Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχως οι ανησυχιες μου διαψευτηκαν και το τηλεφωνο ηρθε οντως σε μια μερα, σφραγισμενο κτλ.

Το συνδεσα στο διαδυκτιο και κατεβασε την αναβαθμιση του Σεπτεμβρη. Γαλλικο ειναι απο οτι καταλαβα, απο τη γλωσσα εκκινησης.

Υπαρχει τροπος να μπει Ελληνικη ROM;

 

https://1drv.ms/u/s!AhWRhXdWH1K2x20jOt7j3EZHf_Y3?e=KsaiG7

https://1drv.ms/u/s!AhWRhXdWH1K2x28mlSQlhShw4Ctm?e=asvDSB

 

Αν τυχον μπορειτε να δειτε κι αλλες φωτο, εκτος απο τις 2 αυτες, ας με ειδοποιησει καποιος σας παρακαλω να σβησω τους συνδεσμους :)

Edited by nfot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο μπαταρία αυτονομία είστε ευχαριστιμένοι; νομίζω οτι η αυτονομία του δεν είναι και τόσο καλή...με το ζόρι βγάζει μια μέρα,εχω το τηλ απο τον μάρτιο...

Εχω κανει ολα τα updates...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία αυτονομία είστε ευχαριστιμένοι; νομίζω οτι η αυτονομία του δεν είναι και τόσο καλή...με το ζόρι βγάζει μια μέρα,εχω το τηλ απο τον μάρτιο...

Εχω κανει ολα τα updates...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω ότι είναι χειρότερο από το S7 μου . Γενικά το περίμενα καλύτερο σε αυτόν το τομέα. Ίσως να πήγαινα στο μεγάλο .....

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι χειρότερο από το S7 μου . Γενικά το περίμενα καλύτερο σε αυτόν το τομέα. Ίσως να πήγαινα στο μεγάλο .....

Με την καμια

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρία αυτονομία είστε ευχαριστιμένοι; νομίζω οτι η αυτονομία του δεν είναι και τόσο καλή...με το ζόρι βγάζει μια μέρα,εχω το τηλ απο τον μάρτιο...

Εχω κανει ολα τα updates...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μπαταρία είναι τελείως υποκειμενικό θέμα. Ούτε καν έχω δει ποτέ πόσο On Screen Time πιάνω, αλλά σχεδόν ποτέ δεν με έχει πουλήσει κιόλας το κινητό, μέχρι τώρα δύο φορές ήμουν έξω και χρειάστηκε να το βάλω σε powerbank και αυτό γιατί είχα ξεχάσει να το φορτίσω πριν φύγω. Όποτε χρειάζεται, το πετάω στην ασύρματη φόρτιση για όσο χρόνο έχω και αυτό ήταν. Γενικά, το κινητό το δουλέυω μεταξύ του 20 και του 80% της μπαταρίας του.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι χειρότερο από το S7 μου . Γενικά το περίμενα καλύτερο σε αυτόν το τομέα. Ίσως να πήγαινα στο μεγάλο .....
Συμφωνώ μαζί σου φίλε μου...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ χειρότερα δεν είναι αλλά οκ ανάλογα την ημέρα και την χρήση.. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από το update του Σεπτεμβρίου είχα την ίδια γνώμη.

Η αυτονομία του S10 ήταν εντελώς γελοία σε σχέση με το S7 Edge που αντικατέστησα. Καμία απολύτως σχέση σε τίποτε, ούτε σε αναμονή, αλλά ούτε και σε χρήση του κινητού. Και όταν μιλάμε για χρήση μιλάμε για τις ίδιες εφαρμογές, την ίδια λειτουργία και χρήση, με την ίδια συχνότητα που λειτουργούσα το S7 μου. Η μπαταρία του S10 ήταν για κλάματα! :(

Αν δεν ερχόταν η αναβάθμιση του Σεπτεμβρίου, ίσως να σκεφτόμουν σοβαρά την περίπτωση να το αποχωριστώ.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θα μπορούσαν να του βάλουν μια μεγαλύτερη μπαταρία οπως στο plus...κ να ηταν μια χρα η αυτονομία....

Εγω το φορτίζω το βραδυ είναι στίς 12μμ στο 100% η μπαταρία βάζω την μέτρια εξοικονόμιση και το πρωί στις 9 χωρίς να το εχω πειραξει καθόλου η μπαταρία ειναι στο 92%...

Ειδικά αν βλεπω βιντεο στο you tube μουσικη κτλ η μπαταρία πέφτει με γρήγορους ρυθμους...

Θα μου πεις φορτίζει κ πολύ γρήγορα μετα ,αλλά θα προτιμουσα μια πιο μεγαλυτερη μπαταρία για περισσοτερη αυτονομία...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι μας λες αλήθεια;; μάλλον κάτι ξέχασες όμως..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μερικα tips για την μπαταρια....

 

Τη νυχτα γυριστε το σε 2g (για καποιο λογο παιζει ρολο ) και σε λειτουργια πτησης... 2% χανω το βραδυ ετσι

 

Συχνη επανεκκινηση και clear cache (9 στις 10 καταναλωνει μπαταρια το google services) οταν δειτε πτωση μεγαλυτερη του 2% τη νυχτα..

 

Dark Mode εννοειται

 

Εχω απενεργοποιησει και αρκετα πραγματα που δεν χρησιμοποιω και με το e που εχει 3100 μπαταρια εχω ανετα 6 ωρες οθονης με πληρη φορτιση....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τη νυχτα γυριστε το σε 2g (για καποιο λογο παιζει ρολο ) και σε λειτουργια πτησης... 2% χανω το βραδυ ετσι

 

Συχνη επανεκκινηση και clear cache (9 στις 10 καταναλωνει μπαταρια το google services) οταν δειτε πτωση μεγαλυτερη του 2% τη νυχτα..

 

Dark Mode εννοειται

 

Εχω απενεργοποιησει και αρκετα πραγματα που δεν χρησιμοποιω και με το e που εχει 3100 μπαταρια εχω ανετα 6 ωρες οθονης με πληρη φορτιση....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χάνεις μόνο 2% γιατί στη θέση που το αφήνεις το βράδυ σε 2G πιάνεις φουλ σήμα, ενώ με 3G/4G σίγουρα λιγότερο.

 

Σχετικά με την επανεκκίνηση και το clear cache υπάρχουν επιλογές πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Φροντίδα Συσκευής - Αυτόματη Βελτιστοποίηση & Επανεκκίνηση. Ειδικά η βελτιστοποίηση κάθε βράδυ στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον κάνει όντως θαύματα.

 

Κάτι άσχετο, δοκιμάστε αν θέλετε τη δυνατότητα προσθήκης βίντεο για οθόνη κλειδώματος με το βίντεο εδώ, έχει αρκετά καλά συγχρονισμένα το άνοιξε/κλείσε της συσκευής (30s) και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό!

 

Sent from my Galaxy S10

Link to comment
Share on other sites

Χάνεις μόνο 2% γιατί στη θέση που το αφήνεις το βράδυ σε 2G πιάνεις φουλ σήμα, ενώ με 3G/4G σίγουρα λιγότερο.

 

Σχετικά με την επανεκκίνηση και το clear cache υπάρχουν επιλογές πηγαίνοντας Ρυθμίσεις - Φροντίδα Συσκευής - Αυτόματη Βελτιστοποίηση & Επανεκκίνηση. Ειδικά η βελτιστοποίηση κάθε βράδυ στη δική μου περίπτωση τουλάχιστον κάνει όντως θαύματα.

 

Κάτι άσχετο, δοκιμάστε αν θέλετε τη δυνατότητα προσθήκης βίντεο για οθόνη κλειδώματος με το βίντεο εδώ, έχει αρκετά καλά συγχρονισμένα το άνοιξε/κλείσε της συσκευής (30s) και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό!

 

Sent from my Galaxy S10

Πολύ ωραίο το video κλειδώματος! :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο όντως το δοκίμασα και εγώ. Αν είχε και λίγο υψηλότερη ανάλυση θα ήταν τέλειο!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το One ui που μου τρώει 4.2% μπατέρια στα 30 λεπτά ρε παιδιά? μπορώ να το βάλω για ύπνο όπως έκανα με τις περισσότερες εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό το One ui που μου τρώει 4.2% μπατέρια στα 30 λεπτά ρε παιδιά? μπορώ να το βάλω για ύπνο όπως έκανα με τις περισσότερες εφαρμογές?

 

Φίλε μου και σε εμένα τελικά 4% τρώει δρα 27 λεπτά.. Το ui τους συστήματος είναι για να λειτουργεί ο μαμα launcher αλλά συνολικά είναι νορμάλ νομίζω.. Εγώ πάντως με wifi και dark mode μόνιμα βγάζω 6-7 ώρες sot οθόνης..

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Update για το δαχτυλικό αποτύπωμα μόλις εγκαταστάθηκε, έγινε ταχύτατο, με ένα απλό πάτημα πάνω στην οθόνη ξεκλειδώνει, όχι όπως πριν που αρκετές φορές δεν αναγνώριζε με την μια το αποτύπωμα και έπρεπε να ξαναπροσπαθησεις.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου και σε εμένα τελικά 4% τρώει δρα 27 λεπτά.. Το ui τους συστήματος είναι για να λειτουργεί ο μαμα launcher αλλά συνολικά είναι νορμάλ νομίζω.. Εγώ πάντως με wifi και dark mode μόνιμα βγάζω 6-7 ώρες sot οθόνης..

 

Κάτι στο 8 sot είμαι με το medium power mode, σήμερα θα το βάλω κανονικά και με την φουλ ανάλυση και να πάει να πνιγεί η μπαταρία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Update για το δαχτυλικό αποτύπωμα μόλις εγκαταστάθηκε, έγινε ταχύτατο, με ένα απλό πάτημα πάνω στην οθόνη ξεκλειδώνει, όχι όπως πριν που αρκετές φορές δεν αναγνώριζε με την μια το αποτύπωμα και έπρεπε να ξαναπροσπαθησεις.

 

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στους Δημήτρηδες!! Παιδιά μια ερώτηση ήρθε η ενημέρωση ασφαλείας για το δαχτυλικό στο s10. Γράφει μέσα να βγάλουμε ότι προστατευτικο φοράμε κλπ να διαγράψουμε τα παλιά και ξανά εκ νέου καταχώρηση.. Για οποιαδήποτε πληροφορία να επικοινωνήσουμε μαζί τους κλπ.. Και ερωτώ την μαμά ζελατίνα πρέπει να την βγάλουμε ποιος θα μας την πληρώσει?? :confused::wacko:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά στους Δημήτρηδες!! Παιδιά μια ερώτηση ήρθε η ενημέρωση ασφαλείας για το δαχτυλικό στο s10. Γράφει μέσα να βγάλουμε ότι προστατευτικο φοράμε κλπ να διαγράψουμε τα παλιά και ξανά εκ νέου καταχώρηση.. Για οποιαδήποτε πληροφορία να επικοινωνήσουμε μαζί τους κλπ.. Και ερωτώ την μαμά ζελατίνα πρέπει να την βγάλουμε ποιος θα μας την πληρώσει?? :confused::wacko:

 

Τι να σου πληρώσει; την βγάζεις και την πετάς. Σου λέει να μην φοράς μεμβράνη ουσιαστικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πληρώσει; την βγάζεις και την πετάς. Σου λέει να μην φοράς μεμβράνη ουσιαστικά

 

Ρε παιδιά δεν έχει λογική αυτό σαν να σου λέει είμαι ανίκανη να φτιάξω δαχτυλικό με ασφάλεια γιαυτό αφήστε γυμνή την οθονη όχι δεν πάει έτσι.. Μόλις ρώτησα από το τηλ την εξυπηρέτηση πελατών Samsung για την ζελατίνα το μαμά screen protector και μου είπε δεν πρέπει να το βγάλεις δεν έχει ενημέρωση γιαυτό μόνο για τα γυαλιά Tempered glass!! ;)

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημερα εβαλα το update αλλα ρε παιδιά ουτε μια φορα στις 100 δεν χάνει το δικο μου,να οφείλεται οτι το ίδιο δάχτυλο το πέρασα 2 φορες?πάντως ειναι η δευτερη ζελατίνα που εχω και θα ήθελα να την βγάλω γιατι κανει φουσκωματα,πιθανόν να φταει και η θήκη spiegen αλλα φοβαμε οτι ειναι πολυ ευαίσθητη η οθόνη σε αραχνογρατσουνιες
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σημερα εβαλα το update αλλα ρε παιδιά ουτε μια φορα στις 100 δεν χάνει το δικο μου,να οφείλεται οτι το ίδιο δάχτυλο το πέρασα 2 φορες?πάντως ειναι η δευτερη ζελατίνα που εχω και θα ήθελα να την βγάλω γιατι κανει φουσκωματα,πιθανόν να φταει και η θήκη spiegen αλλα φοβαμε οτι ειναι πολυ ευαίσθητη η οθόνη σε αραχνογρατσουνιες

 

Και εμένα έτσι είναι το έκανα χύμα και ξεκλειδώνει σφαίρα χωρίς λάθη απλά είμαι τυχερός που δεν έχει πολυ γρατζουνιστει το μαμά screen protector και δουλεύει μια χαρά και εννοητε δεν ξεκλειδώνει με άλλα δάχτυλα.. Έχω καβατζα ένα ζευγάρι Screen protector της ringke να υπάρχει. Μόνο με αυτά τα 2 που έχω βάλει εγώ..!! Τα άλλα 8 μου είναι άχρηστα Χαχαχα :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...