Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@dionisis

Τζαμακι δουλεύει το belkin, αυτό έχω, για το αποτύπωμα για τράπεζα κλπ. Το dome όχι, το πέταξα (!).

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/442/Belkin/f/913424_917427/Tempered-Glass-Galaxy-S10.html?keyphrase=plus&o=samsung+galaxy+s10+plus+tempered+glass

 

Αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.belkin.com/us/p/P-F7M070/

To official site.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/s/18679906/Belkin-ScreenForce-TemperedCurve-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

Link to comment
Share on other sites

Android 10 για Galaxy S10+ επισημα στον σερβερ(DBT)

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/firmware/SM-G975F/DBT/download/G975FXXU3BSKO/304046/

 

 

Μόλις τοποθετήθηκε...και δοκιμάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο. Ακούμπησα 5 ευρώ για το κατέβασμα του firmware, έκανε κάτι κολλήματα στο touch,, kai factory reset, πέρασμα τις εφαρμογές, και το φορτίζω. Δοκιμές από αύριο.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι πληρωνετε να το κατεβασετε ? Δεν γινεται με το samfirm ?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τοποθετήθηκε...και δοκιμάζετε.
Από εδώ το κατεβάζω μέσο κινητού;; Και πως το βάζω; Θα το αναγνωρίζει η θέλει άλλη διαδικασία.... Έχω COSMOTE EUR

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ το κατεβάζω μέσο κινητού;; Και πως το βάζω; Θα το αναγνωρίζει η θέλει άλλη διαδικασία.... Έχω COSMOTE EUR

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν ανοίξεις το λινκ που έδωσε ο φίλος...τα γράφει όλα αναλυτικά και ωραία. Μέσω υπολογιστή γίνεται η δουλειά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο. Ακούμπησα 5 ευρώ για το κατέβασμα του firmware, έκανε κάτι κολλήματα στο touch,, kai factory reset, πέρασμα τις εφαρμογές, και το φορτίζω. Δοκιμές από αύριο.

 

Που πλήρωσες;;; Αφού είναι free!!! Εμένα δεν έκανε κολλήματα...Μόνο μια χαζομάρα που έκανα εγώ και δεν ξεκίναγε...Είχα τικαρει και την τελευταία επιλογή στο odin (user apps)...

Μια χαρά κατέβηκε και το.τηλεφωνο πετάει...

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαστε δωρεαν το Android 10 για φλασαρισμα με Odin και με γρηγορο κατεβασμα συμφωνα με τις οδηγιες του φορουμιτη .Εδω->> https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=474491

 

Καποιος που θελει μεγιστη ταχυτητα κατεβασματος βαζει πρωτα στο pc Dns cloudflare.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Για όσους περάσανε τη 10, γιατί τα navigation gestures είναι ακριβώς όπως ήταν στην 9 κι όχι όπως στο promo video του one UI 2?

 

Γιατί πρέπει να τα αλλάξεις τις ρυθμίσεις...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως οι χειρονομίες είναι ακριβώς ίδιες, έχοντας τες αλλάξει

 

Κουλό μου φαίνεται... Εμένα δουλεύουν μια χαρά οι νέες χειρονομίες.

Πήγες Ρυθμίσεις/Εμφάνιση/Γραμμή πλοήγησης/Χειρον. πλήρους οθόνης/Περισσότερες επιλογές/Σάρωση από τις πλευρές και από κάτω???

 

Αν δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση, μάλλον δε τη γλυτώνεις.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως οι χειρονομίες είναι ακριβώς ίδιες, έχοντας τες αλλάξει
Κουλό μου φαίνεται... Εμένα δουλεύουν μια χαρά οι νέες χειρονομίες.

Πήγες Ρυθμίσεις/Εμφάνιση/Γραμμή πλοήγησης/Χειρον. πλήρους οθόνης/Περισσότερες επιλογές/Σάρωση από τις πλευρές και από κάτω???

 

Αν δεν έκανες καθαρή εγκατάσταση, μάλλον δε τη γλυτώνεις.

Δυστυχώς η επιλογή " περισσότερες επιλογές" δεν μπορεί να επιλεχθεί όταν αλλάζεις launcher.

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για τους κατοχους Γαλλικου XEF η εκδοση 10 με Samsung UI 2 ειναι διαθεσιμη OTA 19790.05 MB
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει βαλει την 10, να μου πει αν στην φορτιση δειχνει στην οθονη τις ενδεικτικες λειτουργιες ποσοστου και ποση ωρα απομενει μονιμα ή αν φευγει και πως, ευχαριστω. Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει βαλει την 10, να μου πει αν στην φορτιση δειχνει στην οθονη τις ενδεικτικες λειτουργιες ποσοστου και ποση ωρα απομενει μονιμα ή αν φευγει και πως, ευχαριστω.

 

Ναι, τα δείχνει μονίμως. Και σβηστή να έχεις την οθόνη δηλ σου δείχνει ποσοστό μπαταρίας και πόσο απομένει για την πλήρη φόρτιση.

Τώρα αν και πώς βγαίνει δεν ξέρω γιατι δεν με ενοχλεί που υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις- εμφανιση- εμφάνιση πληροφοριών χρέωσης στο off. Η μετάφραση είναι ότι να ναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός galaxy s10+ να κάνω μια ερώτηση . Αυτό που έχει πάνω στην οθόνη είναι τζαμί ή ζελατίνα ; Να την βγάλω ή να την αφήσω ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα. Δεν είναι φοβερά μεγάλης αντοχής. Μπορείς να την κρατήσεις μέχρι να βρεις κάτι καλύτερο να βάλεις.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος ενός galaxy s10+ να κάνω μια ερώτηση . Αυτό που έχει πάνω στην οθόνη είναι τζαμί ή ζελατίνα ; Να την βγάλω ή να την αφήσω ;

 

Ζελατινα ειναι. Γνωμη μου κρατησε το οσο παει. Έχει καλη προστασια, τελεια εφαρμογή εργοστασιακή και δεν δυσκολευει τον αισθητηρα δακτυλικων

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ζελατίνα. Δεν είναι φοβερά μεγάλης αντοχής. Μπορείς να την κρατήσεις μέχρι να βρεις κάτι καλύτερο να βάλεις.

 

Sent from my SM-G970F

 

Ζελατινα ειναι. Γνωμη μου κρατησε το οσο παει. Έχει καλη προστασια, τελεια εφαρμογή εργοστασιακή και δεν δυσκολευει τον αισθητηρα δακτυλικων

 

Ευχαριστώ , για τις απαντήσεις σας . Δεν έχω προλάβει να το δουλέψω αλλά το έχω ανοίξει και έχω σεταρει τα δακτυλικά μου αποτυπώματα . Όντως δουλεύει με την ζελατίνα . Απλά φοβάμαι μην πάρει καμία τούμπα και πάω για 200-300 ευρώ οθόνη .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ένα tempered glass που δουλεύει αποτύπωμα είναι το belkin ,,, μπορεί να υπάρχει και άλλο.

Το dome το πέταξα, πεταμένα λεφτά. Το belkin έχει εύκολη τοποθέτηση, ούτε υγρή κόλλα κλπ, δες βίντεο στο you tube.

Link to comment
Share on other sites

Ένα tempered glass που δουλεύει αποτύπωμα είναι το belkin ,,, μπορεί να υπάρχει και άλλο.

Το dome το πέταξα, πεταμένα λεφτά. Το belkin έχει εύκολη τοποθέτηση, ούτε υγρή κόλλα κλπ, δες βίντεο στο you tube.

 

Αυτό που λες είναι γυαλί ή ζελατίνα? Γιατί μπήκα στο site της belkin και αυτό που είδα ήταν ζελατίνα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/18679906/Belkin-ScreenForce-TemperedCurve-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

Από το play247 το αγόρασα,, και είναι τζαμακι, να έκανα τόσο χοντρό λάθος..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...