Αν συνδέεται σε band7 καίει πολύ μπαταρία...Τέτοιες συχνές μεταβολές τις έχω με cosmote π.χ.και η μπαταρία έχει τρελή διαρροή.

Το θέμα σου μπορεί ωστόσο να λυθεί και με κάποια μελλοντική αναβάθμιση...Διόλου παράξενο και πολύ συχνό φαινόμενο ως τώρα!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε με λιγα λογια ο πεθερος σου να συμπληρωσει την αιτηση για τα ακουστικα απο τον δικο του λογαριασμο.

Λογικη ειναι η απαντηση που σου εδωσε η Samsung,γιατι αλλα στοιχεια βλεπει στο τιμολογιο και αλλα σε αυτον που κανει την αιτηση και λεει τι στο καλο...[/QUE]

Ελπιζω να βοήθησα .. . https://images.samsung.com/is/content/samsung/p5/gr/offer/name-of-offer/preorderterms.pdf

Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος

 

Screenshot-20190317-094052-Settings.jpg

 

Περιμένω το snap να κάνω το συγκριτικό και δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό το σκουπίδι. 1000€ για τέτοια εικόνα μπαταρίας.

Τα λέμε του χρόνου Samsung

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος

 

Screenshot-20190317-094052-Settings.jpg

 

Περιμένω το snap να κάνω το συγκριτικό και δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό το σκουπίδι. 1000€ για τέτοια εικόνα μπαταρίας.

Τα λέμε του χρόνου Samsung

 

Προφανώς κάτι παίζει με το δικό σου, δε γίνεται μόνο εσένα να έχει τέτοια χάλια σε σύστημα κλπ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει με το δικό σου, δε γίνεται μόνο εσένα να έχει τέτοια χάλια σε σύστημα κλπ.

 

Πίστεψε με μιλάω με τουλάχιστον 5 ακόμα εκτός φόρουμ και έχουν ακριβώς την ίδια εικόνα. Μιλάμε πάντα για δύο σιμ μέσα στα κινητά μας.

Η αναμονή είναι αστεία όπως πάντα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Γελάει ο κόσμος

 

Περιμένω το snap να κάνω το συγκριτικό και δεν ασχολούμαι άλλο με αυτό το σκουπίδι. 1000€ για τέτοια εικόνα μπαταρίας.

 

Τα λέμε του χρόνου Samsung

 

Μην το παλεύεις άλλο με το παλιοσκούπιδο.

Δώσε το να ησυχάσεις.

Τι περιμένεις με snap να γίνει iPhone στην αναμονή ; :D

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει με το δικό σου, δε γίνεται μόνο εσένα να έχει τέτοια χάλια σε σύστημα κλπ.
Καλημέρα Και το δικό μου πριν το δώσω έτσι και χειρότερα Ήτανε για αυτό και το έδωσα στις δύο μέρες μία μπαταρία φαίνεται καλή από την αρχή. Δεν θέλει ούτε στρώσιμο ούτε τίποτα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Και το δικό μου πριν το δώσω έτσι και χειρότερα Ήτανε για αυτό και το έδωσα στις δύο μέρες μία μπαταρία φαίνεται καλή από την αρχή. Δεν θέλει ούτε στρώσιμο ούτε τίποτα

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια μπαταρία είναι κακή όταν είναι μικρή. Εδώ έχουμε μεγάλη μπαταρία άρα όλα είναι θέμα λογισμικού ξεκάθαρα..και σε τέτοιες περιπτώσεις δε φαίνεται τίποτα από την αρχή. Πέρα από μια αναβάθμιση που μπορεί να το φτιάξει, ίσως να στρώσει μετά από 2-3 φορτίσεις και το λογισμικό που πάντα στο στήσιμο κλπ ίσως τρώει πολύ.

Δεν έχω βάλει ποτέ 2 σιμ αλλά ούτε και παίρνω ένα κινητό για να το δώσω σε 2 μέρες. Ποτέ δεν το έκανα ούτε έχω αυτή τη λογική. Εκτός αν θέλω να πειραματιστω να δω κάτι αλλά δε θα το έκανα με ναυαρχίδα day 1 κυκλοφορίας.

Άρα, περα από τις 2 σιμ που οκ ίσως κάτι άλλο παίζει από αυτά που ξέρω με τη μια, θα ελεγα οτι κατι φταίει είτε σε στήσιμο είτε στις σιμ. Στη θέση σας θα το δούλευα λίγο με μια, λίγες μέρες με τη μια λίγες με την άλλη. Θέλω να πιστεύω ότι έχετε νέες σιμ και όχι κομμένες

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...