Jump to content

Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ, απ ότι κατάλαβα δεν υποστηρίζεται ακόμη με Vodafone.

 

Κάτι άλλο, η gcam τελικά λειτουργεί κανονικά στον exynos; αν ναι αξίζει να τη κατεβάσω; ποια έκδοση;

 

Η νυχτερινή όραση που έχω εγώ δουλεύει κομπλέ θέλει πολύ χαμηλό. Φωτισμό και κάνει φοβερή δουλειά αλλά είναι μόνο για χαμηλό φωτισμό.. Αν ψάξεις στο σκρουτζ στο s10 plus έχω κάνει review γράφω προς το τέλος το link απτό YouTube που έχει κ τις ρυθμίσεις. Είναι στις καλύτερες αξιολογήσεις Τρίτη νομιζω θα το βρεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Vodafone, δε γνωρίζω η αλήθεια ειναι
Με Vodafone κ εγώ το δίκτυο αυτόματο στο 4g 3g 2g κ έχω χάλια μπαταρία. Συν ότι κάποιες φορές χάνω κλήσεις.το δείχνει κλειστό το κινητό όταν με καλουν. Μιλάμε για απαίσιο σήμα.κ βρίσκομαι Αθήνα.το γύρισα σε 3g 2g κ ησύχασα .σε s9+ όλα αυτά.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το υποστηρίζει και η βοντα αλλά πρέπει να πάρετε τηλέφωνο να το ενεργοποιήσετε.

Επισης έκανα κάποιες ερωτήσεις ποιο πάνω για το φίλο με την χάλια μπαταρία αλλά απαντήσεις δεν πήρα...

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω κάτι περίεργο. Πες μου λίγο τι χρήση κάνεις; ανοιχτά τα πάντα; ρολόι συνδεδεμένο; αυτοκίνητο; bt; 4g; από σήμα πως πας; GPS; επίσης καμία σοβαρή διαφορά fhd με 2k.

Σε μια καθημερινή μέρα εγώ δε βλέπω ούτε 3.5 ώρες οθόνη αλλά το κινητό έχει τα πάντα ανοιχτά και τρέχουν τα πάντα χωρίς κανένα περιορισμό.

Στο σπίτι με WiFi και όλα κλειστά έχω δει και 7 ώρες αλλά είναι τελείως πλασματικό.

Επισης μη μπαίνεις σε διαδικασία σύγκρισης συσκευών που δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους. Είναι σαν να συγκρίνεις πορτοκάλια με καρπούζια, και τα 2 φρούτα είναι αλλά δεν έχουν καμία σχέση.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

(Μου διέφυγε το post σας. )

 

Κυρίως 4g,μερικές φωτογραφίες,GPS ενεργοποιημένο χωρίς όμως να το χρησιμοποιώ..Και brightness στο αυτόματο να είναι τέρμα λόγω του ότι ήμουν κάτω από ήλιο. Αυτό..απ ότι κατάλαβα είναι λογικό 3-3.5 on screen από τη στιγμή που έχεις δεδομένα και φουλ οθόνη. :/

Link to comment
Share on other sites

(Μου διέφυγε το post σας. )

 

 

 

Κυρίως 4g,μερικές φωτογραφίες,GPS ενεργοποιημένο χωρίς όμως να το χρησιμοποιώ..Και brightness στο αυτόματο να είναι τέρμα λόγω του ότι ήμουν κάτω από ήλιο. Αυτό..απ ότι κατάλαβα είναι λογικό 3-3.5 on screen από τη στιγμή που έχεις δεδομένα και φουλ οθόνη. :/

Επίσης κάτι ακόμα μιλάς για 3.5 ώρες στο 24ωρο σωστά; πάντως εγώ καλά βλέπω τα στατιστικά της μπαταρίας σου οπότε δε νομίζω ότι χρειάζεται να το ψάχνεις.

 

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά μπαταριας μεταξύ qhd & fhd ούτε σε παιχνίδια ούτε σε βίντεο,

 

Πραγματικα το σήμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο, εγώ σπίτι δεν έχω καλό σήμα και με wifi έχω μεγαλύτερη κατανάλωση από όσο είχα στις διακοπές με φουλ σήμα εκεί που ήμουν και μόνο 4g

 

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον browser της Samsung. Στο ui έχω ενεργοποιημένο το dark mode και θέλω στο browser να έχω το κλασσικό άσπρο , αλλά δε με αφηνει, αν βγάλω το dark mode από τον browser μου το βγάζει και από το ui.γνωριζεται κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με ενεργοποιημένο black mode και αλλάζοντας τα Δεδομένα σε 3g Αλλά με αρκετή χρήση ακόμα είδα αρκετή διαφορά σε σχέση με χθες. https://i.imgur.com/nC5PAX8_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Συμπέρασμα μου: δε χρειάζομαι σχεδόν ποτέ 4g σήμα όποτε το θυσιάζω όπως και η φωτεινότητα στη μέση είναι υπέρ αρκετή.

 

BTW αγόρασα την Samsung silicone case σε λευκή και είναι υπέροχη. Νιώθω και οτι Είναι αρκετά ασφαλές

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ δεν έχω δει καμία ουσιαστική διαφορά μπαταριας μεταξύ qhd & fhd ούτε σε παιχνίδια ούτε σε βίντεο,

Πραγματικα το σήμα παίζει πολύ μεγάλο ρόλο, εγώ σπίτι δεν έχω καλό σήμα και με wifi έχω μεγαλύτερη κατανάλωση από όσο είχα στις διακοπές με φουλ σήμα εκεί που ήμουν και μόνο 4g

Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με τον browser της Samsung. Στο ui έχω ενεργοποιημένο το dark mode και θέλω στο browser να έχω το κλασσικό άσπρο , αλλά δε με αφηνει, αν βγάλω το dark mode από τον browser μου το βγάζει και από το ui.γνωριζεται κάποια λύση?

 

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που ζητάς. Αν δεν γίνεται, υπάρχει και η λύση ενός black theme για το UI.

 

Λοιπόν με ενεργοποιημένο black mode και αλλάζοντας τα Δεδομένα σε 3g Αλλά με αρκετή χρήση ακόμα είδα αρκετή διαφορά σε σχέση με χθες. https://i.imgur.com/nC5PAX8_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Συμπέρασμα μου: δε χρειάζομαι σχεδόν ποτέ 4g σήμα όποτε το θυσιάζω όπως και η φωτεινότητα στη μέση είναι υπέρ αρκετή.

 

1 ώρα sot βελτίωση. Not bad!

Edited by Prime
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν με ενεργοποιημένο black mode και αλλάζοντας τα Δεδομένα σε 3g Αλλά με αρκετή χρήση ακόμα είδα αρκετή διαφορά σε σχέση με χθες. https://i.imgur.com/nC5PAX8_d.webp?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium

Συμπέρασμα μου: δε χρειάζομαι σχεδόν ποτέ 4g σήμα όποτε το θυσιάζω όπως και η φωτεινότητα στη μέση είναι υπέρ αρκετή.

 

BTW αγόρασα την Samsung silicone case σε λευκή και είναι υπέροχη. Νιώθω και οτι Είναι αρκετά ασφαλές

 

Επισης εχεις 5 ωρες στο στις 12 ωρες που το εχεις φορτισμένο... Κοινως το καις λίγακι..

Link to comment
Share on other sites

Επισης εχεις 5 ωρες στο στις 12 ωρες που το εχεις φορτισμένο... Κοινως το καις λίγακι..

Διακοπουλες με καινούριο κινητό... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις εδω μεσα θεμα με την μπαταρια...; ενω ειναι φορτισμενο στο 100% την καταπινει σχετικα γρηγορα ,με χρηση οχι παρα πολυ...

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

s10 ή mate 20 pro ? :ninja:

 

Ανθες SD card, θύρα ακουστικων, πλήρες αλλά εύκολο μενού και συνολικά καλή κάμερα και βίντεο πας s10.. Αν θες καλύτερη φώτο ειδικά βράδυ και αυτονομία πας mate

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώην χρήστης s7 edge, s8+, s9+, note 9...σήμερα παρήγγειλα το 10αράκι γιατί είμαι με ένα σόνυ και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου! Θέλω να το βάλω σε μία λεπτή θήκη με ύψωμα όμως πάνω κάτω που να προστατευεται η οθόνη. Δεν σκοπεύω να βάλω άλλη προστασία αφού έχει ζελατίνα από τη μαμά. Έχει κανείς υπόψιν του καμιά λεπτότερη από τις γνωστές liquid spiegen που να προστατεύει και την οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πρώην χρήστης s7 edge, s8+, s9+, note 9...σήμερα παρήγγειλα το 10αράκι γιατί είμαι με ένα σόνυ και δεν μπορώ να κάνω τη δουλειά μου! Θέλω να το βάλω σε μία λεπτή θήκη με ύψωμα όμως πάνω κάτω που να προστατευεται η οθόνη. Δεν σκοπεύω να βάλω άλλη προστασία αφού έχει ζελατίνα από τη μαμά. Έχει κανείς υπόψιν του καμιά λεπτότερη από τις γνωστές liquid spiegen που να προστατεύει και την οθόνη?

 

Για δες αυτην https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.5ede4c4dPhlepB&orderId=104680890030159&productId=33012243585

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρει κανείς; με ενδιαφερει να την αγοράσω πιο πολύ για το πισω μέρος του κινητού, κάνει δουλειά οσον αφορά τις γρατζουνιες;52aec3587c5899e6d38c9b4259be3abf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το ξέρει κανείς; με ενδιαφερει να την αγοράσω πιο πολύ για το πισω μέρος του κινητού, κάνει δουλειά οσον αφορά τις γρατζουνιες;52aec3587c5899e6d38c9b4259be3abf.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G973F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιθανόν, αλλά τότε τις γρατζουνιές θα τις εισπράττει το σύστημα φακών, που προεξέχει.

Link to comment
Share on other sites

Εϊ εσείς! Θα ανεβάζετε περιοδικά κάνα sot ή θα τα σπάσω όλα εδώ μεσα; ;p
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, οποίος έρχεται από s9, βλέπετε καμιά αλλαγή στον ήχο στα ακουστικά προς το χειρότερο; Τα ακουστικά μια χαρά παίζουν σε άλλη συσκευή αλλά νιώθω ότι έχει φανερά χαμηλότερη ένταση κ λιγότερο μπάσο. Ισχύει η είναι ιδέα μου;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, οποίος έρχεται από s9, βλέπετε καμιά αλλαγή στον ήχο στα ακουστικά προς το χειρότερο; Τα ακουστικά μια χαρά παίζουν σε άλλη συσκευή αλλά νιώθω ότι έχει φανερά χαμηλότερη ένταση κ λιγότερο μπάσο. Ισχύει η είναι ιδέα μου;

 

Το ανάποδο μου φαίνεται εμένα. Έχω παράπονα στον τομέα μπαταρίας, αισθητήρα αποτυπωμάτων, οθόνη κοκκινωπή αλλά ο ήχος μου φαίνεται καλύτερος των s9+ & Note 9 που είχα πέρυσι. Οπότε ιδέα μας είναι μάλλον και των δύο!

 

Τι να βάλω για προστασία στην οθόνη ρε παιδιά? Η μαμίσια ζελατίνα έχει γίνει ***** από τις γρατζουνιές. Υπάρχει τίποτα καλό αλλά φθηνότερο του white dome? Έχω την spiegen liquid crystal για θήκη (μην την πάρετε, έγινε καφέ σε τρεις μήνες)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν υπάρχει ομοιογένεια στη κατασκευή των κινητών.

Βλέπω διάφορες από συσκευή σε συσκευή από οθόνη μέχρι ήχο.

Ο έλεγχος ποιότητας προφανώς είναι μέτριος.

5 s10, s10 plus έχω δοκιμάσει και είχαν μικροδιαφορές μεταξύ τους, ειδικά στην ποιότητα του ήχου. Από ποιότητα κλήσης μέχρι αναπαραγωγή μουσικής είχαν διαφορετική χροιά στον ήχο.

Μάλιστα στο προτελευταίο s10 plus που είχα ο ήχος ήταν εντελώς θόλος και με παραμόρφωση. Όλα αυτά είναι θέμα πλακέτας.

Το ίδιο συμβαίνει και σε άλλες εταιρίες για να είμαι δίκαιος.

Εδώ ευαισθησια στο ποιοτικό ήχο και είναι το πρώτο πράγμα που προσέχω.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, σαν τα αυγά της λαμπρής φίλε χα χα χα τί περίμενες μιλάμε για εκατομμύρια κομμάτια... Έχω ξεμείνει με ένα s8 plus για παρόμοιους λόγους με τους δικούς σου. Είναι άριστη συσκευή σε όλα και ικανοποιώντας τα θέλω μου σε συνδυασμό με το γεγονός ότι έχει πάρει και την pie εδώ και κάνα εξάμηνο περίπου δεν βλέπω ιδιαίτερους λόγους για μετάβαση. Εύχομαι να πετύχεις αυτό το κομμάτι που θα σε ικανοποιήσει πλήρως ✌️
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Λογω απόκτησης του note 10, το s10 που έχω θα πουληθεί,

Αν ενδιαφέρεται κανένας απο το forum και το δεί ας μου στείλει pm , 2 μηνών ειναι το κινητό χωρις ψεγάδι, δωρο 2 ζελατίνες της samsung και η rugged armor της spiegen,

Το βάζω εδώ πριν προχωρήσω σε άλλο site, γύρω στα 550 αλλά το συζηταμε

Edited by adelijohn
Link to comment
Share on other sites

επειδη η μαμα μεμβρανη χαλασε ποια προτεινεται για να δουλευει το δαχτυλικο και να δεχεται την θηκη spiegen?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S10 (SM-G973F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...