Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έτσι μου είπαν από τη samsung Και μάλιστα κάποιος που είχε προπαραγγειλει από το Πλαίσιο , του είπαν πως δεν ξέρουν αν θα έρθει.

 

Δε θυμάμαι αν το διάβασα εδώ ή στο facebook

 

Στη θέση του ενδιαφερόμενου θα έκανα ένα τηλέφωνο στη samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το παρελαβα εχθες μετα απο προπαραγγελια,εαν κοιταξεις στον κωτσοβολο υπαρχει αμεσα διαθεσιμο,αναφερομαι στην εκδοση 1tb 12ram

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά είμαι σίγουρος κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο λόγω προπαραγγελιών να βοηθήσει:

- προπαραγγελία πλαίσιο 4/3 με πιστωτική.

-Τηλέφωνο απο πλάισιο οτι δεν θα είμαι στην παράδοση της παρασκευής. Θα ημουν σε αυτής της εβδομάδας και θα χρειαζόταν να ξαναέκανα την αγορά μεσω λινκ που θα στέλνανε.

-Λένε οτι στάλθηκε εντολη ακύρωσης στη τράπεζα αυτόματα στις 7 μέρες 11/3

-14/3 τηλέφωνο οτι ήρθε και στέλνουν λινκ να το ξανακάνω. Η πρώτη δόση δείχνει ακόμη δεσμευμένη και με βάζουν να επικοινωνήσω με τράπεζα.

- Η τράπεζα λέει οτι δε βλέπει εντολή ακύρωσης. Το πλαίσιο λέει οτι εχει σταλεί και σως λένε θέλει μερικές μέρες να περαστει η ακύρωση.

Και εχω μπλέξει σε αυτό το τρυπάκι τώρα...

Έχει τύχει σε κάποιον? σε ποιον να κάνω μουτράκια/? στο Πλαίσιο ή στη Τράπεζα?

Συμπέρασμα... Τσουρέκια.

επρεπε να πας κωτσοβολο ποτέ δεν ειχα θεμα
Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά εμενα έτσι μου είχαν πει, αν άλλαξαν τα δεδομένα τις τελευταίες μέρες δεν το γνώριζα!

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Θα ημουν σε αυτής της εβδομάδας και θα χρειαζόταν να ξαναέκανα την αγορά μεσω λινκ που θα στέλνανε.

σε ποιον να κάνω μουτράκια/? στο Πλαίσιο ή στη Τράπεζα?

Συμπέρασμα... Τσουρέκια.

 

Σε αυτον που σου εριξε ακυρο στην εξ αρχης παραγγελια του κινητου που δεν καταλαβα και τον λογο.

Εχε μονο υποψη σου και το παραπανω μιας και περνανε οι μερες για τα δωρεαν ακουστικα

https://www.plaisio.gr/Campaign/20190219-galaxy-s10.htm

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους παρελαβαν τα ακουστικα.

 

Το Email επιβεβαιωσης σας ηρθε επιτοπου την ιδια μερα που κανατε την αιτηση ή μετα απο καποιο διαστημα?Γιατι εχω κανει εδω και μερες την αιτηση και δεν μου εχει ερθει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά συγνώμη για το εκτός θέματος αλλά είμαι σίγουρος κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο λόγω προπαραγγελιών να βοηθήσει:

 

- προπαραγγελία πλαίσιο 4/3 με πιστωτική.

 

-Τηλέφωνο απο πλάισιο οτι δεν θα είμαι στην παράδοση της παρασκευής. Θα ημουν σε αυτής της εβδομάδας και θα χρειαζόταν να ξαναέκανα την αγορά μεσω λινκ που θα στέλνανε.

 

-Λένε οτι στάλθηκε εντολη ακύρωσης στη τράπεζα αυτόματα στις 7 μέρες 11/3

 

-14/3 τηλέφωνο οτι ήρθε και στέλνουν λινκ να το ξανακάνω. Η πρώτη δόση δείχνει ακόμη δεσμευμένη και με βάζουν να επικοινωνήσω με τράπεζα.

 

- Η τράπεζα λέει οτι δε βλέπει εντολή ακύρωσης. Το πλαίσιο λέει οτι εχει σταλεί και σως λένε θέλει μερικές μέρες να περαστει η ακύρωση.

 

Και εχω μπλέξει σε αυτό το τρυπάκι τώρα...

 

Έχει τύχει σε κάποιον? σε ποιον να κάνω μουτράκια/? στο Πλαίσιο ή στη Τράπεζα?

 

Συμπέρασμα... Τσουρέκια.

 

Λογικά συμβαίνει αυτό που λέει το Πλαίσιο (ίσως θέλει κάποιες μέρες ακόμα). Αν καθυστερήσει όμως περισσότερο ξανακάνε μια ερώτηση στην τράπεζα και μετά βουρ για Πλαίσιο.

 

Σε κάθε περίπτωση τα χρήματά σου δεν τα χάνεις. Τέτοια μικροκολλήματα συμβαίνουν πού και πού αλλά δεν έχω ακούσει ποτέ να μην έληξαν αισίως (που είναι λογικό, ούτε το Πλαίσιο είναι μαγαζάκι ούτε γίνονται τέτοια λάθη από τράπεζες). Οπότε μην αγχώνεσαι. Φυσικά είναι το σπάσιμο ότι δεν έχει ξεκαθαριστεί το θέμα προσωρινά αλλά λίγο υπομονή. Ενημέρωσέ μας πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κυριοι, τελος το unboxing και το στησιμο και εχουμε και λεμε:

 

1. συσκευασια πληρης σαν το exynos variant, συν οτι εχει και την θηκη μεσα

2. το wifi calling δουλευει κανονικοτα αφου το γυρισα σε airplane mode, ανοιξα το wifi, πηγα στις ρυθμισεις και εβαλα preferred το wifi, μου εκανε κληση η γυναικα μου και ολα κανονικα.

3. μπαταρια ακομα φυσικα νωρις, δεν παρατηρησα κατι περιεργο βεβαια αν και δεν εχω καλο σημα ουτε σπιτι ουτε στη δουλεια

4. σκορ στο antutu 360.265 ισως να πηγαινει και παραπανω γιατι το ετρεξα μετα το στησιμο και ηταν ηδη λιγο ζεστο

5. εχει ραδιο, δεν το τεσταρα ακομα, θα το κανω ομως

 

edit: εννοειται οτι παει σφαιρα και το multi tasking ειναι αψογο.

Αυτα για την ωρα guys!

Καλό δούλευτο να είναι, κράτα μας ενήμερους για την απόδοση της μπαταρίας να δούμε τι γίνεται σε σύγκριση με exynos αν και δύσκολο να γίνουν συγκρίσεις από την στιγμή που θα γίνουν ανάμεσα σε διαφορετικούς τρόπους χρήσεις και συνθηκών.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους παρελαβαν τα ακουστικα.

 

Το Email επιβεβαιωσης σας ηρθε επιτοπου την ιδια μερα που κανατε την αιτηση ή μετα απο καποιο διαστημα?Γιατι εχω κανει εδω και μερες την αιτηση και δεν μου εχει ερθει τιποτα.

με ενδιαφερει και εμενα αυτο εκανα εχθες αιτηση κρατα με ενημερο και εμενα
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν μία με δύο εργάσιμες για να πιστοποιηθούν τα στοιχεία και να σας έρθει mail.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα να έρχονται από s9 plus να μας πούνε εντυπώσεις διαφορές κ αν αξίζει η μετάβαση;; Δευτέρα αλλά Μάλλον Τρίτη μου είπαν θα φέρουν s10+ λευκό κ μαύρο εγώ του ζήτησα το λευκό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν άτομα να έρχονται από s9 plus να μας πούνε εντυπώσεις διαφορές κ αν αξίζει η μετάβαση;; Δευτέρα αλλά Μάλλον Τρίτη μου είπαν θα φέρουν s10+ λευκό κ μαύρο εγώ του ζήτησα το λευκό
Στα πρώτα λεπτά ή απάντηση που ψάχνεις

Εγώ έκατσα στα αβγά μου όπως λέει και ο Βαγγέλης :D μέχρι το note 10

Βαγγο έχω μπει στη μπριζα για mi9 έκανες καμία δοκιμή;

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτη η γατα εχει γραψει ιστορια...Ξερει τα παντα απο αξεσουαρ , συσκευες κτλ:p
Link to comment
Share on other sites

Καλα αυτη η γατα εχει γραψει ιστορια...Ξερει τα παντα απο αξεσουαρ , συσκευες κτλ:p
Έκανες μετάβαση η μας τρολαρεις με το αβαταρ; :D πες μας αναλυτικά τι κάνει σε σχέση με το note.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Έκανες μετάβαση η μας τρολαρεις με το αβαταρ; :D πες μας αναλυτικά τι κάνει σε σχέση με το note.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Εχω S10e , S10 plus , Galaxy s9 256Gb , και Mi Max 3.Τα 2 πρωτα θα παραδοθουν την τριτη τα πηρα για στησιμο και θα τα δωσω στους κατοχους συναδελφους.Αναλυτικα εννοεις τι κανει σε σχεση με το Note λειτουργικα?

Τιποτα τα ιδια ειναι.Και στην καμερα που διαφερει το μενου λογο ultra-wide την ιδια χρηση κανεις και συ πανω-κατω με την λειτουργια πανοραμα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχω S10e , S10 plus , Galaxy s9 256Gb , και Mi Max 3.Τα 2 πρωτα θα παραδοθουν την τριτη τα πηρα για στησιμο και θα τα δωσω στους κατοχους συναδελφους.Αναλυτικα εννοεις τι κανει σε σχεση με το Note λειτουργικα?

Τιποτα τα ιδια ειναι.Και στην καμερα που διαφερει το μενου λογο ultra-wide την ιδια χρηση κανεις και συ πανω-κατω με την λειτουργια πανοραμα.

Θέλω γνώμες για το αν αξίζει η μετάβαση overall. Αν και από ότι γράφεις και εσύ δεν υπάρχουν αξιοσημειωτες διαφορές.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Θέλω γνώμες για το αν αξίζει η μετάβαση overall. Αν και από ότι γράφεις και εσύ δεν υπάρχουν αξιοσημειωτες διαφορές.

 

Λάζαρος

Στάλθηκε από το SM-N960F

 

Ειμαι της καινοτομιας.Περισσοτερο με ενδιαφερει τι θα παρουσιασει στο επερχομενο galaxy midrange A-90 --->> https://www.sammobile.com/tag/galaxy-a90/ η στα αναδιπλουμενα.Δεν θεωρω καινοτομια το S10 .Το οποιο ειναι πολυ καλο εννοειται.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εχω S10e , S10 plus , Galaxy s9 256Gb , και Mi Max 3.Τα 2 πρωτα θα παραδοθουν την τριτη τα πηρα για στησιμο και θα τα δωσω στους κατοχους συναδελφους.Αναλυτικα εννοεις τι κανει σε σχεση με το Note λειτουργικα?

Τιποτα τα ιδια ειναι.Και στην καμερα που διαφερει το μενου λογο ultra-wide την ιδια χρηση κανεις και συ πανω-κατω με την λειτουργια πανοραμα.

 

Επιτρέψε μου να διαφωνήσω για το Πανόραμα..

Έχω το v30 και η ευκολία να βγαλεις πολύ wide φώτο αλλά και η ποιότητα χωρίς σκαμπανευασματα δεν συγκρίνεται. Χώρια ότι για selfie είναι ότι καλύτερο.

Για μενα το s10 plus αξίζει σε σχέση με το σ9+ μονο αν σου περισσεύουν τα λεφτά. Η διαφορά στα λεφτά είναι μεγάλη σε σχέση με το όφελος. Εγώ πήρα ξανά v30 για 2ο γιατί ήθελα να έχω κάβα συσκευή και ήταν τόσο φθηνό που συνεφερε. Βέβαια τώρα με σ10 θα τα κάνω όλα με ένα αλλά θα το πάρω όταν θα πέσει αρκετά.αλλη διαφορά είναι η λίγο καλύτερη μπαταρία και η πιο κίτρινη οθόνη. κατά τα άλλα δε νομίζω να δεις διάφορες γενικά. Εγώ για ultra wide κάμερα τρελαίνομαι όπως και για μεγάλη αυτονομία οπότε αν είχα σ9 ίσως πήγαινα πιο γρήγορα σε σ10. άλλους λόγους δε βρίσκω να το πάρει κανείς τώρα που είναι ακριβό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κουνιεται Νικο θελει σταθεροτητα στη λειτουργια ultra-wide μαλλον δεν λειτουργει το ois λειτουργει μονο στη βασικη καμερα ...Καλες φωτο βγαζει.

Η λειτουργια πανοραματος εχει σταθεροποιηση εγω βγαζω πολυ καλες φωτο οπως τα συγκρινω τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Κουνιεται Νικο θελει σταθεροτητα στη λειτουργια ultra-wide μαλλον δεν λειτουργει το ois λειτουργει μονο στη βασικη καμερα ...Καλες φωτο βγαζει.

Η λειτουργια πανοραματος εχει σταθεροποιηση εγω βγαζω πολυ καλες φωτο οπως τα συγκρινω τωρα.

 

Δεν έχει ois?

Πως νόμιζα ότι είχαν και οι 3? Παρόλα αυτά τη μέρα δε νομίζω ότι χρειάζεται, δεν ξέρω αν έχει το V30 αλλά έχω βγάλει εκπληκτικές φώτο. Επίσης για χρήση ημέρας θεωρώ ότι είναι κυρίως, το βράδυ δε θα πάρεις καλό αποτέλεσμα γενικά. Οπότε το να βγει κουνημένη μου φαίνεται δύσκολο. Παρόλα αυτά ότι βολεύει κανέναν. Εγώ με νότε 9 παλεψα με πανοραμική αλλά καμία σχέση με την ultra wide

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Θελει την ωρα που πατας για αποτυπωση σταθεροτητα με τα δυο χερια και σταματημα αναπνοης την ωρα του πατηματος.Οκ το πετυχα και βγαζω καλες .Στο S9 παταω πανοραμα και οταν το παω πχ.δεξια και το αφηνω λιγο λασκα το χερι δεν εχω θολουρα μετα στην αποτυπωση.Νταξει...

 

Edit:

Φταιει και λιγο ο φρεντο:p

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Θελει την ωρα που πατας για αποτυπωση σταθεροτητα με τα δυο χερια και σταματημα αναπνοης την ωρα του πατηματος.Οκ το πετυχα και βγαζω καλες .Στο S9 παταω πανοραμα και οταν το παω πχ.δεξια και το αφηνω λιγο λασκα το χερι δεν εχω θολουρα μετα στην αποτυπωση.Νταξει...

 

Εμένα μου φαίνεται πιο δύσκολο να πας δεξιά αριστερά με σταθερό χέρι από το να πατήσεις ένα κλικ με σταθερό χέρι.. Παρόλα αυτά μου κάνει εντύπωση, θεωρώ ότι θα έπρεπε να βγάζει ακαριαια και να μην έχει θολούρα τη μέρα. Εν τω μεταξύ ούτε το v30 έχει ois, τουλάχιστον όσο έψαξα δεν λέει πουθενά ois σε αυτή την κάμερα. Αλλά βγάζω πάντα άριστες φώτο τη μέρα. Το βράδυ οκ αλλάζει το πράγμα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οταν τις βγαζω και στο ενα και στο αλλο σε συγκεκριμενα σημεια το S10 ειναι λιγο πιο θολο οταν ζουμαρω μετα την αποτυπωση σε συγκεκριμενα σημεια που κοιταω γραμματα πχ.Ταμπελες δρομων.

Μαλλον δεν δουλευει το dualpixel οταν ειναι ultra-wide ρυθμιση.Στο Pc ομως οταν τις βαζω ειναι φανταστικες.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα οταν τις βγαζω και στο ενα και στο αλλο σε συγκεκριμενα σημεια το S10 ειναι λιγο πιο θολο οταν ζουμαρω μετα την αποτυπωση σε συγκεκριμενα σημεια που κοιταω γραμματα πχ.Ταμπελες δρομων.

Μαλλον δεν δουλευει το dualpixel οταν ειναι ultra-wide ρυθμιση.Στο Pc ομως οταν τις βαζω ειναι φανταστικες.

 

Χμμ, δεν έχω κάνει τέτοια σύγκριση, αλλά εδώ που έκανα με v30 το s10 φαίνεται καλύτερο..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7793102#

 

Παρόλα αυτά θα κάνω δοκιμές αν το πάρω να δούμε. Κρίμα πάντως αν δεν είναι καλή h ultra wide

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια θολούρα στη wide; Ποια σταθερότητα; Ποια αναπνοή;

Ρε παιδιά μη λέμε ότι θέλουμε, βγάζει ακαριαία φωτό, ούτε κουνήματα έχει, ούτε αναπνοές χρειάζεται να κρατάς η wide ούτε τίποτα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βγάλει φωτο έξω με τον ultra wide. Έχω αυτές τις 2 σε κλειστό χώρο με σχετικά χαμηλό φωτισμό.

 

Εντιτ άκυρο για κάποιο λόγο τις ανεβάζει χάλια

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...