Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου λειτουργεί αυτό; Έχω την εντύπωση πως σε Android 9 δεν διαβάζει την υγεία της μπαταρίας χωρίς root. Δείχνει μόνιμα 100%.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δείχνει 99,5% , δεν το θεωρώ αξιόπιστο, ούτε και ανάλογες εφαρμογές. Αν η μπαταρία πέσει πχ σε 1 χρόνο απλά θα την αλλάξω. Το σημαντικό είναι το Knox να είναι 0*0
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον δείχνει κάτι. Εμένα που 6 μήνες τώρα είναι κολλημένο στο 100 τι να πω...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Εμένα γτ δείχνει 99,7 .....η μπαταρία...

Ενώ το έχω λιώσει το κινητό από τον Απρίλιο μέχρι τώρα καθημερινά με το pubg....pes2019.... Δεν το πιστεύω να έχω τόση υγεία.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάνα.

Θέλω να κανω απεγκατάσταση ή έστω μόνιμη απενεργοποίηση την ψηφιακή βοηθό Bixby που χωρίς κανένα λόγο τρώει απίστευτα πολύ μπαταρία.

Μάλιστα παρατήρησα στις εφαρμογές ότι εμφανίζονται 4 Bixby

Bixby Routines

Bixby Vision

Bixby Home

Bixby Voice

 

Κι ενώ τις κάνω όλες "επιβολή διακοπης" μετά απ λίγο βλέπω κάποιες από τις 3 να λειτουργούν πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάνα.

Θέλω να κανω απεγκατάσταση ή έστω μόνιμη απενεργοποίηση την ψηφιακή βοηθό Bixby που χωρίς κανένα λόγο τρώει απίστευτα πολύ μπαταρία.

Μάλιστα παρατήρησα στις εφαρμογές ότι εμφανίζονται 4 Bixby

Bixby Routines

Bixby Vision

Bixby Home

Bixby Voice

 

Κι ενώ τις κάνω όλες "επιβολή διακοπης" μετά απ λίγο βλέπω κάποιες από τις 3 να λειτουργούν πάλι.

 

Πως βλέπουμε πόση μπαταρία τρώει το bixby;Γιατί σε μένα στο battery το έχει 1%. Μου κάνει εντύπωση αφού δεν το χρησιμοποιείς, να βλέπεις απίστευτη κατανάλωση μπαταρίας. Μήπως να κάνεις factory reset το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είδα σε ένα S10+ να "τρέχει " ένας φωτεινός κύκλος γύρω από την τρύπα της οθόνης...όταν ερχόταν ειδοποίηση (έτσι κατάλαβα τουλάχιστον).

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε πόση μπαταρία τρώει το bixby;Γιατί σε μένα στο battery το έχει 1%. Μου κάνει εντύπωση αφού δεν το χρησιμοποιείς, να βλέπεις απίστευτη κατανάλωση μπαταρίας. Μήπως να κάνεις factory reset το τηλέφωνο;

 

Αν μπεις σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά σου λέει πόση μπαταρία έχει καταναλώσει από την τελευταία φόρτιση.

Επίσης εδώ διαπίστωσα και μια απάτη απο πλευρα Samsung καθώς στο άλλο μενού. Στο μενού της μπαταρίας δεν εμφάνιζε την κατανάλωση της Bixby πουθενά!

Αν έκανα όμως πρόσθεση όλες τις καταναλώσεις δεν εβγαζα 100% αλλα πολύ πιο κάτω.

 

Μπήκα λοιπόν τυχαία από το μενού των εφαρμογών και είδα σε 1 από τα 4 Bixby κατανάλωση 34% !!!!!!!!!!! Χωρίς να τη χρησιμοποιώ καθόλου!!!!!!

 

Για αυτο ξαναρωταω αν υπάρχει τρόπος μόνιμου uninstall ή διακοπής της Bixby.

Το ύποπτο είναι ότι ενώ κάνω διακοπή & στις 4 Bixby εφαρμογες μετά από λίγο προφανώς ενεργοποιούνται πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά σου λέει πόση μπαταρία έχει καταναλώσει από την τελευταία φόρτιση.

 

Επίσης εδώ διαπίστωσα και μια απάτη απο πλευρα Samsung καθώς στο άλλο μενού. Στο μενού της μπαταρίας δεν εμφάνιζε την κατανάλωση της Bixby πουθενά!

 

Αν έκανα όμως πρόσθεση όλες τις καταναλώσεις δεν εβγαζα 100% αλλα πολύ πιο κάτω.

 

 

 

Μπήκα λοιπόν τυχαία από το μενού των εφαρμογών και είδα σε 1 από τα 4 Bixby κατανάλωση 34% !!!!!!!!!!! Χωρίς να τη χρησιμοποιώ καθόλου!!!!!!

 

 

 

Για αυτο ξαναρωταω αν υπάρχει τρόπος μόνιμου uninstall ή διακοπής της Bixby.

 

Το ύποπτο είναι ότι ενώ κάνω διακοπή & στις 4 Bixby εφαρμογες μετά από λίγο προφανώς ενεργοποιούνται πάλι!

Απενεργοποίηση μόνο μέσω adb ή εφαρμογών uninstaller όπως https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ccswe.appmanager.samsung

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είδα σε ένα S10+ να "τρέχει " ένας φωτεινός κύκλος γύρω από την τρύπα της οθόνης...όταν ερχόταν ειδοποίηση (έτσι κατάλαβα τουλάχιστον).

Γίνεται κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνεται με συνδυασμό εφαρμογών aodNotify και holeylight (ή κάπως έτσι) που μπορείς να τα βρεις στο xda, με ένα x αντίκτυπο στη μπαταρία.

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται και οι 2 εφαρμογές μόνο το aodNotify αρκεί

Είναι η ίδια εφαρμογή που βγάζει "τρεχαντίρι" led και γύρω γύρο από ολόκληρη την οθόνη;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια εφαρμογή που βγάζει "τρεχαντίρι" led και γύρω γύρο από ολόκληρη την οθόνη;

 

Αυτή εδώ είναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay&hl=el

μπορείς να έχεις γύρο από την κάμερα το led και με aod ανοιχτή και χωρίς aod η να έχεις την aod να εμφανίζεται μόνο όταν κάνεις tap στην οθόνη ακόμα μπορείς να να του δηλώσεις και το χρώμα που θα έχει η κάθε ειδοποίηση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Θα το δοκιμάσω :-)

 

from my S10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζονται και οι 2 εφαρμογές μόνο το aodNotify αρκεί
Είναι η ίδια εφαρμογή που βγάζει "τρεχαντίρι" led και γύρω γύρο από ολόκληρη την οθόνη;
Σωστή διευκρίνιση! Δεν το είχα ψάξει αν εμφανίζει ειδοποιήσεις και με κλειστή οθόνη, ωστόσο δε γίνεται να χρησιμοποιεί το γραφιστικό γύρω από όλη την οθόνη όταν έρχεται ειδοποίηση και γύρω από την κάμερα όταν δεν την έχεις δει και είναι κλειστή η συσκευή, σωστά;

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει δοκιμάσει κανείς τις ζελατίνες τις Spigen να μας πει γνώμη; Έχουν πολύ καλή τιμή από Ελλάδα και είναι και δύο.

Η συσκευή που έχω φοράει ακόμα την εργοστασιακή ζελατίνα αλλά από ότι δείχνει η μέχρι τώρα χρήση θα γεμίσει αρκετά εύκολα με γραντζουνιές.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει δοκιμάσει κανείς τις ζελατίνες τις Spigen να μας πει γνώμη; Έχουν πολύ καλή τιμή από Ελλάδα και είναι και δύο.

Η συσκευή που έχω φοράει ακόμα την εργοστασιακή ζελατίνα αλλά από ότι δείχνει η μέχρι τώρα χρήση θα γεμίσει αρκετά εύκολα με γραντζουνιές.

 

Καλημέρα!

Σε αίσθηση στο χέρι και σε χρώματα οθόνης να το πω έτσι είναι κατώτερη της εργοστασιακής.

 

Αλλά,

Τοποθετείτε εύκολα.

Δεν ξεκολλάει.

"Συνεργάζεται" με πάρα πολλές θήκες.

 

Έχω δοκιμάσει παααρα πολλά screen protector και κάποια tempered glass.

Στις οθόνες έτσι όπως έχουν γίνει, edge δηλαδή,και στα Samsung με τον ultrasonik,

Πρέπει να βάλεις προτεραιότητες για την επιλογή προστασία οθόνης.

 

Συνεργασία με θήκες?

Να δουλεύει ο ultrasonik κανονικά?

Θα μπει θήκη "απότομη" spigen πχ ή κάποια ποιο λαητ Samsung?

Η αίσθηση στο χέρι?

 

Αν έχεις spigen θήκη βλέπω μονόδρομο της spigen neo flex.

Αν έχεις καμιά λαητ Samsung θα πρότεινα και της μεμβράνες ringke.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ενώ προχθές το safetynet test έβγαινε οκ τώρα βγάζει failed τι σημαίνει αυτο;

 

Στάλθηκε από το S10 Plus

 

Πήγαινε στο play store >> ρυθμίσεις >> τέρμα κάτω τι γράφει: συσκευή πιστοποιήθηκε/ Δεν πιστοποιήθηκε ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως η εφαρμογή είναι ότι να'ναι.

Την έβαλα το πρωί που είδα ότι έγραψε αυτό ο φίλος, και μου έβγαζε failed.

Αυτή τη στιγμή είναι passed, χωρίς να υπάρχει η παραμικρή αλλαγή στη συσκευή.

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πιστεύω, δεν δείχνει σωστά. Σε xiaomi mi 9, χθες έδειχνε failed, τώρα passed.

Κοίταξε το play store κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο play store >> ρυθμίσεις >> τέρμα κάτω τι γράφει: συσκευή πιστοποιήθηκε/ Δεν πιστοποιήθηκε ;;;;
Πιστοποιήθηκε

 

Στάλθηκε από το S10 Plus

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Σε αίσθηση στο χέρι και σε χρώματα οθόνης να το πω έτσι είναι κατώτερη της εργοστασιακής.

 

 

 

Αλλά,

 

Τοποθετείτε εύκολα.

 

Δεν ξεκολλάει.

 

"Συνεργάζεται" με πάρα πολλές θήκες.

 

 

 

Έχω δοκιμάσει παααρα πολλά screen protector και κάποια tempered glass.

 

Στις οθόνες έτσι όπως έχουν γίνει, edge δηλαδή,και στα Samsung με τον ultrasonik,

 

Πρέπει να βάλεις προτεραιότητες για την επιλογή προστασία οθόνης.

 

 

 

Συνεργασία με θήκες?

 

Να δουλεύει ο ultrasonik κανονικά?

 

Θα μπει θήκη "απότομη" spigen πχ ή κάποια ποιο λαητ Samsung?

 

Η αίσθηση στο χέρι?

 

 

 

Αν έχεις spigen θήκη βλέπω μονόδρομο της spigen neo flex.

 

Αν έχεις καμιά λαητ Samsung θα πρότεινα και της μεμβράνες ringke.

Καλησπέρα πατρίδα! :-)

 

- Θήκη θα πάρω spigen crystal. Θεωρώ ότι θα συνεργάζεται σωστά με την μεμβράνη (το σημειώνουν ότι είναι spigen case friendly).

- Ο αισθητήρας του δαχτυλικού θα ήθελα να δουλεύει σωστά (μέχρι τώρα δεν εχω αντιμετωπιστεί προβλήματα με την μαμά μεμβράνη)

- Καθαρότητα...όσο το δυνατόν καλύτερη.

 

from my S10+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...