Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλα το δειγμα ειναι σε εντονο σκοταδι , γενικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου αν τυχον καναν βελτιωσεις και στο software θα τα παει ακομα καλυτερα απο τωρα.Αλλωστε ποιος βγαζει σε τοσο σκοτεινες συνθηκες οπως στο δειγμα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μιας και εδώ είναι θέμα με κίνηση και πολλοί ρωτούν για αγορές με τιμολόγιο σας δίνω ένα απόσπασμα από άρθρο με το τι έρχεται:

 

 

Στο σημερινό μας άρθρο θα αναφερθούμε σε μία νέα πλατφόρμα, η οποία όπως όλα δείχνουν, θα ξεκινήσει να λειτουργεί επισήμως από 01/12/2019. Θα αφορά αγορές κινητών τηλεφώνων, κονσολών για παιχνίδια, ταμπλετών, ηλεκτρονικών υπολογιστών καθώς και φορητών υπολογιστών, για τις οποίες ο αντισυμβαλλόμενος ο οποίος είναι υποκείμενος στο φόρο, με δικαίωμα έκπτωσης του φόρου των εισροών του, δε θα χρεώνεται το Φ.Π.Α.

 

Από 01/08/2017 όσοι αγόραζαν τέτοιες συσκευές έπρεπε να προσκομίζουν μία εκτύπωση της εικόνας της επιχείρησής τους από το Taxis όπου φαινόταν ότι ήταν υποκείμενοι στο φόρο, με σκοπό όταν θα εκδιδόταν το τιμολόγιο αγοράς να μην επιβαρύνονται το Φ.Π.Α. αγοράς αναγράφοντας τη φράση «Βάσει των παρ. 5 και 6 του άρθρου 39α του Ν.2859/2000».

 

Πλέον, η διαδικασία αυτή πρόκειται να αλλάξει αφού από 01/12/2019 οι ενδιαφερόμενοι, δηλαδή οι αγοραστές, οι εκπρόσωποι των αγοραστών και οι πωλητές, θα πρέπει να εκδώσουν ένα ζεύγος κωδικών το οποίο θα χρησιμοποιούν στο πρόγραμμα της αρεσκείας τους ή σε αυτό που διαθέτει ελεύθερο προς χρήση η Α.Α.Δ.Ε. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα είναι μια πλατφόρμα στην οποία θα εισέρχονται όλοι, αγοραστές – πωλητές που είναι υποκείμενοι στο φόρο, θα καταχωρούν τα βασικά στοιχεία τους (Α.Φ.Μ., αριθμός ταυτότητας / διαβατηρίου, ονοματεπώνυμο, e-mail και κινητό) και θα μπορούν να κάνουν τη διασταύρωση που απαιτείται, χωρίς να πρέπει να προσκομίσουν την εκτυπωμένη εικόνα του Taxis, όπως έκαναν μέχρι σήμερα.

 

Η πλατφόρμα ξεκίνησε ήδη την πιλοτική λειτουργία της, όπου εκτός της εγγραφής τους, οι πωλητές μπορούν να κάνουν τις απαραίτητες διασταυρώσεις καθώς και να ελέγχουν το ιστορικό συναλλαγών τους, ενώ οι αγοραστές μπορούν να κάνουν αγορές, να ορίζουν εκπρόσωπο και να ελέγχουν το ιστορικό των συναλλαγών τους. Εάν γίνει κάποιο λάθος στις συναλλαγές ή δεν πραγματοποιηθούν, μπορούν και ο πωλητής αλλά και ο αγοραστής να μπουν και να τροποποιήσουν την εκάστοτε συναλλαγή. Αξίζει να τονίσουμε ότι στην εν λόγω εφαρμογή, θα πρέπει να δοθεί μεγάλη προσοχή στην έκδοση του ζεύγους των κωδικών, αφού όπως αναφέρει και η Α.Α.Δ.Ε στις ερωτήσεις – απαντήσεις της, το ζεύγος των κωδικών δε μπορεί να είναι ίδιο με αυτό των κωδικών του Taxis, των κωδικών για τις ΜΥΦ, αλλά ούτε και με τον κωδικό για την αναζήτηση βασικών στοιχείων επιχείρησης.

 

Στις 01/12/2019 που θα ξεκινήσει να λειτουργεί επίσημα η πλατφόρμα, ό,τι δεδομένα υπήρχαν κατά την πιλοτική περίοδο θα σβηστούν όχι όμως και το ζεύγος κωδικών πρόσβασης που θα έχουν εκδοθεί.

 

Η προσπάθεια καταπολέμησης της γραφειοκρατίας είναι εμφανής, ωστόσο απ’ ότι όλα δείχνουν από τη γραφειοκρατία πρόκειται να μεταβούμε στη νέα μάστιγα της «κωδικοκρατίας» δεδομένου ότι θα πρέπει να θυμόμαστε τους κωδικούς πρόσβασης για την κάθε υπηρεσία ξεχωριστά και συνάμα οι κωδικοί να μην είναι ίδιοι. Πολλές φορές στο παρελθόν έχουμε αναφερθεί στο «τέρας» της γραφειοκρατίας και στα προβλήματα που αυτό δημιουργεί, καθώς επίσης και σε τρόπους αντιμετώπισής του.

 

Για την περίπτωση των παραγράφων 5 και 6 του άρθρου 39α του ν.2859/2000, θεωρούμε ότι θα μπορούσε να γινόταν η διασταύρωση της κάθε συναλλαγής πιο γρήγορα και εύκολα με τη χρήση του Α.Φ.Μ. Με την υπάρχουσα εφαρμογή αναζήτησης βασικών στοιχείων επιχείρησης, η οποία συνδέεται στα εμπορικά, στα λογιστικά προγράμματα, αλλά λειτουργεί και σε δική της πλατφόρμα, μπορούν οι ενδιαφερόμενοι να μάθουν αν μία επιχείρηση είναι ενεργή ή όχι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα.

 

Έλαβα σε γαλλικό s10 plus σήμερα update Νοεμβρίου και fingerprints update και πρέπει να διαγράψεις τα παλιά δακτυλικά για να ολοκληρωθεί..

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και σε εμένα η ενημερωση (επίσης γαλλικό). Δεν έγραφε πουθενά να ξαναπεράσεις τα δακτυλικά αποτυπώματα... Που το είδες εσύ?

Η απόδοση του αισθητήρα πάντως ανέβηκε κατακόρυφα με το πέρασμα της τελευταίας ενημέρωσης.

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα αλλά άμα πας στις ρυθμίσεις λέει ότι η κάνει update και μολις τα σβησεις το ολοκληρώνει

 

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.marvin.talkback

 

Μια εφαρμογή λειτουργική, , αυξομείωση ήχου κλπ.

Σε μένα δεν δείχνει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ήρθε και εγώ η ενημέρωση.bfb7bfbc60c3a0b72f06d31e623ffee7.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε η αναβάθμιση να δω πόσο τέλεια θα γίνει ακόμα η κινητάρα μας μέχρι αργή κίνηση στην μπροστινή κάμερα.. Αχρείαστα ίσως αλλά ας υπάρχουν

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενημέρωση, κατήργησα τα αποτυπώματα, και τώρα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να περάσω αποτυπώματα,, έχω tempered glass belkin, πρώτα δούλευαν,, τι σόι κόλλημα είναι αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήγα στις ρυθμίσεις που είχε πει ένας φίλος ποιο πίσω και και ενώ είχα κάνει κανονικά την εγκατάσταση, μου την ξανα κατέβασε και την έκανε από την αρχή!

Εν το μεταξύ για καλό ή για κακό έσβησα τα αποτυπώματα και τα ξανα πέρασα.

Πλέον έχουν γίνει παρά πολύ άμεσα αλλά αργεί λίγο η οθόνη στο ξεκλείδωμα. Απλά ακουμπάω και αφήνω και τα πιάνει κατευθείαν με την καθυστέρηση στην οθόνη που ανέφερα πιο πάνω

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε το "Τζαμακι" της belkin αμα αυτό είναι Τζαμακι εγώ είμαι Περιστέρι συνέχεια βγάζει φουσκάλες άντε να δούμε

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

το δάκτυλικο αποτύπωμα είναι πολύ καλό τα ξανα πέρασα όμως,

απλά περίμενα κάτι σκληρό κάτι σε στυλ White stone και από κάτω έχει μεγάλο κενό αλλα οκ δεν με χαλάει.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι φουσκάλες σε μένα έφυγαν από μόνες τους, μετά από μια μέρα. Υπομονή.
από την selfie επειδή την καλύπτει είσαι ένταξη;; δεν μπορώ να την δοκιμάσω τώρα..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένταξει είναι οι selfie, δεν έγραψε κάποιος εδώ στο νήμα ότι είχε πρόβλημα με την Belkin.

Εμένα είχε τρις φουσκάλες, έφυγαν από μόνες τους, τις επόμενες μέρες. Αν δεν συμβεί τότε..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με το τζαμακι της belkin δεν είχα απολύτως κανένα θέμα μου έκατσε κουτί.το έχω τώρα ένα μήνα+ στην αρχή όταν θα το βάλεις θέλει με δύναμη να πιέζεις να φύγουν η φουσκάλες έτσι έκανα εγώ και από τότε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.angroid.gr/android-news/telos-oi-exynos-epexergastes-apo-tin-samsung

Περίεργο μου φαίνεται....

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/samsung/samsung-ending-custom-cores-making/

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

https://www.angroid.gr/android-news/telos-oi-exynos-epexergastes-apo-tin-samsung

Περίεργο μου φαίνεται....

https://www.insomnia.gr/articles/hardware/samsung/samsung-ending-custom-cores-making/

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα λογικό, θα έχει δικό της Socket με πυρήνες arm που δε μπορεί να τους φτάσει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή είναι η καλύτερη για notification led; έχω μπλέξει τα μπούτια μου. Η μία τρώει πολύ μπαταρία η άλλη κλείνει μόνη της... Καμία πρόταση;
Link to comment
Share on other sites

Aod notify. Την εχω 2 μηνες και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία πως τα πάει; always on display είναι πάντα αναμμένη;

Edit

Α ναι ανάβει η aod όταν έρχεται ειδοποίηση

Edited by dionisis
Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθολου. Εμφανιζεται η aod μονο στις ειδοποιησεις που θα επιλεξεις και παραμενει αναμμενη μεχρι να δεις την ειδοποιηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον καθολου. Εμφανιζεται η aod μονο στις ειδοποιησεις που θα επιλεξεις και παραμενει αναμμενη μεχρι να δεις την ειδοποιηση.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ ρε μαν. Κάτσε να την ψωνίσω να την βάλω και το κρίμα στο λαιμό σου χαχαχαχαχαχα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τη ζελατίνα της Samsung...Χωρίς να αλλάξω το οτιδήποτε και φυσικά χωρίς να ξαναπεράσω τα αποτυπώματα, μετά την αναβάθμιση λογισμικού, ξεκλειδώνει ακαριαία. Επιτέλους βρέθηκε ο τέλειος τρόπος να ξεκλειδώσει η οθόνη!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...