Jump to content

Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τον φίλο super_f

Για το θέμα του ξεκλειδώματος όταν ανοίγεις το κινητό θα πας Ρυθμίσεις - Βιομετρικά δεδομ. και ασφάλ. - Άλλες ρυθμίσεις ασφαλείας - Ισχυρή προστασία και θα το απενεργοποιήσεις. Πάλι θα σου ζητάει κωδικό, αλλά θα δέχεσαι ειδοποιήσεις κλπ.

 

Να σαι καλά!

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.cc/Z0cQGP2h

Souper t, κοίτα αυτήν την ρύθμιση, αν σε ενδιαφέρει..

 

Ευχαριστώ! Τα έχω ρυθμίσει όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία Όταν με παίρνουν τηλ πρώτα μου δείχνει αριθμό και το επόμενο δευτερόλεπτο μου βγάζει το όνομα...γιατι έτσι?σαν να κολλάει λίγο...
Γραμμη δεξια μετα αριστερα, λιγο πανω δεξια, ενα αλφα και μουτζουρα
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να αλλάξω ήχο ειδοποίησης ? Βρήκα στο μενού ρυθμίσεις > ήχος και δόνηση > ήχος κλήσης για το ... ringtone όμως για ήχο ειδοποίησης δεν με αφήνει να βάλω κάποιο πέρα από τα μαμά! ουτε το mp3 με τον ήχο ειδοποίησης βρίσκω ανάμεσα στα μαμίσια! Στο ringtone απλά πάτησα το + πάνω δεξιά και το έβαλα...
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Θα πας και θα βάλεις όποιον ήχο θες για ειδοποίηση στον φάκελο notifications. Μετά θα δεις ότι μπορείς να επιλέξεις όποιον θες με τον τρόπο που ήδη χρησιμοποιήσες

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο super_f

Για το θέμα του ξεκλειδώματος όταν ανοίγεις το κινητό θα πας Ρυθμίσεις - Βιομετρικά δεδομ. και ασφάλ. - Άλλες ρυθμίσεις ασφαλείας - Ισχυρή προστασία και θα το απενεργοποιήσεις. Πάλι θα σου ζητάει κωδικό, αλλά θα δέχεσαι ειδοποιήσεις κλπ.

Καλησπέρα,

με αυτό τον τρόπο δεν απενεργοποιείται η ασφάλεια της συσκευής σε περίπτωση απώλειας η κλοπής;

Αν δεν κάνω λάθος έτσι έχουμε απενεργοποίηση της κρυπτογράφησης.

billaros.blogspot.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

με αυτό τον τρόπο δεν απενεργοποιείται η ασφάλεια της συσκευής σε περίπτωση απώλειας η κλοπής;

Αν δεν κάνω λάθος έτσι έχουμε απενεργοποίηση της κρυπτογράφησης.

 

Ναι ισχύει. Έτσι απενεργοποιείται η κρυπτογράφηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Νυν κάτοχος S8+ εδώ και 2μιση χρόνια και πάω για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ S10+ και note 10+

Θα ήθελα γνώμες για τα +/- σε θέματα λειτουργικότητας, μπαταρίας, ευκολιών, κάμερα, bags μεταξύ των 2 συσκευών.

Όποιος έχει τεκμηριωμένη άποψη θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του.

σας ευχαριστώ

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Νυν κάτοχος S8+ εδώ και 2μιση χρόνια και πάω για αναβάθμιση. Είμαι μεταξύ S10+ και note 10+

Θα ήθελα γνώμες για τα +/- σε θέματα λειτουργικότητας, μπαταρίας, ευκολιών, κάμερα, bags μεταξύ των 2 συσκευών.

Όποιος έχει τεκμηριωμένη άποψη θα μου ήταν χρήσιμη η γνώμη του.

σας ευχαριστώ

 

Κάτοχος S8+ για 2 χρόνια και πήγα σε S10+ στις αρχές του μήνα. Δεν μπορώ να σου πω άποψη για το Note γιατί δεν το έχω δουλέψει καθόλου. Μόνο όσο το έπαιξα στα μαγαζιά κάνα δυο φορές. Επειδή όμως ήμουν και γω στο ίδιο δίλημμα έχω να σου πω τα εξής:

 

Για μένα μέτρησε πρώτον το μέγεθος και το βάρος. Το S10+ λόγω των καμπύλων άκρων κάθεται πιο φυσικά στο χέρι χωρίς να χρειάζεται να το σφίγγεις για να κρατηθεί (κάτι γρήγορα σε κουράζει). Επίσης είναι απίστευτα ελαφρύ. Το Note είναι 200γρ., βάλε και τη θήκη ή το γυαλί που θα φοράς και αυξάνεται σε σημείο που το βράδυ πριν κοιμηθείς θα πιάνεται το χέρι σου να το κρατάς.

 

Μου χτύπησε άσχημα η μεταφορά του Power Button στα αριστερά στο Note καθώς 10 χρόνια τώρα το έχω συνηθίσει στα δεξιά. Επίσης δεν μου καλοφάνηκε και η απομάκρυνση του Bixby Button καθώς με την εφαρμογή BxActions ήδη από το S8+ είχα ένα εξτρά κουμπί με πολλαπλές λειτουργίες που μου λύνει τα χέρια. Με την ίδια εφαρμογή δουλεύει επίσης τέλεια και απροβλημάτιστα στο S10+.

 

Η μπαταρία στο S10+ σε σχέση με το Note+ δε νομίζω ότι έχει τόση μεγάλη διαφορά αναλογικά και με τη διαφορά μεγέθους στην οθόνη. Αν υπάρχει υπεροχή του Note τότε αυτή θα είναι μικρή.

 

Οι κάμερες είναι ακριβώς οι ίδιες με διαφορά του ToF αισθητήρα βάθους στο Note ο οποίος εμένα προσωπικά δεν με ενδιέφερε καθόλου (όπως αντίστοιχα δεν με ενδιέφερε ότι τον ίδιο αισθητήρα το S10+ τον έχει μπροστά ενώ το Note όχι).

 

Το S10+ έχει 3.5 jack (και κατά 99% θα είναι το τελευταίο). Δεν θα πω ψέματα ότι μου είναι απαραίτητο, ΑΛΛΑ αυτές τις 10 φορές που θα το χρειαστώ για κάποιο λόγο θέλω να το έχω και να μην ψάχνω για αντάπτορες.

 

Το S10+ διατηρεί τον αισθητήρα καρδιακών παλμών (πλέον με τα Fit bands και τα Smartwatches είναι σχεδόν αχρείαστο αλλά το χει).

 

Πέρα απ' όλα βέβαια, το Note έχει το πενάκι αλλά εμένα προσωπικά δε νομίζω ότι μου προσθέτει κάποια φοβερή λειτουργικότητα.

 

Με βάση αυτά (και προφανώς την τιμή!) πήγα στο S10+ και θα κάτσω 2 χρονάκια μάλλον...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ super_f για την ενημέρωση
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!!κάτοχος από εχθές!Όλα τέλεια με το τηλέφωνο άλλα δεν βρίσκω κάποια ικανοποιητική εφαρμογή για led ειδοποιήσεις.. το good lock δεν λειτουργεί όπως βρήκα σε ένα βίντεο στο youtube. Έχεις κανείς καμία ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!!κάτοχος από εχθές!Όλα τέλεια με το τηλέφωνο άλλα δεν βρίσκω κάποια ικανοποιητική εφαρμογή για led ειδοποιήσεις.. το good lock δεν λειτουργεί όπως βρήκα σε ένα βίντεο στο youtube. Έχεις κανείς καμία ιδεα;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.alwaysondisplay
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους!!κάτοχος από εχθές!Όλα τέλεια με το τηλέφωνο άλλα δεν βρίσκω κάποια ικανοποιητική εφαρμογή για led ειδοποιήσεις.. το good lock δεν λειτουργεί όπως βρήκα σε ένα βίντεο στο youtube. Έχεις κανείς καμία ιδεα;

Holey Light...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s10/themes/app-holey-light-t3917675

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Aod notify

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

 

Και εγώ αυτό δουλεύω πολύ καλό !! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι την περασα ήδη. Αν και ήμουν ήδη σε beta, απλά η Samsung με το τελευταίο update τα έσπασε. Πολύ καλή δουλειά.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάρουμε θα πάρουμε την 10...cosmote

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμείς πάρουμε θα πάρουμε την 10...cosmote

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πότε *** θα πάρουμε....???

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάρουμε θα πάρουμε την 10...cosmote

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πότε *** θα πάρουμε....???

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το χρονοδιάγραμμα λέει μέχρι και το Γενάρη. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αύριο παραλαμβάνω και ειλικρινά δεν επειγομαι να το κάνω απευθείας πρώτο μου τηλέφωνο, να περιμένω λίγες μέρες να βγει η 10 για να μην κάνω φίλη δουλειά με backup κτλ?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αύριο παραλαμβάνω και ειλικρινά δεν επειγομαι να το κάνω απευθείας πρώτο μου τηλέφωνο, να περιμένω λίγες μέρες να βγει η 10 για να μην κάνω φίλη δουλειά με backup κτλ?

 

Κοίτα το ότι βγήκε στη Γερμανία δε σημαίνει ότι μέσα στην επόμενη βδομάδα θα την πάρουμε και εδώ. Μπορεί να τραβήξει και μέχρι τα Χριστούγεννα η φάση. Μπορεί και με τη νέα χρονιά. Αν δεν επείγεσαι καθόλου περίμενε και βλέποντας και κάνοντας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10+ (SM-G975F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...