Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια από τις 2 συσκευές s10 και p30 pro πιστεύετε θα πάρει πρώτη το Android q?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μήπως έχει βρει κανένας κάποιο mod που να μεγαλώνει την εικόνα επαφής στις εισερχόμενες κλήσεις; Όχι απαραίτητα full screen, απλά να μην είναι τόσο μικρή. Για το s8 σε oreo είχα βρει ένα mod στο xda και δούλευε καλά, αλλά για τα s10/s10+/s10e τίποτα...

Παίζουν κάποιες εφαρμογές full screen caller στο playstore αλλά δεν μου πολυγεμίζουν το μάτι...

Link to comment
Share on other sites

Στελνεις καποιο ενεργοποιητικο μηνυμα στην βοντα? Το ενεργοποιησα κ εγω στο plus μου
Θα τους τηλ να στο ενεργοποιησουν στην γραμμη και σε 1 λεπτό θα είσαι οκ!

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα τους τηλ να στο ενεργοποιησουν στην γραμμη και σε 1 λεπτό θα είσαι οκ!

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ποιο τηλ. τους καλείς για να στο ενεργοποιήσουν;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μήπως έχει βρει κανένας κάποιο mod που να μεγαλώνει την εικόνα επαφής στις εισερχόμενες κλήσεις; Όχι απαραίτητα full screen, απλά να μην είναι τόσο μικρή. Για το s8 σε oreo είχα βρει ένα mod στο xda και δούλευε καλά, αλλά για τα s10/s10+/s10e τίποτα...

Παίζουν κάποιες εφαρμογές full screen caller στο playstore αλλά δεν μου πολυγεμίζουν το μάτι...

 

 

κατεβασε απο 4pda το google phone .εχει οσα mods θες ,απο full screen μεχρι μεγαλυτερη φωτο κτλ

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=548940

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Ειναι εντελως πειραματικη κατασταση οπως καθε χρονο.Θα υπαρχουν προβληματα σε συνδεσιμοτητα , σε εμφανιση τριτων εφαρμογων ,προβλημα στο bt κτλ.Επισης το κομματι του λειτουργικου το pda ειναι γερμανικο τα αλλα μερη ειναι ασιατικα.

Η samsung οταν θα βγαλει ολοκληρωμενο Beta δηλαδη στον τελικο χρηστη να "μη" δημιουργει προβληματα να δουλευει σωστα περα του οτι δεν θα δεχεται ενημερωσεις θα το ανεβασει στο σερβερ.Για S10plus εδω . https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-s10-plus/firmware/SM-G975F/

Συνηθως "λειτουργικο Beta" χωρις προβληματα κατα 90% θα ανεβει κατα τα τελη Νοεμβριου Με αρχες Δεκεμβριου .Εκτος εαν εχει αλλαξει τον προγραμματισμο.

 

 

εγω παντως το χρησιμοποιω απο τοτε που βγηκε.τα bugs εινα ελαχιστα και ασημαντα .υποψην την περασα χωρις καν να κανω φορματ

Link to comment
Share on other sites

Γυαλί είχα το t max, ΔΕΝ δουλέυει, στο Google γράφουν το 40% δεν δουλεύει.., αν είσαι από τους τυχερούς..

 

Έτσι με υπόδειξη από εδώ το νήμα, έβαλα το Belkin και δουλέυει,, έστω και με 2ο πάτημα. Ευκολία στην τοποθέτηση, έχει πλαίσιο κλπ, ούτε υγρή κόλλα κλπ

το belkin κολλάει καλα;; έχει δηλαδή παντού κόλα ; η περιμετρικά;; και την οθόνη που είναι edge την καλύπτει ;μέχρι ένα σημείο; ευχαριστώ

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Tas6s
Link to comment
Share on other sites

https://www.belkin.com/us/p/P-F7M070/

 

Εγώ νομίζω ότι έχει κόλλα παντού, και το edge το καλύπτει σχετικά,, ευχαριστημένος είμαι, με θήκη original flip cover Samsung. Πάρε γνώμες, μπορεί να υπάρχει εναλλακτική..

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/442/Belkin/f/917427/Galaxy-S10.html?keyphrase=samsung+galaxy+s10+%2B+tempered+glass

 

Το αγόρασα από skroutz, αλλά βλέπω δεν το χουν ετοιμοπαραδοτο.

 

https://www.skroutz.gr/s/18679906/Belkin-ScreenForce-TemperedCurve-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

https://www.belkin.com/us/p/P-F7M070/

 

 

 

Εγώ νομίζω ότι έχει κόλλα παντού, και το edge το καλύπτει σχετικά,, ευχαριστημένος είμαι, με θήκη original flip cover Samsung. Πάρε γνώμες, μπορεί να υπάρχει εναλλακτική..

 

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn/m/442/Belkin/f/917427/Galaxy-S10.html?keyphrase=samsung+galaxy+s10+%2B+tempered+glass

 

 

 

Το αγόρασα από skroutz, αλλά βλέπω δεν το χουν ετοιμοπαραδοτο.

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/18679906/Belkin-ScreenForce-TemperedCurve-Tempered-Glass-Galaxy-S10.html

θα το ψάξω και σε Amazon αμα είναι σε ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα...

Παιδιά έχω ένα xiaomi mi 9.

O αδελφος μου θα κάνει μια μετάβαση από ένα s10+ 8/512 σε ένα note 10 (δεν ξέρω λεπτομεριες)...

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι θα το πάει για πούλημα το s10+ και το ζαχαρώνω..

Πείτε μου μια λογική τιμή που θα μου το πούλαγε... Ειναι S10+ 8/512 dual sim ceramic black ελληνικής αντιπροσωπείας με φουλ παρελκόμενα σαν καινούριο 5 μηνών.

Να μπει και λίγο στην εξίσωση ότι είναι αδελφος και θα μου κάνει κάτι καλύτερο στην τιμή εε!

Edited by alexandros82
Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Όταν βάζουμε το κινητό να φορτίσει με φορτιστή τοίχου, ενεργοποιείται η ταχεία φόρτιση.

Υπάρχει τρόπος - ρύθμιση για να φορτίζει αργά;

 

edit

Το βρήκα στις ρυθμίσεις μπαταρίας.

"Γρήγορη ενσύρματη φόρτιση"

 

from my S10+

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρέα...

 

Παιδιά έχω ένα xiaomi mi 9.

 

O αδελφος μου θα κάνει μια μετάβαση από ένα s10+ 8/512 σε ένα note 10 (δεν ξέρω λεπτομεριες)...

 

Τέλος πάντων το θέμα είναι ότι θα το πάει για πούλημα το s10+ και το ζαχαρώνω..

 

Πείτε μου μια λογική τιμή που θα μου το πούλαγε... Ειναι S10+ 8/512 dual sim ceramic black ελληνικής αντιπροσωπείας με φουλ παρελκόμενα σαν καινούριο 5 μηνών.

 

Να μπει και λίγο στην εξίσωση ότι είναι αδελφος και θα μου κάνει κάτι καλύτερο στην τιμή εε!

εγω αμα ήμουν στην θέση του στον αδερφό μου θα το χάριζα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι θα δώσει ενημέρωση η Samsung που διορθώνει αυτό το πρόβλημα.
Πράγματι

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πείτε βρε παιδιά μια τιμή...

Δες πόσο έχει καινούριο και κόψε τουλάχιστον 100 ευρώ, αν όχι 200 σαν αδερφός..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εγω αμα ήμουν στην θέση του στον αδερφό μου θα το χάριζα.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εντάξει δε χαρίζεις εύκολα 700 ευρώ....δε μιλάμε για ένα ΒΤ των 50 ευρώ.. Το κινητό καινούριο κάνει αρκετά λεφτά, εκτός αν τα βγάζεις τόσο άνετα αυτά οπότε αλλάζει αλλά για κάποιον είναι ένας μισθός.. Το ότι θέλει να το αλλάξει με κάτι άλλο δε σημαίνει ότι τα έχει και για πετσετακια..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ωραια... Κάνει 800 καινούριο από skroutzoμαγαζο.

Αλλα ειναι 5 μηνών και αγορασμενο απο επίσημη αντιπροσωπεία.

Οπότε? Πόσο πουλιέται γενικά? Ας πούμε 600? 650?

Ποσο θα ήταν μια νορμάλ τιμή αν δεν ήταν αδερφός μου?

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

Ωραια... Κάνει 800 καινούριο από skroutzoμαγαζο.

Αλλα ειναι 5 μηνών και αγορασμενο απο επίσημη αντιπροσωπεία.

Οπότε? Πόσο πουλιέται γενικά? Ας πούμε 600? 650?

Ποσο θα ήταν μια νορμάλ τιμή αν δεν ήταν αδερφός μου?

 

Κοίτα εγώ όταν το έχω άριστο και είναι 5 μηνών τα δίνω 100 ευρώ κάτω, γιατί οκ άριστο το παίρνεις, δεν θα καταλάβεις διαφορά δηλαδή από ένα καινούριο πέρα από τις ζελατίνες. Ειδικά εγώ που φορτιζω κλειστό κάθε 2ο βράδυ με πολύ αργό φορτιστή δεν έχω καν πτώση στη μπαταρία.. Οπότε θα έλεγα με 200 ευρώ κάτω και με θήκες κλπ που μπορεί να έχει δώσει άλλα 50 με 100 ευρώ, είναι καλά. Πιο κάτω είναι στο χέρι του φυσικά αλλά είναι και καλό δώρο πιο κάτω

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πληκτρολόγιο της Samsung δεν έχει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά;

 

from my S10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Το πληκτρολόγιο της Samsung δεν έχει φωνητική πληκτρολόγηση στα Ελληνικά;

 

from my S10+

 

Έχει! είναι το μικροφωνάκι πάνω από το 7. θέλει μια ρύθμιση κάπου και βάζεις google φωνητική πληκτρολόγηση. Θα το ψάξω γιατί δεν θυμάμαι, πάντως αυτο χρησιμοποιώ και βάζω τα γυαλιά στους iphonακιδες!!! :lol::p:cool:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δε χαρίζεις εύκολα 700 ευρώ....δε μιλάμε για ένα ΒΤ των 50 ευρώ.. Το κινητό καινούριο κάνει αρκετά λεφτά, εκτός αν τα βγάζεις τόσο άνετα αυτά οπότε αλλάζει αλλά για κάποιον είναι ένας μισθός.. Το ότι θέλει να το αλλάξει με κάτι άλλο δε σημαίνει ότι τα έχει και για πετσετακια..
μα όταν λέει εχει το 512 που είναι ακριβό και πάει να πάρει το note που δεν έχει διαφορά πιστεύεις δεν έχουν; αλλαγή να κάνεις απο s10 σε s11 και πάλι οκ... οπότε χαρίσετο..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μα όταν λέει εχει το 512 που είναι ακριβό και πάει να πάρει το note που δεν έχει διαφορά πιστεύεις δεν έχουν; αλλαγή να κάνεις απο s10 σε s11 και πάλι οκ... οπότε χαρίσετο..

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χαχα, ρε συ ολο το φορουμ κανει τετοιες τραμπες με πωληση και χανουμε 100-300 ευρω, απο αυτα μεχρι τα 1000 που θα χασει αν παει να παρει νοτε ειναι μεγαλη αποσταση. τελος παντων, το παιδι ρωτησε κατι και οφειλα να απαντησω εφοσον ηταν κατι ευκολο και συγκεκριμενο. τωρα το να του το χαρισει ξερει και μονος του να το πει, για να ρωταει προφανως δεν παιζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχει! είναι το μικροφωνάκι πάνω από το 7. θέλει μια ρύθμιση κάπου και βάζεις google φωνητική πληκτρολόγηση. Θα το ψάξω γιατί δεν θυμάμαι, πάντως αυτο χρησιμοποιώ και βάζω τα γυαλιά στους iphonακιδες!!! :lol::p:cool:

Το βρήκα. Έτσι όπως τα λές είναι. Πρέπει να βάλεις Google για την φωνητική. Όλα οκ τώρα. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...